просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження у справі
26 лютого 2026 року м.Харків Справа № 913/31/26
Провадження №16/913/31/26
Господарський суд Луганської області у складі судді Шеліхіної Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви керівника Луганської обласної прокуратури, м. Сіверськодонецьк Луганської області, в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах:
позивача-1 - Північно-східного офісу Держаудитслужби, м. Харків;
позивача-2 - Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, м. Лисичанськ Сіверськодонецького району Луганської області
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма «Октава», м. Лисичанськ Сіверськодонецького району Луганської області
про визнання недійсними додаткових угод до договору та стягнення 84 812,00 грн.
Суть спору: керівник Луганської обласної прокуратури (далі - прокурор) 25.05.2026 через підсистему «Електронний суд» звернувся до Господарського суду Луганської області в інтересах держави в особі Північно-східного офісу Держаудитслужби, Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма «Октава» (далі - ТОВ ВТФ «Октава») з вимогами:
- визнати недійсною додаткову угоду № 1 від 03.03.2021 до договору № 41 від 01.03.2021;
- визнати недійсною додаткову угоду № 3 від 29.03.2021 до договору № 41 від 01.03.2021;
- визнати недійсною додаткову угоду № 4 від 16.04.2021 до договору № 41 від 01.03.2021;
- визнати недійсною додаткову угоду № 5 від 13.09.2021 до договору № 41 від 01.03.2021;
- визнати недійсною додаткову угоду № 6 від 18.11.2021 до договору № 41 від 01.03.2021;
- стягнути з ТОВ ВТФ «Октава» (код ЄДРПОУ 37780084) на користь держави в особі Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області кошти в сумі 84 812,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що Відділом освіти військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області 21.01.2021 на веб-порталі «Prozorro» розміщене оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2021-01-21-009289-b про закупівлі товару (код ДК 021:2015-09130000-9-нафта і дистеляти (бензин А-92, дизельне паливо).
За результатом проведення торгів переможцем вказаного аукціону визначено ТОВ ВТФ «Октава» з остаточною пропозицією 327 052,80 грн.
01.03.2021 між Відділом освіти військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області та ТОВ ВТФ «Октава» укладено договір про закупівлю товару за державні кошти №41 від 01.03.2021.
У подальшому, між замовником та постачальником укладено додаткові угоди, зокрема, №1 від 03.03.2021, №3 від 29.03.2021, №4 від 16.04.2021, №5 від 13.09.2021, № 6 від 18.11.2021 до договору про закупівлю товару за державні кошти №41 від 01.03.2021, внаслідок укладання яких ціну за 1 літр дизельного палива в талонах збільшено з 20,40 грн з ПДВ за 1л до 32,00 грн з ПДВ за 1л (56% від первинної ціни).
Прокурор указав, що сторонами всупереч інтересів держави, без належного підтвердження підстав, в порушення норм та положень договору про закупівлю, укладено додаткові угоди до нього, якими суттєво збільшено ціну за одиницю товару (більше ніж на 10%), що в свою чергу не відповідає вимогам тендерної документації та очікуванням замовника щодо економного витрачання бюджетних коштів.
У зв'язку з зазначеним, прокурор просить визнати додаткові угоди №1 від 03.03.2021, № 3 від 29.03.2021, №4 від 16.04.2021, №5 від 13.09.2021, № 6 від 18.11.2021 до договору про закупівлю товару за державні кошти №41 від 01.03.2021 недійсними, а також стягнути з відповідача на користь позивача-2 надмірно сплачені кошти в розмірі 84 812,00 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.02.2026 справа передана на розгляд судді Шеліхіній Р. М.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає наступне.
Правове регулювання участі прокурора у розгляді справ у господарському суді здійснюється ст. 53 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) згідно з якою прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті.
При цьому прокурор для представництва інтересів держави в господарському суді повинен обґрунтувати, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Також ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.
Частиною 4 статті 7 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено органи, які здійснюють державне регулювання, контроль у сфері закупівель та громадський контроль, а саме: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, здійснюють контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю). Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії. Моніторинг процедури закупівлі не проводиться на відповідність тендерної документації вимогам частини четвертої статті 22 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель, який згідно ст. 2 цього Закону є одним з головних завдань органу державного фінансового контролю, здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі», проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органу державного фінансового контролю надається право, зокрема, звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Згідно з пп. 3, 4, 9 п. 4 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 №43, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань: реалізує державний фінансовий контроль через здійснення, зокрема, перевірки закупівель; здійснює контроль, зокрема, за дотриманням законодавства про закупівлі; вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертається до суду в інтересах держави у разі незабезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів; застосовує заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, накладає адміністративні стягнення на осіб, винних у порушенні законодавства; передає в установленому порядку право охоронюваним органам матеріали за результатами державного фінансового контролю у разі встановлення порушень законодавства, за які передбачено кримінальну відповідальність або які містять ознаки корупційних діянь.
Також Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства (п.п. 20 п. 6 Положення).
Відповідно до п. 1 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, Північно-східний офіс Держаудитслужби підпорядковується Держаудитслужбі та є її міжрегіональним територіальним органам.
У складі Офісу утворюються як структурні підрозділи управління в Луганській, Полтавській, Сумській областях.
Основним завданням Офісу є реалізація повноважень Держаудитслужби на території Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської областей (п. 3 Положення).
Таким чином, Північно-східний офіс Держаудитслужби наділений повноваженнями звертатися до суду на захист інтересів держави в спірних правовідносинах.
Луганська обласна прокуратура звернулась до Північно-східного офісу Держаудитслужби листом від 10.12.2025 № 24-1879вих-25 щодо належного реагування Офісом на виявлені порушення та просила повідомити інформацію про вжиття заходів щодо захисту порушених інтересів держави.
Листом від 22.12.2025 № 201231-17/1674-2025 Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області повідомлено, що станом на 22.12.2025 заходів державного фінансового контролю не проводилось, потреба у зверненні до суду з позовною заявою в Управління відсутня.
Щодо питання наявності підстав для представництва Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі позивача-2 - Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, з наведеними позовними вимогами, господарський суд виходить з наступного.
У ст. 143 Конституції України зазначено, що обласні та районні ради затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання; затверджують районні і обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм, та контролюють їх виконання; вирішують інші питання, віднесені законом до їхньої компетенції.
Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 1.1. Положення про управління освіти Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області, затвердженого розпорядженням начальника Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області № 147 від 04.07.2025 (далі - положення), Управління освіти Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області перейменовано з управління освіти Лисичанської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, на виконання Постанови Верховної Ради України від 19.09.2024 № 3984-ІХ «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», абзаців четвертого-шостого частини третьої статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», яке в свою чергу перейменовано з управління освіти Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на виконання Указу Президента України від 11.06.2022 № 406/2022 «Про утворення військової адміністрації», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», яке в свою чергу перейменовано з Відділу освіти військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області на виконання Указу Президента України від 19.02.2021 № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області», розпорядженням керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області від 10.03.2021 № 18, яке в свою чергу перейменовано з Відділу освіти Лисичанської міської ради на виконання Указу Президента України від 27.07.2020 № 293/2020 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», розпорядженням керівник Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області від 14.09.2020 № 341, який рішенням Лисичанської міської ради Луганської області 23 скликання 14 сесії від 06.07.2000 перейменований з Відділу освіти виконавчого комітету Лисичанської міської ради, який у свою чергу перейменований з Відділу освіти виконавчого комітету Лисичанської міської ради народних депутатів, рішенням Лисичанської міської ради Луганської області 22 скликання 22 сесії від 03.03.1998, положення про який затверджено рішенням Виконавчого комітету Лисичанської міської ради народних депутатів від 28.01.1994 № 26.
Відповідно до п. 1.3. Положення, Управління освіти Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області є юридичною особою, має ідентифікаційний код 02141928, включено до Єдиного державного реєстру підприємств, установ і організацій України, відомості про юридичну особу включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Управління освіти має самостійний баланс, рахунки в установах Держказначейства та банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням. У період здійснення повноважень Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області Управління освіти забезпечує виконання покладених на нього завдань, в тому числі делегованих повноважень органів виконавчої влади, наданих органам місцевого самоврядування.
Пунктом 1.4. Положення, передбачено, що гранична чисельність, фонд оплати праці працівників та видатки на утримання Управління освіти встановлюються військовою адміністрацією. Структура і штатний розпис Управління освіти складаються та затверджуються військовою адміністрацією.
Відповідно до п. 1.5. Положення, Управління освіти підпорядковане начальнику військової адміністрації. Підзвітне та підконтрольне військовій адміністрації.
Пунктом 8.1. Положення, передбачено, що Управління освіти є бюджетною установою, самостійним розпорядником бюджетних коштів, фінансування здійснюється за рахунок коштів бюджету Лисичанської міської територіальної громади.
Відповідно до п. 8.2. джерелами формування коштів Управління освіти є: кошти бюджету Лисичанської міської територіальної громади; інші кошти, які передбачаються управлінню згідно із чинним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні з 24.02.2022 введено воєнний стан.
Указом Президента України від 11.06.2022 № 406/2022 «Про утворення військової адміністрації» було утворено Лисичанську міську військову адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області.
За приписами п.п. 4-6 ч. 7 ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» начальник військової адміністрації є розпорядником бюджетних коштів; представляє відповідну військову адміністрацію та територіальну громаду у відносинах із державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадянами; звертається до суду щодо визнання незаконними актів органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади.
З наведених положень законодавства випливає, що Лисичанська міська військова адміністрація Сіверськодонецького району Луганської області могла самостійно звернутися до суду із позовом до відповідача з заявленими вимогами.
10.12.2025 прокурор звернувся до Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області з листом №24-1877вих-25, у якому виклав обставини порушення інтересів держави внаслідок укладення додаткових угод до договору про закупівлю від 01.03.2026 №41, запропонував самостійно вжити заходи, спрямовані на їх усунення, а також повідомити про вжиті або заплановані заходи.
У відповідь від Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області на адресу Луганської обласної прокуратури надійшов лист від 22.12.2025 за № 735, у якому повідомлено про те, що Управління освіти не зверталось до суду з вимогами про визнання недійсними додаткових угод та повернення безпідставно сплачених бюджетних коштів.
Отже, незважаючи на наявність у Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області повноважень щодо звернення до суду з відповідним позовом, позивач-2 з моменту отримання вищезазначеного листа Луганської обласної прокуратури не вжив заходів щодо звернення з позовом до суду.
Внаслідок нездійснення вказаними органами належних заходів щодо захисту інтересів держави у спірних правовідносинах, прокурор звертається із вказаним позовом в їх інтересах.
Як зазначено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 по справі № 912/2385/18 за позовом також органу прокуратури невжиття компетентним органом жодних заходів протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, має кваліфікуватися як бездіяльність відповідного органу. Таким чином, прокурору достатньо дотриматися порядку, передбаченого статтею 23 Закону України Про прокуратуру, і якщо компетентний орган протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернувся до суду з позовом в інтересах держави, то це є достатнім аргументом для підтвердження його бездіяльності. Щоб інтереси держави не залишилися незахищеними, прокурор виконує субсидіарну роль, замінює в судовому провадженні відповідний компетентний орган, який усупереч вимогам закону не здійснює захисту або робить це неналежно.
Таким чином, незалежно від причини незвернення до суду позивачами, сам факт цього незвернення свідчить про те, що вказані суб'єкти не виконують свої повноваження із захисту інтересів держави.
Вимога щодо попереднього повідомлення Північно-східного офісу Держаудитслужби та Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області про намір звернутися до суду за захистом інтересів держави з відповідним позовом виконана прокурором, що підтверджується повідомленням №24-159вих-26 від 16.02.2026 та №24-160вих-26 від 16.02.2026, які направлені на офіційні адреси електронної пошти.
Згідно з ч. 2 п. 5 ст. 53 ГПК України у разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.
З урахуванням викладеного, суд підтверджує підстави представництва керівника Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Північно-східного офісу Держаудитслужби, Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області у цій справі та визнає подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд приходить до висновку, що вони відповідають вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 12 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги ціну позову, характер спірних правовідносин, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі суд вважає за необхідне розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження.
Суд зазначає, що відповідно до інформації з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичною адресою відповідача є: 93100, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, буд. 29 (відповідь на запит суду № 2386611 від 25.02.2026).
Вказана територія наразі є окупованою. За інформацією Акціонерного товариства «Укрпошта», розміщеній на офіційному вебсайті (https://offices.ukrposhta.ua) відділення в м.Лисичанськ Луганської області тимчасово не функціонують, а тому пересилання поштової кореспонденції до вказаного населеного пункту наразі є неможливим.
Згідно абз. 1 ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
На підставі викладеного, відповідач зобов'язаний мати «Електронний кабінет» в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або в підсистемі «Електронний суд».
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма «Октава» зареєстрованого «Електронного кабінету» в підсистемі Електронний суд ЄСІТС не має (відповідь на запит суду № 31647715 від 25.02.2026).
Прокурор направив до суду позовну заяву в підсистемі «Електронний суд», тому, відповідно до абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов'язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов'язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Між тим, прокурор надіслав копію позовної заяви з доданими до неї документами на відому електронну адресу відповідача, а саме на: ostdsd@gmail.com.
З метою дотримання процесуальних прав відповідача та через неможливість відправлення вихідної кореспонденції засобами поштового зв'язку за його адресою, суд надсилає ухвалу про відкриття провадження у справі за відомою електронною адресою відповідача - ostdsd@gmail.com. Також буде здійснена спроба повідомити відповідача про розгляд справи в суді телефонограмою. Інформація про відкриття провадження буде розміщена відповідно до ч. 2 ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» на офіційному вебсайті судової влади України за посиланням: https://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 53, 120, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», господарський суд
1. Підтвердити підстави представництва керівника Луганської обласної прокуратури інтересів держави в особі Північно-східного офісу Держаудитслужби та Лисичанської міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області із заявленими позовними вимогами.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 20.03.2026 о 12 год 45 хв.
5. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: 61612, м. Харків, проспект Науки, 5, другий поверх, зал судового засідання № 205 (суддя Шеліхіна Р.М.).
6. Запропонувати прокурору та позивачам у разі отримання відзиву, подати відповідь на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України; копію відповіді на відзив та додані докази надіслати відповідачу, докази на підтвердження такого направлення - надати суду;
7. Запропонувати відповідачу:
- протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України; копію відзиву та додані до нього докази надіслати сторонам одночасно з надісланням відзиву до суду, докази на підтвердження такого направлення - надати суду;
- після отримання від прокурора, позивача відповіді на відзив, подати до суду заперечення протягом 5 днів з дня отримання такої відповіді від прокурора, позивача з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України;
- зареєструвати «Електронний кабінет» в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або в підсистемі «Електронний суд» та повідомити про це суд.
8. Для запобігання загрози життю та здоров'ю суддів та учасників судового процесу у період воєнного стану, суд пропонує учасникам справи утриматись від відвідування суду, свої процесуальні права та обов'язки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України, реалізовувати через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний суд» або у паперовій формі, а саме:
- через особистий кабінет в системі «Електронний суд» https://id.court.gov.ua;
- у разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді - звичайною поштою на офіційну адресу суду (61612, м. Харків, проспект Науки, буд. 5).
9. Звернути увагу учасників справи, що до їх заяв по суті справи (відзив на позовну заяву; відповідь на відзив; заперечення) додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, заперечення, аргументи та міркування, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, а також додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) вказаних заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи, також до заяв по суті справи, які підписані представником учасника справи, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника.
10. Повідомити учасників справи про наявність у суду технічної можливості забезпечення їх права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ст. 197 ГПК України та пунктів 45-50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.
Інформація про час і місце судового засідання додатково розміщена на сторінці Господарського суду Луганської області офіційного вебпорталу «Судова влада України» в мережі Інтернет за адресою: (https://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/gromadyanam/csz/).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 26.02.2026 та не підлягає оскарженню.
Суддя Ріта ШЕЛІХІНА