Справа № 681/1723/25
Провадження 2/681/231/2026
26 лютого 2026 року
Полонський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Горщара А.Г.
з участю секретаря судових засідань Салюк Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полонне за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу, -
встановив:
ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» (далі - Товариство) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу, а також судові витрати по сплаті судового збору.
В обґрунтування вимог представник позивача зазначав, що ОСОБА_1 є споживачем природного газу за адресою АДРЕСА_1 та за вказаною адресою відкрито о/р НОМЕР_1 .
ОСОБА_1 здійснює фактичне споживання природного газу, що є фактом приєднання до умов договору розподілу природного газу. Відповідач не звертався до позивача із заявами про припинення розподілу природного газу, а фактично користувався послугами із розподілу природного газу, визнаючи таким чином наявність правовідносин, а відтак взаємних прав та обов'язків, що з них випливають.
Товариство свої зобов'язання виконало у повному обсязі та надало ОСОБА_1 послуги з розподілу природного газу, проте відповідач свої зобов'язання не виконує, що призвело до виникнення у нього заборгованості перед позивачем у розмірі 1848,76 грн станом на 17.12.2025 за період жовтень 2023 - жовтень 2025.
Крім того, представник Товариства зазначав, що відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України ОСОБА_1 було нараховано 3% річних, інфляційні втрати та на підставі п.8.2 Типового договору нарахована пеня.
У зв'язку з вищевикладеним позивач просить стягнути з відповідача 1848 грн 76 коп. - заборгованості за розподіл природного газу, 218 грн 79 коп. - інфляційних втрат, 68 грн 48 коп. - 3% річних та 83 грн 55 коп. - пені.
Ухвалою судді від 30.12.2025 відкрито провадження у справі, яку постановлено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; сторонам визначено строк для подачі заяв по суті справи.
Відповідач подав на адресу суду відзив та заперечення на відповідь на відзив, у яких просив позовні вимоги залишити без задоволення. В обґрунтування зазначив, що в матеріалах справи відсутня копія документа представника позивача, який підтверджує право на зайняття адвокатською діяльністю. Також вказує, що він не є споживачем послуг, оскільки позивач здійснює діяльність з розподілу газоподібного палива, тоді як з нього вимагає оплату за розподіл природного газу, що, на його думку, є різними товарними одиницями. Зазначає, що його будинок на законних підставах підключений до газових мереж побудованих вуличним кооперативом, що підтверджується розпискою учасників кооперативу про сплату пайового внеску. Крім того, позивач не надав заяви-приєднання до договору або самого договору який був підписаний ОСОБА_1 . Надані позивачем документи щодо розрахунку заборгованості відповідач вважає недопустимими доказами, оскільки, на його переконання, мають бути подані первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Також зазначає, що постанови, на які посилається позивач, не зареєстровані в Міністерстві юстиції України, а тому, на його думку, не відповідають Конституції України та не підлягають застосуванню. Крім цього, вказує, що нарахування неустойки (штрафів і пені), інфляційних втрат та процентів річних заборонено до припинення воєнного стану, посилаючись на положення Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період дії воєнного стану». Окрім того, зазначає, що Товариство не врахувало вимоги чинного законодавства, відповідно до яких розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається Постановою Верховної Ради України «Про оплату житлово-комунальних послуг населенням України», якою встановлено, що розмір плати за житло та комунальні послуги не може перевищувати 15 % фактично отриманого сукупного доходу сім'ї.
30.01.2026 представник позивача подав відповідь на відзив у якій заперечив проти доводів відповідача, обґрунтовуючи тим, що взаємовідносини між відповідачем та позивачем регулюються Типовим договором розподілу природного газу, затвердженим постановою НКРЕКП №2498 від 30.09.2015. Після оприлюднення типового договору на розподіл природного газу відповідач не звернувся до Товариства із заявою про припинення розподілу природного газу, а фактично споживав природний газ, що є підтвердженням споживання природного газу та фактом приєднання до умов договору розподілу природного газу (акцептуванням договору). Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається, тому твердження відповідача про відсутність у споживача обов'язку укладати договір розподілу природного газу є безпідставними.
Крім того зазначає, що природний газ є видом газоподібного палива, що спростовує твердження відповідача про здійснення Позивачем розподілу газоподібного (природного) палива за КВЕДОМ 32.22. Також вказує, що рішення Регулятора не підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України. Незгода відповідача з тарифами на розподіл природного газу та порядком прийняття НКРЕКП постанови про затвердження тарифу на розподіл газу виходить за межі заявленого позову. У разі незгоди Відповідача із постановами НКРЕКП він має право оскаржити їх в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача зазначає, що довідка про фінансовий стан споживача (виписка з особового рахунку) та розрахунок суми заборгованості містять інформацію щодо предмета доказування, а тому є належним доказом заборгованості відповідача. Крім того, жодних особливостей щодо доказування наявності та розміру заборгованості споживача за послуги з розподілу природного газу закон не встановлює та відповідач жодних доказів на спростування факту споживання природного газу без сплати за послуги з його розподілу не надав.
Посилання відповідача на те, що позивач неправильно здійснив нарахування пені, 3% річних та інфляційних нарахувань, неправильно визначивши періоди нарахування, включивши до них період впровадження воєнного стану суперечить положенням постанови Кабінету міністрів України № 206 від 05.03.2022 «Про деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану». Також зазначає, що нарахована пеня є договірним способом забезпечення зобов'язання, а тому наявність у договорі п. 8.2, що передбачає застосування пені є підставою для її нарахування.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши письмові докази, суд зазначає про таке.
Судом встановлено, що позивач здійснює свою діяльність на підставі рішення НКРЕКП - Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 26 грудня 2022 року № 1839 (зі змінами внесеними, зокрема, Постановою НКРЕКП від 29 вересня 2023 року № 1769), про видачу ліцензії на розподіл природного газу ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Тарифи на послуги розподілу природного газу встановлені постановою НКРЕКП №1944 від 30.12.2022 (зі змінами внесеними, зокрема, Постановою НКРЕКП від 29 вересня 2023 року № 1777) відповідно до даних яких тариф на послуги розподілу природного газу у Хмельницькій філії становить 1,54 грн за 1 м3 на місяць.
ОСОБА_1 є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , о/р НОМЕР_1 , що підтверджується довідкою про фінансовий стан споживача.
Заборгованість відповідача за послуги з розподілу природного газу за період з 01.10.2023 по 31.10.2025 становить 1848,76 грн, відповідно до даних розрахунку суми заборгованості за послуги розподілу природного газу перед Хмельницькою філією ТОВ «Газорозподільні мережі України».
За даними листа АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» від 27.11.2025 за вих.-662-11-2025, обсяг споживання природного газу по об'єкту споживача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) за 2021-2022 газовий рік складає 963,61 м.куб., а за 2022-2023 газовий рік складає 497,84 м.куб.
Для ОСОБА_1 начальником Полонської дільниці Хмельницької філії ТОВ «ГРМУ» Віктором Лазарем було направлено претензію, у якій споживача просили сплатити заборгованість у сумі 1848,76 грн до 01.11.2025.
Правовідносини, які виникли між споживачем та газорозподільною організацією врегульовано Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30вересня 2015року №2494 (далі - Кодекс ГРМ), постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року №2498 «Про затвердження Типового договору розподілу природного газу».
Відповідно до статті 1 Закону України «Про ринок природного газу» суб'єктами ринку природного газу є: оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач.
Статтею 40 Закону України «Про ринок природного газу» передбачено, що розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому Кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 3 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ визначено, що його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об'єкти яких підключені до газорозподільних систем.
Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу це правочин, укладений між оператором газорозподільної системи та споживачем (у тому числі побутовим споживачем) відповідно до вимог цього Кодексу, згідно з яким оператор газорозподільної системи забезпечує цілодобовий доступ об'єкта споживача до газорозподільної системи для можливості розподілу природного газу.
Доступ до газорозподільної системи це право користування потужністю складової (об'єкта) газорозподільної системи в обсязі та на умовах, встановлених у договорі (технічній угоді) про надання відповідних послуг з оператором газорозподільної системи.
Оператор газорозподільної системи це суб'єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління;
Споживачем природного газу (споживач) є фізична особа, фізична особа-підприємець або юридична особа, об'єкти якої в установленому порядку підключені до/через ГРМ Оператора ГРМ, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, зокрема в якості сировини, а не для перепродажу.
Відповідно до пункту 2 глави 2 розділу І Кодексу ГРМ, оператор ГРМ здійснює діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії. Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу І Кодексу ГРМ Оператор ГРМ здійснює діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, яка видається Регулятором.
Відповідно до пункту 1 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 29.09.2023 №1769 «Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року №1839 та врегулювання питань щодо провадження ТОВ «Газорозподільні мережі України» діяльності з розподілу природного газу» внесено зміни до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року №1839 «Про видачу ліцензії з розподілу природного газу ТОВ «Газорозподільні мережі України», виклавши його в новій редакції.
Відповідно до пункту 14 додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року №1839 «Про видачу ліцензії з розподілу природного газу ТОВ «Газорозподільні мережі України», Хмельницька філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» здійснює діяльність з розподілу природного газу на території Хмельницької області, у тому числі: Кам'янець-Подільського району, Хмельницького району, Шепетівського району (крім міста Шепетівка, сіл Білокриниччя, Городище, Городнявка, Онишківці, Курганівка, Корпилівка, Корчик, Красносілка, Лозичне, Лотівка, Михайлючка, Пашуки (Судилківська ОТГ), Плесна, Плішин, Романів, Серединці, Судилків, Траулин, Хролін, Хутір, Цмівка, В. Шкарівка, Коськів, Ленківці та смт. Гриців).
Згідно з пунктами 5,6 глави 3 розділу І Кодексу ГРМ взаємовідносини, пов'язані з розподілом природного газу споживачам, у тому числі побутовим споживачам, підключеним до/через ГРМ, включаючи забезпечення Оператором ГРМ цілодобового їх доступу до ГРМ для споживання (розподілу) належного їм (їх постачальникам) природного газу, регулюються договором розподілу природного газу, укладеним між Оператором ГРМ та споживачем відповідно до вимог глави 3 розділу VІ цього Кодексу.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу І Кодексу ГРМ для забезпечення цілодобового доступу до газорозподільної системи та можливості розподілу (переміщення) належного споживачу (суміжному суб'єкту ринку природного газу) природного газу ГРМ обов'язковою умовою є наявність фізичного підключення об'єкта споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) до ГРМ.
Споживачі, у тому числі побутові, та суміжні суб'єкти ринку природного газу, які фізично підключені до ГРМ, забезпечуються цілодобовим доступом до ГРМ та можливістю розподілу (переміщення) природного газу ГРМ у порядку, визначеному в розділі VI цього Кодексу.
Доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ (до ГРМ якого підключений об'єкт споживача) договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30вересня 2015року №2498 (далі Типовий договір розподілу природного газу), в порядку, визначеному цим розділом.
Відповідно до пункту 1 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об'єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.
Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов'язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об'єкт.
Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно з пунктом 4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об'єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об'єму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як суб'єкту ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності об'єкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об'єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (пункт 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
До таких висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 01 листопада 2021 року у справі №591/4825/20.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (стаття 81 ЦПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: довіреністю; ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Встановлено, що у матеріалах справи міститься довіреність №567/ДОВ-24 від 06.12.2024, якою підтверджуються повноваження Степановича А.В. на представлення інтересів позивача, тому суд не приймає до уваги твердження Трофимчука О.О., про відсутність документів, що підтверджують повноваження представника позивача.
Також суд вважає необґрунтованими доводи відповідача про відсутність у ТОВ «Газорозподільні мережі України» та Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» такого виду економічної діяльності (КВЕД) як «розподіл природного газу», так як з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що для ТОВ «Газорозподільні мережі України» визначено, зокрема, вид економічної діяльності: 35.22 - Розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи (основний).
Згідно з пунктом 6 Технічного регламенту приладів, що працюють на газоподібному паливі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2018 року №814, газоподібне паливо будь-яке паливо, яке за температури 15 °C і під тиском 1 бар перебуває в газоподібному стані.
Відповідно до пункту 31 частини 1 статті 1 Закону України «Про ринок природного газу» природний газ, нафтовий (попутний) газ, газ (метан) вугільних родовищ та газ сланцевих товщ, газ колекторів щільних порід, газ центрально-басейнового типу суміш вуглеводнів та невуглеводневих компонентів, що перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск - 760 міліметрів ртутного стовпчика і температура - 20 градусів за Цельсієм) і є товарною продукцією. Отже, газоподібне паливо є загальною назвою для різних видів палива у газоподібному стані, включаючи природний газ.
Таким чином, ТОВ «Газорозподільні мережі України» та Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» правомірно займається розподілом природного газу.
Тому встановлено, що оператором газорозподільної системи на території Хмельницької області на підставі відповідної ліцензії є ТОВ «Газорозподільні мережі України», Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України», яка здійснює діяльність з розподілу природного газу на території Хмельницької області, а відповідач є споживачем послуг з розподілу природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , якому присвоєно номер особового рахунку № НОМЕР_1 та фактично споживає природний газ, у зв'язку з чим суд доходить висновку про існування між сторонами договірних правовідносин, оформлених шляхом приєднання побутового споживача до Типового договору розподілу природного газу.
Доводи відповідача, що не відбулося приєднання як побутового споживача до виконання умов Типового договору розподілу природного газу, оскільки позивач не надав підписаною ним заяви-приєднання до договору є необґрунтованими, оскільки приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач отримував послуги з постачання природного газу, тому відповідно отримував і послуги з розподілу природного газу до об'єкта газопостачання, однак не сплачував вартість отриманих послуг, внаслідок чого утворилася заборгованість перед ТОВ «Газорозподільні мережі України», Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Розрахунок вказаної заборгованості здійснено позивачем ТОВ «Газорозподільні мережі України», Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» за період з жовтня 2023 року по жовтень 2025 року, згідно з якого обсяг споживання природного газу по об'єкту відповідача за газовий рік з 01 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року склав 963,61 куб.м., величина місячного обсягу річної замовленої потужності на 2023 рік 80,3 куб.м. Обсяг споживання природного газу по об'єкту відповідача за газовий рік з 01 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року склав 497,84 куб. м., величина місячного обсягу річної замовленої потужності на 2024 рік 41,49 куб.м. Обсяг споживання природного газу по об'єкту відповідача за газовий рік з 01 жовтня 2023 року по 30 вересня 2024 року склав 314,00 куб. м., величина місячного обсягу річної замовленої потужності на 2025 рік 26,17 куб.м. Відповідно з 01 жовтня 2023 року тариф на послуги розподілу природного газу затверджено на рівні 1,848 грн за 1 куб.м. (з ПДВ) відповідно до Постанови НКРЕКП від 29.09.2023 №1777 «Про внесення змін до Постанови НКРЕКП від 30.12.2022 №1944».
На підтвердження заборгованості товариство надало також довідку про фінансовий стан споживача від 20.10.2025.
Правильність розрахунку вартості послуг з розподілу природного газу за адресою споживача по особовому рахунку № НОМЕР_1 підтверджується наявними в матеріалах справи доказами. З огляду на це, суд вважає доводи відповідача про недоведеність заборгованості зазначеними документами необґрунтованими. Крім того, відповідач вказаний розрахунок не спростував та власного контррозрахунку суду не надав.
Не заслуговують на увагу доводи відповідача в тій частині, що постанови НКРЕКП не пройшли державну реєстрацію у Міністерстві юстиції України, оскільки ч. 6, 7 ст.14 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» визначено, що рішення Регулятора не підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України. Тобто, законодавцем прямо передбачено відсутність необхідності державної реєстрації Міністерством юстиції України рішень НКРЕКП, що повністю спростовує твердження ОСОБА_1 .
Щодо позовної вимоги про стягнення з відповідача інфляційних втрат, 3% річних і пені за прострочення виконання грошового зобов'язання суд зазначає наступне.
Частиною 2 статті 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Інфляційні втрати у сумі 218,79 грн нараховані за період з січня 2024 року по червень 2025 року, 3% річних у сумі 68,48 грн - за період з 01 січня 2024 року по 21 вересня 2025 року, що не суперечить вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» з послідуючими змінами.
Відповідно до пункту 8.2 типового договору розподілу природного газу у разі порушення споживачем, що є побутовим строків оплати за цим договором, він сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. За період з 01.01.2024 по 21.09.2025 розмір пені складає 83,55 грн. Відповідач доказів щодо неправильності цього розрахунку не надав.
Суд не бере до уваги посилання відповідача на неправомірне нарахування неустойки, інфляційних втрат та 3% річних, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», оскільки заборона нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України №206 від 05 березня 2022 року «Про деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», стосується територіальних громад, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії (територіях можливих бойових дій, активних бойових дій, активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Враховуючи вищевикладене з відповідача підлягає стягненню заборгованість за послуги з розподілу природного газу в сумі 1848 грн 76 коп., інфляційні втрати в сумі 218 грн 79 коп., 3% річних в сумі 68 грн 48 коп., пеня в сумі 83 грн 55 коп.
У зв'язку із задоволенням позову, відповідно до ч.1,2 ст.141 ЦПК України, на користь позивача з відповідача підлягає стягненню сплачений судовий збір в розмірі 3028 грн.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 89, 133, 137, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 279, 352, 354, 355 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» заборгованість за розподіл природного газу в сумі 1 848 (одна тисяча вісімсот сорок вісім) грн 76 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» 218 (двісті вісімнадцять) грн 79 коп. - інфляційних втрат, 68 (шістдесят вісім) грн 48 коп. - 3% річних та 83 (вісімдесят три) грн 55 коп. - пені, а також понесені судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення суду учасниками справи може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України», код в ЄДРПОУ 44907200, місцезнаходження: пр. Миру, 41, офіс 409 м. Хмельницький, поштовий індекс 29019;
Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .
Суддя А.Г. Горщар