Справа № 296/1874/26
1-кс/296/829/26
Іменем України
20 лютого 2026 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження № 12025060000001609 від 13.11.2025 про арешт майна
Слідчий за погодженням прокурора звернувся до суду із вказаним клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області знаходяться матеріали досудового розслідування за № 12025060000001609 від 13.11.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Житомирської області діє група осіб, які займаються незаконним виготовленням, перевезенням, зберіганням з метою збуту та збутом наркотичних засобів та психотропних речовин на території Житомирської області, у тому числі військовослужбовцям ЗС України.
Попередня правова кваліфікація дій осіб - незаконне виготовлення, перевезення, зберігання з метою збуту та збут наркотичних засобів та психотропних речовин, що передбачені ч. 2 ст. 307 КК України та повністю підтверджуються матеріалами кримінального провадження.
У рамках оперативного супроводження кримінального провадження, проведеними гласними та негласними слідчими (розшуковими) діями спрямованимим на виконання доручення встановлено, що до вчинення вказаного злочину та до ряду інших злочинів на території Житомирської області причетні наступні фігуранти: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає: АДРЕСА_2 . ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживає: АДРЕСА_3 , які зорганізувались у групу створеній на території Житомирської області, і які вчиняють злочини вказаної категорії.
14.02.2026 проведено санкціонований обшук в за місцем проживання проживання ОСОБА_6 за адресою: адресою: АДРЕСА_2 під час проведення якого було виявлено та вилучено наступне майно: мобільний телефон марки SAMSUNG M35 імеі: НОМЕР_1 , імеі: НОМЕР_2 , з абонентським номером НОМЕР_3 .
14.02.2026 слідчим у кримінальному провадженні вилучене майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, про що винесено відповідну постанову.
Слідчим подано заяву про розгляд клопотання за його відсутності. Клопотання просить задовольнити.
Власник майна в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його пошкодження, знищення, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 5 ст. 170 КПК України зазначено, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до частини 10 ст. 170 КПК України: арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Виходячи з змісту вимог ч. 3 ст. 132 КПК України, доведення необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження покладено на слідчого, прокурора.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК України (ч.1 ст. 26 КПК України).
Беручи до уваги викладене, обставини кримінального провадження, мету, підстави застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, враховуючи, а також з метою встановлення істини у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання.
Керуючись статтями 98, 170-172, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт у виді заборони права на відчуження, розпорядження та користування майном, вилучене в ході обшуку 14.02.2026 за місцем проживання ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: мобільний телефон марки SAMSUNG M35 імеі: НОМЕР_1 , імеі: НОМЕР_2 , з абонентським номером НОМЕР_3 .
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню, проте може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту оголошення та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання, про скасування арешту повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядатиметься слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Слідчий суддя ОСОБА_1