Справа № 420/40835/25
25 лютого 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.
Розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; місцезнаходження: вул. Канатна, буд. 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
08 грудня 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якій позивач просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24 жовтня 2025 року №36, яким йому відмовлено у встановленні надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути його заяву від 10.10.2025 р. з урахуванням: участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1986 р.); державних відзнак за виконання завдань у зоні ЧАЕС; принципу правонаступництва України щодо державних нагород СРСР;
зобов'язати відповідача прийняти рішення про встановлення йому надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною у розмірі, визначеному Законом №1767-ІІІ;
судові витрати покласти на відповідача;
звільнити його від сплати судового збору згідно з п. 10 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» як особу, віднесену до 2 категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.
Ухвалою суду від 15.12.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін згідно ст.262 КАС України; витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 , що стосуються предмету та підстав позову.
В обґрунтування вимог позову зазначено, що ОСОБА_1 є військовим пенсіонером та учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації (категорія 2), військовим квитком, архівними документами та довідками, які підтверджують його участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року, а також те, що під час виконання завдань у зоні аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року він отримав дозу радіаційного випромінення 12,5 рентген. За виконання службових завдань у зоні ЧАЕС нагороджений державними нагородами: орденом «За службу Родине в вооруженных силах СССР» III ступеня; медаллю «За ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС». 10 жовтня 2025 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про встановлення надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» №1767-III. 24 жовтня 2025 року позивачу була надана письмова відповідь - рішення №36 про відмову. У рішенні зазначено, що радянський орден «За службу Родине» не є державною нагородою України і не може бути підставою для встановлення надбавки.
Таке рішення на думку позивача є необґрунтованим та протиправним, що порушує його законні права.
26.12.2025 року представник відповідач подав відзив на позов, у якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог, та, зокрема, зазначає, що відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про особливі заслуги перед Україною» від 01.06.2000 № 1767 пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України: Героям України; особам, нагородженим орденами Героїв Небесної Сотні; чотирма і більше орденами України, особам, відзначеним почесним званням України «народний» після проголошення незалежності України. Згідно ст. 2 Закону № 1767 пенсії за особливі заслуги встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України. Відповідно до ст. 3 Закону №1767 встановлюються пенсії: за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника, за вислугу років. Статтею 4 Закону № 1767 передбачено, що пенсії за особливі заслуги встановлюються громадянам, зазначеним у ст. 1 Закону № 1767, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника, за вислугу років. Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону №1767 пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії, або з дня набуття права на неї, якщо звернення відбулося не пізніше 12 місяців з дня набуття права. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви з усіма необхідними документами. Позивач 10.10.2025 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області із заявою про встановлення надбавки до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону № 1767. Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.10.2025 № 36 Позивачу відмовлено у встановлені надбавки до пенсії за особливі заслуги. Відмова у перерахунку пенсії обумовлена тим, що встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особам, нагородженим орденом «За службу Родине в ВС СССР ІІІ ст», зазначеним Законом не передбачено.
26.12.2025 року позивач подав відповідь на відзив та зазначив, що відповідно до ст.10 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Участь позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є загальновизнаною особливою заслугою перед Україною та її народом. В цьому питанні Україна є правонаступницею СРСР, а державні нагороди СРСР підлягають правовому визнанню відповідно до законодавства України. Згідно статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (2000 р.) пенсія за особливі заслуги перед Україною (далі - пенсія за особливі заслуги) встановлюється громадянам України, які, зокрема, нагороджені одним із орденів України. Водночас, згідно Розділу V Прикінцеві положення (п. 3) Закону України «Про державні нагороди України» (2000 р.) установлено, що дія цього Закону поширюється на правовідносини, пов'язані з нагородженням громадян України, удостоєних державних нагород СРСР або республік, що входили до його складу. Таким чином, згідно букви закону орден «За службу Родине в вооруженных силах СССР» III ступеня, яким позивача, як громадянина України було нагороджено за виконання службових завдань у зоні ЧАЕС, на сьогодні є орденом, який визнається Україною. Тобто, є орденом України. Саме тому положення Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» та Закону України «Про державні нагороди України», підлягають застосуванню у системному зв'язку із положеннями статей 16, 19, 22 та 24 Конституції України та статті 14 Конвенції з прав людини та основоположних свобод (1950 р.) й статті 1 Протоколу 1.
16.01.2026 року позивач подав пояснення до позовної заяви та зазначив, що з перших днів повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України у 2022 році він добровільно вступив до лав Територіальної оборони, проходив службу у складі відповідного підрозділу та ніс службу на блокпостах, виконуючи завдання із захисту населення, об'єктів критичної інфраструктури та забезпечення громадського порядку. Його участь у захисті України під час воєнного стану є продовженням його життєвого шляху служіння державі та українському народові, який розпочався ще під час участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, за що позивач був нагороджений державними відзнаками. Вказані обставини підтверджують наявність у нього реальних, тривалих та безперервних особливих заслуг перед Україною, що має бути враховано судом при оцінці обґрунтованості його вимог щодо встановлення надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Вимоги ухвали суду про відкриття провадження у справі відповідачем не виконані, тому справа розглядається за наявними у ній доказами згідно ч.9 ст.80 КАС України.
Розглянувши у письмовому провадженні наявні матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що не заперечується відповідачем (з 30.03.1994 року - а.с.11).
Згідно:
- посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. Серії НОМЕР_2 від 15.03.1993 р. ОСОБА_1 має право на пільги та компенсації, встановлені ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи»;
- посвідчення Серії НОМЕР_3 підполковнику ОСОБА_1 пенсія призначена за вислугу років;
- посвідчення учасника Ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році від 23.08.2024 року ОСОБА_1 має право на пільги та компенсації встановлені ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- виписки із особистої справи підполковника ОСОБА_1 від 12.11.1993 року Військової частини НОМЕР_4 : нагороджений орденом "За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР" III ступеня № ордена 92002, за активну і самовіддану роботу по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, успіхи в бойовій підготовці, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 лютого 1988 року;
- довідки виданої «…майору ОСОБА_2 в том, что с 2, 5, 6, 8, 11, 14, 16, 17, 18, 23, 24, 25 ноября 1986 года выполнял функциональные обязанности в составе оперативной группы МО СССР по ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в 30 километровой зоне. В соответствии с Постановлением Совета Министров СССР от 4 июня 1986 г. № 665- 195 указанный период службы подлежит зачету в выслугу лет на пенсию на льготных условиях - 1 месяц за 3 месяца…» (мовою оригіналу) ;
- довідки виданої майору ОСОБА_3 «…в том, что с 30 октября 1986 г по 28 ноября 1986 г. выполнял функциональные обязанности в составе оперативной группы Министерства обороны СССР по ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС. Получил дозу облучения 12,5 рентген…»(мовою оригіналу) ;
- довідки «… ОСОБА_1 (в оригіналі: м-р ОСОБА_1 ) в том, что с 2, 5, 6, 8, 11, 14, 16, 17, 18, 23, 24, 25 ноября 1986 г. выполнял функциональные обязанности в составе оперативной группы МО СССР по ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в НОМЕР_5 километровой зоне. В соответствии с Постановлением Совета Министров СССР от 4 июня 1986 г. № 665-195 указанный период службы подлежит зачету в выслугу лет на пенсию на льготных условиях - 1 месяц за 3 месяца…» (мовою оригіналу);
- довідки Військової частини НОМЕР_6 від 07.03.1982 року №0177 «… ОСОБА_4 в январе - феврале 1987 года на основании Директивы МО СССР № Д-18 от 27.05.86г. выплачено денежное содержание за работу в I зоне опасности 30-км зоны Чернобыльской АЭС в трехкратном размере сверх ежемесячного денежного довольствия в сумме 952 (девятьсот пятьдесят два) рубля…» (мовою оригіналу);
- довідки Центрального архіву МО України №1/3448 від 18.09.1997 року ОСОБА_1 : по документам Військової частини № НОМЕР_7 встановлено, що ОСОБА_1 у складі частини приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 30.10.1986 року по 23.11.1986 року;
- виписки командира Військової частини НОМЕР_7 від 30.10.1986 року: «… Полагать майора ОСОБА_4 приступившим к исполнению обязанностей по своей штатной должности в составе оперативной группы МО СССР по ликвидации последствий аварий на Чернобыльской АЭС в 30-километровой зоне с 30 октября 1986 года по 28 ноября 1986 года…» (мовою оригіналу);
- Орденської книжки ОСОБА_1 нагороджений 22.02.1986 року орденом «За службу Родине в ЗС СССР ІІІ ст.».
10.10.2025 року позивач звернувся із заявою до відповідача, на яку отримав лист від 27.10.2025 року, в якому зазначено, що за результатами розгляду заяви ГУ ПФ України в Одеській область прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії.
ГУПФ України в Одеській області 24.10.2025 року прийнято рішення №36 про відмову у встановленні пенсії за особливі заслуги перед Україною (а.с.23-24).
У рішенні, зокрема, зазначено:
«…Розглянувши заяву ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною до пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262), у встановленні пенсії відмовлено.
Відповідно до Закону України від 01.06.2000 № 1767 «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» та змінами, які внесено Законом України від 29.05.2023 № 3113-IX «Про внесення змін до законів України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» та «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» стосовно борців за незалежність України у XX столітті та деяких інших осіб», який набрав чинності з 01.07.2023, в якому змінено перелік осіб, яким встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною, встановлюються громадянам України, зокрема, Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, чотирма і більше орденами України після проголошення незалежності України, особам, відзначеним почесним званням України "народний" після проголошення незалежності України, ветеранам війни, які після проголошення незалежності України нагороджені орденом за особисту мужність (особистий внесок), виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, видатним спортсменам - переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи, космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків, особам, відзначеним почесним званням України "заслужений", державною премією України, нагородженим одним із орденів України, матерям, які народили п'ять і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку. Особам, яких відповідно до Закону України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» визнано борцями за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» реабілітовано, із числа тих, яких за політичними або релігійними мотивами було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув'язнення) чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу.
Встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особам, нагородженим орденом "За службу Родине в ВС СССР ІІІ ст", зазначеним Законом не передбачено.
Враховуючи викладене, для встановлення ОСОБА_1 пенсії за особливі заслуги перед Україною згідно наданих документів правових підстав немає».
Позивач не погоджується із прийнятим рішенням, вважає його протиправним, а тому звернувся до суду за захистом своїх порушених прав та законних інтересів.
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" №1767-ІІІ (далі - Закон №1767-ІІІ, чинний до 01.07.2023) передбачено, що пенсії за особливі заслуги встановлюються громадянам України - Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями "За відвагу", чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена "За службу Родине в Вооруженных Силах СССР", особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР "народний".
Статтею 2 Закону №1767-ІІІ передбачено, що пенсії за особливі заслуги встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України.
Відповідно до ст. 4 Закону №1767-ІІІ, пенсії за особливі заслуги встановлюються громадянам, зазначеним у статті 1 цього Закону, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років відповідно до закону.
На підставі частини третьої статті 5 Закону №1767-ІІІ пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців з дня набуття права.
Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважається день прийому заяви про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами.
Відповідно до статті 3 Закону №1767-ІІІ встановлено, що за цим Законом встановлюються пенсії:
за віком;
по інвалідності;
у разі втрати годувальника;
за вислугу років.
У подальшому, Законом України "Про внесення змін до законів України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" та "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" стосовно борців за незалежність України у XX столітті та деяких інших осіб" №3113-IX від 29.05.2023 (далі - Закон №3113-IX) виключено право на пенсію за особливі заслуги громадянам України, Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями "За відвагу", чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена "За службу Родине в Вооруженных Силах СССР", особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР "народний".
Порядок призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, розміри, в яких призначаються такі пенсії, а також коло осіб, які мають право на їх призначення, визначено Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» №1767- ІІІ, від 01.06.2000.
Так, згідно Закону України «Про внесення змін до законів України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» та «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» стосовно борців за незалежність України у XX столітті та деяких інших осіб», ст 1. Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» визначається перелік осіб які мають право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Відповідно до статті 1 Закону пенсія за особливі заслуги перед Україною (далі пенсія за особливі заслуги) встановлюється таким громадянам України:
1) Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, чотирма і більше орденами України після проголошення незалежності України, особам, відзначеним почесним званням України «народний» після проголошення незалежності України;
2) ветеранам війни, які після проголошення незалежності України нагороджені орденом за особисту мужність (особистий внесок), виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України;
3) видатним спортсменам переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи;
4) космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотновипробувальних екіпажів літаків;
5) особам, відзначеним почесним званням України «заслужений», державною премією України, нагородженим одним із орденів України;
6) матерям, які народили п'ять і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку;
7) особам, яких відповідно до Закону України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті» визнано борцями за незалежність України у ХХ столітті та відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» реабілітовано, із числа тих, яких за політичними або релігійними мотивами було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув'язнення) чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу.
З 01.07.2023 внесено зміни до закону та оновлено перелік категорій осіб, які мають право на надбавку за особливі заслуги перед Україною.
Право на надбавку за особливі заслуги скасовано для осіб, які мають радянські звання та ордени.
Згідно з наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2017 року №2054 із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства соціальної політки України від 18.07.2023 №251-Н (який застосовується з 01.07.2023) враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства соціальної політки України від 28.07.2023 « 262-н), затверджено Схему визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною, відповідно до Закону.
Відповідно пенсії за особливі заслуги з 01.07.2023 року не призначаються пенсія Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями "За відвагу", чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена "За службу Родине в Вооруженных Силах СССР", особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР "народний".
Відповідно до Закону №1767-ІІІ заяву про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги, подану в електронній або паперовій формі, розглядає територіальний орган Пенсійного фонду України та в 10-денний строк з дня її подання з усіма необхідними документами приймає рішення про встановлення (перерахунок) або про відмову у встановленні (перерахунку) пенсії за особливі заслуги.
Суд відхиляє покликання позивача на його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та нагородження його орденом «за службу родине в ВС СССР» як на підставу для встановлення йому пенсії за особливі заслуги перед Україною. Такі вимоги не узгоджуються із нормами ст.4 ЗУ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (зі змінами), які відповідач навів в оскаржуваному рішенні.
Судження щодо поширення на позивача норми розділу V Закону України «Про державні нагороди України» є його власним припущенням, позаяк знов таки не відповідає нормам ст.4 ЗУ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач довів законність та обгрунтвоаність оскаржуваного рішення.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги задоволенню не підлягають за відсутності законних підстав.
Згідно ч.1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Такі витрати у справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 143, 241-246, 250, 255, 262, 293-297КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 293,295 КАС України, до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя М.М. Аракелян
.