Рішення від 24.02.2026 по справі 200/9618/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2026 року Справа№200/9618/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Крилової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

08 грудня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду, через підсистему ЄСІТС «Електронний суд», надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:

- визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );

- зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про порушення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) правил військового обліку.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на військовому обліку як військовозобов'язана особа в ІНФОРМАЦІЯ_3 . Зазначає, що під час оновлення даних у мобільному застосунку Резерв+ йому стала відома інформація про те, що ним вчинено порушення правил військового обліку та вказана інформація відображається в електронному військово-обліковому документі Резерв+. Позивач був внесений до бази розшуку органами поліції на підставі звернення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 03.12.2024 у зв'язку із вчиненням адміністративного правопорушення.

У свою чергу позивач вказує, що ним було вчасно уточнено усі облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані), повісток від ІНФОРМАЦІЯ_4 не отримував, військовий облік не порушував.

14 листопада 2025 року позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 із заявою в якій просив провести перевірку щодо наявності підстав для подальшого перебування у базі розшуку та виключити відомості про розшук із Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» як такі, що втратили актуальність.

У відповідь на заяву позивач отримав лист від ІНФОРМАЦІЯ_4 у якому було вказано, що позивач здійснив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке, передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП.

Вважає такі дії відповідача протиправним та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач надав відзив на позовну заяву. В обґрунтування незгоди з позовними вимогами зазначає, що 05.10.2025 засобами ІКС «Оберіг» була автоматично створена (06.10.2025 підписана електронним ключем) і відправлена поштовим оператором «Укрпошта» повістка №376654 з трек номером 0600293525886 від 06.10.2025, згідно якої ОСОБА_1 , повинен був з'явитися до ТЦК та СП. ОСОБА_1 не з'явився у зазначену у повістці дату і час, а саме 16.10.2024 о 11-00, чим скоїв грубе правопорушення передбачене ч 3. Ст. 210-1. Повістка була повернута оператором «Укрпошта» з відміткою про те, що адресат відсутній за вказаною адресою.

03.12.2024 року до Національної поліції було направлено електронне звернення Є498582 щодо скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 яке виразилося у неявці по повістці до ІНФОРМАЦІЯ_5 у вказаний в ній час та місце.

Вказує, що 04.12.2025 електронне звернення до Національної поліції було скасовано за термінами притягнення (сплинув рік), та під час перевірки електронної особової справи, було виявлено що ОСОБА_1 маючи статус зазначено «непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час», не пройшов вчасно ВЛК до 05 червня 2025 року, згідно до п.2 ч.2 прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.03.2024 №3621-ІХ, який скасував статус «непридатний у мирний час, обмежено придатний у воєнний час» та передбачив що громадянин, визнані раніше обмежено придатними, мають самостійно пройти повторний медичний огляд, про що було подане нове Електронне звернення до Національної поліції.

З зазначених підстав просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2025 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 докази по справі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 січня 2026 року повторно витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 докази по справі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 січня 2026 року втретє витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 докази по справі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від від 28 січня 2026 року застосовано до ІНФОРМАЦІЯ_1 заходи процесуального примусу у вигляді штрафу.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 лютого 2026 року скасовано ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 28 січня 2026 року про застосування заходів процесуального примусу у вигляді штрафу.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянин України що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 .

Позивач перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_5 , про що свідчить електронний військово-обліковий документ з додатку «Резерв+».

З роздруківки електронного - військово облікового документу позивача вбачається, що дані ним уточнені вчасно 15.07.2025 року. Адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Водночас в електронному - військово обліковому документі вказано про порушення позивачем правил військового обліку.

У зв'язку з наведеною інформацією позивач звернувся до відповідача із заявою від 14.11.2025 щодо причин порушення правил військового обліку.

Листом від 20.11.2025 № 06/9817 ІНФОРМАЦІЯ_7 повідомив позивача, що у зв'язку з не прибуттям до за повісткою до ТЦК та СП позивачем здійснено правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

З матеріалів справи судом встановлено, що повісткою ІНФОРМАЦІЯ_5 № 376654 від 06.10.2024 позивач був викликаний на 16.10.2024 о 11:00 до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для уточнення даних.

Поштове відправлення із повісткою було направлено на адресу позивача: АДРЕСА_2 та повернулось відправнику із відміткою поштового штемпелю від 19.10.2024 про відсутність адресата за вказаною адресою.

Надаючи правову оцінку діям відповідача, суд виходить із такого.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України, у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби Закон України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (даліЗакон №2232-ХІІ).

Згідно з частинами першою, третьою статті 1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Відповідно до частин першої, третьої статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (частина перша статті 34 Закону №2232-ХІІ).

Частиною п'ятою статті 33 Закону №2232-ХІІ визначено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання частини п'ятої статті 33 Закону №2232-ХІІ Кабінет Міністрів України постановою від 30.12.2022 №1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі Порядок №1487), пунктом 2 якого визначено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Пунктом 1 Порядку №1487 визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні, в тому числі, прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до п. 79 вказаного Порядку Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема:

організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;

оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;

розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію;

звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210,210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку;

виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно з п. 56 Порядку №1487 Національна поліція за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7З акону України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210,210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20)

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов'язані, зокрема, з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.

Під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися:

військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях;

резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин;

військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку;

військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів;

особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 21 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (далі Порядок № 560) за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Пунктом 22 Порядку № 560 визначено, що резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.

Резервісти та військовозобов'язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.

Згідно з п.п. 27, 28 Порядку № 560 під час мобілізації громадяни викликаються до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки або їх відділів з метою, зокрема, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

Виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання)повістки(додаток 1).

Відповідно до п. 34 Порядку № 560 повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

У разі коли резервіст або військовозобов'язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов'язаним під час уточнення облікових даних.

У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов'язаним своєї адреси місця проживання повістка може надсилатися на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

Згідно з п. 41 Порядку № 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку є:

день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Як вбачається з електронного військово-облікового документа позивача з «Резерв+» від 07.11.2025, останній уточнив свої персональні дані своєчасно - дата уточнення 11.07.2024. У документі зазначено адресу проживання: АДРЕСА_3 .

Відповідно до пп. 14 п. 8 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 559, військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності), як, зокрема, адресу місця проживання.

Таким чином, повістка мала направлятись позивачу саме за адресою, яку він зазначив при уточненні даних та врученою вона могла вважатись у день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних.

Водночас, як вбачається з матеріалів справи, повістка позивачу направлялась на адресу: АДРЕСА_4 , що є адресою реєстрації позивача.

Разом із цим, повістка направляється на адресу реєстрації у випадку неуточнення особою даних, що в даному випадку не мало місця, відповідачами не спростовано факт оновлення даних позивачем вчасно та про це зазначено у доданих до матеріалів справи розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача.

Так, повістка позивачу не може вважатись врученою, оскільки з електронного військово-облікового документу позивача з Резерву+ від 07.11.2025 вбачається, що адресою його проживання є: АДРЕСА_3 , в той час як повістка направлялась за іншою адресою.

Відтак, відомості про порушення позивачем правил військового обліку через неприбуття до ТЦК та СП неприбуття за такою повісткою не відповідають дійсності.

Разом із тим, судом встановлено, що 04.12.2025 електронне звернення до Національної поліції щодо порушення позивачем правил військового обліку було скасовано у зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності (сплинув один рік).

Водночас у зв'язку з наявністю у позивача статусу «непридатний у мирний час, обмежено придатний у воєнний час» (згідно з постановою військово-лікарської комісії від 05.04.2017) та непроходженням ним медичного огляду для визначення ступеня придатності до військової служби до 05.06.2025, відповідачем було подано нове електронне звернення до Національної поліції з підстав, передбачених пунктом 2 частини другої Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.03.2024 № 3621-ІХ.

Суд зазначає, що предметом даного позову є правомірність дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про порушення позивачем правил військового обліку у вигляді неприбуття за повісткою.

Водночас первинне електронне звернення щодо такого порушення було скасовано, а нове звернення стосується інших обставин - непроходження медичного огляду, що не є предметом спору у цій справі та позивачем не оскаржується.

Також, згідно із пунктом 20-1 частини першої статті 7 Закону № 1951-VIII до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Тобто, до Реєстру вносяться відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 КУпАП, в т. ч. відомості про дату, номер, короткий зміст протоколу про адміністративне правопорушення та/або постанови про адміністративне правопорушення.

Матеріали справи свідчать про те, що постанова по справі про адміністративне правопорушення відносно позивача дійсно не приймалась. Водночас, протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210 КУпАП, відносно ОСОБА_1 також складено не було, оскільки позивач до ІНФОРМАЦІЯ_5 не прибув та відповідач звернувся до Національної поліції України для здійснення адміністративного затримання позивача та доставлення його до ТЦК та СП. Тобто, протокол про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 не було складено з незалежних від відповідача причин, а відомості про дату, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення щодо позивача не могли бути внесені до Реєстру.

Суд також враховує, що позивач у порядку статті 279-9 КУпАП не звертався до ТЦК та СП із заявою, в якій би зазначив, що не оспорює допущене порушення та згоден на притягнення до адміністративної відповідальності за його відсутності.

З огляду на зазначені обставини, суд вважає, що у відповідача були фактичні та правові підстави для внесення до Реєстру відомостей про порушення позивачем правил військового обліку, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210 КУпАП, а не складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 з незалежних від відповідача причин не впливає на такий висновок суду.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Оскільки судом відмовлено в задоволенні позову, підстави для стягнення судового збору, сплаченого позивачем, відсутні.

Керуючись статтями 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова