1-в/604/8/26
24 лютого 2026 року селище Підволочиськ
Підволочиський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника відділення поліції № 1 Тернопільського РУП ГУ НП у Тернопільській області полковника поліції ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду та застосування обмежень щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючої, проживаючої по АДРЕСА_1 , раніше судимої за ч.2 ст. 185 КК України вироком Олевського районного суду Житомирської області від 13.07.2022 до чотирьох років чотирьох місяців позбавлення волі; ч.4 ст. 185 КК України вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області від 18.12.2024; звільнена з місць позбавлення волі 30.10.2024,
за участі учасників судового провадження:
представника відділення поліції №1 Тернопільського РУП ГУ НП у Тернопільській області - ОСОБА_5 ,
особи, щодо якої вирішується питання про продовження адміністративного нагляду - ОСОБА_4 ,
встановив:
начальник відділення поліції № 1 Тернопільського РУП ГУ НП у Тернопільській області полковник поліції ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням, в якому просить продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , оскільки ОСОБА_4 була засуджена за ч.2 ст. 185 КК України вироком Олевського районного суду Житомирської області від 13.07.2022 до чотирьох років чотирьох місяців позбавлення волі; ч.4 ст. 185 КК України вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області від 18.12.2024 (з іспитовим строком на один рік); звільнена з місць позбавлення волі 30.10.2024. Однак після звільнення остання на шлях виправлення не стала. Постановою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 27.02.2025 було встановлено адміністративний нагляд на строк - один рік. Знаходячись під адміністративним наглядом, ОСОБА_4 на шлях виправлення не стала, систематично порушувала громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя, ніде не працює, вчиняє адміністративні правопорушення. Тому просить продовжити адміністративний нагляд відповідно до вимог Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» на строк - 6 місяців з встановленням аналогічних обмежень, які були визначені постановою суду про встановлення адміннагляду.
У судовому засіданні представник Відділення поліції № 1 Тернопільського РУП ГУ НП у Тернопільській області подання підтримав та надав пояснення, які аналогічні доводам, викладеним у поданні. Зазначив, що ОСОБА_4 проживає в селищі Підволочиськ, зі співмешканцем, ніде не працює, родичів тут не має, продовжує порушувати громадський порядок.
ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечила щодо продовження відносно неї адміністративного нагляду.
Вивчивши подані матеріали подання, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , яка не заперечила проти продовження адміністративного нагляду, думку представника заявника, який подання підтримав, суд вважає, що подання слід задоволити з таких підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється особам, засудженим до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з п. «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлено лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
Суд встановив, що покарання засуджена ОСОБА_4 відбувала в Державній установі «Збаразька виправна колонія №63», звідки була звільнена 30.10.2024, про що свідчить довідка про звільнення серія ТЕР №218.
Постановою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 27.02.2025 було встановлено адміністративний нагляд на строк - один рік.
Протягом встановленого строку адміністративного нагляду ОСОБА_4 неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності, що підтверджується постановами у справі про адміністративне правопорушення: постанова Підволочиського районного суду Тернопільської області від 17.10.2025 за ч.1 ст. 187 КУпАП, постанова Підволочиського районного суду Тернопільської області від 08.12.2025 за ч.2 ст. 187 КУпАП; численні постанови органів поліції про безпідставні виклики ОСОБА_4 працівників поліції на лінію “102» протягом 2025 року, що свідчить про систематичне порушення ОСОБА_4 громадського порядку та встановленого адміністративного нагляду.
Таким чином, наведені вище обставини свідчать про те, що засуджена на шлях виправлення не стала та потребує систематичного контролю органів поліції.
Тому суд дійшов висновку про необхідність продовжити ОСОБА_4 строк адміністративного нагляду.
На підставі ст.3, ст. ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
задоволити подання начальника відділення поліції № 1 Тернопільського РУП ГУ НП у Тернопільській області полковника поліції ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_4 на строк - 6 (шість) місяців із застосуванням наступних обмежень:
- заборона виходу з помешкання за місцем проживання з 22:00 год до 06:00 год наступного дня;
- заборона відвідувати торгові заклади/місця, де продають алкогольні (спиртні) напої на розлив;
- заборона виїзду за межі Підволочиської територіальної громади без дозволу керівництва відділення поліції №1 Тернопільського районного управління поліції ГУ НП у Тернопільській області;
- з'являтися на реєстрацію до відділення поліції №1 (селище Підволочиськ) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області кожної суботи місяця о 09:00 год.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на відділення поліції №1 (селище Підволочиськ) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
На постанову протягом семи днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.
Суддя ОСОБА_1