Справа № 461/1250/26
Провадження № 1-кс/461/982/26
про застосування запобіжного заходу
20.02.2026 м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у виді застави відносно підозрюваного:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою медичною освітою, лікаря ортопеда-травматолога КНП ПМР «Пустомитівська лікарня», голови позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , одруженого, раніше не судимого,
у кримінальному провадженні, внесеному 12.02.2026 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12026140000000170, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України, та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332, ч.1 ст.366 КК України,-
20.02.2026 старший слідчий в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 , за погодженням прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді застави у розмірі 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 199 680 грн та покласти на останнього, відповідно до ст.194 КПК України, відповідні обов'язки.
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що в провадженні відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області, перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12026140000000170 від 12.02.2026, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332, ч.1 ст.366 КК України та за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , обіймаючи у відповідності до наказу керівника комунального некомерційного підприємства Пустомитівської районної ради «Пустомитівська центральна районна лікарня» від 20.01.2021 №39 та наказу начальника Львівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 01.04.2022 № 78 «Про створення позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії» посаду голови позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, діючи всупереч вимог Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022, який в подальшому неодноразово продовжено, «Правил перетинання державного кордону України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України №57 від 27.01.1995, Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, маючи умисел на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , через державний кордон України, діючи за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також те, що виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, достовірно знаючи, що довідка військово-лікарської комісії (Додаток №4 до Положення) на час дії на території України воєнного стану та оголошення загальної мобілізації станом на 2022 рік являлась підставою для безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , діагноз «Бронхіальна астма ІІІ атопічна форма персистуючий перебіг с/важкості» не відповідає вимогам пункту «а» статті 47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), шляхом підробки офіційних медичних документів, забезпечив визнання ОСОБА_8 не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачу довідки військово-лікарської комісії №179 від 04.02.2022, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_8 06.09.2023 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, чим сприяв у незаконному переправленні ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , через державний кордон України шляхом надання засобів, що мало місце за наступних обставин.
У відповідності до наказу керівника комунального некомерційного підприємства Пустомитівської районної ради «Пустомитівська центральна районна лікарня» від 20.01.2021 №39 створено позаштатну постійно діючу військово-лікарську комісію у Пустомитівському районі.
Додатком до вказаного наказу визначено основний та резервний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії.
Крім цього, у відповідності до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 01.04.2022 №78 «Про створення позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії» створено Пустомитівську територіальну позаштатну постійно діючу військово-лікарську комісію та визначено її основний та резервний склад.
У відповідності до зазначених наказів, ОСОБА_5 на час вчинення злочину очолював позаштатну постійно-діючу військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_6 як голова відповідної комісії.
Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду голови основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, відповідно до ч.3 ст.18 КК України являється службовою особою.
Разом з тим, встановлено, що незважаючи на встановлені режимом воєнного стану та оголошеною загальною мобілізацією заборони й обмеження щодо перетину державного кордону України на період військової агресії російської федерації проти України, у ОСОБА_5 , виник злочинний намір сприяти у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_8 через державний кордон України, шляхом визнання ОСОБА_8 не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачі відповідної довідки військово-лікарської комісії, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_8 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, використовуючи при цьому своє службове становище та вступивши у злочинну змову з невстановленими на даний час особами.
Так, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду голови основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, являючись службовою особою, маючи умисел на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , через державний кордон України, шляхом надання засобів, діючи за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 24.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що ОСОБА_8 всупереч Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 не пройшов медичний огляд усіх лікарів - членів позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , а встановлений лікарем терапевтом - членом ВЛК військовозобов'язаному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , діагноз «Бронхіальна астма ІІІ атопічна форма персистуючий перебіг с/важкості» не відповідає вимогам пункту «а» статті 47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта на ім'я ОСОБА_8 , 1996 року народження, після чого наніс відтиск печатки «Лікар ОСОБА_5 », чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел спрямований на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , через державний кордон України, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 24.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_8 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та непридатності ОСОБА_8 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК» картки обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу та забезпечив прийняття військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 рішення про визнання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачі довідки військово-лікарської комісії №179 від 04.02.2022, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_8 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, чим сприяв останньому у незаконному переправленні через державний кордон України.
Окрім цього, ОСОБА_5 , обіймаючи у відповідності до наказу керівника комунального некомерційного підприємства Пустомитівської районної ради «Пустомитівська центральна районна лікарня» від 20.01.2021 №39 та наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 01.04.2022 №78 «Про створення позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії» посаду голови основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, діючи всупереч Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, вчинив службове підроблення, що мало місце за наступних обставин.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 та достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , діагноз «Бронхіальна астма ІІІ атопічна форма персистуючий перебіг с/важкості» не відповідає вимогам пункту «а» статті 47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 24.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта на ім'я ОСОБА_8 , 1996 року народження, чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_8 діагнозу у відповідності до п. «а» ст.47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_8 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , не придатним до військової служби та виключено з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , обіймаючи у відповідності до наказу керівника комунального некомерційного підприємства Пустомитівської районної ради «Пустомитівська центральна районна лікарня» від 20.01.2021 №39 та наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 01.04.2022 № 78 «Про створення позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії» посаду голови позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, діючи всупереч вимог Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, який в подальшому неодноразово продовжено, «Правил перетинання державного кордону України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України №57 від 27.01.1995, Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, маючи умисел на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , через державний кордон України, діючи за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також те, що виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, достовірно знаючи, що довідка військово-лікарської комісії (Додаток №4 до Положення) на час дії на території України воєнного стану та оголошення загальної мобілізації станом на 2022 рік являлась підставою для безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, а діагноз, встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , не відповідає вимогам пункту «а» статті 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), шляхом підробки офіційних медичних документів, забезпечив визнання ОСОБА_9 не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачу довідки військово-лікарської комісії №535 від 11.04.2022, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_9 10.08.2023 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, чим сприяв у незаконному переправленні ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , через державний кордон України шляхом надання засобів, що мало місце за наступних обставин.
Так, незважаючи на встановлені режимом воєнного стану та оголошеною загальною мобілізацією заборони й обмеження щодо перетину державного кордону України на період військової агресії російської федерації проти України, у ОСОБА_5 , виник злочинний намір сприяти у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_9 через державний кордон України, шляхом визнання ОСОБА_9 не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачі відповідної довідки військово-лікарської комісії, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_9 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, використовуючи при цьому своє службове становище та вступивши у злочинну змову з невстановленими на даний час особами.
Так, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду голови основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, являючись службовою особою, маючи умисел на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , через державний кордон України, шляхом надання засобів, діючи за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.04.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що ОСОБА_9 , всупереч Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, не пройшов медичний огляд усіх лікарів - членів позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , а встановлений лікарем терапевтом - членом ВЛК військовозобов'язаному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , діагноз «Клінічна стадія ст. ІІ. Рецидивуючі бактеріальні інфекції верхніх дихальних шляхів. В. 20.1. хвороба зумовлена ВІЛ з проявами інших бактеріальних інфекцій» не відповідає вимогам пункту «а» статті 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 11.04.2022 на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 продовжуючи реалізовувати злочинний умисел спрямований на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , через державний кордон України, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.04.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_9 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та непридатності ОСОБА_9 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу та забезпечив прийняття військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 рішення про визнання ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачі довідки військово-лікарської комісії №535 від 11.04.2022, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_9 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, чим сприяв останньому у незаконному переправленні через державний кордон України.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 та достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , діагноз «Клінічна стадія ст. ІІ. Рецидивуючі бактеріальні інфекції верхніх дихальних шляхів. В. 20.1. хвороба зумовлена ВІЛ з проявами інших бактеріальних інфекцій» не відповідає вимогам пункту «а» статті 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.04.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 11.04.2022 на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 11.04.2022 на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_9 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_9 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , не придатним до військової служби.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , обіймаючи у відповідності до наказу керівника комунального некомерційного підприємства Пустомитівської районної ради «Пустомитівська центральна районна лікарня» від 20.01.2021 №39 та наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 01.04.2022 № 78 «Про створення позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії» посаду голови позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, діючи всупереч вимог Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022, який в подальшому неодноразово продовжено, «Правил перетинання державного кордону України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995 року, Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, маючи умисел на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_10 , 1976 р.н., через державний кордон України, діючи за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, використовуючи своє службове становище, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також те, що виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, достовірно знаючи, що довідка військово-лікарської комісії (Додаток №4 до Положення) на час дії на території України воєнного стану та оголошення загальної мобілізації станом на 2022 рік являлась підставою для безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, а діагноз, встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_10 , 1976 р.н., не відповідає вимогам пункту «а» статті 60 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), шляхом підробки офіційних медичних документів, забезпечив визнання ОСОБА_10 не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачу довідки військово-лікарської комісії №109 від 22.03.2022, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_10 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, чим сприяв у незаконному переправленні ОСОБА_10 , 1976 р.н., через державний кордон України шляхом надання засобів, що мало місце за наступних обставин.
Так, незважаючи на встановлені режимом воєнного стану та оголошеною загальною мобілізацією заборони й обмеження щодо перетину державного кордону України на період військової агресії російської федерації проти України, у ОСОБА_5 , виник злочинний намір сприяти у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_10 через державний кордон України, шляхом визнання його не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачі відповідної довідки військово-лікарської комісії, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_10 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, використовуючи при цьому своє службове становище та вступивши у злочинну змову з невстановленими на даний час особами.
Так, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду голови основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, являючись службовою особою, маючи умисел на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_10 , 1976 р.н., через державний кордон України, шляхом надання засобів, діючи за попередньою змовою з невстановленими на даний час особами, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 22.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що ОСОБА_10 , всупереч Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, не пройшов медичний огляд усіх лікарів - членів позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , а встановлений лікарем терапевтом - членом ВЛК військовозобов'язаному ОСОБА_10 , 1976 року народження, діагноз «Гіпертон. Хвба ІІ ст. Подагра, ПВС ІІ ст.».» не відповідає вимогам пункту «а» статті 60 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 22.03.2022 на ім'я ОСОБА_10 , 1976 р.н., чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 продовжуючи реалізовувати злочинний умисел спрямований на сприяння у незаконному переправленні військовозобов'язаного ОСОБА_10 , 1976 р.н., через державний кордон України, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 22.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 22.03.2022 на ім'я ОСОБА_10 , 1976 р.н., недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 60 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та непридатності ОСОБА_10 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу та забезпечив прийняття військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 рішення про визнання ОСОБА_10 , 1976 року народження, не придатним до військової служби із виключенням з військового обліку та видачі довідки військово-лікарської комісії №109 від 22.03.2022, яка в подальшому надала можливість ОСОБА_10 безперешкодно перетнути державний кордон України в період дії на території України воєнного стану, чим сприяв останньому у незаконному переправленні через державний кордон України.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 та достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_10 , 1976 року народження, діагноз «Подагра, подагричний артрит, поліартрит, хронічний перебіг в ст. загострення. ПФС ІІ ст» не відповідає вимогам пункту «а» статті 60 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 22.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 22.03.2022 на ім'я ОСОБА_10 , 1976 року народження, чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 22.03.2022 на ім'я ОСОБА_10 , 1976 року народження недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_9 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 60 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_10 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_10 , 1976 року народження не придатним до військової служби.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_11 , 1999 р.н., діагноз «Бронхіальна астма, атопічна форма, персистуючий перебіг, ДН І» не відповідає вимогам пункту «а» статті 47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 28.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 28.03.2022 на ім'я ОСОБА_11 , 1999 р.н., чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 28.03.2022 на ім'я ОСОБА_11 , 1999 р.н., недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_11 діагнозу у відповідності до п.«а» ст. 47 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_11 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_11 , 1999 р.н., не придатним до військової служби.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_12 , 1990 року народження, діагноз «Клінічна стадія ІІІ. Рецидивуючий кандидоз ротової порожнини. В 20.4. - хвороба, зумовлена ВІЛ з проявами кандидозу» не відповідає вимогам пункту «а» статті 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 13.04.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 13.04.2022 на ім'я ОСОБА_12 , 1990 р.н., чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, тобто вчинив складання завідомо неправдивого офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 13.04.2022 на ім'я ОСОБА_12 , 1990 р.н., недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_12 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 5 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_12 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_12 , 1990 р.н., не придатним до військової служби.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , діагноз «Цукровий діабет, І тип, середньої важкості, декомпенсований» не відповідає вимогам пункту «а» статті 13 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 01.04.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 01.04.2022 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, тобто вчинив складання завідомо неправдивого офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 01.04.2022 на ім'я ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_13 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 13 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_13 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , не придатним до військової служби.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_14 , 1986 р.н., діагноз «Хронічний панкреатит з больовим та диспептичним синдромом середнього ступеня важкості. Хр. Гепатит медикаментозної і токсико-аліментарної етіології» не відповідає вимогам пункту «а» статті 54 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 11.04.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 11.04.2022 на ім'я ОСОБА_14 , 1986 р.н., чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 11.04.2022 на ім'я ОСОБА_14 , 1986 р.н., недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_14 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 54 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_14 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_14 , 1986 р.н., не придатним до військової служби та виключено з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , діагноз «Аліметарно-конституційне ожиріння ІІІ ст, метаболічна кардіопатія, порушення толерантності до глюкози» не відповідає вимогам пункту «а» статті 13 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 24.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , проставив власний підпис у графі «Лікар, який очолює роботу медичної комісії» у висновку лікаря терапевта від 24.03.2022 на ім'я ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу.
В подальшому, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний умисел на службове підроблення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду від 24.03.2022 на ім'я ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_15 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 13 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та запис щодо непридатності ОСОБА_15 до військової служби з виключенням з військового обліку, після чого проставив підпис у графі «Голова ВЛК», чим підтвердив достовірність внесених даних до вказаного офіційного документу, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , не придатним до військової служби та виключено з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи головою основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), являючись службовою особою, маючи умисел на службове підроблення, діючи всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 та достовірно знаючи, що встановлений військовозобов'язаному ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , діагноз «Цукровий діабет 1 тип. серед. важкості. медикаментозна субкомпенсація» не відповідає вимогам пункту «а» статті 13 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення), в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 16.03.2022, перебуваючи за місцем проведення медичного огляду військовозобов'язаних військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , вніс в офіційний документ, а саме в картку обстеження та медичного огляду на ім'я ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , недостовірні відомості щодо кваліфікації встановленого ОСОБА_8 діагнозу у відповідності до п. «а» ст. 13 графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008, далі - Положення) та непридатності ОСОБА_16 до військової служби з виключенням з військового обліку, внаслідок чого військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято рішення про визнання ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , не придатним до військової служби.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом надання засобів, вчиненому щодо кількох осіб, повторно, за попередньою змовою групою осіб, службовою особою з використанням службового становища та у службовому підробленні, тобто складанні завідомо неправдивих офіційних документів та внесенні недостовірних відомостей до офіційних документів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332 та ч.1 ст.366 КК України.
19.02.2026 ОСОБА_5 про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332 ,ч.1 ст.366 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих йому злочинів підтверджується наступними доказами, отриманими у встановленому КПК України порядку: рапортом про виявлення кримінального правопорушення; медичними документами ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , що вилучені в ході проведення тимчасового доступу до речей та документів у ІНФОРМАЦІЯ_2 (довідки ВЛК, висновки лікарів ВЛК, картки обстеження та медичного огляду); протоколами Центральної військової-лікарської комісії про скасування рішень ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 ; відповіддю на запит від ІНФОРМАЦІЯ_2 за вих. №3/9961 від 13.08.2025; висновками експертів за результатами проведення комісійних судово-медичних експертиз; висновками експертів за результатами проведення судових почеркознавчих експертиз; документами, отриманими від НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України в ході проведення тимчасового доступу до речей та документів; іншими матеріалами кримінального провадження та документами, вилученими в ході проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій.
Оцінюючи обставини, передбачені ст.178 КПК України, сторона обвинувачення дійшла до висновків, що: наявні докази вчинення підозрюваним інкримінованих йому кримінальних правопорушень є вагомими та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку; у разі визнання винним, ОСОБА_5 загрожує покарання у виді позбавлення волі від п'яти до семи років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років; майновий стан підозрюваного дозволяє застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді застави.
Таким чином, оцінюючи особу підозрюваного та обставини вчинення кримінальних правопорушень, в яких він підозрюється, орган досудового розслідування приходить до переконання в тому, що наявні ризики, передбачені ст.177 КПК України, та є підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків та експертів у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Таким чином, з урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_5 , орган досудового розслідування приходить до висновку про необхідність застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави застави у розмірі 60 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 199 680 грн.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у клопотанні. Вказав, що підозрюваний обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, та існують ризики, передбачені ст.177 КПК України. Вважає, що більш м'який запобіжний захід не зможе запобігти ризикам, зазначеним у клопотанні.
Захисник підозрюваного - адвокат ОСОБА_4 в судовому засідання просив зменшити розмір застави до 100000 грн, оскільки розмір застави, про який слідчий та прокурор просять у клопотанні є завідомо непомірним для підозрюваного. Вважає необґрунтованою підозру ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень.
Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримав думку захисника. Додатково пояснив, що з вищою медичною освітою, лікар ортопед-травматолог КНП ПМР «Пустомитівська лікарня», голова позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , має заробітню плату близько 20000 грн на місяць, одружений, його дружина працює сімейним лікарем в КНП «1-а міська поліклініка м. Львова» та має заробітню плату 16000-17000 грн на місяць.
Заслухавши думку учасників справи, дослідивши клопотання та документи, якими воно обґрунтоване, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Згідно з частиною другою статті 131 КПК України одними із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.
Відповідно до ч.1 ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом (ч.2 ст.177 КПК України).
Згідно положень ст.178 КК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини; 12) ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризик летальності, що його створює підозрюваний, обвинувачений, у тому числі у зв'язку з його доступом до зброї.
Згідно з вимогами ч.1 ст.182 КПК України запобіжний захід у виді застави полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу.
Так, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього (ч.4 ст.182 КПК України).
Частиною п'ятої цієї статті визначено межі розміру застави, який може бути визначений, залежно від тяжкості кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа.
Згідно з положеннями ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать (1) про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення, (2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор, (3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Крім того, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також може покласти виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 12.02.2026 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12026140000000170, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366 КК України, та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332, ч.1 ст.366 КК України.
19.02.2026 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом надання засобів, вчиненому щодо кількох осіб, повторно, за попередньою змовою групою осіб, службовою особою з використанням службового становища та у службовому підробленні, тобто у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332, ч.1 ст.366 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332, ч.1 ст.366 КК України, повністю підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме: відповіддю начальника комісії - голови військово-лікарської комісії Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України ОСОБА_17 від 17.06.2025 №598/4/14694; протоколами засідання військово-лікарської комісії Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України; висновками експерта №83 від 26.12.2025, №66 від 01.12.2025, №80 від 23.12.2025, №77 від 16.12.2025, №81 від 23.12.2025, №67 від 01.12.2025, №64 від 27.11.2025, №73 від 09.12.2025; відповіддю начальника ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_18 від 13.08.2025 №3/9961; документами, отриманими від НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України в ході проведення тимчасового доступу до речей та документів; наказом директора КНП «Пустомитівська ЦРЛ» ОСОБА_19 від 20.01.2021 №39 «Про створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії у Пустомитівському районі на 2021 рік» з додатком №1 до такого; наказом директора КНП «Пустомитівська лікарня» ОСОБА_19 від 28.09.2022 №176 «Про внесення змін у складі позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_12 » з додатком №1 до такого.
Проаналізувавши та оцінивши досліджені докази, слідчий суддя вважає, що такі є достатніми для висновку суду про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 , оскільки існують факти, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що підозрюваний міг вчинити дані кримінальні правопорушення.
Питання щодо наявності чи відсутності в діях ОСОБА_5 складу кримінальних правопорушень, а також більш вагомі докази причетності до кримінальних правопорушень, належність та допустимість цих доказів, можуть бути більш ретельно досліджені в подальшому органами досудового розслідування та/або судом при розгляді кримінального провадження в судовому засіданні.
Ризики вчинення підозрюваним дій, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, вважаються наявними за умови встановлення слідчим суддею обґрунтованої ймовірності реалізації ним таких дій. При цьому, КПК України не вимагає доказів того, що підозрюваний обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він схильний і має реальну можливість їх здійснити у цьому кримінальному провадженні в майбутньому.
Слідчим суддею встановлено, що існують ризики, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 може вчинити дії, передбачені пунктами 1, 2, 3, 4 ч.1 ст.177 КПК України.
Ризик переховування від органу досудового розслідування/суду обумовлюється серед іншого можливістю притягнення до кримінальної відповідальності та пов'язаними із цим можливими негативними для особи наслідками (обмеженнями) і, зокрема, суворістю передбаченого покарання. Кримінальні правопорушення, у яких обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , передбачають покарання: за ч.2 ст.332 КК України у виді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а за ч.1 ст.366 КК України у виді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а тому страх та невідворотність в майбутньому покарання за вчинені ним діяння, може спонукати останнього перебуваючи на волі ухилитися від органів досудового розслідування, суду з метою уникнення покарання. Водночас, суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину.
На думку слідчого судді, існує ризик того, що підозрюваний може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, що обґрунтовується тим, що на даний час у рамках досудового розслідування зазначеного кримінального провадження не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування, а також не встановлені усі особи, які причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення, зокрема службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , які всупереч встановленому порядку обліку військовозобов'язаних та порядку проходження ВЛК, проставляли на довідках ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 гербову печатку відповідного ТЦК та СП, чим надавали вказаним документам юридичної сили. Враховуючи наведене, ОСОБА_5 може спілкуватися з вищевказаними особами з приводу планів укриття злочинної діяльності, надаючи вказівки спільникам знищення, приховання та спотворення речових доказів, що негативно вплине на подальше здійснення досудового розслідування.
Слідчий суддя вважає, що існує ризик того, що ОСОБА_5 , з метою уникнення кримінальної відповідальності, може незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні, шляхом їх переконання та залякування і схиляння їх до зміни даних ними показань чи до дачі неправдивих показань, які б виправдовували останнього. До того ж, отримавши матеріали клопотання про застосування запобіжного заходу раніше, ОСОБА_5 відомі анкетні дані експертів, що проводили експертні дослідження, членів Центральної ВЛК ЗСУ, якими було прийнято рішення про скасування рішень ВЛК, яку очолює ОСОБА_5 , відтак, з метою уникнення кримінальної відповідальності, останній може впливати на вказаних учасників процесу шляхом підкупу, примусу, погроз.
При встановленні наявності ризику впливу на свідків слід враховувати встановлену КПК процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, у кримінальному провадженні, а саме спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 статті 23, стаття 224 КПК України). Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 КПК, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них, крім порядку отримання показань, визначених ст.615 цього Кодексу (частина 4 статті 95 КПК).
Наявність ризику перешкодити кримінальному провадженню іншим чином підтверджується тим, що ОСОБА_5 може негативно впливати на хід досудового розслідування, узгоджувати свої показання з показаннями свідків, давати цим особам поради чи вказівки з врахуванням відомих йому обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування з метою створення собі штучного алібі щодо його непричетності до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню.
Вирішуючи питання щодо застосування запобіжного заходу, слідчий суддя враховує дані про особу підозрюваного, зокрема те, що ОСОБА_5 з вищою медичною освітою, лікар ортопед-травматолог КНП ПМР «Пустомитівська лікарня», голова позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , одружений, його дружина працює сімейним лікарем в КНП «1-а міська поліклініка м. Львова», раніше не судимий.
На переконання слідчого судді, досліджені слідчим суддею ризики свідчать, що менш суворий запобіжний захід, може негативно відобразитися на здійсненні швидкого та ефективного досудового розслідування, якого можливо досягнути лише за умов нівелювання ризиків кримінального провадження. За встановлених слідчим суддею обставин, необхідним запобіжним заходом є саме застава, оскільки застосування інших більш м'яких запобіжних заходів не створить для підозрюваного достатніх умов для утримання від вчинення дій, що можуть вважатися як реалізація встановлених ризиків. Крім того, слідчий суддя вважає, що ризик звернення застави у дохід держави буде стримуючим фактором для утримання підозрюваного від позапроцесуальних дій.
Застава ж як запобіжний захід має середній рівень суворості та з урахуванням встановлених обставин може повною мірою запобігти існуючим ризикам кримінального провадження без надмірного обмеження свободи підозрюваного.
При вирішенні питання про розмір застави, який необхідно визначити підозрюваному, слідчий суддя має враховувати тяжкість злочинів, в яких підозрюється ОСОБА_5 , майновий та сімейний стан підозрюваного, інші дані про його особу та ризики, передбачені статтею 177 цього Кодексу.
Інкримінований підозрюваному злочин, передбачений ч.2 ст.332 КК України, є тяжким злочином, а тому враховуючи п.2 ч.5 ст.182 КПК України розмір застави щодо нього має визначатися у межах від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави буде достатнім стимулюючим засобом, щоб відбити в особи, щодо якої застосовано заставу, бажання будь-яким чином перешкоджати встановленню істини в кримінальному провадженні. Розмір застави повинен визначатися виходячи з особи обвинуваченого, його майнового стану і його відносин з особами, які надають забезпечення, іншими словами, враховувати той факт, чи буде втрата забезпечення чи дії проти поручителів у випадку неявки обвинуваченого в суд достатнім стримуючим фактором для обвинуваченого, щоб не здійснити втечу.
На переконання слідчого судді, розмір застави, про який слідчий та прокурор просять у клопотанні, є занадто непомірним для підозрюваного, та підлягає зменшенню з огляду на те, що органом досудового розслідування визначений розмір застави в розмірі 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, жодними доказами, що стосуються наявності таких коштів в підозрюваного ОСОБА_5 чи його родичів не обґрунтований.
При цьому, слідчий суддя враховує те, що підозрюваний працює лікарем ортопедом-травматологом КНП ПМР «Пустомитівська лікарня», головою позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , має заробітню плату близько 20000 грн на місяць, одружений, його дружина працює сімейним лікарем в КНП «1-а міська поліклініка м. Львова» та має заробітню плату 16000-17000 грн на місяць, та вважає, що необхідно визначити заставу у розмірі 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На погляд слідчого судді, застава у вказаному розмірі буде визначатися саме тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави, у випадку ухилення від слідства та суду та/або порушення встановлених обов'язків, буде достатнім стимулюючим засобом, щоб присікти у підозрюваного бажання сховатися, перешкоди слідству, впливати на свідків та інших підозрюваних чи не виконувати процесуальні обов'язки.
Одночасно, враховуючи доведені прокурором обставини, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на ОСОБА_5 обов'язки, визначені ч.5 ст.194 КПК України.
Керуючись статтями 131, 132, 176-178, 182, 184, 186, 193-194, 196, 205, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 - задоволити частково.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді застави у розмірі 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 99 840 гривень (дев'яносто дев'ять тисяч вісімсот сорок гривень, яка буде достатньою для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених КПК України.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов'язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, строком на 2 місяці, до 20.04.2026:
1) прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою;
2) не відлучатися за межі Львівської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Застава може бути внесена підозрюваним, іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок суду №UA918201720355299001500000757, банк ДКСУ м. Київ, код банку отримувача (МФО) 820172, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26306742, одержувач ТУ ДСА України у Львівській області.
Роз'яснити підозрюваному, що він не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов'язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу.
З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави, у тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний, заставодавець зобов'язані виконувати покладені на них обов'язки, пов'язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
Роз'яснити підозрюваному та попередити заставодавця, що у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомленим, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено 24.02.2026.
Слідчий суддя ОСОБА_20