майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
19 лютого 2026 р. м. Житомир Справа № 906/640/24
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Шніт А.В.
розглядаючи справу за позовом Керівника Звягельської окружної прокуратури в інтересах держави в особі
1) Барашівської сільської ради Звягельського району Житомирської області
2) Північного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області
до 1) Комунального некомерційного підприємства "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини"
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут"
про визнання недійсним договору як такого, що суперечить інтересам держави й суспільства, його моральним засадам з умислу однієї сторони, та стягнення 88 895,14грн
за участю представників сторін:
прокурор: Бондарчук Л.Г. - службове посвідчення №071147 від 01.03.2023;
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився;
Керівник Звягельської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Барашівської сільської ради Звягельського району Житомирської області та Північного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до Комунального некомерційного підприємства "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини" і Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" про визнання недійсним договору про постачання електричної енергії споживачу №23 від 25.05.2023 як такого, що суперечить інтересам держави й суспільства, його моральним засадам з умислу однієї сторони, та стягнення 88 895,14грн.
В якості правових підстав прокурор зазначає, зокрема, ст.16, 203, 215, 216, 228 Цивільного кодексу України, ст.208 Господарського кодексу України, відповідні положення Закону України "Про санкції", Постанови Кабінету Міністрів України №157 від 17.02.2023 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022", Указу Президента України №266/2021 від 24.06.2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
Ухвалою суду від 17.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.
Ухвалою суду від 22.07.2025 клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" від 16.04.2025 вх.№01-44/1122/25 та від 30.04.2025 вх.№01-44/1269/25 задоволено, перейдено зі стадії розгляду справи по суті до стадії підготовчого провадження, замінено судове засідання підготовчим засіданням та провадження у справі №906/640/24 зупинено до закінчення перегляду у касаційному порядку об'єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду судових рішень у справі №922/3456/23 та оприлюднення в установленому законом порядку повного тексту судового рішення, ухваленого за результатами такого розгляду.
Судом встановлено, що Верховним Судом у складі суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду винесено постанову від 19.12.2025 у справі №922/3456/23.
Ухвалою суду від 21.01.2026 поновлено провадження у справі №906/640/24 та призначено підготовче засідання на 19.02.2026 о 10:00.
05.02.2026 за вх.№1501/26 через систему "Електронний суд" від ТОВ "Твій Газзбут" надійшли письмові пояснення, в яких останній вважає, що позовні вимоги прокурора є безпідставними та необґрунтованими, спростовані наведеними нормами законодавства в даних письмових поясненнях, а тому не підлягають задоволенню.
Представники позивачів та відповідачів в судове засідання не з'явились.
В судовому засіданні прокурор заявила усне клопотання про відкладення підготовчого провадження для надання можливості викласти письмово пояснення щодо постанови Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду від 19.12.2025 у справі №922/3456/23.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.182 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її правову та фактичну складність, поведінку учасників процесу та компетентних органів, важливість предмета позову для заявника у справі, можливість надання доказів тощо.
З огляду на наведені положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, керуючись завданням господарського судочинства, визначеним ч.1 ст.2 ГПК України, оскільки усі питання, передбачені ст.182 ГПК України, не можуть бути вирішені у даному засіданні, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження та відкласти підготовче засідання.
Суд враховує наявне в матеріалах справи клопотання представника ТОВ "Твій Газзбут" про участь в судовому засідання в режимі відеконференції, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи наявність у суді відповідної технічної можливості, з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, правильного та своєчасного розгляду справи, суд вважає за можливе проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 7, 13, 15, 177, 197, 182, 183, 234-235 ГПК України, господарський суд
1. Продовжити строк підготовчого провадження.
2. Відкласти підготовче засідання на 10 березня 2026 р. о 10:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, в залі судових засідань № 101
3. Забезпечити участь представника ТОВ "Твій Газзбут" в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (пошук в мережі Інтернет за посиланням: https://vkz.court.gov.ua).
Попередити представника ТОВ "Твій Газзбут", що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку (ч. 5, 8 ст.197 ГПК України).
4. Повідомити сторін про дату, час та місце наступного судового засідання.
5. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не може бути оскаржена.
Суддя Шніт А.В.
Направити
1- Звягельській окружній прокуратурі через електронний кабінет
2 - Житомирській обласній прокуратурі через електронний кабінет
3 - Північному офісу Держаудитслужби через електронний кабінет
4 - Управлінню Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області через електронний кабінет
5- Барашівській сільській раді Звягельського району Житомирської області через електронний кабінет
6 - ТОВ "Твій Газзбут" через електронний кабінет
7 - Комунальному некомерційному підприємству "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини" (код ЄДРПОУ 44040634) (рек.) та на електронну пошту: azpsmbarasi2020@gmail.com