Справа № 750/790/26
Провадження № 3/750/653/26
24 лютого 2026 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого: судді Кузюри М.М.
з участю: секретаря Сірої П.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1
Як вбачається з протоколу, 09 січня 2026 року о 12 год. 40 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці за адресою: м. Чернігів, пр-т Левка Лук'яненка, 74, виражався нецензурною лайкою в бік працівника поліції капрала ОСОБА_2 , на неодноразові зауваження не реагував, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у скоєнні вказаного правопорушення заперечував та пояснив, що не пам'ятає фактів вживання нецензурної лайки в бік працівників поліції.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, з врахуванням наступного.
Зі змісту правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою в бік працівника поліції капрала ОСОБА_3 у громадському місці та не реагував на неодноразові зауваження, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
З досліджених в судовому засіданні доказів та переглянутого в судовому засіданні відеозапису, який є хаотичним, досить тривалим та непослідовним, неможливо визначити, в який саме момент та стосовно кого ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою та стосовно кого порушив громадський порядок та спокій громадян, окрім поліцейської Силенок Е.С.
Крім того, діючий КУпАП містить статтю 185, яка є спеціальною нормою та передбачає відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а диспозиція ст. 173 КУпАП - дрібне хуліганство, передбачає нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Подібні дії щодо поліцейського, який є окремою процесуальною особою в розумінні КУпАП, не можуть охоплюватися положеннями ст. 173 КУпАП.
У зв'язку з викладеним, провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247 п. 1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова.
Суддя М.М. Кузюра