Справа № 345/856/26
Провадження № 2-о/345/62/2026
24.02.2026 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Сухарник І.І., розглянувши клопотання представника заінтересованої особи Міністерства оборони України ОСОБА_5 про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , орган опіки та піклування Служба у справах дітей Калуської міської ради, Калуський відділ ДРАЦС у Калуському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерство оборони України, про встановлення батьківства та виключення запису про чоловіка, як батька дитини, з актового запису про народження дитини -
встановив:
У провадженні Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області знаходиться цивільна справа № 345/856/26 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , орган опіки та піклування Служба у справах дітей Калуської міської ради, Калуський відділ ДРАЦС у Калуському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерство оборони України, про встановлення батьківства та виключення запису про чоловіка, як батька дитини, з актового запису про народження дитини.
24.02.2026 представник заінтересованої особи Міністерства оборони України ОСОБА_5. подав суду клопотання про проведення усіх судових засідань по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису у зв'язку з введенням воєнного стану в Україні та неможливістю забезпечення безпосередньої участі представника Міністерства оборони України в судовому засіданні.
Суд вважає, що клопотання слід задовольнити, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Частина 2 ст.212 ЦПК України передбачає, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно ч. 4 ст.212 ЦПК України Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Таким чином, суд з огляду на введення в Україні воєнного стану та неможливістю забезпечення безпосередньої участі представника Міністерства оборони України в судовому засіданні, з метою забезпечення оперативності цивільного судочинства, вважає за доцільне провести судове засідання, яке призначено на 09:30 год. 23.03.2026, а також всі інші судові засідання в даній справі, - в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212 ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання представника заінтересованої особи Міністерства оборони України ОСОБА_5 - задовольнити.
Судове засідання, яке відбудеться 23.03.2026 року о 09:30 год. та наступні судові засідання у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , орган опіки та піклування Служба у справах дітей Калуської міської ради, Калуський відділ ДРАЦС у Калуському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерство оборони України, про встановлення батьківства та виключення запису про чоловіка, як батька дитини, з актового запису про народження дитини - провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічнихзасобів та електронного підпису за участі представника Міністерства оборони України ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Попередити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали надіслати особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий