Справа № 490/425/23
нп 3-в/490/13/2026
Центральний районний суд м. Миколаєва
54607, м. Миколаїв, вул. Захисників Миколаєва, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
19 лютого 2025 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В. розглянувши клопотання Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Миколаївській області щодо уточнення постанови суду від 02.02.2023 року у справі № 490/425/23, згідно з якою провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, закрито у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення -
Постановою Центрального районного суду м. Миколаєва провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, закрито у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Вказана постанова набула законної сили.
07.01.2026 року до канцелярії Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання представника Управління Державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Миколаївській області про уточнення рішення суду, оскільки приймаючи рішення по справі суд не вирішив питання долі вилучених посадовими особами Миколаївського рибоохоронного патруля 21.02.2022 року під час документування протиправних дій ОСОБА_1 , забороненого знаряддя лову - "павука", у кількості 1 одиниця, виготовленого із сіткоснастевого матеріалу, розміром 2,0 м на 2,0 м, що до теперішнього часу перебувають на зберіганні у Миколаївському рибоохоронному патрулі.
Статтею 304 КУпАП визначено, що питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ст. 29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
Відповідно до ст. 313 КУпАП постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 314 КУпАП виконання постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється шляхом вилучення конфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цього предмета у власність держави.
Відповідно до ст. 315 КУпАП реалізація конфіскованих предметів, які стали знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, провадиться в порядку, встановлюваному законами України.
В матеріалах справи міститься опис-оцінка знарядь лову, іншого рибальського майна, плавучих та інших транспортних засобів №017507 від 21.02.2022 року, де зазначено, що "павук" месиновий, виготовлений із сіткоснастевого матеріалу, розміром 2,0 м на 2,0 м вилучено у правопорушника ОСОБА_1 . За такого, слід вирішити питання щодо подальшої долі вилученого забороненого знаряддя лову.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.29,283,284,304,313-316 КУпАП,-
Заборонене знаряддя лову - "павук" месиновий, у кількості 1 одиниця, виготовлений із сіткоснастевого матеріалу, розміром 2,0 м на 2,0 м, який вилучено згідно опис-оцінки знарядь лову, іншого рибальського майна, плавучих та інших транспортних засобів № 017507 від 21.02.2022 року - конфіскувати в дохід держави, а в разі неможливості - знищити, як таку що не представляє цінності.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Г. В. ПОДЗІГУН