Справа № 285/946/26
провадження у справі 3-в/0285/15/26
23 лютого 2026 року м. Звягель
Суддя Звягельського міськрайонного суду Житомирської області Сташків Т. Г., розглянувши у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, питання про виправлення описки,
Постановою судді Звягельського міськрайонного суду Житомирської області у справі № 285/946/26 від 18.02.2026 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень. Також стягнуто з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Відповідно до положень ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення. вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Із тексту постанови вбачається, що судом допущено описку щодо розміру судового збору, який підлягає стягненню із ОСОБА_1 у дохід держави.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» з 1 січня 2026 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3328 гривень.
Тому у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 665,60 грн.
Відтак суддею встановлені підстави для виправлення описки у постанові суду.
Керуючись ст.ст. 304 КУпАП, суддя
Виправити описку у постанові Звягельського міськрайонного суду Житомирської області у справі № 285/946/26 від 18.02.2026 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Читати абзац другий резолютивної частини постанови у такій редакції:
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Звягельський міськрайонний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т. Г. Сташків