Ухвала від 24.02.2026 по справі 360/352/26

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

24 лютого 2026 року м. ДніпроСправа № 360/352/26

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали позовної заяви адвоката Посвалюк Вікторії Володимирівни в інтересах ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (місто Вінниця, вулиця князів Коріатовичів, будинок 185) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2026 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Посвалюк Вікторії Володимирівни (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (далі - відповідач), в якій, з урахуванням уточнених вимог, просить:

- визнати протиправними дії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону щодо обчислення та виплати грошового забезпечення позивачу з 29.01.2020 по 19.05.2023 включно без урахування розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року;

- зобов'язати Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону здійснити позивачу перерахунок та виплату грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за військовим званням та інших складових щомісячних основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а також одноразових додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, премій, допомоги на оздоровлення тощо), виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідний тарифний коефіцієнт, а саме з 29.01.2020 по 31.12.2020 включно із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020 за Законом України "Про державний бюджет України на 2020 рік, з 01.01.2021 по 31.12.2021 - із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 за Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", з 01.01.2022 по 31.12.2022 включно, встановленого станом на 01.01.2022 Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», з 01.01.2023 по 19.05.2023 включно із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік».

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач проходив військову службу у 7 окремій автомобільній санітарній роті НОМЕР_1 військового мобільного шпиталю з 18.07.2016 по 26.12.2024, яка підпорядковується та перебуває на фінансуванні відповідача.

18.02.2026 у відповідь на адвокатський запит з 7 ОАСР надійшов лист за вих.№ 2037/137 від 17.02.2026 з додатком, зокрема, надано: інформація про нараховане та виплачене грошове забезпечення позивача за період з 18.07.2016 по 26.12.2024.

Ознайомившись з документами, позивач вважає, що віповідач в період з 29.01.20220 по 19.05.2023 включно невірно обчислював розміри посадового окладу та окладу за військове звання (застосували прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018, замість прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 01 січня відповідного календарного року та є вищим), що призвело до виплати позивачу грошового забезпечення, а також інших додаткових виплат в меншому розмірі, та, відповідно, до порушення права позивача на належне грошове забезпечення.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Таким чином, виходячи з наведених в статті 257 КАС України критеріїв, з огляду на предмет спору в даній справі, з урахуванням вимог статей 259, 260, 262 КАС України, суддя вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Зобов'язати Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону в строк до 13 березня 2026 року надіслати суду через підсистему (модуль) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів, а також:

- наказ про зарахування позивача на військову службу;

- наказ про звільнення позивача з військової служби;

- відомості щодо перебування 7 окремої автомобільної санітарної роти НОМЕР_1 військового мобільного шпиталю на фінансовому забезпеченні у Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону;

- відомості щодо перебування позивача на фінансовому забезпеченні у період з 29.01.2020 по 19.05.2023 у Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону;

- відомості про те, яка розрахункова величина використовувалася при нарахуванні позивачу грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 19.05.2023;

- довідку про фактично нараховане та виплачене позивачу при звільненні грошове забезпечення із зазначенням у довідці окремо всіх складових грошового забезпечення;

- заяву позивача щодо перерахунку грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та рішення (лист, повідомлення) прийняте за результатами її розгляду (у разі такого звернення).

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяС.В. Борзаниця