про прийняття адміністративної справи до провадження
24 лютого 2026 року м. Київ № 826/11664/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Кабінету Міністрів України,
за участю третіх осіб, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2
ОСОБА_3
за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Житомирської обласної ради
Житомирської обласної державної адміністрації
про визнання протиправними дій,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації, про визнання незаконними розроблені Житомирською ОДА та погоджені Житомирською обласною радою зміни до перспективного плану формування територій громад Житомирської області і затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 p. N 45-р в частині включення Вільшанської сільської ради у склад Романівської об'єднаної територіальної громади.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.09.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2020 зупинено провадження в адміністративній справі №826/11664/18 до набрання рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 25.02.2020 по справі №290/913/17 законної сили.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду», який набрав чинності 15.12.2022 (далі по тексту - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2825-IX, з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На адресу Київського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №826/11664/18, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Пановій Г.В.
Згідно з частиною другою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з частиною другою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Таким чином, за наведених підстав справа підлягає прийняттю до провадження.
На адресу суду надійшло клопотання Житомирської обласної державної адміністрації про поновлення провадження у справі № 826/11664/18, в якій відповідач зазначив, що відпали обставини, що були підстави для зупинення провадження у справі, оскільки рішення у справі № 290/913/17 набрало законної сили.
Вирішуючи питання про можливість поновлення провадження у справі слід зазначити наступне.
Відповідно до статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Зі змісту ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2020 вбачається, що судом зупинено провадження в адміністративній справі №826/11664/18 до набрання законної сили рішенням у справі №290/913/17.
Як встановлено судом, що постановою Сьомього апеляційного адміністративного суду від 20.07.2020 у справі № 290/913/17 апеляційну скаргу Вільшанської селищної ради Романівського району Житомирської області задоволено, рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 25.02.2020 скасовано, прийнято нову постанову якою у позові ОСОБА_1 відмовлено.
Отже, рішення у справі № 290/913/17 набрало законної сили.
Приписами частини третьої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено, що провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
На підставі викладеного та враховуючи те, що обставини, які були підставою для зупинення провадження у справі відпали, суд дійшов висновку про необхідність поновити провадження у справі № 826/11664/18.
Як вбачається з частини першої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з вимогами ч. 9 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Суддя вважає, що з урахуванням приписів Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, крім випадку, встановленого частиною четвертою статті 22 цього Кодексу, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Підготовче засідання проводиться суддею одноособово на підставі ст.173 КАС України.
Керуючись статтями 35, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
1. Прийняти до провадження Київського окружного адміністративного суду адміністративну справу № 826/11664/18. Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
2. Поновити провадження у справі № 826/11664/18
3. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
4. Призначити підготовче засідання на 14 квітня 2026 року об 11:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
5. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
6. Повідомити сторін, що всі заяви та клопотання, відзиви, письмові пояснення тощо по справі, а також витребувані матеріали необхідно подати безпосередньо через канцелярію Київського окружного адміністративного суду чи засобами підсистеми Електронний суд.
7. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали та докази на обґрунтування відзиву. Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
8. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
9. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
10 Запропонувати третім особам, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору протягом п'яти днів з дня отримання ухвали подати до суду пояснення щодо позову або відзиву на позовну заяву.
11. Запропонувати позивачу та відповідачу протягом п'яти днів з дня отримання пояснення щодо позову або відзиву на позовну заяву третьої особи подати до суду відповідь на такі пояснення.
12. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
13. Повідомити відповідачу про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні та про можливість їх отримання лише безпосередньо в суді.
14. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Панова Г. В.