Ухвала від 24.02.2026 по справі 300/998/26

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"24" лютого 2026 р. справа № 300/998/26

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про забезпечення позову від 18.02.2026, що надійшла від ОСОБА_1 , одночасно з поданням позовної заяви до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про заборону вчиняти певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - заявник, ОСОБА_1 ) 18.02.2026 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із заявою про забезпечення позову, зареєстрованою в канцелярії суду 23.02.2026, одночасно із поданням адміністративного позову до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якій просить суд: заборонити ІНФОРМАЦІЯ_3 знищувати, вилучати, коригувати, вносити будь-які зміни до алфавітної книги обліку призовників, персональних облікових карток, особової справи та інших документів щодо ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) (далі - заходи забезпечення позову).

Досліджуючи заяву про забезпечення позову на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України, Кодекс), суд встановив, що така не відповідає вимогам, встановленим статтею 152 КАС України, котрі висуваються до заяви про забезпечення позову.

Як визначено частиною 4 статті 152 Кодексу, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно частини 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 за №3674-VI (далі - Закон №3674-VІ), судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Так, відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 Закону №3674-VІ, судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно частин 1,2 статті 9 Закону №3674-VІ, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Як свідчать відомості із Автоматизованої системи документообігу Івано-Франківського окружного адміністративного суду, до бюджету не було проведено зарахування судового збору за подання до суду даної заяви про забезпечення позову.

Судом встановлено, що до коментованої заяви не долучено будь-якого платіжного документу, котрий би підтверджував сплату судового збору у розмірі, визначеному законодавством.

За змістом частини 4 статті 152 КАС України, до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Частиною 7 статті 154 Кодексу встановлено, що у разі встановлення судом того, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу або подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

У випадку, що розглядається судом, такими відомостями є відсутність документа про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову до суду.

Водночас, визначаючи ставку судового збору, яка належить до сплати у спірному випадку, суд звертає увагу заявника на приписи підпункту 6 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VІ, за яким за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення ставка судового збору становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З огляду на коментовані недоліки заяви про забезпечення позову, суд доходить висновку про наявність підстав для повернення даної заяви без розгляду.

Враховуючи наведене, керуючись частиною 4 статті 152, частиною 7 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Повернути без розгляду заяву про забезпечення позову від 18.02.2026, зареєстрованою в канцелярії суду 23.02.2026, що надійшла від ОСОБА_1 , одночасно з поданням позовної заяви до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про заборону вчиняти певні дії.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Апеляційні скарги подаються учасниками справи безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Остап'юк С.В.

Попередній документ
134310555
Наступний документ
134310557
Інформація про рішення:
№ рішення: 134310556
№ справи: 300/998/26
Дата рішення: 24.02.2026
Дата публікації: 26.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (06.03.2026)
Дата надходження: 06.03.2026
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ОСТАП'ЮК С В