20 лютого 2026 року ЛуцькСправа № 140/377/26
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо обмеження розміру пенсії на суму індексацій, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року №185 “Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (далі - Постанова №185) та постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року №209 “Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» (далі - Постанова №209); зобов'язання здійснити з 01 грудня 2025 року нарахування та виплату пенсії з урахуванням індексацій, установлених Постановою №185 та Постановою №209, без обмеження пенсії максимальним розміром.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена на підставі Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Обчислення розміру пенсії проведено з 01 лютого 2023 року на виконання рішення суду від 01 серпня 2025 року у справі №140/6757/25 з розміру грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року. З 01 грудня 2025 року розмір пенсії становить 38823,79 грн, однак виплачується у розмірі 23610,00 грн, тобто у межах десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 01 січня 2025 року. Зокрема, не виплачується нарахована на виконання Постанови №185 індексація пенсії у розмірі 1500,00 грн та у такому ж розмірі індексація на виконання Постанови №209.
Позивач вважає такі дії ГУ ПФУ у Волинській області протиправними, оскільки незважаючи на застереження у Постанові №185 та у Постанові №209 про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру пенсії, після прийняття Конституційним Судом України Рішення від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 стаття 43 Закону №2262-ХІІ не містить норми про обмеження пенсій військовослужбовців максимальним розміром.
З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 19 січня 2026 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач у відзиві на позов його вимоги заперечив та у задоволенні позову просив відмовити (а.с.41-43). В обґрунтування цієї позиції вказав, що ОСОБА_1 на його звернення від 18 листопада 2025 року роз'яснено, що згідно з пунктом 2 Постанови №185 максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, індексації та інших доплат до пенсії) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до пункту 3 Постанови №209 пенсія перерахована та з 01 березня 2025 року проіндексована - встановлено підвищення у розмірі 1500,00 грн, але розмір пенсії з 01 грудня 2025 року виплачується у максимальному розмірі - 23610,00 грн, тобто десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, введеному статтею 2 Закону України від 08 липня 2011 року №3668-VI “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон №3668-VI), дія якої поширюється і на осіб, пенсії, яким виплачуються на підставі Закону №2262-ХІІ.
Відповідач також наголосив, що прийняті згідно з частиною другою статті 42 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на виконання статті 64 Закону №2262-ХІІ Постанова №185 та Постанова №209, які мають застереження до встановлення індексації у межах максимального розміру пенсії, є чинними та підлягають застосуванню. Тож оскільки після перерахунку пенсії позивача на виконання рішення суду у справі №140/6757/25 з 01 грудня 2025 року розмір пенсії перевищує 23610,00 грн (десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, як станом на 01 січня 2024 року, так і станом на 01 січня 2025 року), то для виплати індексації відповідно до Постанови №185 та Постанови №209 немає підстав.
Дослідивши письмові докази, перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ з 19 березня 1993 року, що підтверджено посвідченням серії НОМЕР_1 (а.с.8), матеріалами пенсійної справи №ХА12112-Міноборони (а.с.16-17, 25-29).
Як видно з розрахунку пенсії з 01 березня 2024 року (а.с.28), ОСОБА_1 на виконання Постанови №185 здійснено перерахунок пенсії та встановлено підвищення (індексацію) у розмірі 1494,63 грн (а.с.48). У результаті підсумок пенсії з надбавками становить 21704,43 грн, з них: основний розмір пенсії - 15155,10 грн (75% грошового забезпечення у розмірі 20206,80 грн), індексація за 2022 рік - 2121,71 грн, індексація за 2023 рік - 1500,00 грн, індексація за 2024 рік - 1494,63 грн, інші доплати або надбавки - 1432,99 грн.
З 01 березня 2025 року пенсія ОСОБА_1 була перерахована на виконання Постанови №209 (а.с.27) та встановлено (підвищення) індексацію у розмірі 1500,00 грн. Загальний розмір пенсії після перерахунку становить 25204,43 грн, з них: основний розмір пенсії - 15155,10 грн, індексація за 2022 рік - 2121,71 грн, індексація за 2023 рік - 1500,00 грн, індексація за 2024 рік - 1494,63 грн, індексація за 2025 рік - 1500,00 грн, інші доплати або надбавки - 3432,99 грн.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2025 року у справі №140/6757/25, яке набрало законної сили 02 вересня 2025 року, зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести ОСОБА_1 з 01 лютого 2023 року перерахунок та виплату пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 75 процентів сум грошового забезпечення, які зазначені в довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18 квітня 2025 року №ХА12112, з урахуванням виплачених сум (а.с.18-24).
Розрахунок пенсії ОСОБА_1 проведено з розміру грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року та основний розмір пенсії становить 34390,90 грн (45854,40 грн х 75%). При цьому у складі пенсійної виплати з 01 грудня 2025 року наявне підвищення (індексація) пенсії у розмірі 1500,00 грн за 2024 рік та у розмірі 1500,00 грн за 2025 рік, інші надбавки та доплати у сумі 1432,99 грн. Загальний розмір пенсії після виконання рішення суду з 01 грудня 2025 року становить 38823,79 грн, проте виплата пенсії проводиться з урахуванням максимального розміру - 23610,00 грн (а.с.16).
На звернення позивача щодо виплати пенсії з урахуванням індексацій за 2024-2025 роки відповідач листом від 15 грудня 2025 рок у№20925-19340/П-02/8-0300/25 повідомив, що пенсійну виплату проіндексовано на виконання Постанов №185 та №209, але це не призвело до збільшення розміру пенсії на суму підвищення, оскільки виплата пенсії здійснюється в межах максимального розміру - 23610,00 грн (а.с.11-12).
Спір у цій справі виник щодо правомірності дій відповідача щодо невиплати індексації за 2024-2025 роки, установленої до перерахованої пенсії з грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року.
При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Спеціальним Законом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон №2262-ХІІ.
За приписами статті 64 Закону №2262-ХІІ (в редакції Закону України від 15 лютого 2022 року №2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», застосовується з 01 березня 2022 року) у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пунктами 2, 3 Постанови №185 установлено, що з 01 березня 2024 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. №118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (Офіційний вісник України, 2022 р., №18, ст. 968) та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (Офіційний вісник України, 2023 р., №26, ст. 1475) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
25 лютого 2025 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №209, підпунктом 1 пункту 2 Постанови №209 якої також передбачено, що з 01 березня 2025 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. №118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (Офіційний вісник України, 2022 р., №18, ст. 968), пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (Офіційний вісник України, 2023 р., №26, ст. 1475) та підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 р. №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (Офіційний вісник України, 2024 р., №24, ст. 1525) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2024 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови.
Підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, застосовується також у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31 грудня 2024 р. відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та перерахунку пенсії відповідно до зазначеного Закону, крім перерахунків у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за зазначеним Законом.
Абзацами третім, четвертим пункту 3 Постанови №209 обумовлено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень. Пенсії, перераховані відповідно до цієї постанови, виплачуються з урахуванням положень статті 46 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» і постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2025 р. №1 “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану» (Офіційний вісник України, 2025 р., №9, ст. 769).
Як уже зазначалося судом, з 01 грудня 2025 року позивачу проведено перерахунок пенсії на виконання рішення суду у справі №140/6757/25 із збільшеного станом на 01 січня 2023 року грошового забезпечення (а.с.16); до перерахованого з 01 лютого 2023 року основного розміру пенсії 34390,80 грн установлено підвищення (індексацію) у розмірі 1500,00 грн за 2024 рік та 1500,00 грн за 2025 рік, які фактично не виплачуються (розмір пенсійної виплати становить 23610,00 грн - десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність). У листі ГУ ПФУ у Волинській області від 15 грудня 2025 року №20925-19340/П-02/8-0300/25 вказано, що оскільки виплата пенсії здійснюється у максимальному розмірі, то коефіцієнти до відповідних сум перевищення, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 03 січня 2025 року №1 “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», не застосовуються.
Надаючи оцінку діям відповідача стосовно невиплати частини пенсії на суму підвищення (індексації) за 2024-2025 роки з тих підстав, що загальний розмір пенсії перевищує максимальний, суд зазначає про таке.
Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону №2262-ХІІ, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, введено в дію Законом №3668-VI, яким внесено зміни у статтю 43 Закону №2262-ХІІ шляхом викладення частини п'ятої у такій редакції: “Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».
Також за змістом статті 2 Закону №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема, Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Тобто, положення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-ХІІ та положення частини першої статті 2 Закону №3668-VI (у частині поширення її дії на Закон №2262-ХІІ) прийняті одночасно для регулювання одних і тих самих правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ) та є однаковими за змістом.
Законом України від 24 грудня 2015 року №911-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» частину п'яту статті 43 Закону №2262-XII доповнено реченням такого змісту “Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень».
Згідно зі змінами, внесеними Законом України від 12 квітня 2016 року №1080-VІІІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей», частина п'ята статті 43 Закону №2262-ХІІ стала вважатись частиною сьомою.
Конституційний Суд України у Рішенні від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 надав оцінку правовому регулюванню спірних правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців) та визнано таким, що не відповідає статті 17 Конституції України положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ.
Правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України рішення від 20 грудня 2016 у справі №7-рп/2016, є втрата чинності із 20 грудня 2016 року частиною сьомою статті 43 Закону №2262-XII. Тому внесені Законом України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №1774-VIII) зміни у частину сьому статті 43 Закону №2262-XII (слова і цифри “у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами “по 31 грудня 2017 року») з 01 січня 2017 року є нереалізованими.
Натомість положення статті 2 Закону №3668-VI (у частині поширення її дії на Закон №2262-ХІІ), які дублюють зміст частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, тобто є однопредметними правовими нормами, які прийняті одночасно для регулювання спірних правовідносин, змін не зазнали та передбачали обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців. Тобто, була наявна колізія між Законом №2262-ХІІ з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 та Законом №3668-VI у частині обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 06 листопада 2018 року у справі №812/292/18 зазначила, що норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи; застосуванню підлягають норми Закону №2262-ХІІ з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016, а не норми Закону №3668-VI.
Вказані висновки щодо застосування норм права викладені, зокрема, у постановах Верховного Суду від 16 грудня 2021 року у справі №400/2085/19, від 27 січня 2022 у справі №240/7087/20, від 17 лютого 2022 року у справі №640/11168/20, від 11 липня 2022 року №620/613/21, від 25 липня 2022 року №580/3451/21.
Також Рішенням Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року №7-р(ІІ)/2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи статті 2 Закону №3668-VI зі змінами, що поширюють свою дію на Закон №2262-ХІІ. Відповідно до пункту 2 рішення Конституційного Суду України від 12 жовтня 2022 року №7-р(ІІ)/2022 приписи статті 2 Закону №3668-VI зі змінами, які визнані неконституційними, втрачають чинність через шість місяців із дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Тож навіть попри наявність у Постанові №185 застереження про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру, визначеного законом, законодавча норма, яка б визначала максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону №2262-ХІІ, фактично відсутня, адже, як зазначалося вище, застосуванню підлягають норми Закону №2262-ХІІ з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016, а відповідно до частини третьої статті 7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Те саме стосується виплати підвищення (індексації) пенсії згідно із Постановою №209.
Отже, обмеження пенсії ОСОБА_1 на суму індексацій, установлених на виконання Постанови №185 та Постанови №209 (1500,00 грн та 1500,00 грн) до перерахованого основного розміру пенсії з грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, які з 01 грудня 2025 року не виплачується фактично (а.с.16), не узгоджуються із нормативним регулюванням спірних правовідносин та правовими висновками Верховного Суду щодо застосування норм права.
На думку суду, відповідач не довів, що не виплачуючи з 01 грудня 2025 року підвищення (індексації) пенсії через застосування до пенсійної виплати максимального розміру, він діяв відповідно до закону.
Частиною другою статті 9 КАС України установлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Позовні вимоги заявлені щодо виплати пенсії з 01 грудня 2025 року та судом надано оцінку діям відповідача на вказану дату.
З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позову у межах позовних вимог у спосіб визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Волинській області щодо проведення ОСОБА_1 з 01 грудня 2025 року виплати пенсії без підвищення (індексації), установленого на виконання Постанови №185 та Постанови №209, та зобов'язання відповідача здійснити позивачу з 01 грудня 2025 року перерахунок та виплату пенсії з урахуванням підвищення (індексації), установленого на виконання Постанови №185 та Постанови №209.
У зв'язку із відсутністю документально підтверджених судових витрат, пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 2, 72-77, 244-246, 255, 263, 295 КАС України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 6, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо проведення ОСОБА_1 з 01 грудня 2025 року виплати пенсії без підвищення (індексації), установленого на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року №185 “Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року №209 “Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 грудня 2025 року перерахунок і виплату пенсії з урахуванням підвищення (індексації), установленого на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року №185 “Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року №209 “Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ж.В. Каленюк