61022, м. Харків, пр. Науки, 5
іменем України
23.02.2026 Справа №905/1292/25
Господарський суд Донецької області у складі судді Чернової О.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом: Комунального підприємства «Покровська міська стоматологічна поліклініка» Покровської міської ради Донецької області, м.Покровськ Донецької області
до відповідача: Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області, смт Удачне Покровського району Донецької області
про стягнення 71419,00грн,
без повідомлення (виклику) сторін,
Комунальне підприємство «Покровська міська стоматологічна поліклініка» Покровської міської ради Донецької області, м.Покровськ Донецької області звернулося до Господарського суду Донецької області з позовом до Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області, смт Удачне Покровського району Донецької області про стягнення 71419,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за договором №7 від 16.02.2024 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області з оплати послуг, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість в розмірі 71419,00грн.
На підтвердження вказаних обставин позивач надав до суду такі документи: договір №7 від 16.02.2024 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області з додатками, акти виконаних робіт по стоматологічному обслуговуванню, претензії позивача №493 від 03.12.2024 та №625 від 12.05.2025 та відповідь Удачненської селищної військової адміністрації Покровського району Донецької області №1605/02-18 від 24.07.2025.
Нормативно свої позовні вимоги позивач обґрунтовує посиланням на статті 526, 530, 610, 611, 629 Цивільного кодексу України.
З дотриманням приписів ст.6 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, для розгляду справи №905/1292/25 визначено суддю Чернову О.В.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 24.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/1292/25. Справу №905/1292/25 вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Ухвала Господарського суду Донецької області від 24.12.2025 направлена відповідачу через електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
У встановлений судом строк клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням не надходило, відповідач відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до статті 42 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки та добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Відповідно до ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Згідно з частинною 3 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що відповідач належним чином повідомлений про відкрите судове провадження, судом створені усі умови для реалізації сторонами своїх процесуальних прав, передбачених статтями 42, 46 Господарського процесуального кодексу України, заперечень від сторін про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) їх уповноважених представників (без проведення судового засідання) не надходило, відзив від відповідача не надходив, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
З'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази на їх підтвердження в порядку статті 210 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
16.02.2024 між Комунальним підприємством «Покровська міська стоматологічна поліклініка» Покровської міської ради Донецької області (виконавець, позивач) та Удачненською селищною радою Покровського району Донецької області (замовник, відповідач) укладено договір №7 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району(договір), відповідно до п.2.1 якого виконавець надає ортопедичні стоматологічні послуги пацієнтам, які мають право на пільги згідно діючого законодавства та у відповідності до умов програми, а замовник зобов'язується здійснити оплату вартості наданих стоматологічних послуг виконавцю. Стоматологічні послуги надаються за адресою виконавця (ДК 021:2015: 85130000-9 Стоматологічні та супутні послуги).
Виконавець надає послуги у відповідності до прейскуранту цін на стоматологічні послуги (п.2.2. договору).
Відповідно до п. 2.3. договору зазначено, що замовник на умовах договору сплачує виконавцю вартість наданих стоматологічних послуг із зубопротезування пацієнтам, в межах лімітів встановлених програмою. За згодою пацієнта, виконавець має право надавати стоматологічні послуги, що перевищує ліміти, встановлені програмою. Вартість стоматологічних послуг, що перевищує ліміти, сплачуються пацієнтом самостійно.
За п. 5.1 загальна вартість надання хірургічних, терапевтичних, ортодонтичних стоматологічних послуг за цим договором становить 100000,00грн без ПДВ.
Послуги вважаються наданими і прийнятими в день підписання сторонами акту приймання-передачі (додаток до договору №2) наданих послуг, який являється підставою для взаєморозрахунків. Акт приймання-передачі наданих послуг підписується сторонами договору протягом перших семи днів місяця наступного за звітним.
З моменту підписання акту приймання-передачі наданих послуг без зауважень виконавець вважається таким, що надав відповідну послугу (п.п 5.4.-5.4 договору).
Згідно з пунктом 5.5. договору остаточний розрахунок здійснюється протягом 5 робочих днів після підписання акту приймання - передачі наданих послуг.
Відповідно до п. 9.1. договору він набуває чинності з моменту підписання його сторонами і діє по 31.12.2024 року та згідно ч.3 ст.631 ЦК України сторони домовились, що всі умови цього договору розповсюджують свою дію на відносини, які виникли між сторонами з 01.01.2024 року, а в частині розрахунків - до повного виконання фінансових зобов'язань.
На виконання умов договору позивач надав послуги по стоматологічному обслуговуванню на загальну суму 71419,00грн згідно з актами виконаних робіт по стоматологічному обслуговуванню:
- №4/о від 03.07.2024 на суму 7938,00грн;
- №5/о від 05.08.2024 на суму 44343,00грн;
- №6/о від 03.09.2024 на суму 19138,00грн.
Позивач звертався до відповідача з претензіями №493 від 03.12.2024 та №625 від 12.05.2024 з вимогою сплатити заборгованість за договором №7 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району від 16.02.2024.
Відповідь на претензію надала Удачненська селищна військова адміністрація Покровського району Донецької області в листі №1605/02-18 від 24.07.2025, в якому повідомила, що виконати вимоги позивача в позасудовому порядку не може, оскільки акти виконаних робіт були надані несвоєчасно, у зв'язку з чим вказану заборгованість не було включено до бюджетних зобов'язань. Окрім цього, Удачненська селищна військова адміністрація Покровського району Донецької області не заперечує проти стягнення вищезазначеної заборгованості в судовому порядку.
Відповідач оплату вартості послуг у розмірі 71419,00грн у встановлений договором строк відповідач не здійснив.
Посилаючись на порушення відповідачем грошових зобов'язань за договором №7 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району від 16.02.2024, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача такими, що не підлягають задоволенню з огляду на таке.
Сутність позову полягає у примусовому спонуканні відповідача до виконання грошових зобов'язань за договором №7 від 16.02.2024 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області.
Дослідивши договір, з якого виникли цивільні права та обов'язки сторін, суд дійшов висновку, що укладений між сторонами правочин за своїм змістом та своєю правовою природою є договором надання послуг, правове регулювання якого визначено приписами Цивільного кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч.1 статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Як підтверджується матеріалами справи, на виконання умов договору позивач надав послуги по стоматологічному обслуговуванню на загальну суму 71419,00грн згідно з актами виконаних робіт по стоматологічному обслуговуванню: №4/о від 03.07.2024 на суму 7938,00грн; №5/о від 05.08.2024 на суму 44343,00грн; №6/о від 03.09.2024 на суму 19138,00грн.
Одночасно, суд звертає увагу, що відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Статтею 55 Конституції України встановлено, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Частиною 1 статті 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч.1 ст.14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.41 Господарського процесуального кодексу України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Статтею 45 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред'явлено позовну вимогу.
Частиною 2 статті 48 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання, за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
Визначення відповідача, предмета та підстав позову є правом позивача. Встановлення належності відповідача й обґрунтованості позову є обов'язком суду, який він виконує під час розгляду справи. Встановивши, що позов пред'явлений до неналежного відповідача, суд відмовляє у позові до такого відповідача (аналогічні висновки Великої Палати Верховного Суду викладені, зокрема, у постановах від 12 грудня 2018 року у справі №570/3439/16-ц (пункти 37, 54), від 12 грудня 2018 року у справі № 372/51/16-ц (пункт 31.4), від 30 січня 2019 року у справі № 552/6381/17 (пункт 38), від 13 березня 2019 року у справі №757/39920/15-ц (пункт 31), від 27 березня 2019 року у справі №520/17304/15-ц (пункт 63)).
Пред'явлення позову до неналежного відповідача є самостійною підставою для відмови в задоволенні позову (див. постанову Великої Палати Верховного Суду від 17.04.2018 у справі №523/9076/16-ц, від 26.11.2019 у справі №905/386/18.
Позивачем визначено відповідача у цій справі - Удачненську селищну раду Покровського району Донецької області.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, було введено в Україні воєнний стан з 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжувався та триває на даний час.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації.
Відповідно до частин 2-3 статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.
Військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених цим Законом.
Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.
Начальником військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) може бути призначений відповідний сільський, селищний, міський голова.
Відповідно до положень статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військові адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню; складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього, забезпечення виконання відповідного бюджету; здійснюють управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік). Також військові адміністрації населених пунктів здійснюють делеговані повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законами України.
Фінансування діяльності військових адміністрацій із виконання повноважень органів місцевого самоврядування здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, виконання інших функцій - за рахунок коштів Державного бюджету України (ч.6 ст.4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 №397 затверджено «Порядок фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій», яким передбачено, що фінансування діяльності здійснюється, зокрема військових адміністрацій населених пунктів, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету територіальної громади, де утворено військову адміністрацію.
Пунктами 4, 7 частини 7 статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що начальник військової адміністрації є розпорядником бюджетних коштів; укладає від імені територіальної громади, відповідної військової адміністрації договори згідно із законодавством.
Військові адміністрації населених пунктів, районні, обласні військові адміністрації здійснюють свої повноваження протягом дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування (ч. 8 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Положеннями ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування, начальник військової адміністрації крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови.
У разі прийняття Верховною Радою України рішення, передбаченого частиною другою або третьою цієї статті, начальник військової адміністрації, відповідна обласна та/або районна військова адміністрація здійснюють повноваження, передбачені відповідно частиною другою або третьою цієї статті, з дня набрання чинності зазначеним рішенням Верховної Ради України протягом строку, передбаченого цими частинами. У разі усунення загроз для безпеки і правопорядку на території області за поданням Президента України Верховна Рада України може прийняти рішення про поновлення роботи органів місцевого самоврядування на території відповідної області до закінчення 30-денного строку, передбаченого частиною другою або третьою цієї статті, але не раніше дня припинення чи скасування воєнного стану (ч. 4 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Згідно з пунктом 1 Указу Президента України «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецької області» №226/2023 від 14.04.2023 утворено Удачненську селищну військову адміністрацію Покровського району Донецької області.
Відповідно до інформації, наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 21.04.2023 внесено запис про державну реєстрацію Удачненської селищної військової адміністрації Покровського району Донецької області.
30.05.2023 Верховною Радою України прийнято Постанову №3134-IX «Про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Краматорському та Покровському районах Донецької області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»» відповідно до частини другої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» встановлено, що у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування: 1)начальники Андріївської, Іллінівської сільських, Новодонецької, Олександрівської селищних військових адміністрацій Краматорського району, Криворізької сільської, Гродівської, Удачненської селищних, Білозерської, Новогродівської міських військових адміністрацій Покровського району Донецької області: крім повноважень, віднесених до їх компетенції Законом України «Про правовий режим воєнного стану», здійснюють повноваження відповідних сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих комітетів, відповідних сільських, селищних, міських голів; можуть затвердити тимчасову структуру виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду); 2) апарати Андріївської, Іллінівської, Криворізької сільських, Гродівської, Новодонецької, Олександрівської, Удачненської селищних, Білозерської, Новогродівської міських рад та їх виконавчих комітетів, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 частини другої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»), комунальні підприємства, установи та організації відповідних територіальних громад підпорядковуються начальникам відповідних військових адміністрацій населених пунктів у Краматорському та Покровському районах Донецької області. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Також пунктом 3 частини 1 статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках, зокрема, передбачених Законами України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану».
Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини першої цієї статті, достроково припиняються з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації (ч. 5 ст.78 вказаного Закону).
Судом встановлено, що договір №7 від 16.02.2024 з відшкодування витрат на оплату зубопротезування пільгових категорій населення Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області укладено після утворення Удачненської селищної військової адміністрації Покровського району Донецької області, тобто, у період припинення повноважень Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області.
При цьому, станом на дату укладання спірного договору та по теперішній час повноваження Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області тимчасово здійснює (до моменту відновлення повноважень селищної ради) Удачненська селищна військова адміністрація Покровського району Донецької області.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 08.10.2024 у справі №911/1244/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Холенд» до відповідачів: Гостомельської селищної ради Бучанського району Київської області та Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області про стягнення заборгованості за договором підряду в сумі 4182486,55 грн, Верховний Суд зауважив про те, що «колегія суддів з урахуванням положень чинного законодавства, зокрема, норм Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», Закон України «Про правовий режим воєнного стану» та Указу Президента України від 21.03.2023 №156/2022 «Про утворення військової адміністрації», яким постановлено утворити Гостомельську селищну військову адміністрацію, визнає правильним висновок судів попередніх інстанцій стосовно того, що з дня утворення Гостомельської селищної військової адміністрації діяльність Гостомельської селищної ради тимчасово (до моменту відновлення повноважень у зв'язку із скасування воєнного стану) зупинена, а тому позовна вимога позивача про солідарне стягнення з відповідачів 4182486,55 грн основної заборгованості за договором, є такою, що не ґрунтується на нормах законодавства України в частині стягнення з Гостомельської селищної ради».
Водночас, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості про те, що Удачненська селищна військова адміністрація Покровського району Донецької області є правонаступником Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області.
Так, військові адміністрації не є правонаступниками рад, оскільки це різні за своїм правовим статусом та функціями органи. Військові адміністрації є тимчасовими державними органами, створеними для управління територіями під час воєнного стану. Натомість, селищні ради це представницькі органи місцевого самоврядування, що обираються територіальною громадою і діють на постійній основі.
Отже, Удачненська селищна військова адміністрації Покровського району Донецької області хоча тимчасово на час дії воєнного стану і виконує повноваження Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області, проте не є її правонаступником, таким чином суд не має прав застосувати положення ст.52 Господарського процесуального кодексу України та залучити за власною ініціативою у справу Удачненську селищну військову адміністрацію Покровського району Донецької області як правонаступника Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області.
Відповідно до вимог ст. 48 Господарського процесуального кодексу України, заміна відповідача у справі може бути здійснена виключно за клопотанням позивача, в той час як суд позбавлений можливості здійснити заміну відповідача за власною ініціативою (навіть якщо суд встановить, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом).
За змістом наведених вище нормативних приписів та правових висновків Верховного Суду, визначення відповідача у справі є правом позивача, яке може бути здійснено саме за клопотанням останнього.
З вищенаведеного вбачається неналежність обраного позивачем відповідача Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області, що, як зазначено вище, є самостійною підставою для відмови в позові.
Відповідно до пунктів 3) та 4) частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, змагальність сторін і диспозитивність.
За змістом частини 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до частини 1 статті 14 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Проаналізувавши встановлені у справі обставини, оцінивши досліджені докази в їх сукупності та взаємозв'язку за своїм внутрішнім переконанням, враховуючи наведені положення законодавства, з урахуванням того, що позивачем визначено неналежного відповідача, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до вимог ст.129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 7, 13, 42, 86, 123, 129, 210, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
У задоволенні позову Комунального підприємства «Покровська міська стоматологічна поліклініка» Покровської міської ради Донецької області, м.Покровськ Донецької області до відповідача Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області, смт Удачне Покровського району Донецької області стягнення 71419,00грн, відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено у Східний апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення в порядку, передбаченому розділом ІV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Чернова
Рішення складено та підписано 23.02.2026.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.