Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/2313/26
18 лютого 2026 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42026102070000008 від 13.01.2026 про відсторонення від посади ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -
Слідчий СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 звернулася до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , про відсторонення від посади ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні слідчого відділу Подільського УП ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 42026102070000008, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.01.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на підставі розпорядження № 33-к від 16.06.2021 ОСОБА_5 призначено на посаду начальника управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з 18.06.2021, як такого, що успішно пройшов конкурсний відбір.
Відповідно до посадової інструкції начальника управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, затвердженої 03.04.2023 тимчасовим виконувачем обов'язків Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, основні посадові обов'язки начальника:
1. Керівництво Управлінням освіти та організація його роботи.
2. Забезпечення виконання плану роботи управління.
3. Організація та контроль своєчасності та якості опрацювання фахівцями управління освіти указів, розпоряджень, доручень, звернень, запитів та інших документів, які стосуються компетенції управління.
4. Здійснення розпорядження коштами у межах затвердженого головою Подільської районної в місті Києві державної адміністрації кошторису на утримання Управління та закладів освіти.
5. Призначення на посаду і звільнення з посад працівників структурних підрозділів Управління освіти відповідно до чинного законодавства.
6. Заохочення та накладення дисциплінарні стягнення на працівників Управління освіти.
7. Видання у межах компетенції Управління освіти наказів, організація і контроль їх виконання.
8. Представляє інтереси району в галузі освіти у відносинах з юридичними та фізичними особами.
9. Затвердження положень про структурні підрозділи Управління освіти, функціональній обов'язки його працівників.
10. Забезпечення виконання інших завдань та функцій, визначених Положенням про Управління освіти.
Таким чином, виходячи з положень ч. 3 ст. 18 КК України, ОСОБА_5 , перебуваючи з 21.09.2021 на посаді начальника управління освіти Подільської районної у місті Києві державної адміністрації, обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являється службовою особою.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2020-2022 навчальних роках навчальні заклади середньої освіти комунальної форми власності, які розташовані на території Подільського району міста Києва, із числа дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, закінчили:
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закінчив 33СО № 93 у 2020 році;
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - закінчила ліцей № 100 «Поділ» у 2020 році;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - закінчив 33СО № 193 у 2020 році;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - закінчила гімназію № 257 «Синьоозерна» у 2020 році;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закінчила 33СО № 271 у 2020 році;
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 - закінчила 33СО № 6 у 2021 році;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - закінчив 33СО № 6 у 2021 році;
- ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 - закінчила 33СО № 193 у 2021 році;
- ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 - закінчив гімназію
№ 19 «Межигірська» у 2022 році;
- ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 - закінчила 33СО № 93 у 2022 році;
- ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_10 - закінчив 33СО № 93 у 2022 році;
- ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_11 - закінчила 33СО № 156 у 2022 році;
- ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_12 - закінчив 33СО № 242 у 2022 році.
Згідно з частиною 1-3 статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Допомога та утримання таких дітей не може бути нижчою за встановлені мінімальні стандарти, що забезпечують кожній дитині рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку на рівні, не нижчому за встановлений прожитковий мінімум для таких осіб. Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Частиною 7 статті 8 Закону передбачено, що випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше 6 прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України.
При цьому, частина 7 статті 8 Закону встановлює обов'язок з виплати грошової допомоги усім випускникам навчальних закладів, не розмежовуючи їх на окремі категорії, зокрема на тих, хто продовжив навчання в іншому навчальному закладі, та тих, хто працевлаштувався та інші. Таким чином, усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування незалежно від форми їх утримання та виховання гарантовано перебувають на повному державному утриманні. Крім того, сам факт випуску з навчального закладу є підставою для виплати одноразової грошової допомоги в розмірі не менше 6 прожиткових мінімумів, встановлених законом.
Вартість повного державного забезпечення у грошовому еквіваленті дітей віком від народження до трьох років, від трьох до семи років, від семи до десяти років, від десяти до чотирнадцяти років, від чотирнадцяти до вісімнадцяти років та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлену батьківського піклування, до двадцяти трьох років визначається відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум».
Статтею 8 Закону України «Про прожитковий мінімум» передбачено, державні соціальні стандарти, нормативи споживання, нормативи забезпечення, які є однаковими для всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, незалежно від форми їх влаштування та утримання, і затверджуються відповідно до законодавства.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про прожитковий мінімум» витрати на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа у сім'ях опікунів, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу, у державних закладах фінансуються з державного, обласних бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, інших джерел, не заборонених законодавством. Витрати на фінансування заходів щодо соціального забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа передбачаються в Державному бюджеті України окремим рядком.
Статтею 25 Закону України «Про прожитковий мінімум» передбачено, що порядок відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, у тому числі на харчування, одяг, взуття, м'який інвентар на одну фізичну особу, здійснення грошових виплат при працевлаштуванні та вступі до навчального закладу, а також інших виплат, передбачених цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України відповідно до державних соціальних стандартів.
Матеріальне забезпечення та, зокрема, виплата грошової допомоги, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» в редакції від 22.11.2025 (далі - Постанова).
Відповідно до підпункту 1 пункту 13 Постанови в редакції від 22.11.2025 випускникам закладів загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків та які перебували на повному державному утриманні в закладі освіти, в якому здобувалася базова загальна середня/повна загальна середня/ професійна/фахова передвища/вища освіта, протягом 60 днів після отримання документа, що підтверджує відповідний рівень освіти, за рахунок такого закладу освіти виплачується одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року, а також видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до підпункту 2 пункту 13 Постанови в редакції від 22.11.2025 у разі коли виплата одноразової грошової допомоги здійснюється у місяці, в якому випускники закладів освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, досягли 18-річного віку, одноразова грошова допомога виплачується в розмірі шести прожиткових мінімумів для дітей віком від 6 до 18 років, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року.
Відповідно до підпункту 3 пункту 13 Постанови в редакції від 22.11.2025 за бажанням випускників закладів освіти їм може бути виплачена грошова компенсація в розмірі не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для придбання одягу і взуття.
Відповідно до підпункту 4 пункту 13 Постанови в редакції від 22.11.2025 право на отримання одноразової грошової допомоги у дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків та які перебували на повному державному утриманні в закладі освіти, виникає після здобуття базової загальної середньої/повної загальної середньої/професійної/фахової передвищої/вищої освіти та отримання документа, що підтверджує відповідний рівень освіти.
Відповідно до підпункту 5 пункту 13 Постанови в редакції від 22.11.2025 заклад освіти, за рахунок якого здійснюється виплата одноразової грошової допомоги, інформує про одержувачів допомоги службу у справах дітей обласної, Київської міської військової адміністрації, які у строк до 31 грудня подають узагальнену інформацію до Державної служби у справах дітей.
Відповідно до підпункту 6 пункту 13 Постанови в редакції від 22.11.2025 з метою перевірки інформації про виплату випускникам закладів освіти одноразової грошової допомоги після здобуття освіти за попереднім місцем навчання заклад освіти має право звернутися із запитом до Державної служби у справах дітей.
В той же час, згідно з підпунктом 4 пункту 13 Постанови в редакції від 22.07.2025 та у попередніх редакціях учням, студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в навчально-виховних та закладах фахової передвищої та вищої освіти і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.
Тобто, порядок виплати одноразової грошової допомоги випускникам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка підлягає виплаті при випуску з навчального закладу, визначений Законом, не узгоджувався з порядком виплати такої одноразової грошової допомоги згідно із Постановою в редакції від 22.07.2025 та у попередніх редакціях .
Водночас, відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону закони України та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Згідно з частиною 2 статті 19 Закону України «Про правотворчу діяльність» закони мають на території України вищу юридичну силу, ніж нормативно-правові акти, в тому числі постанови Кабінету Міністрів України.
Таким чином, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами та оскільки норми Постанови в редакції від 22.07.2025 та у попередніх редакціях прийняті до набрання чинності Законом та не приведені у його відповідність, при вирішенні спірного питання підлягають застосуванню норми Закону, згідно з яким одноразова грошова допомога підлягає виплаті випускникам вказаної категорії саме у розмірі 6 прожиткових мінімумів.
Відповідно до Законів України «Про Державний бюджет України» на 2020, 2021 та 2022 роки встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема для дітей віком від 6 до 18 років, у розмірі:
з 01 січня 2020 року - 2218,00 грн., з 1 липня 2020 року - 2318,00 грн.;
з 01 січня 2021 року - 2395,00 грн., з 1 липня 2021 року - 2510,00 грн.;
з 01 січня 2022 року - 2618,00 грн., з 1 липня 2022 року - 2744,00 грн.
Встановлено, що ОСОБА_5 , будучи начальником управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, якому достовірно відомі вимоги вищезазначеного законодавства та нормативно-правових актів, у період часу з 26.06.2020 по 19.01.2026, перебуваючи за місцем розташування управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: місто Київ, вул. Введенська, 35, діючи в порушення пункту 12.9 розділу 12, пунктів 20.10, 20.12, 20.24 розділу 20 Положення, пункту 1, пункту 2, пункту 7 розділу 3 посадової інструкції, частини 7 статі 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» не вжив жодних заходів спрямованих на забезпечення виплати одноразової грошової допомоги у розмірі шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку станом на 01 січня відповідного року за період 2020-2022 років у загальній сумі 188 190,00 грн. випускникам навчальних закладів середньої освіти комунальної форми власності, які розташовані на території Подільського району міста Києва, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі:
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який закінчив 33СО № 93 у 2020 році у сумі 13 308,00 грн.;
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка закінчила ліцей № 100 «Поділ» у 2020 році у сумі 13 308,00 грн.;
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який закінчив 33СО № 193 у 2020 році у сумі 13 308,00 грн.;
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка закінчила гімназію № 257 «Синьоозерна» у 2020 році у сумі 13 308,00 грн.;
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка закінчила 33СО № 271 у 2020 році у сумі 13 308,00 грн.;
- ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка закінчила 33СО № 6 у 2021 році у сумі 14 370,00 грн.;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який закінчив 33СО
№ 6 у 2021 році у сумі 14 370,00 грн.;
- ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка закінчила 33СО
№ 193 у 2021 році у сумі 14 370,00 грн.;
- ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який закінчив гімназію № 19 «Межигірська» у 2022 році у сумі 15 708,00 грн.;
- ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка закінчила 33СО № 93 у 2022 році у сумі 15 708,00 грн.;
- ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який закінчив 33СО № 93 у 2022 році у сумі 15 708,00 грн.;
- ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , яка закінчила 33СО № 156 у 2022 році у сумі 15 708,00 грн.;
- ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , який закінчив 33СО
№ 242 у 2022 році у сумі 15 708,00 грн.
Невиконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян у вигляді матеріальної шкоди ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_20 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 у загальному розмірі 188 190,00 грн., що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення та відповідно до примітки до статті 364 Кримінального кодексу України вважається істотною шкодою.
З урахуванням встановлених даних, 02.02.2026 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Таким чином, вказуючи на те, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, а також на те, що перебування підозрюваного на посаді начальника управління освіти Подільської районної у місті Києві державної адміністрації сприяло вчиненню кримінального правопорушення, оскільки було безпосередньо обумовлене посадою, займаною підозрюваним, та обсягом повноважень, якими останній був наділений на момент вчинення інкримінованого правопорушення, слідчий просить відсторонити підозрюваного від займаної ним посади на час досудового розслідування.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав із наведених у ньому підстав та просив його задовольнити.
Захисник просив відмовити в задоволенні клопотання, вказуючи на необґрунтованість підозри та ризиків, зазначених у клопотанні, а також на позитивні особистісні характеристики підозрюваного.
Підозрюваний підтримав позицію захисника, вказавши на негативні наслідки його відсторонення від займаної посади.
Заслухавши доводи сторін обвинувачення та захисту, дослідивши матеріали клопотання та документи, надані стороною захисту, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Встановлено, що у провадженні СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 42026102070000008, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.01.2026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Подільська окружна прокуратура міста Києва.
02.02.2026 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто у невиконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян.
Відповідно до ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Згідно з ч. 4 ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України, віднесено до категорії нетяжких злочинів та за його вчинення передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Згідно зі ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно із ст. 157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Відповідно до пункту 3 розділу 2.4 Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження ВССУ від 07.02.2014 підставами для відмови в задоволенні клопотання про відсторонення підозрюваної особи від займаної посади є, здебільшого недостатність підстав для відсторонення підозрюваної особи від займаної посади, а також недоведеність існування обґрунтованої підозри у вчиненні злочину такого ступеня тяжкості, за умови вчинення якого може бути здійснено відсторонення від посади, а також недоведеність того, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання в права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні прокурора.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Як встановлено слідчим суддею в ході судового розгляду, надані до суду матеріали клопотання органу досудового розслідування про відсторонення ОСОБА_5 від посади начальника управління освіти Подільської районної у місті Києві державної адміністрації свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що такий захід забезпечення кримінального провадження, як відсторонення від посади, необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного, який, перебуваючи на посаді, може незаконними засобами впливати на свідків у кримінальному провадженні.
При розгляді даного клопотання суд також враховує особисті позитивні характеристики підозрюваного за місцем його роботи.
Зокрема, відповідно до характеристики, виданої Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією за підписом заступника голови ОСОБА_21 , ОСОБА_5 працює на посаді начальника управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з серпня 2020 року. Він вміє підтримувати і реалізувати нове та прогресивне в професійній сфері, постійно займається самовдосконаленням, проявляє ініціативу у вирішенні завдань, досконало знає процеси впровадження інноваційної діяльності, вміє показати їх ефективність та результативність. ОСОБА_5 має значну кількість подяк та нагород за його професійну діяльність.
Із урахуванням встановлених вище обставин, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для відсторонення ОСОБА_5 від займаної посади, у зв'язку з чим клопотання слідчого задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 155-157, 534, 309, 392 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 , погодженого прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42026102070000008 від 13.01.2026 про відсторонення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, від посади начальника управління освіти Подільської районної у місті Києві державної адміністрації відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваОСОБА_1