Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/2266/26
18 лютого 2026 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100070002478 від 26.12.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначила, що слідчим відділом Подільського УП ГУНП у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12025100070002478 від 26.12.2025. Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Подільською окружною прокуратурою міста Києва.
Досудовим розслідуванням, відповідно до рапорту начальника СП ВП Подільського УП ГУНП у м. Києві встановлено, що поліцейськими ІНФОРМАЦІЯ_1 проаналізовано стан виконання рішень суду за результатами розгляду протоколів про адміністративне правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП. Проведеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , будучи позбавлений права керування транспортними засобами постановою Святошинського районного суду м. Києва № 759/7004/23 від 28.04.2023, продовжував керувати транспортними засобами, що підтверджується постановами інших судів, а саме: 1) Оболонського районного суду міста Києва №756/7044/23 від 20.06.2023; 2) Оболонського районного суду міста Києва № 756/7473/23 від 01.09.2023; 3) Подільського районного суду міста Києва №758/10208/24 від 22.10.2024; 4) Деснянського районного суду міста Києва №754/14383/24 від 14.11.2024; 5) Подільського районного суду міста Києва №758/13402/24 від 18.12.2024; 6) Подільського районного суду міста Києва №758/13382/24 від 16.01.2025; 7) Деснянського районного суду міста Києва № 754/2695/25 від 26.03.2025; 8) Деснянського районного суду міста Києва № 754/2642/25 від 03.04.2025 про позбавлення його права керування транспортними засобами.
Вищезазначені постанови судів міста Києва ОСОБА_5 був зобов'язаний виконати, проте, усупереч вимогам статті 129-1 Конституції України, частини другої статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», вчинив діяння, спрямовані на умисне невиконання рішень судів, що набрали законної сили, тим самим умисно реалізував свій злочинний умисел, направлений на невиконання рішення судів, достовірно знаючи про необхідність виконання перерахованих судових рішень.
Наразі, з метою підтвердження чи спростування факту вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, а саме до копій матеріалів судових справ №756/7044/23 від 20.06.2023 та №756/7473/23 від 01.09.2023, що перебувають у володінні Оболонського районного суду міста Києва , розташованого за адресою АДРЕСА_2 , копій матеріалів судових справ №758/10208/24 від 22.10.2024, №758/13402/24 від 18.12.2024 та №758/13382/24 від 16.01.2025, що перебувають у володінні Подільського районного суду міста Києва , розташованого за адресою АДРЕСА_3 , копій матеріалів судових справ № 754/14383/24 від 14.11.2024, № 754/2695/25 від 26.03.2025 та №754/2642/25 від 03.04.2025, що перебувають у володінні Деснянського районного суду міста Києва , розташованого за адресою АДРЕСА_4 .
Вказані документи містять фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Слідчий письмово повідомила суд про неможливість прибуття в судове засідання. Просила розглянути клопотання без її участі та задовольнити за вказаних підстав.
Представник Оболонського районного суду міста Києва в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив; про час, місце і дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
Слідчий суддя вирішив розглядати клопотання за відсутності учасників справи.
Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Установлено, що у провадженні СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 12025100070002478 від 26.12.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України.
Про факти, встановлені під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зазначено вище. Вказані у клопотанні обставини справи відповідають долученим до нього матеріалам.
Зі змісту ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ч. 3 ст. 132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
За змістом ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Статтею 162 КПК України визачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу; 11)відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».
Частинами 5-7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Ураховуючи, що в органу досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених документів, які перебувають у володінні Оболонського районного суду міста Києва , без отримання яких неможливо провести необхідні слідчі дії, і результати яких можуть мати суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, встановлення повного кола осіб, причетних до даної незаконної діяльності та встановлення обсягу винуватості кожного із них, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, слідчим у клопотанні доведено, що без доступу до вказаних документів не буде досягнуто мети отримання доступу до речей і документів, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, є підстави завірені належним чином копії зазначених документів вилучити з метою подальшого дослідження та приєднання їх результатів до матеріалів кримінального провадження.
Отже, слідчий суддя дійшов висновку про надання дозволу на тимчасовий доступ до зазначеної інформації, оскільки такий доступ і вилучення саме копій зазначених документів є необхідним для забезпечення кримінального провадження, об'єктивного та неупередженого досудового розслідування в межах цього кримінального провадження.
Таким чином встановлено усі передбачені процесуальним законом підстави для задоволення внесеного слідчим клопотання.
Керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, -
Клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025100070002478 від 26.12.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих у цьому кримінальному провадженні: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій, що знаходяться у володінні Оболонського районного суду міста Києва , розташованого за адресою АДРЕСА_2 , а саме: матеріалів судових справ № 756/7044/23 (рішення у справі від 20.06.2023) та № 756/7473/23 (рішення у справі від 01.09.2023).
Строк дії ухвали становить два місяця з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1