П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
23 лютого 2026 р.м. ОдесаСправа № 518/1835/25
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі головуючого судді Лук'янчук О.В., суддів Бітова А. І., Ступакової І. Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Ширяївського районного суду Одеської області від 29 грудня 2025 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
Рішенням Ширяївського районного суду Одеської області від 29.12.2025 р. позов ОСОБА_1 задоволено.
На зазначене рішення суду ІНФОРМАЦІЯ_3 подав апеляційну скаргу.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2026 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали з підстав того, що по справі не сплачено судовий збір.
Копія ухвали про залишення апеляційної скарги без руху була доставлена до електронного кабінету скаржника через електронний суд. З довідки про доставку електронного листа вбачається, що апелянтом копія ухвали суду отримана 29.01.2026 року о 15:53 год.
Отже, з огляду на викладене, судом з метою забезпечення реалізації особою наданого їй права на апеляційне оскарження, вжито необхідні заходи щодо повідомлення скаржника про залишення апеляційної скарги без руху. Проте, в межах вказаного в ухвалі суду від 29.01.2026 року строку, скаржником не усунуто недоліки апеляційної скарги, будь-яких заяв та клопотань від апелянта не надходило.
За правилами ч.2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, застосовуються правила ст.169 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви). Згідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
На підставі наведеного, зважаючи на те, що скаржником не виконано вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги скаржнику.
Керуючись ч.4 ст. 169, ст. 296, ч.2 ст. 298 КАС України, судова колегія, -
Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 - повернути апелянту, а матеріали справи повернути до Ширяївського районного суду Одеської області.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту підписання, але може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції відповідно до чинного законодавства.
Суддя-доповідач О.В. Лук'янчук
Судді А.І. Бітов І.Г. Ступакова