23 лютого 2026 року Справа № 480/9491/25
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9491/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якій просить:
1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (код ЄДРПОУ 20490012 пр-т Соборний 158-6, м. Запоріжжя, 69005) щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.
2. Скасувати рішення про відмову у перерахунку пенсії № 183450028858 від 10.12.2025 Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області прийняти нове рішення про здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням фактично виплачених сум, при якому:
- зарахувати до страхового стажу військову службу за період з 29 листопада 2023 року по 01 грудня 2025 року, вказану в довідці Управління Служби безпеки України в Сумській області від 01.12.2025 №379;
- врахувати для визначення пенсії ОСОБА_1 суми грошового забезпечення за період з листопада 2023 року по листопад 2025 року, вказані в довідці Управління Служби безпеки України в Сумській області про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески від 27.11.2025 № 371;
- здійснити перераховану у збільшеному розмірі виплату пенсії, починаючи з 01 грудня 2025 року.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 28 листопада 2023 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області за призначенням пенсії та з цієї дати йому призначено пенсію за віком як учаснику бойових дій на підставі Закону № 1058 та він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області.
Після призначення пенсії позивач безперервно працював (проходив військову службу) в Управлінні Служби безпеки України в Сумській області, що підтверджується довідкою від 01.12.2025 № 379. Про те що позивач отримував грошове забезпечення в період з листопада 2023 року по листопад 2025 року, з якого сплачено страхові внески, підтверджується довідкою Управління Служби безпеки України в Сумській області від 27.11.2025 № 371.
03 грудня 2025 року, після спливу 24 місяців після призначення пенсії, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії та надав зазначені вище довідки.
12 грудня 2025 року в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області позивач отримав рішення про відмову у перерахунку пенсії № 183450028858 від 10.12.2025, яким Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області йому відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки в індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутня інформація про сплату страхових внесків, зарахування стажу і заробітної плати згідно довідки про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески від 27.11.2025 № 371, виданої Управлінням Служби безпеки України в Сумській області за 2023-2025 роки не передбачено чинним законодавством.
Вважаючи відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області в перерахунку пенсії протиправною позивач звернувся з цим позовом до суду.
Ухвалою суду від 16.12.2025 відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, залучено Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області до участі у справі у якості співвідповідача.
Відповідачам копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано до електронного кабінету через систему "Електронний суд", документ доставлено до електронних кабінетів відповідачів 16.12.2025 (а.с. 18, 19).
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області подав до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні, зазначивши, що відповідно до абз. 6 п. 1 ст. 40 Закону № 1058: у разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу, заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.
В індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування ОСОБА_1 відсутня інформація про сплату страхових внесків, зарахування стажу і заробітної плати згідно довідки про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески від 27.11.2025р. № 371, виданої Управлінням Служби безпеки України в Сумській області за 2023р-2025р. не передбачено чинним законодавством.
З урахуванням зазначеного, відповідачем було прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в перерахунку пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону № 1058.
Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомлялося про розгляд даної справи належним чином, проте заяви про визнання позову чи відзиву на позовну заяву в строки, передбачені статтею 261 КАС України, до суду не надало.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні відносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області, з 28.11.2023 йому призначено пенсію за віком як учаснику бойових дій на підставі Закону України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", про що зазначено позивачем у позовній заяві і не заперечувалось відповідачем у відзиві на позовну заяву.
ОСОБА_1 згідно довідки Управління Служби безпеки України в Сумській області № 379 від 01.12.2025 з 30.05.1996 по теперішній час проходить військову службу в Управлінні Служби безпеки України в Сумській області (а.с.11).
27.11.2025 Управлінням Служби безпеки України в Сумській області видано позивачу довідку про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески № 371 за 2023-2025 роки (а.с. 12).
03.12.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії (а.с. 9-10), до якої додав довідки Управління Служби безпеки України в Сумській області від 27.11.2025 № 371 та від 01.12.2025 № 379.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від № 183450028858 від 10.12.2025 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії з урахуванням довідки про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески від 27.11.2025р. № 371, виданої Управлінням Служби безпеки України в Сумській області за 2023р.-2025р (а.с. 13).
В обґрунтування прийнятого рішення зазначено, що відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахування страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Відповідно до абз. 6 п. 1 ст. 40 Закону у разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу, заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.
В індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування ОСОБА_1 відсутня інформація про сплату страхових внесків, зарахування стажу і заробітної плати згідно довідки про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески від 27.11.2025р. № 371, виданої Управлінням Служби безпеки України в Сумській області за 2023р -2025р. не передбачено чинним законодавством.
З урахуванням зазначеного, прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в перерахунку пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону (а.с. 13).
Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вбачає необхідним позов задовольнити частково, виходячи з наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частиною 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Закріплений у частині 1 статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Тобто, суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначаються Законом України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058).
Періоди, з яких складається страховий стаж визначено статтею 24 Закону № 1058.
Відповідно до норм частини 1 статті 24 Закону № 1058 страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з абзацом першим частини другої, абзацом першим частини третьої статті 24 Закону № 1058 страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків визначено у статті 20 Закону №1058.
Так, абзацом 1 частини 1 статті 20 Закону № 1058 передбачено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Відповідно до частини 2 зазначеної статті обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно з частиною 10 статті 20 Закону № 1058 якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Нормами статті 106 Закону № 1058 передбачено, що відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.
Аналіз наведених норм права дає підстави дійти висновку, що обов'язок зі сплати страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.
У постановах від 27 березня 2018 року у справі № 208/6680/16-а, від 20 березня 2019 року у справі № 688/947/17, від 30 вересня 2019 року у справі № 316/1392/16-а, від 27 травня 2021 року у справі № 343/659/17 Верховний Суд вказав, що за загальним правилом несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов'язок своєчасної сплати страхових внесків до пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі. Позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для не зарахування до страхового стажу при перерахунку пенсії позивача періодів його роботи на такому підприємстві.
Статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що час перебування громадян України на військовій слуоісбі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Відмовляючи зарахуванні до страхового стажу позивача військової служби за період з 29.11.2023 по 01.12.2025 року в Управлінні Служби безпеки України в Сумській області, відповідач указував на те, що у реєстрі застрахованих осіб відсутня інформація про нарахований позивачеві у спірний період дохід та сплату страхових внесків.
У той же час, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 дійсно проходить військову службу в Управлінні СБ України в Сумській області з 30 травня 1996 року по теперішній час, що підтверджується відповідною довідкою. Період військової служби позивача в Управлінні не переривався, виплата грошового забезпечення здійснювалася щомісячно з відрахуванням відповідних сум страхових внесків згідно чинного законодавства.
Так, згідно довідки Управління Служби безпеки України в Сумській області про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески № 371 від 27.11.2025, позивач у період листопада 2023 року по грудень 2025 року отримував грошове забезпечення, з якого було сплачено страхові внески (а.с. 12).
З урахуванням викладеного, суд погоджується з доводами позивача щодо зарахування спірного періоду до страхового стажу, оскільки аналіз норм статті 24 Закону № 1058 дає підстави дійти висновку, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. В той же час обов'язок щодо нарахування та сплати страхових внесків відповідно до Закону № 1058 покладений на підприємство-страхувальника.
Порушення ж підприємством-страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв'язку з чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише для самого підприємства-страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) і не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді незарахування до страхового стажу періоду роботи протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески.
Отже, період проходження військової служби з 29 листопада 2023 року по 01 грудня 2025 року в Управлінні Служби безпеки України в Сумській області підлягає зарахуванню до страхового стажу позивача, у зв'язку з чим позовні вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати до страхового стажу військову службу за період з 29 листопада 2023 року по 01 грудня 2025 року, вказану в довідці Управління Служби безпеки України в Сумській області від 01.12.2025 № 379, підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 42 Закону-1058 перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Так, судом встановлено, що після призначення пенсії позивач безперервно працював (проходив військову службу) в Управлінні Служби безпеки України в Сумській області, що підтверджується довідкою від 01.12.2025 № 379.
Також, що він отримував грошове забезпечення в період з листопада 2023 року по листопад 2025 року, з якого сплачено страхові внески, що підтверджується довідкою Управління Служби безпеки України в Сумській області від 27.11.2025 № 371.
03 грудня 2025 року, після спливу 24 місяців після призначення пенсії, позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії та надав зазначені вище довідки, що підтверджується розпискою- повідомленням від 03.12.2025 (а.с. 10).
Отже, виходячи з аналізу вищенаведених норм законодавства, суд приходить до висновку, що станом на день звернення із заявою, ОСОБА_1 мав право на перерахунок пенсії, однак Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області було протиправно відмовлено у цьому.
Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).
Положеннями ч.1 ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області, як суб'єктом владних повноважень не доведено належними доказами правомірності спірного рішення щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, а тому суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в частині скасування вказаного рішення.
При цьому суд зауважує, що належним і достатнім способом захисту прав позивача у даному випадку є скасування спірного рішення про відмову у перерахунку пенсії, а тому не вбачає підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
За таких обставин, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання Головного управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок пенсії позивача, зважаючи, що позиція органу ПФУ відносно відмови у перерахунку пенсії з підстав відсутності інформації про сплату страхових внесків судом визнана неправомірною, а інших підстав для відмови у перерахунку пенсії відповідачами висловлено не було, то суд вважає, що належним способом захисту порушеного права є зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, оскільки це буде свідчити про дотримання судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений і вказаний спосіб захисту порушеного права не можливо визнати втручанням у дискреційні повноваження відповідача, оскільки ним такі повноваження були самостійно реалізовані шляхом вчинення дій щодо відмови у перерахунку пенсії, яка була предметом судового контролю у межах цієї справи.
Щодо позовних вимог про зобов'язання здійснити перераховану у збільшеному розмірі виплату пенсії, починаючи з 01 грудня 2025 року, суд зазначає, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
При цьому в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували, що після перерахунку пенсії позивачу, пенсійний орган відмовить у її виплаті у збільшеному розмірі.
За таких обставин суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити виплату позивачу пенсії у збільшеному розмірі, адже вказані вимоги є передчасними та не підлягають задоволенню.
Відповідно до норм Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання щодо його відшкодування у даній справі не вирішується.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 10.12.2025 № 183450028858 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр-т Соборний, 158-б, м. Запоріжжя, 69005, ідентифікаційний код 20490012) зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер2408315559) військову службу за період з 29 листопада 2023 року по 01 грудня 2025 року згідно довідки Управління Служби безпеки України в Сумській області від 01.12.2025 № 379.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр-т Соборний, 158-б, м. Запоріжжя, 69005, ідентифікаційний код 20490012) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер2408315559) із врахуванням суми грошового забезпечення за період з 29 листопада 2023 року по 01 грудня 2025 року згідно довідки Управління Служби безпеки України в Сумській області про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески від 27.11.2025 № 371, з урахуванням фактично виплачених сум.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.А. Прилипчук