Рішення від 23.02.2026 по справі 420/31372/24

Справа № 420/31372/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Відділу “Центр надання адміністративних послуг» Балтської міської ради Одеської області до Балтського районного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Громадський патруль» про припинення діяльності громадського формування,

ВСТАНОВИВ:

Відділ “Центр надання адміністративних послуг» Балтської міської ради Одеської області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Балтського районного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Громадський патруль», в якому просить:

- припинити діяльність БАЛТСЬКОГО РАЙОННОГО ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» (Код ЄДРПОУ 36642973, місцезнаходження громадського формування 66101. Одеська обл., місто Балта, вул. Ярослава Мудрого, буд. 33) шляхом примусового розпуску, а саме: ліквідувати юридичну особу БАЛТСЬКЕ РАЙОННЕ ГРОМАДСЬКЕ ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» (Код ЄДРПОУ 36642973, місцезнаходження громадського формування 66101, Одеська обл., місто Балта, вул. Ярослава Мудрого, буд. 33).

- призначити ліквідатором БАЛТСЬКОГО РАЙОННОГО ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» (Код ЄДРПОУ 36642973, місцезнаходження громадського формування 66101, Одеська обл., місто Балта, вул. Ярослава Мудрого, буд. 33) керівника формувания Лукаша Валерія Володимировича.

- встановити двохмісячний строк для з'явлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи БАЛТСЬКОГО РАЙОННОГО ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» (Код ЄДРПОУ 36642973, місцезнаходження громадського формування 66101. Одеська обл. місто Балта, вул. Ярослава Мудрого, буд. 33) з дня оприлюднення повідомлення про рішення про припинення юридичної особи.

- визначити наступне місцезнаходження ліквідатора: 66101, Одеська обл, місто Балта, вул. Ярослава Мудрого, буд. 33.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Рішенням сесії Балтської міської ради Одеської області від 01.02.2024 № 1618-VIII «Про набуття повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» повноважения у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» було покладено на виконавчий орган Балтської міської ради Одеської області зі статусом юридичної особи публічного права - Відділ «ЦНАП».

Позивач зазначив, що БРГФ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» фактично не здійснює статутну діяльність, не співпрацює з органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування.

15.07.2024 року до Балтської міської ради Одеської області надійшов лист від відділення поліції № 1 Подільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області від 02.07.2024 № 3801 про те, що на підставі здійсненого аналізу та проведеної перевірки було встановлено, що громадське формування «Громадський патруль» допомогу відділенню полиці № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області не надає та існує формально.

Зазначений лист передано на розгляд до відділу «ЦНАП» Балтської міської ради як суб'єкта державної реєстрації. У даному листі також викладене прохання про необхідність вирішення питання щодо припинення громадського формування «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» згідно ст.8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Позивач вказує, що оскільки відповідач не виконує своїх статутних обов'язків та інших визначених Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» завдань, то відповідно існує формально та на підставі ст.8 вказаного Закону це громадське формування може бути припинене шляхом примусового розпуску.

Ухвалою від 14.10.2024 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Надіслана на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення копія ухвали про відкриття провадження у справі повернулася до суду без вручення з незалежних від суду причин (за закінченням терміну зберігання), що підтверджується довідкою Ф.№ 20 АТ «Укрпошта» від 07.11.2024р. (а.с.30-31).

Представником Балтського районного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» відзив на позовну заяву до суду не надано.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено, що Балтське районне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» (далі - БРГФ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ») зареєстроване 24.06.2010 на підставі рішення виконавчого комітету Балтської міської ради Одеської області від 24.06.2010 № 179.

28.07.2010 БРГФ «ГРОМАДСЬКИЙ ПАТРУЛЬ» було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, код ЄДРПОУ 36642973.

Рішенням сесій Балтської міської ради Одеської області від 01.02 2024 року № 1618-VIII «Про набуття повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» було покладено на виконавчий орган Балтської міської ради Одеської області зі статусом юридичної особи публічного права - Відділ «ЦНАП» повноваження у сфері:

- державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

- державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (а.с.14).

15.07.2024 року до Балтської міської ради Одеської області надійшов лист від відділення поліції № 1 Подільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області від 02.07.2024 № 3801 про те, що на підставі здійсненого аналізу та проведеної перевірки було встановлено, що громадське формування «Громадський патруль» допомогу відділенню полиці № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області не надає та існує формально. З урахуванням викладеного просить вирішити питання в межах своїх компетенції щодо припинення діяльності громадського формування «Громадський патруль», згідно ст.8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» (а.с.13).

Вважаючи наявними правові підстави для припинення відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Спірні правовідносини врегульовані Законами України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 22.06.2000 №1835-III (далі - Закон №1835-III), «Про громадські об'єднання» від 22.03.2012 №4572-VI (далі - Закон №4572-VI), «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 №755-IV (далі - Закон №755-IV).

Відповідно до ст.1 Закону №1835-III громадяни України відповідно до Конституції України мають право створювати в установленому цим Законом порядку громадські об'єднання для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних і кримінальних правопорушень, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин (далі - громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону).

Статтею 2 Закону №1835-III визначено, що правовою основою діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону є Конституція України, цей Закон, інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, рішення місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань охорони громадського порядку і державного кордону, боротьби із злочинністю і адміністративними правопорушеннями, а також положення (статути) цих формувань.

Відповідно до частин 1-3 ст.3 Закону №1835-III громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються і діють у взаємодії з правоохоронними органами, Державною прикордонною службою України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, додержуючись принципів гуманізму, законності, гласності, добровільності, додержання прав та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, рівноправності членів цих формувань.

Координацію діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюють відповідно місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Повсякденна (оперативна) діяльність таких формувань організовується, спрямовується і контролюється відповідними органами Національної поліції, підрозділами Державної прикордонної служби України.

Частинами 1, 2 ст.8 Закону №1835-III передбачено, що діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону може бути припинена шляхом примусового розпуску або саморозпуску відповідно до закону.

У разі порушення громадським формуванням вимог законодавства щодо його діяльності, а також у разі засудження його уповноважених осіб за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України, за заявою реєструючого органу діяльність такого громадського формування може бути заборонена за рішенням суду у встановленому законом порядку.

Статтею 9 Закону № 1835-III визначено, що основними завданнями громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону є:

1) у сфері охорони громадського порядку: надання допомоги органам Національної поліції у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним і кримінальним правопорушенням; інформування органів Національної поліції про вчинені або ті, що готуються, кримінальні правопорушення, місця концентрації злочинних угруповань; сприяння органам Національної поліції у виявленні і розкритті кримінальних правопорушень, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від кримінально протиправних посягань; участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;

2) у сфері охорони державного кордону: надання допомоги підрозділам Державної прикордонної служби України у виявленні та затриманні осіб, які порушили або намагаються порушити державний кордон чи провадять іншу протиправну діяльність на кордоні; сприяння військовослужбовцям Державної прикордонної служби України в охороні державного кордону, виключної (морської) економічної зони України, а також здійснення контролю за дотриманням режиму державного кордону, прикордонного режиму і режиму в пунктах пропуску через державний кордон, проведення разом з ними пропуску громадян до місць відпочинку і роботи; надання допомоги підрозділам Державної прикордонної служби України у виявленні умов та причин, які можуть призвести до злочинної діяльності на кордоні, і вжиття заходів до їх усунення; участь у спостереженні за місцями роботи і відпочинку поблизу кордону та за прикордонними інженерними спорудами; участь у заходах Державної прикордонної служби України з профілактики порушень або спроб порушення державного кордону і режиму в пунктах пропуску через державний кордон, незаконного переміщення через державний кордон вантажів, предметів, матеріалів та іншого майна;

3) у разі виникнення надзвичайних ситуацій: надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень; участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку у разі стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

Відповідно до статті 11 Закону № 1835-III громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів Національної поліції, підрозділів Державної прикордонної служби України шляхом:

1) спільного з поліцейськими, прикордонниками патрулювання і виставлення постів на вулицях, майданах, залізничних вокзалах, в аеропортах, морських і річкових портах, у місцях компактного проживання громадян, розташування підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, а також у місцях можливої появи порушників кордону в межах району, що контролюється Державною прикордонною службою України, прикордонної смуги; участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, погоджених у випадках, передбачених законом, з виконавчими органами місцевого самоврядування;

2) проведення разом з прикордонниками огляду на маршрутах можливого руху порушників державного кордону, місць їх укриття, транспортних засобів, суміжної з державним кордоном місцевості з метою встановлення причин та умов перебування невідомих осіб;

3) участі у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.

Згідно зі ст. 13 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов'язані:

1) брати активну участь в охороні громадського порядку і державного кордону, припиненні адміністративних і кримінальних правопорушень та запобіганні їм;

2) під час виконання обов'язків з охорони громадського порядку і державного кордону мати особисте посвідчення члена громадського формування та нарукавну пов'язку;

3) доставляти до органів Національної поліції, в підрозділи Державної прикордонної служби України, штаб громадського формування з охорони громадського порядку або громадський пункт охорони порядку, приміщення виконавчого органу селищної, сільської ради осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, з метою його припинення, якщо вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи порушника, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості скласти його на місті вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим;

4) надавати у межах наданих їм прав допомогу народним депутатам України, представникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування у їх законній діяльності, якщо в цьому їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.

Обмеження щодо утворення і діяльності громадських об'єднань встановлені статтею 4 Закону України «Про громадські об'єднання» (далі - Закон № 4572-VI), зокрема, згідно із частиною першою вказаної норми утворення і діяльність громадських об'єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, забороняються.

Інші обмеження права на свободу об'єднання, у тому числі на утворення і діяльність громадських об'єднань, можуть бути встановлені виключно законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей (частина третя статті 4 Закону № 4572-VI).

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 25 Закону № 4572-VI припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.

Припинення діяльності громадського об'єднання відбувається в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (частина друга статті 25 Закону № 4572-VI).

Згідно із частиною першою статті 28 Закону № 4572-VI громадське об'єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації в разі виявлення ознак порушення громадським об'єднанням вимог статей 36, 37 Конституції України, статті 4 цього Закону. Заборона громадського об'єднання має наслідком припинення його діяльності у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Справа про заборону громадського об'єднання розглядається у порядку, встановленому КАС України (частина друга статті 28 Закону № 4572-VI).

У разі прийняття рішення про заборону громадського об'єднання майно, кошти та інші активи громадського об'єднання за рішенням суду спрямовуються до державного бюджету (частина третя статті 28 Закону № 4572-VI).

Інші підстави для заборони діяльності громадського об'єднання, крім зазначених у частині першій цієї статті, не допускаються (частина п'ята статті 28 Закону № 4572-VI).

Згідно із частиною першою статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755-IV) систему органів у сфері державної реєстрації становлять: 1) Міністерство юстиції України; 2) інші суб'єкти державної реєстрації.

Відповідно до п.14 ч.1 ст.1 Закону № 755-IV в редакції, чинній на момент звернення позивача до суду з цим позовом (01.10.2024р), суб'єкт державної реєстрації:

Міністерство юстиції України безпосередньо та/або через утворені ним територіальні органи - у разі державної реєстрації громадських формувань, символіки громадських формувань, відомостей про дату початку обліку/дату припинення обліку часток товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю в обліковій системі часток, що ведеться Центральним депозитарієм цінних паперів (далі - облікова система часток), та пов'язаних із цим змін згідно з вимогами цього Закону;

центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, - у разі державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій (релігійних центрів, управлінь, монастирів, релігійних братств, місій та духовних навчальних закладів); Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації - у разі державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій (релігійних громад);

виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси - крім державної реєстрації суб'єктів, передбачених абзацами другим і третім цього пункту (крім випадків, передбачених статтею 25-1 цього Закону).

Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (крім міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) набувають повноважень з державної реєстрації відповідно до цього Закону в разі прийняття відповідною радою такого рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення до суду з даним позовом стало те, що Балтське районне громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Громадський Патруль» фактично не здійснює статутну діяльність, не взаємодіє і не співпрацює з органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування, не звітує про результати своєї діяльності перед відповідними виконавчим органами міської ради, територіальними органами Національної поліції в Одеській області.

Статтею 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», а також статтею 28 Закону України «Про громадські об'єднання» встановлено право звернення органу з питань реєстрації до суду із позовом про заборону діяльності громадського об'єднання уповноваженого.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», зокрема, пунктом 14 частини першої статті 1, визначено, що реєструючим органом стосовно громадських формувань є територіальні органи Міністерства юстиції України в областях.

Отже, суд акцентує увагу, що за правилами чинного на час звернення позивача з цим позовом законодавства (позов подано поштою 01.10.2024) реєструючим органом стосовно громадських формувань є територіальні органи Міністерства юстиції України в областях, а не виконавчі органи міських рад.

За таких обставин, суд доходить висновку про безпідставність доводів позивача як підстави правомірності звернення до суду із цим позовом, що він має статус реєструючого органу щодо громадського формування.

Ані Закон № 755-IV (зокрема, п.14 ч.1 ст.1 Закону), ані рішення № 1618-VIII Балтської міської ради Одеської області, на яке посилається позивач, таких повноважень щодо реєстрації громадських формувань відділу «Центр надання адміністративних послуг» Балтської міської ради Одеської області не надає.

Таким чином, позивач як виконавчий орган міської ради не є тим уповноваженим реєструючим органом, який станом на дату звернення до суду із цим позовом наділений повноваженнями реєструвати діяльність відповідача, у зв'язку із цим у позивача відсутнє право подання позову про примусовий розпуск Балтського районного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Громадський Патруль» у порядку статті 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Крім цього, суд звертає увагу на те, що позивачем не надано доказів існування підстав, передбачених статтею 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», а саме: порушення громадським формуванням вимог чинного законодавства щодо його діяльності.

Згідно з частиною першою статті 28 Закону № 4572-VI громадське об'єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації в разі виявлення ознак порушення громадським об'єднанням вимог статей 36, 37 Конституції України, статті 4 цього Закону.

Інші підстави для заборони діяльності громадського об'єднання, крім зазначених у частині першій цієї статті статі 28 Закону № 4572-VI, не допускаються (частина п'ята статті 28 Закону № 4572-VI).

Обмеження щодо утворення і діяльності громадських об'єднань встановлені частиною першою статті 4 Закону № 4572-VI та є наступними: утворення і діяльність громадських об'єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, забороняються.

Інші обмеження права на свободу об'єднання, у тому числі на утворення і діяльність громадських об'єднань, можуть бути встановлені виключно законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей (частина третя статті 4 Закону № 4572-VI).

При цьому, судом встановлено, що за змістом наявних у справі доказів відсутні обмеження, встановлені законом, які б були підставою для заборони діяльності (примусового розпуску) відповідача як громадського об'єднання.

Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 16.02.2023 року у справі № 160/10251/20, правовідносини в якій є релевантними до правовідносин у даній справі. Тому відповідно до приписів ч.5 ст.242 КАС України суд застосовує такі висновки під час вирішення даної справи.

Таким чином, суд доходить висновку, що позовні вимоги Відділу “Центр надання адміністративних послуг» Балтської міської ради Одеської області є безпідставними та необґрунтованими.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За встановлених судом обставин, у задоволенні позову Відділу “Центр надання адміністративних послуг» Балтської міської ради Одеської області слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, 139, 241-246, 262, 293 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволення адміністративного позову Відділу “Центр надання адміністративних послуг» Балтської міської ради Одеської області (адреса: вул. Вишнева, 30, м. Балта, Одеська область, 66101, код ЄДРПОУ 45210756) до Балтського районного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Громадський патруль» (адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Балта, Одеська область, 66101, код ЄДРПОУ 36642973) про припинення діяльності громадського формування - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Андрухів

.