Рішення від 23.02.2026 по справі 380/20335/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2026 рокусправа № 380/20335/25

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Морської Галини Михайлівни, розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового стажу в подвійному розмірі періоду її роботи з 28 березня 2023 року по 31 березня 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» відповідно до статті 60 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу в подвійному розмірі період її роботи з 28 березня 2023 року по 31 березня 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» відповідно до статті 60 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» та провести перерахунок її пенсії за віком на пільгових умовах з 01 квітня 2025 року, виплату провести з урахуванням раніше виплачених сум.

Ухвалою від 13.10.2025 відкрите спрощене провадження у справі без виклику сторін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

Із 03.04.2023 їй призначена пенсія за віком на пільгових умовах за Списком № 2 на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2023 року по справі № 380/19981/23.

Також відповідачем зараховано до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 03.10.2005 по 27.03.2023 на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» у подвійному розмірі, відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Після призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 03.04.2023 року ОСОБА_1 продовжує працювати в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії з 03 серпня 1993 року (наказ про прийом на роботу № 86-к від 03.08.1993) по даний час, що підтверджується довідкою № 392 від 25.06.2025, копією трудової книжки та індивідуальними відомостями про застраховану особу.

03 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області заявою про перерахунок їй пенсії за віком з 01 квітня 2025 року відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058 з врахуванням подвійного розміру розрахунку періоду роботи після призначення пенсії відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», данні про страховий та спеціальний стаж зазначені у індивідуальних відомостях про застраховану особу форма ОК-5, яка була додана до заяви.

Листом вих. №10357-10522/Р-52/8-1300/25 від 19.05.2025 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило ОСОБА_1 про те, що для зарахування до загального страхового стажу періоду її роботи в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» з 28.03.2023 по 31.03.2025 у подвійному розмірі - підстав немає.

Позивачка вважає, що її право на врахування її страхового стажу у подвійному розмірі згідно ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» підтверджується постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25.03.2024 по справі № 380/19981/23, яке наявне в матеріалах електронної пенсійної справи, у зв'язку із чим просить суд задовольнити позов.

Відповідач надіслав суду відзив, у якому заперечив проти задоволення позову, мотивуючи тим, що Згідно матеріалів електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як працюючий пенсіонер, одержувач пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 03.04.2023. Пенсію призначено на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.11.2023 та постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25.03.2024 у справі №380/19981/23. Пенсію було обчислено при загальному страховому стажі 56 років 01 місяць 24 дні (зараховано по 31.03.2023). Стаж за період роботи з 03.10.2005 по 27.03.2023 обчислено у подвійному розмірі в частині визначення права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. 03.04.2025 ОСОБА_1 звернулась із заявою про перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (з врахуванням періоду роботи після призначення пенсії у відповідності до статті 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення»). На підставі поданої 03.04.2025 заяви проведено перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 01.04.2025.

Стверджує: «…Робота в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я до 01.01.2004 зараховується як до пільгового, так і до страхового стажу у подвійному розмірі, а період роботи у такому закладі після 1 січня 2004 відповідно до абзацу 9 частини 3 статті 24 Закону № 1058 страховий стаж враховується в одинарному розмірі. Отже, враховуючи норми частини 4 статті 24 Закону № 1058, робота в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я до 01.01.2004 зараховується як до пільгового, так і до страхового стажу у подвійному розмірі, а період роботи у такому закладі після 1 січня 2004 у подвійному розмірі буде обчислено лише щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах. У даному випадку ОСОБА_1 призначено пенсію за віком за Списком № 2 з 03.04.2023, тому, враховуючи норми чинного законодавства, відсутні правові підстави для обчислення стажу роботи у подвійному розмірі з 28 березня 2023 року по 31 березня 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради “Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня»…».

Із вказаних підстав просить суд відмовити у задоволенні позову.

Позивачка надіслала відповідь на відзив, у якій, посилаючись на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2024 року по справі № 380/19981/23 , стверджує, що робота у інфекційній лікарні на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня», що дає право на зарахування стажу роботи у цьому закладі у подвійному розмірі.

Розглянувши наявні у справі документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2023 року по справі № 380/19981/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, суд задовольнив позов частково, вирішив:

«… Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №134650023789 від 10.04.2023 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 03.04.2023 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення», в редакції до внесення змін Законом України від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», із застосуванням показника вікового цензу в 50 років.

В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити…»

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2024 року по справі № 380/19981/23 суд постановив:

«…Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2023 року у справі №380/20351/23 - скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 та ухвалити в цій частині нове, яким позовні вимоги задовольнити повністю.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 03.10.2005 по 27.03.2023 на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» у подвійному розмірі, відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком з 03.04.2023 згідно із заявою від 03.04.2023 на підставі статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ (в редакції, визначеній пунктом 3 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України № 1-р/2020 від 23.01.2020) у зв'язку з досягненням нею пенсійного віку 50 років при наявності страхового стажу більше 20 років, в тому числі пільгового стажу за Списком № 2 більше 10 років.

В решті рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2023 року у справі №380/20351/23 - залишити без змін…».

На виконання зазначених судових рішень відповідачем призначена позивачці пенсія за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 03.04.2023 та зарахований до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 03.10.2005 по 27.03.2023 на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» у подвійному розмірі, відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Після призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 03.04.2023 року ОСОБА_1 продовжує працювати в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії з 03 серпня 1993 року (наказ про прийом на роботу № 86-к від 03.08.1993) по даний час, що підтверджується довідкою № 392 від 25.06.2025, копією трудової книжки та індивідуальними відомостями про застраховану особу.

03 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області заявою про перерахунок їй пенсії за віком з 01 квітня 2025 року відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058 з врахуванням подвійного розміру розрахунку періоду роботи після призначення пенсії відповідно до ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», данні про страховий та спеціальний стаж зазначені у індивідуальних відомостях про застраховану особу форма ОК-5, яка була додана до заяви. ОСОБА_1 зазначила, що право на врахування її страхового стажу у подвійному розмірі згідно ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» підтверджується постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25.03.2024 по справі № 380/19981/23, яке наявне в матеріалах електронної пенсійної справи.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведений перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 згідно рішення (розпорядження) 134650023789 від 11.04.2025. При перерахунку позивачці пенсії страховий стаж було обчислено в одинарному розмірі.

01 травня 2025 року позивачка звернулася до відповідача заявою про надання їй письмової відповіді на її заяву від 03.04.2025 про перерахунок пенсії, в тому числі про зарахування до її страхового стажу періоду роботи з 28.03.2023 по 31.03.2025 на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» у подвійному розмірі, відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а також просила надати інформацію який орган ПФУ здійснював розгляд її заяви.

Листом вих. № 10357-10522/Р-52/8-1300/25 від 19.05.2025 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило ОСОБА_1 про те, що для зарахування до загального страхового стажу періоду її роботи в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» з 28.03.2023 по 31.03.2025 у подвійному розмірі - підстав немає.

Не погодившись із відмовою, позивачка звернулась до суду.

Надаючи оцінку позиціям сторін у цій справі, суд застосовує наступні правові норми.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 05.11.1991 (далі - Закон №1788-XII) та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058-IV) (у редакціях, чинних на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно пункту 1 частини 1 статті 8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповідно до частин 1-3 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Пунктом 3 статті 40 Закону №1058-IV передбачено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, то провадиться перерахунок пенсії з врахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Частиною 4 статті 24 Закону №1058-IV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 01.01.2004 застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

Закон №1058-IV набрав чинності 1 січня 2004 року. До цього моменту пенсійні відносини врегульовувалися Законом №1788-XII.

Положеннями статті 60 Закону №1788-XII передбачено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Прикінцевими положеннями Закону №1058-IV визначено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за списками № 1 і 2, а також за вислугу років, здійснюється за названим Законом у разі досягнення пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до пункту 16 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, положення Закону №1788-ХІІ застосовуються у частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

За приписами статті 7 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» лікування хворих на інфекційні хвороби може проводитися в акредитованих у встановленому законодавством порядку державних і комунальних спеціалізованих закладах (відділеннях) охорони здоров'я та клініках наукових установ, а також в акредитованих закладах охорони здоров'я, заснованих у встановленому законодавством порядку на приватній формі власності. У разі якщо перебіг інфекційної хвороби легкий, а епідемічна ситуація в осередку інфекційної хвороби благополучна, лікування такого хворого під систематичним медичним наглядом може здійснюватися амбулаторно, крім випадків, передбачених статтями 22, 27 і 31 цього Закону.

Під час розгляду справи судом встановлено і не заперечується відповідачем, що протягом спірного періоду позивачка працювала у інфекційних закладах охорони здоров'я.

Відтак, за правилами статті 60 Закону № 1788-ХІІ та в силу приписів пункту 16 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV період роботи у інфекційному закладі охорони здоров'я після 2004 року підлягає зарахуванню до стажу роботи на пільгових умовах у подвійному розмірі.

Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією, висловленою Верховним Судом у постановах від 04.12.2019 у справі № 689/872/17, від 20.04.2022 у справі № 214/3705/17, від 27.04.2023 у справі №160/14078/22, у яких суд дійшов висновку про зобов'язання пенсійного органу зарахувати до страхового стажу в подвійному розмірі відповідно до статті 60 Закону № 1788-ХІІ періоди роботи позивачів в інфекційних закладах після 01.04.2004, тобто після дати набрання чинності Законом № 1058-IV.

Також, у постанові від 03.11.2021 у справі № 360/3611/20, Велика Палата Верховного Суду, визначаючи співвідношення між Законом № 1058-IV та Закону № 1788-ХІІ вказала, що Конституція України не передбачає можливості надання певному закону вищої юридичної сили щодо інших законів, або можливості передбачити законом заборону законодавцю приймати інші закони, що регулюють однопредметні відносини. Крім того, Закон № 1788-ХІІ був прийнятий раніше за Закон № 1058-IV.

Відповідно до ч. 5 ст. 241 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відтак викладені висновки Верховного Суду є обов'язковими до застосування у ій справі.

Суд зауважує, що після призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з 03.04.2023 ОСОБА_1 продовжувала працювати в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії з 03 серпня 1993 року (наказ про прийом на роботу № 86-к від 03.08.1993) по дату звернення за перерахунком пенсії, що підтверджується довідкою № 392 від 25.06.2025р., копією трудової книжки та індивідуальними відомостями про застраховану особу.

Отже, робота у інфекційній лікарні на посаді сестри медичної відділення інтенсивної терапії в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня», що дає право на зарахування стажу роботи у цьому закладі у подвійному розмірі, що підтверджується записами трудової книжки та довідкою № 392 від 25.06.2025.

Враховуючи встановлені судом обставини та наведені правові норми, суд приходить до висновку про протиправність бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до страхового стажу в подвійному розмірі періоду роботи з 28 березня 2023 року по 31 березня 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» відповідно до статті 60 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення».

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до страхового стажу в подвійному розмірі періоду її роботи з 28 березня 2023 року по 31 березня 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» відповідно до статті 60 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) зарахувати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до страхового стажу в подвійному розмірі період її роботи з 28 березня 2023 року по 31 березня 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» відповідно до статті 60 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» та провести перерахунок її пенсії за віком на пільгових умовах з 01 квітня 2025 року з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяМорська Галина Михайлівна