Рішення від 23.02.2026 по справі 260/6941/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2026 рокум. Ужгород№ 260/6941/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у письмовому проваджені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ в Закарпатській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

01 вересня 2025 року ОСОБА_1 , звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ПФУ в Закарпатській області, в якому просить:

- Визнати протиправними дії та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо встановлення та виплату з 01.10.2023 ОСОБА_1 пенсії з урахуванням максимального розміру в сумі 29372,82 грн. без урахування перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно ст.64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

- Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 01.10.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахування індексації згідно ст.64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» без обмеження максимальним розміром, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 70 % сум грошового забезпечення, що зазначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області» № 33/27-877 від 05 липня 2021 року та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що з 01 березня 2025 року розмір обчисленої пенсії за вислугу років позивача становить 37606.02 грн., яка і підлягає до виплати починаючи з 01 березня 2025 року.

Однак, відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, всупереч чинному законодавству та здоровому глузду встановив розмір пенсій позивача за вислугу років у розмірі 29372,83 грн., тобто в розмірі пенсії, обчисленої на виконання рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2023 у справі № 260/5246/23 на підставі довідки № 33/27-877, виданої 05 липня 2021 року Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області» станом 01.10.2023.

Позивач вважає, що дії та рішення відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, як суб'єкта владних повноважень щодо встановлення та виплату ОСОБА_1 з 01.10.2023 пенсії за вислугу років з урахуванням максимального розміру пенсії в сумі 29372,83 грн. без урахування перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII; пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 за № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році»; пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» протиправними та такими, що грубо порушують мої конституційні права на соціальний захист і пенсійне забезпечення, і підлягають скасуванню, з наступних обставин.

02 вересня 2025 року суддя ЗОАС Рейті С.І. відкрив спрощене позовне провадження по даній справі та встановив відповідачу 15-денний строк для надання відзиву.

11 вересня 2025 року відповідачем подано відзив на позов. У відзиві на позовну заяву відповідач вказує, що з 01.01.2024 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність в сумі 2361,00 грн. Відповідно до частини сьомої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (з січня 2024 року розмір десяти прожиткових мінімумів відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» становить 23610,00 грн.).

Відповідно до частини 8 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року.

Таким чином, аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи, Головним управлінням Пенсійного фонду в Закарпатській області здійснено перерахунок та виплату пенсії, а тому позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.

01 січня 2026 року керівником апарату ЗОАС видано Розпорядження №36 "Щодо призначення повторного автоматичного розподілу судових справ". Обгрунтування -звільнення судді ОСОБА_2 , рішення зборів суддів № 6 від 23.12.2025 року.

01 січня 2026 року сформовано Протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями . Підстава: звільнення судді з посади.

01 січня 2026 року згідно Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями . справу переданого на розгляд судді Плехановій З.Б.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 січня 2026 року було прийнято дану справу до провадження.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію, обчислену відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з протоколом за пенсійною справою №0703004703 від 28.05.2015 ОСОБА_1 з 28 травня 2015 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення.

З 01 грудня 2019 року на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду №260/8089/21 від 01.03.22 ГУ ПФУ в Закарпатській області проведено перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно з поданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсії №33/27-877, виданою 05.07.2021 року Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області».

При цьому, відповідно до відомостей наявних в матеріалах пенсійної справи перерахунку пенсії, з листопада 2023 року пенсія ОСОБА_1 виплачується у розмірі 70% грошового забезпечення, визначеного в довідці Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області» №33/27-877, без врахування передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №713 від 14 липня 2021 року надбавки. Окрім того, розмір нарахованої пенсії обмежено 10 прожитковими мінімумами для осіб, що втратили працездатність.

Не погодившись з правомірністю обмеження його пенсії ОСОБА_1 звернувся з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду. Так, рішенням від 19.09.2023 у справі №260/5246/23 Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії ГУ ПФУ в Закарпатській області щодо обмеження максимальним розміром пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки №33/27-877, виданої 05 липня 2021 року Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області». Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки №33/27-877, виданої 05 липня 2021 року Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області», з урахуванням раніше виплачених сум та без обмеження її максимального розміру.

Відповідно до відомостей наявного в матеріалах пенсійної справи перерахунку пенсії, з 01 листопада 2023 року пенсія ОСОБА_1 встановлено, що підсумок пенсії становить 34225,62. З урахуванням максимального розміру пенсії - 29372,83 грн.

За результатами розгляду поданої ОСОБА_1 заяви листом від за №2269/2413/Г-02/8-0700/25 від 30.05.2025 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, повідомило позивача що « Рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 19.09.2023 року по справі №260/5246/23 виконано Головним управлінням в добровільному порядку.

На виконання вищезазначеного рішення суду Головним управлінням здійснено перерахунок та виплату пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки № 33/27-877, виданої 05 липня 2021 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області» без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум у розмірі, визначеному станом на дату, з якої судом зобов'язано провести такий перерахунок (01.12.2019).

Розмір пенсії до виплати з урахуванням вищезазначеного рішення суду встановлено в сумі 29372,83 грн.

При виконанні рішень суду враховуються норми Закону України від 08.07.2011 року №3668 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», якими визначено, що розмір пенсії, який перевищує максимальний розмір пенсії, встановлений цим Законом, не переглядається до того часу, коли він відповідатиме максимальному розміру пенсії встановленому цим Законом.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» від 25.02.2025 року № 209 (далі Постанова № 209) установлено, що з 1 березня 2025 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2024 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови.

Абзацом 2 пункту 3 Постанови №209 установлено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

3 01.03.2025 року основний розмір пенсії підвищено на коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,115, з урахуванням абзацу 2 пункту 3 Постанови № 209 та виплачується з урахуванням рішення суду по справі №260/5246/23 у розмірі, визначеному станом на дату, з якої судом зобов'язано провести такий перерахунок (01.12.2019).

Згідно статті 16 Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, посадової особи подається в порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду, а в разі відсутності такого органу, або незгоди громадянина з прийнятим рішенням - безпосередньо до суду.

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону «Про адміністративну процедуру» особа має право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності адміністративного органу в порядку адміністративного оскарження відповідно до цього Закону та/або в судовому порядку.»

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними у зв'язку із чим звернувся до суду за захистом своїх прав.

Мотиви та норми права застосовані судом

Відповідно до статті 43 частини 5 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ (далі по тексту- Закон України № 2262-XII) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

У такій редакції вказану частину статті 43 Закону України № 2262-XII викладено відповідно до Закону України № 3668-VI від 08.07.2011.

Так, відповідно до статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" № 3668-VI від 08.07.2011, який набрав чинності 01.10.2011 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може перевищувати 10740 гривень.

У зв'язку з чим, на підставі вказаного Закону були внесені зміни до статті 43 Закону України № 2262-XII.

Так, згідно із статтею 43 частиною 7 Закону України № 2262-XII (у редакції від 30.08.2018 року, чинній на момент здійснення спірного перерахунку пенсії), максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Проте, Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 43 частини 7 Закону України № 2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

В мотивувальній частині вказаного рішення, а саме в пункті 2.3. Конституційний Суд України, зазначив, що з підстав, наведених у цьому Рішенні, підлягають визнанню такими, що не відповідають статті 17 Конституції України, положення першого речення статті 43 частини 7 Закону України № 2262-XII, згідно з якими "максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність".

При цьому, у відповідності до пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, положення статті 43 частини 7 Закону України № 2262-XII, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Згідно із статтею 152 частиною 2 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України Рішення по справі №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року є втрата чинності із 20 грудня 2016 року положення статті 43 частини 7 Закону України № 2262-XII.

Таким чином, з 20 грудня 2016 року стаття 43 частина 7 Закону України № 2262-XII втратила чинність.

Що ж до приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01 січня 2017 року, у статті 43 частині 7 Закону України № 2262-XII слова і цифри у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року замінено словами і цифрами по 31 грудня 2017 року слід зазначити наступне.

Буквальне розуміння змін внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII, з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, дозволяє стверджувати, що у Закону України № 2262-XII відсутня норма статті 43 частини 7, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.

Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону України № 2262-XII не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року № 1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Крім того, суд звертає увагу що вказані зміни не мають ніякого відношення до перерахунку пенсії позивача, оскільки встановлювали конкретний період обмеження, а саме по 31 грудня 2017 року в той час, як предметом спірних правовідносин є обмеження пенсії позивача під час здійснення її перерахунку максимальним розміром.

При цьому, слід зазначити, що у 2019-2021 роках будь-яких змін до статті 43 Закону України № 2262-XII не вносилось.

Таким чином, після прийняття Конституційним Судом України рішення №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, обмеження розміру пенсії позивача 10 (десятьма) прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність - є неправомірним.

Конституційний Суд України неодноразово висновував стосовно того, що заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.

Зміст та обсяг досягнутих соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства чи шляхом ігнорування рішень Конституційного Суду України та конституційних прав.

Судом встановлено, що відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача, з 01 листопада 2023 року внаслідок чого загальний розмір пенсії позивача склав 34225,62 грн, з урахуванням максимального розміру пенсії склав 29372,83 грн.

Таким чином, дії відповідача щодо застосування з 01 листопада 2023 року обмежень перерахованої у та виплачуваної позивачу пенсії максимальним розміром є протиправними, а відтак позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог позивача про перерахунок пенсії з 01.10.2023 з урахування індексації згідно ст.64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» а також, та виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 70 % сум грошового забезпечення то суд вважає такі є передчасними та безпідставними. Суд зауважує, що відповідачем ще не прийнято рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії зменшуючи основний розмір, тому відсутні підстави вважати, що права позивача при здійсненні такого перерахунку будуть порушені. Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно виникнуть у майбутньому, в задоволенні цих позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Позовні вимоги щодо визнання дій відповідача протиправними відповідають вимогам закону та обставинам справи, що підтверджено дослідженими судом належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, в зв'язку з чим позов підлягає до часткового задоволення.

Зважаючи на те, що позивача від сплати судового збору звільнено, підстави для вирішення питання щодо відшкодування судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород, Закарпатська область,88008, ЄДРПОУ 20453063 ) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 листопада 2023 року без обмеження її максимального розміру, з урахуванням проведених виплат.

4. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяЗ.Б.Плеханова