Рішення від 20.02.2026 по справі 200/9769/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2026 року Справа№200/9769/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Донецького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві щодо відмови військовому пенсіонеру підполковнику медичної служби ОСОБА_1 в проведені перерахунку і невиплати пенсії з 01.04.2019 без обмеження пенсії максимальним розміром і без обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 та Рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 № 7-р(ІІ)/2022 з врахуванням основного встановленого розміру пенсії 80% грошового забезпечення та з врахуванням відповідного збільшення основного розміру пенсії на 25% для осіб з інвалідністю внаслідок війни згідно нової Довідки про розмір грошового забезпечення станом за березень 2019 року підполковника медичної служби ОСОБА_1 від 02.06.2025 за № 1220 виготовленої Регіональним сервісним центром Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в м. Києві (Філія ГСЦ МВС), а також з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 2 000,00 грн. передбачену Постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 та проведення виплати індексації базового ОСНП за 2022 рік, за 2023 рік, за 2024 рік та за 2025 рік відповідно до вимог статті 43 та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ та вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704-2017-п і застосування до виплати перерахованої пенсії Позивача вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» від 14.07.2025 № 821-2025-п проводячи виплати нарахованої пенсії та провести повну виплату недоотриманих пенсійних коштів за період починаючи з 01.04.2019 з врахуванням виплачених сум;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату 100% пенсійного забезпечення (пенсії) військового пенсіонера підполковника медичної служби ОСОБА_1 з 01.04.2019 без обмеженням максимальним розміром пенсії і без обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами з врахуванням основного встановленого розміру пенсії 80% грошового забезпечення та з врахуванням відповідного збільшення основного розміру пенсії на 25% для осіб з інвалідністю внаслідок війни згідно нової Довідки про розмір грошового забезпечення станом за березень 2019 року підполковника медичної служби ОСОБА_1 від 02.06.2025 за № 1220 виготовленої Регіональним сервісним центром Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в м. Києві (Філія ГСЦ МВС), з 01.07.2021 проводити щомісячну доплату в розмірі 2 000,00 грн. передбачену Постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713, з 01.03.2022 з обов'язковим врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 № 118, з 01.03.2023 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 № 168, з 01.03.2024 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 № 185, з 01.01.2025 без обмеженням максимальним розміром пенсії і без обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на суму, яка перевищує поріг десяти прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність з врахуванням основного встановленого розміру пенсії 80% грошового забезпечення без зменшення нарахованої пенсії, з 01.03.2025 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» від 25.02.2025 № 209 відповідно до вимог статті 43 та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-Х1І і проводити виплату перерахованої пенсії Позивача одною встановленою щомісячною сумою без врахування вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» від 14.07.2025 № 821-2025-п та провести повну виплату недоотриманих пенсійних коштів за період починаючи з 01.04.2019 з врахуванням отриманих коштів за вказаний період;

- покласти персональну відповідальність за виконання резолютивної частини прийнятого рішення суду на керівника Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві або на особу яка заміщає керівника Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві на час виконання ухваленого рішення суду та довести до їх відома про відповідальність за умисне невиконання ухваленого рішення суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС надав до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача. У зв'язку з цим, позивач звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки, на що отримала відмову. Позивач, вважаючи такі дії відповідача протиправними, звернувся до суду за захистом своїх прав. Крім того, вказує, що під час ознайомлення з матеріалами пенсійної справи № 2603034161 представник заявника ОСОБА_2 виявив, що військовий пенсіонера є інвалідом війни II групи і отримує пенсію по інвалідності та не отримує відповідне збільшення основного розміру пенсії на 25% для осіб з інвалідністю внаслідок війни; не проведення нарахування та виплату щомісячної доплати в розмірі 2 000.00 грн. (дві тисячі гривень 00 копійок) встановлену Постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14 липня 2021 року №713; не проведення (обмеження) виплати нарахованої Індексації базової ОСНП за кожний окремий рік якщо пенсія Позивача є або має бути вища за рівень 10 прожиткових мінімумів; обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на суму, яка перевищує поріг десяти прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність; проведення виплату пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів тобто з обмеженням максимальним розміром пенсії на кожну дату проведення перерахунку пенсії або нарахування відповідної надбавки та Індексації базової ОСНП за кожний окремий рік. проведення виплати пенсії з обмеженням пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на суму, яка перевищує поріг десяти прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність; проведення на виконання рішення суду перерахунку пенсії та не проведення на виконання рішення суду виплати збільшення пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» від 14 липня 2025 року № 821-2025-п.

16.12.2025 ухвалою суду відкрито спрощене позовне провадження в справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов та докази, які в нього є в термін протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали.

Відповідач не скористався правом подання відзиву на позов, тому, враховуючи приписи ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить наступних висновків.

Позивач - ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) надав до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку № 1220 від 02.06.2025 про розмір грошового забезпечення за березень 2019 року.

Представник позивача звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою від 20.06.2025 про перерахунок пенсії на підставі вищевказаної довідки.

Листом від 17.07.2025 №32343-31003/Ю-02/8-2600/25 відповідач повідомив, що підстав у Головного управління для здійснення перерахунку пенсії не має.

Позивач, вважаючи такі дії відповідача протиправними, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII).

Положення статті 51 Закону №2262-XII визначають:

- при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (частина перша);

- перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців (частина друга);

- перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком (частина третя).

Статтею 63 Закону №2262-XII визначено підстави для перерахунку раніше призначених пенсій. Так, відповідно до частини 4 цієї статті усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. №393 від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45 у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1, 2 Порядку №45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (пункт третій Порядку №45).

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відповідно до якої, серед іншого, затвердив тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Згідно з пунктом 2 цієї постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Ця постанова набрала чинності з 01.03.2018.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103). Цією постановою відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (пункт 1 Постанови №103).

Згідно з пунктом 2 Постанова №103 визначено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019р. по 31 грудня 2019р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Рішенням окружного адміністративного суду міста Києва №826/3858/18 від 12.12.2018 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановою від 05.03.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 без змін.

Відповідно до частини другої статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду. Згідно з частиною першою статті 325 КАС України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Отже, пункти 1,2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 втратили чинність 05.03.2019.

Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

17.12.2019 Верховний Суд прийняв рішення в зразковій адміністративній справі №160/8324/19 (№Пз/9901/20/19). Верховний Суд вказав, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1. 31. Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ. Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ. Враховуючи викладене, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до ГУ ПФУ оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 є неправомірними, а тому відповідача належить зобов'язати скласти та подати до ГУ ПФУ нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII.

В рішенні №826/3858/18 від 12.12.2018 окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45; це рішення суду набрало законної сили на підставі постанови Шостого апеляційного адміністративного суду 05.03.2019. Отже, з 05.03.2019 у позивача виникли підстави для перерахунку її пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення та премії. Після втрати чинності (05.03.2019) пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 Регіональний сервісний центр ГСЦ Міністерства внутрішніх справ України видав довідку № 1220 про розмір грошового забезпечення позивача із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії станом на березень 2019 року.

Оцінюючи аргументи відповідача, щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивач на підставі зазначеної довідки суд враховує правові висновки Верховного Суду, викладені в рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19. Суд вважає, що після набрання чинності судовим рішенням у адміністративній справі №826/3858/18 (05.03.2019) виникли підстави для перерахунку пенсії позивача з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх додаткових видів грошового забезпечення; такий перерахунок основного розміру пенсії позивача повинен бути проведений з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що ГУ ПФУ в м.Києві протиправно відмовило позивачу у проведенні перерахунку його пенсії на підставі довідки №1220 від 02.06.2025.

З метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача, слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.04.2019 відповідно до статей 43 і 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, на підставі наданої довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення позивача.

Щодо підвищення основного розміру пенсії на 25%.

Пунктом 1 Постанови № 1381 установлено розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни, обчислені відповідно до статті 27 та частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», статей 13 і 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням індексації пенсії на визначений щороку Кабінетом Міністрів України коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, збільшуються на 25 відсотків.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» установлено, що з 01.01.2022 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,14.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» установлено з 01.03.2023 перерахунок пенсій згідно з «Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.

Пунктом 1 постанови КМУ № 185 від 23.02.2024 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» встановлено, що з 01.03.2024 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою КМУ від 20 лютого 2019 р. № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.

Пунктом 1 постанови КМУ від 25.02.2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» установлено, що з 01.03.2025 перерахунок пенсій згідно із Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою КМУ від 20.02.2019 року № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст.663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.

З аналізу положень пункту 1 Постанови № 1381 встановлено, що основний розмір пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни, з урахуванням індексації пенсії на визначений щороку Урядом коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, збільшуються на 25 відсотків.

Тобто, 25 відсотків збільшення пенсії вираховуються з:

- основного розміру пенсії та

- з урахуванням індексації пенсії на визначений щороку Урядом коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідач здійснив розрахунок збільшення пенсії (25%) згідно Постанови № 1381, виходячи з основного розміру пенсії (9613,50 грн (розмір грошового забезпечення) х 80% (вислуга років) = 7690,80 грн), а саме 7690,80 грн х 25% = 9613,50 грн. виведено, як базовий розмір пенсії. При цьому, при обчисленні такого збільшення пенсії у розмірі 25% не враховані суми індексації пенсії.

Таким чином, відповідачем неправомірно розраховано суму збільшення основного розміру пенсії відповідно до пункту 1 Постанови № 1381 без урахування індексації, визначеної Постановами № 118, № 168, №185 та №209.

Відповідач не навів обґрунтувань правомірності здійсненого збільшення основного розміру пенсії відповідно до пункту 1 Постанови № 1381 без урахування нарахованої індексації.

З урахуванням викладеного, судовому захисту підлягає порушене право позивача на отримання збільшення основного розміру пенсії відповідно до пункту 1 Постанови № 1381 з урахуванням індексація відповідно до Постанови № 118, Постанови № 168, Постанови №185 та Постанови №209.

Щодо застосування положення постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103 вид підвищення 75% у сумі 3844,65 грн, замість 100% у сумі 5126,20 грн. з 01.04.2019.

Пунктом 1 Постанови №103 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту 2 Постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Судом встановлено, що відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018, після якого здійснював її виплату у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», зокрема, в 2018 році виплачувалось 50% суми підвищення пенсії, в 2019 році 75% суми підвищення пенсії, з 01.01.2020 підвищення до пенсії виплачується позивачу у повному обсязі.

У подальшому рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 як такої, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, а саме: ст. 63 Закону №2262, тобто обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано.

Верховний Суд у справах №2040/7219/18 та №826/3858/18 дійшов наступних висновків:

…питання строків виплати доплат до пенсії за результатами проведеного перерахунку, тобто частини пенсії особи, а також розмірів такої доплати не охоплюються поняттям порядок проведення перерахунку пенсії, тому право позивача на отримання перерахованого розміру пенсії за період з 01.01.2018, з урахуванням вже сплачених сум, має визначатися та визначається безпосередньо Законом №2262-ХІІ, отже підпадає під дію статті 1 Першого протоколу до Конвенції Захист прав власності і що відповідні суми доплати до пенсії за результатом проведення перерахунку слід вважати майном у значенні цього положення, оскільки позивач отримав право на вказані суми виплат, яке до прийняття постанови № 103 було передбачено Законом №2262-ХІІ, отже, невиплата вказаних сум є втручанням у право позивача на мирне володіння майном.

Також Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі № 160/1088/19).

Така ж правова позиція була неодноразово викладена й у постановах Верховного Суду України, зокрема у постанові від 10 лютого 2016 року у справі № 537/5837/14-а, де суд зазначив, що, керуючись принципом законності та виходячи із визначених у частині четвертій статті 9 КАС (у редакції, чинній на час прийняття судових рішень) загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги учасникам бойових дій у 2014 році слід застосовувати не постанову Кабінету Міністрів України, а закон.

Отже, з урахуванням вимог статті 7 КАС, а також того, що Верховний Суд постановою від 12 листопада 2019 року у справі № 826/3858/18 встановив, що пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку № 45 є протиправними й такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, суди у період чинності цих норм постанови Кабінету Міністрів України повинні застосовувати Закон № 2262-ХІІ (безвідносно до того, чи скасовані ці норми судом), хоч ці норми й не були скасовані на момент спірних правовідносин.

Така правова позиція була в черговий раз підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 09.06.2022 у справі № 520/2098/19 (провадження 11-325апп21).

З огляду на викладене, позивач має право отримувати пенсію, перерахунок якої здійснено з 01.01.2018 на підставі Закону № 2262-ХІІ, з урахуванням 100% виплати підвищення пенсії саме за період з 01.04.2019 (як цього просить позивач).

Щодо вимог позивача визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві щодо відмови військовому пенсіонеру підполковнику медичної служби ОСОБА_1 в проведені перерахунку і невиплати пенсії з 01.04.2019 без обмеження пенсії максимальним розміром і без обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 та Рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 № 7-р(ІІ)/2022 з врахуванням основного встановленого розміру пенсії 80% грошового забезпечення, а також з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 2 000,00 грн. передбачену Постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 із застосування до виплати перерахованої пенсії Позивача вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» від 14.07.2025 № 821-2025-п, суд вказує наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідач здійснив розрахунок пенсії позивача та з 01.07.2021 нараховує позивача доплату відповідно до постанови КМУ №713 у розмірі 2000,00 грн та виплачує її включно по грудень 2025 (дата звернення позивача із цим позовом); також, з 01.01.2020 обчислює пенсію позивача у 80% грошового забезпечення та виплачує такий розмір пенсії включно по грудень 2025 (дата звернення позивача із цим позовом).

З наданих протоколів до матеріалів справи не вбачається, що до позивача застосовуються обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 та Рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 № 7-р(ІІ)/2022 або без обмеження пенсії максимальним розміром, оскільки розмір пенсії позивача не досяг даного розміру. Також судом не встановлено обмежень у контексті застосування до виплати перерахованої пенсії позивача вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» від 14.07.2025 № 821-2025-п.

Тому суд відмовляє у задоволенні позовних вимог у частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві щодо відмови військовому пенсіонеру підполковнику медичної служби ОСОБА_1 в проведені перерахунку і невиплати пенсії з 01.04.2019 без обмеження пенсії максимальним розміром і без обмеження пенсії запровадженими відповідними знижувальними коефіцієнтами на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 та Рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 № 7-р(ІІ)/2022 з врахуванням основного встановленого розміру пенсії 80% грошового забезпечення, а також з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 2 000,00 грн. передбачену Постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 із застосування до виплати перерахованої пенсії позивача вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» від 14.07.2025 № 821-2025-п, як необґрунтовані.

Щодо вимог зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.03.2022 з обов'язковим врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 № 118, з 01.03.2023 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 № 168, з 01.03.2024 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 № 185, з 01.03.2025 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» від 25.02.2025 № 209, суд вказує наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідач здійснив розрахунок пенсії позивача з врахуванням до виплати індексації пенсії без обмеження її максимальним розміром за 2022, 2024 та 2025 роки.

З наданих протоколів до матеріалів справи вбачається, що до позивача застосовуються обмеження індексації пенсії за 2023 рік у розмірі 1500,00 грн, разом з тим, суд враховує, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 04.09.2024 у справі № 320/8511/23 рішення Київського окружного адміністративного суду від 09.01.2024 частково скасовано та прийнято нову постанову, якою відмовлено в задоволенні позовної вимоги про визнання протиправним та нечинним абзацу 2 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" щодо визначення розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 - 7 цієї постанови, який не може перевищувати 1500 гривень. З огляду на викладене дії відповідача щодо застосування Постанови № 168 в частині нарахування індексації в межах її максимального розміру є обґрунтованими, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Отже суд відмовляє у задоволенні позовних вимог у частині зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.03.2022 з обов'язковим врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 № 118, з 01.03.2023 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 № 168, з 01.03.2024 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 № 185, з 01.03.2025 з врахуванням до виплати Індексації пенсії без обмеження пенсії максимальним розміром відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» від 25.02.2025 № 209, як необґрунтовані.

Щодо вимоги позивача «покласти персональну відповідальність за виконання резолютивної частини прийнятого рішення суду на керівника Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві або на особу яка заміщає керівника Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві на час виконання ухваленого рішення суду та довести до їх відома про відповідальність за умисне невиконання ухваленого рішення суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду», суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України. Аналогічна правова позиція закріплена у статті 14 КАС України, згідно з якою судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами.

Також статтею 370 КАС України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

При цьому КАС України не передбачає можливості покладення судом додаткової «персональної відповідальності» на керівника суб'єкта владних повноважень як окремого процесуального заходу, оскільки обов'язок виконання судового рішення вже прямо випливає із закону.

Крім того, статтями 370 КАС України, 382 Кримінального кодексу України та статтею 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення вже встановлено відповідальність посадових осіб за невиконання судових рішень та за неповагу до суду.

Отже, чинне законодавство містить вичерпний механізм примусу та відповідальності, який не потребує додаткового процесуального дублювання.

З огляду на викладене, вимога про покладення персональної відповідальності не ґрунтується на нормах КАС України та є такою, що виходить за межі процесуальних повноважень адміністративного суду.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994, серія A, № 303-A, п. 29).

Підсумовуючи, суд приходить висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат за наслідками розгляду даної справи не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях на підставі частини першої статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку та виплати пенсії з 01.04.2019 року, згідно довідки про розмір грошового забезпечення станом на березень 2019 року, виданої Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) від 02.06.2025 № 1220.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019, згідно довідки про розмір грошового забезпечення, станом на березень 2019 року, виданої Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) від 02.06.2025 № 1220 з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нездійснення перерахунку і виплати пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01.03.2022 з урахуванням збільшення пенсії, як інваліду війни відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» від 28.12.2011 № 1381 (в редакції станом на 01.03.2022) у розмірі 25% від основного розміру пенсії з урахуванням сум індексації пенсії за 2022-2025 роки.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити ОСОБА_1 перерахунок і виплату пенсії по інвалідності з 01.03.2022 з урахуванням збільшення пенсії, як інваліду війни відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» від 28.12.2011 № 1381 (в редакції станом на 01.03.2022) у розмірі 25% від основного розміру пенсії з урахуванням сум індексації пенсії за 2022, 2023, 2024 та 2025 роки, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118, від 24.02.2023 № 168, від 23.02.2024 №185, від 25.02.2025 №209.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо здійснення ОСОБА_1 виплати перерахованої пенсії за період з 01.04.2019 не у повному розмірі у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 без урахуванням 100% виплати підвищення пенсії.

Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити виплату перерахованої пенсії з 01.04.2019 згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 з урахуванням 100% виплати підвищення пенсії.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.С. Зеленов