Справа № 523/27640/25
Номер провадження 3/523/404/26
"16" лютого 2026 р. суддя Пересипського районного суду міста Одеси Сувертак І. В., розглянувши матеріали, що поступили з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , громадянка України, посада: колишній слідчий слідчого відділення відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
- пропритягнення до адміністративної відповідальності по ст. 172-6 ч.1 КУпАП,
Встановив:
24 грудня 2025 року до Пересипського районного суду м. Одеси надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пропритягнення останньої до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 47-01/237/25 від 16 грудня 2025 р., вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону, несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні).
Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 01.03.2021 № 394 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, на період відпустки по догляду за дитиною основного працівника, по 26.02.2023.
Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 05.04.2023 №3 79 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області з 27.02.2023 та звільнено з цієї ж посади, на якій перебувала на період відпустки по догляду за дитиною основного працівника.
Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 23.04.2024 № 591 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з посади слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області 23.04.2024.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом 30 днів з дня припинення діяльності, тобто до 23.05.2024.
Згідно з відомостями з Реєстру декларацію при звільненні ОСОБА_1 подала 26.05.2024 о 13:18 (унікальний ідентифікатор декларації - 4e96f360-df54-4b84-ae94-0d43 с41bcd77).
Вказані дії ОСОБА_1 містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судове засідання особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення з'явилася, також прибув її захисник - адвокат Тонкошкур І. В. Просили відмовити у притягненні до адміністративної відповідальності, оскільки дата звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції з посади слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області не 23.04.2024р. а 12.05.2024р., таким чином декларацію вона подала вчасно.
Прокурор Лялін І. І. в судовому засіданні надав пояснення по справі.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства зокрема є: законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; забезпечення доведеності вини; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що Національне агентство з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.
Згідно з п. 8 ч.11 Закону № 1700-VII до повноважень Національного агентства належить, зокрема, здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.2 ст. 49 Закону № 1700-VII державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов'язані перевіряти факт подання суб'єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області (вул. Єврейська, 12, м. Одеса, 65014, код ЄДРПОУ 40108740) про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу було задоволено частково.
Визнано протиправним наказ Головного управління Національної поліції в Одеській області від 23.04.2024 року № 591 о/с «По особовому складу» в частині звільнення зі служби в поліції капітана поліції ОСОБА_1 (0040875), слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, з 23 квітня 2024 року, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" в частині визначення дати звільнення зі служби в поліції капітана поліції ОСОБА_1 .
Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Одеській області внести зміни до наказу від 23.04.2024 року № 591 о/с «По особовому складу» в частині звільнення зі служби в поліції капітана поліції ОСОБА_1 (0040875), слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, з 23 квітня 2024 року, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію", зазначивши дату звільнення замість "з 23 квітня 2024 року" належну дату "з 12 травня 2024 року".
Згідно з відомостями з Реєстру декларацію при звільненні ОСОБА_1 подала 26.05.2024 о 13:18 (унікальний ідентифікатор декларації - 4e96f360-df54-4b84-ae94-0d43 с41bcd77).
Абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. З Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пп. 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 №252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
ОСОБА_1 подала декларацію в межах 30 днів з дня припинення діяльності.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283-285, 294 КУпАП,
Постановив:
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , за ст. 172-6 ч.1 КУпАП у зв'язку із відсутню в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду на протязі 10 днів.
Суддя