Ухвала від 23.02.2026 по справі 916/538/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"23" лютого 2026 р.м. Одеса Справа № 916/538/26

Господарський суд Одеської області у складі судді Погребної К.Ф., розглянувши позовну заяву за вх.суду№557/26 від 18.02.2026р.

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ» (09100, Київська область, м. Біла Церква (з), вул. Надрічна, буд. 2, код ЄДРПОУ 44210598)

до відповідача: Державного підприємства “Дослідне господарство імені О.В. Суворова Інституту сільського господарства Причорномор'я Національної академії аграрних наук України» (67462, Одеська обл., Роздільнянський р-н, село Щербанка, код ЄДРПОУ 00449131)

про стягнення 3 496 956,38грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ» звернулось до Господарського суду Одеської області до Державного підприємства “Дослідне господарство імені О.В. Суворова Інституту сільського господарства Причорномор'я Національної академії аграрних наук України» про стягнення 3 496 956,38грн. .

Згідно з п.2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява має містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Заявником при звернення до суду невірно вказано найменування відповідача, оскільки відповідно інформації яка міститься в ЄДРПОУ за кодом 00449131 обліковується Державне підприємство «ЩЕРБАНКА».

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ» не містить відповідного зазначення.

Відповідно до п.9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Разом з тим, в позовній заяві позивачем не наведено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ» не виконано вимоги статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ» (вх. № 557/26 від 18.02.2026р.)- залишити без руху.

2. Товариству з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ» усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в п'ятиденний термін з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ БЦ», що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.

Суддя К.Ф. Погребна

Попередній документ
134265150
Наступний документ
134265152
Інформація про рішення:
№ рішення: 134265151
№ справи: 916/538/26
Дата рішення: 23.02.2026
Дата публікації: 24.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Одеської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (05.03.2026)
Дата надходження: 18.02.2026
Предмет позову: про стягнення
Розклад засідань:
30.03.2026 10:00 Господарський суд Одеської області