ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
23 лютого 2026 року Справа № 906/594/25
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Крейбух О.Г., суддя Миханюк М.В. , суддя Тимошенко О.М.
без виклику (повідомлення) сторін
розглянувши апеляційну скаргу Комунального підприємства Звягельської міської ради "Звягельтепло"
на рішення Господарського суду Житомирської області ухвалене 21.11.2025, повне рішення складено 01.12.2025,
у справі № 906/594/25
за позовом Комунального підприємства Звягельської міської ради "Звягельтепло"
до Новоград-Волинської міської організації ветеранів
про стягнення 30 047,93 грн
В травні 2025 року Комунальне підприємство Звягельської міської ради "Звягельтепло" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Новоград-Волинської міської організації ветеранів 29 607,83 грн заборгованості за послугу з постачання теплової енергії за період з 01.01.2024 по 13.04.2025 та 440,10 грн заборгованості з плати за абонентське обслуговування за період з 01.01.2024 по 30.04.2025 /т. 1 а.с. 1-8/.
Господарський суд Житомирської області рішенням від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 в задоволенні позову відмовив /т. 1 а.с. 233-235/.
Позивач Комунальне підприємство Звягельської міської ради "Звягельтепло", не погоджуючись з ухваленим рішенням, звернувся до Північно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду Житомирської області від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 скасувати та ухвалити нове, яким позовні вимоги задоволити /т. 2 а.с. 1-5/.
В обгрунтування апеляційної скарги зазначає:
- позовні вимоги КП ЗМР "Звягельтепло" обгрунтовувало тим, що Новоград-Волинська міська організація ветеранів була орендарем нежитлового приміщення загальною площею 51,4 м2, що розташоване за адресою: Житомирська область, м. Звягель, вул. Соборності, 13 (далі - приміщення) на підставі договору оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Новоград-Волинський № 48 (2017) від 16.11.2017, терміном дії з 01.11.2017 по 01.10.2020, укладеного з Управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (далі - договір оренди). Приміщення розташоване у багатоквартирному житловому будинку, послуга з постачання теплової енергії у якому надається позивачем;
- пунктом 5.10 договору оренди передбачено, що орендар зобов'язується самостійно сплачувати фактичні витрати за користування землею, комунальними послугами (водою, каналізацією, теплом, електроенергією та ін.). Розрахунки проводити безпосередньо з постачальниками, укладаючи з ними договори про надання послуг;
- зазначений договір оренди в цілому, або його окремі положення відповідачем в судовому порядку не оскаржувалися та недійсними не визнавалися.
- при здійсненні нарахувань за спожиту послугу КП ЗМР "Звягельтепло" керувалося Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 листопада 2018 року № 315 (із змінами та доповненнями) (далі - Методика № 315);
- відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 № 2189-VІІІ (далі - Закон № 2189) учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг. Виконавець комунальної послуги - суб'єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору. Виконавцями комунальних послуг з постачання теплової енергії є теплопостачальна організація (ст. 1, ч. 2 ст. 6 Закону). Індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги (ст. 1 Закону);
- Новоград-Волинська міська організація ветеранів була індивідуальним споживачем в розумінні Закону № 2189, оскільки орендувала приміщення на підставі договору оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Новограда-Волинського № 48 (2017) від 16.11.2017;
- за приписами п. 5 частини 2 статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житловокомунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами;
- також в матеріалах справи є лист Управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради (балансоутримувач приміщення) № 292 від 11.06.2024, у якому з приводу проведення оплати послуги з постачання теплової енергії в приміщення Управління ЖКГЕ просить звертатися до орендаря - відповідача та надає копію договору оренди, з пункту 5.10 якого вбачається, що орендар зобов'язується самостійно сплачувати фактичні витрати за користування землею, комунальними послугами (водою, каналізацією, теплом, електроенергією та ін.). Розрахунки проводити безпосередньо з постачальниками, укладаючи з ними договори про надання послуг;
- зазначені обставини не були досліджені судом першої інстанції та не отримали правової оцінки;
- в матеріалах справи відсутній статут Новоград-Волинської міської організації ветеранів та, відповідно, не досліджувалися ні мета створення цієї громадської організації, ні напрями її діяльності, ні статутні завдання;
- також відповідачем не було надано доказів того, що члени Новоград-Волинської міської організації ветеранів мають статус саме ветеранів війни (згідно зі ст. 4 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни), а не ветеранів праці, наприклад; що вони включені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни - єдиної державної інформаційно-комунікаційної системи, призначеної для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту та знеособлення інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України; не надано списки членів громадської організації або будь-яких інших доказів на підтвердження того, що це є організація саме ветеранів війни;
- тобто суд першої інстанції виснував, що на відповідача поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" лише на підставі того, що назва зазначеної громадської організації містить слово "ветеранів" та вона є неприбутковою організацією;
- водночас ст. 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачає пільги за користування комунальними послугами для ветеранських організацій незалежно від масштабу їх діяльності (всеукраїнські чи місцеві), а тому відповідач має право на пільги, передбачені вказаним Законом;
- даний Закон є спеціальним у спірних правовідносинах, так як Закон України "Про теплопостачання" покладає на споживачів загальний обов'язок оплати споживання теплової енергії, а Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" унормовує реалізацію такого обов'язку з боку ветеранів війни та організацій таких ветеранів;
- тобто суд першої інстанції безпідставно зробив посилання на Закон України "Про теплопостачання", який до даних правовідносин не застосовується.
За наведених обставин скаржник вважає, що при ухваленні оскаржуваного рішенням судом першої інстанції було допущено нез'ясування обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, встановленим обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права, що є підставами для скасування судового рішення повністю та ухвалення нового рішення.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 17.12.2025, для розгляду справи № 906/594/25 визначено колегію суддів у складі: Крейбух О.Г. головуючий суддя, Миханюк М.В., Тимошенко О.М.
Листом № 906/594/25/6621/25 від 17.12.2025 матеріали справи було витребувано з Господарського суду Житомирської області.
22.12.2025 до суду надійшли матеріали справи № 906/594/25.
Відповідно до ч. 13 ст. 8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Згідно із ч. 10 ст. 270 ГПК України, апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Враховуючи, що ціна позову у справі № 906/594/25 менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому розгляд апеляційної скарги Комунального підприємства Звягельської міської ради "Звягельтепло" здійснюється судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 26.12.2025 (з урахуванням ухвали про виправлення описки від 05.01.2026) відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Комунального підприємства Звягельської міської ради "Звягельтепло" на рішення Господарського суду Житомирської області від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 в порядку письмового провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, за наявними у справі матеріалами /т. 2 а.с. 15, 17/.
30.01.2026 (вх. № 483/26) від Новоград-Волинської міської організації ветеранів надійшло клопотання про поновлення строку на подання відзиву на апеляційну скаргу, в якому просить поновити строк на подання відзиву на апеляційну скаргу, у зв'язку зтим, що Голова Новоград-Волинської міської організації ветеранів - Парфьонов В.О. з 08.01.2026 по 13.01.2026 знаходився на амбулаторному лікуванні у сімейного лікаря, що підтверджується копією довідки від 27.01.2026 та з 13.01.2026 по 22.01.2026 знаходився на стаціонарному лікуванні в КНП "Звягельська багатопрофільна лікарня", що підтверджується копією виписки-епікриза із медичної картки стаціонарного хворого № 635 від 22.01.2026 /т. 2 а.с. 19-24/.
02.02.2026 (вх. № 898/26) від Новоград-Волинської міської організації ветеранів надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, рішення Господарського суду Житомирської області від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 залишити без змін /т. 2 а.с. 27-33/.
Статтею 269 ГПК України встановлено, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Розглянувши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи, суд
16.11.2017 між Новоград-Волинською міською організацією ветеранів (відповідач/орендар/споживач) та Управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (позивач/орендодавець) укладено договір оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Новограда-Волинського № 48 (2017), згідно з яким орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно комунальної власності - нежитлове приміщення загальною площею 51,4 м2, що розташоване за адресою: Житомирська область, м. Звягель, вул. Соборності, 13 та знаходиться на балансі управління житлово-комунального господарства, енергозбеоеження та комунальної власності міської ради (п. 1.1 договору).
Орендар вступає в строкове платне користування майном у термін, вказаний у договорі але не раніше підписання акту прийому-передачі (п. 2.1 договору).
У разі припинення дії цього договору майно повертається орендарем балансоутримувачу аналогічно порядку, встановленому цим договором при передачі майна орендарю. Майно вважається поверненим орендодавцю (баланосутримувачу) з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі (п. 2.3 договору).
На випадок закінчення дії цього договору, орендна плата сплачується орендарем по день фактичного повернення приміщення або майна згідно з актом прийому-пернедачі. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов'язку сплатити заборгованість по орендній платі, якщо така виникла, враховуючи санкції (п. 3.5 договору).
Орендар зобов'язується самостійно сплачувати фактичні витрати за користування землею, комунальними послугами (водою, каналізацією, теплом, електроенергією та ін.). Розрахунки проводити безпосередньо з постачальниками, укладаючи з ними договори про надання послуг (п. 5.10 договору).
Згідно з п. 5.14 договору, орендар зобов'язався в 15-денний термін після закінчення договору повернути орендодавцю орендоване майно за актом прийому-передачі, якщо немає згоди на продовження терміну дії договору на наступний період.
Термін дії даного договору є з 01.11.2017 по 01.10.2020.
Договір підписаний сторонами та скріплений їх печатками /т. 1 а.с. 58-59/.
Як зазначив позивач при зверненні із цим позовом до Господарського суду Житомирської області, відповідач не повернув приміщення, наполягаючи на тому, що зазначений договір оренди є пролонгованим. Звягельська міська рада Житомирської області, в свою чергу, звернулася до суду з позовом до Новоград-Волинської міської організації ветеранів про зобов'язання усунути перешкоди у здійсненні права користування і розпорядження майном, шляхом виселення із нежитлового приміщення загальною площею 54,1 м2, розташованого за адресою: вул. Соборності, 13 в м. Звягель.
Рішенням Господарського суду Житомирської області від 13.01.2025 у справі № 906/878/24 (залишеним без змін постановою Верховного Суду від 14.05.2025) ухвалено: Новоград-Волинській міській організації ветеранів (код ЄДРПОУ 24701109) усунути Звягельській міській раді Житомирської області (код ЄДРПОУ 13576983) перешкоди у здійсненні права користування і розпорядження майном, шляхом звільнення нежитлового приміщення загальною площею 54,1 м2, розташованого за адресою: вул. Соборності, 13 м. Звягель.
Разом з тим сторони не заперечують, що нежитлове приміщення загальною площею 54,1 м2, розташоване за адресою: вул. Соборності, 13 в м. Звягель перебувало в користуванні відповідача станом на день звернення до суду з цим позовом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2021 № 1022 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830" затверджено Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії, який є публічним договором приєднання.
КП ЗМР "Звягельтепло" розмістило текст публічного договору приєднання на веб-сайті підприємства і він є загальнодоступним (далі - Публічний договір).
Відповідно до пункту 4 Публічного договору фактом приєднання споживача до умов договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання (додаток), сплата рахунка за надану послуги, факт отримання послуги.
Всупереч вимогам чинного законодавства та п. 5.10 договору оренди відповідач заяву-приєднання до Публічного договору не підписав, проте послугою користувався, а тому позивач вважає відповідача таким, що приєднався до умов Публічного договору.
Здійснення нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії приміщення визначається за показниками загальнобудинкового лічильника теплової енергії СВТУ- 11Т, зав. № 5158, встановленого за адресою: м. Звягель вул. Соборності, 13/1.
Нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії здійснювалося:
- у період з 01.01.2024 по 29.03.2024 - за тарифом 2 979,41 грн/Гкал (без ПДВ), який затверджений рішенням Звягельської міської ради від 11.10.2023 № 918 для потреб інших споживачів;
- у період з 14.10.2024 по 13.04.2025 - за тарифом 3 214,12 грн/Гкал (без ПДВ), який затверджений рішенням Звягельської міської ради від 09.10.2024 № 1289 для потреб інших споживачів.
Також позивачем здійснювалось нарахування абонентської плати:
- у період з 01.01.2024 по 30.09.2024 включно - у розмірі 26,50 грн (з ПДВ) на місяць на одного абонента - встановлено наказом № 99А від 31.10.2023;
- у період з 01.10.2024 по 30.04.2025 включно - у розмірі 28,80 грн (з ПДВ) на місяць на одного абонента - встановлено наказом № 57 від 30.09.2024.
Проте, як зазначив позивач, відповідач не проводив розрахунок за надані позивачем послуги, що стало підставою для звернення позивача з позовом у цій справі.
Господарський суд Житомирської області рішенням від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 відмовив у задоволенні позову.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що позивачем не доведено, що у межах даного спору порушуються його права саме відповідачем, оскільки від плати за користування комунальними послугами в межах середніх норм споживання (надання), у приміщенні, яке займає відповідач, останній протягом спірного періоду звільнений на підставі ст. 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та при цьому доказів, що заявлена до стягнення заборгованість нарахована за послуги, спожиті відповідачем поза середніх норм їх споживання відповідачем (надання відповідачу) у спірний період, позивач суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом при ухваленні оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Житомирської області від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 залишити без змін, враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги".
Згідно з ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи в забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
За приписами ст. 14 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором, який є публічним договором приєднання, складається з:
- плати за послуги, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначено відповідно до законодавства;
- плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України.
За змістом ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", до обов'язків споживача належить, зокрема, оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом.
Згідно з частиною шостою статті 19 Закону України "Про теплопостачання", споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Колегія суддів зазначає, що з інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача Новоград-Волинської міської організації ветеранів (код ЄДРПОУ 24701109) вбачається, що остатння здійснює такі види діяльності: "94.99 Діяльність інших громадських організацій, н. в. і. у. (основний)", розмір статутного капіталу останнього становить 0,00 грн.
Також з відкритих джерел в мережі інтернет, зокрема сайту Opendatabot (https://opendatabot.ua/c/06718336) встановлено, що юридична особа Новоград-Волинська міська організація ветеранів отримала статус "неприбуткова організація" 06.08.1997 в категорії "громадські об'єднання".
Відповідно до пункту 2 частини другої ст. 21 Закону України "Про громадські об'єднання" громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право: здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об'єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
При цьому судом встановлено, що основним видом економічної діяльності відповідача Новоград-Волинської міської організації ветеранів є "діяльність інших громадських організацій, н. в. і. у." (КВЕД 94.99), тобто відповідач є неприбутковою організацією.
Статтею 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначено, що органи державної виконавчої влади, місцеві органи державної виконавчої влади і самоврядування, у межах своєї компетенції надають ветеранським організаціям фінансову підтримку, кредити з коштів відповідних бюджетів, а також безплатно надають будинки, приміщення, обладнання та інше майно, необхідне для здійснення їх статутних завдань.
Вказаною нормою також передбачено, що ветеранські організації звільняються від плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання (надання), телефоном у приміщеннях та будинках, які вони займають.
Частиною першою ст. 17 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
Оскільки Новоград-Волинська міська організаця ветеранів є неприбутковою добровільною, громадською організацією, об'єднує ветеранів Другої Світової війни, інших локальних війн і військових конфліктів та бойових дій на території України і іноземних держав, антитерористичної операції (учасників бойових дій, інвалідів, учасників війни, членів сімей загиблих), ветеранів праці, дітей війни, ветеранів військової служби, тобто має статус ветеранської організації місцевого значення, а отже на відповідача поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Водночас стаття 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачає пільги за користування комунальними послугами для ветеранських організацій незалежно від масштабу їх діяльності (всеукраїнські чи місцеві), а тому Новоград-Волинська міська організація ветеранів має право на пільги, передбачені вказаним Законом.
Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" є спеціальним у спірних правовідносинах, так як Закон України "Про теплопостачання" покладає на споживачів загальний обов'язок оплати споживання теплової енергії, а Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" унормовує реалізацію такого обов'язку з боку ветеранів війни та організацій таких ветеранів.
Отже відповідач відповідно до статті 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" звільняється від плати за користування комунальними послугами в межах середніх норм споживання (надання), у приміщеннях, які він займає, то позивач має право заявляти до стягнення заборгованість за спожиті комунальні послуги понад такі середні норми споживання (надання) комунальних послуг.
Проте із доданих до позовної заяви документів в обгрунтування заборгованості за спожиту теплову енергію по рахунку за спірні періоди, не вбачається, що позивачем враховано спеціальний статус відповідача при здійсненні нарахувань за спожиту ним послугу з постачання теплової енергії за період з 01.01.2024 по 29.03.2024, з 14.10.2024 по 13.04.2025, та абонентське обслуговування за період з 01.01.2024 по 30.04.2025.
Позивач не надав жодних доказів на підтвердження середніх норм споживання комунальних послуг централізованого опалення у приміщенні, яке займає відповідач, а тому не довів, що заявлена ним до стягнення сума заборгованості за теплову енергію, яка постачалася відповідачу за Типовим індивідуальним договором, а також абонентської плати є нарахованою сумою понад середні норми споживання цих послуг відповідачем (надання цих послуг позивачем) у спірний період.
Тобто позивач не довів, що у межах даного спору порушуються його права саме відповідачем, оскільки від плати за користування комунальними послугами в межах середніх норм споживання (надання) у приміщенні, яке займає відповідач, останній звільнений на підставі ст. 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідач звільнений від плати за користування комунальними послугами в межах середніх норм споживання (надання) у приміщенні, котре займає останній, та приймаючи до уваги, що позивачем не доведено належними та допустимими доказами споживання відповідачем більше середніх норм, заявлені КП Звягельської міської ради "Звягельтепло" вимоги щодо стягнення заборгованості за послугу з постачання теплової енергії за періоди з 01.01.2024 по 29.03.2024, з 14.10.2024 по 13.04.2025 у розмірі 29 607,83 грн та абонентське обслуговування за період з 01.01.2024 по 30.04.2025 у розмірі 440,10 грн є належним чином недоведеними, а тому задоволенню не підлягають.
За наведених обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про відмову в задоволенні позову.
Згідно з ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ст. 74, 76 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 275 ГПК України передбачено, що суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення.
Згідно з ст. 276 ГПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи все вищевикладене в сукупності, апеляційний господарський суд вважає, що скаржник не довів тих обставин, на які він посилався як на підставу своїх вимог та заперечень. Рішення Господарського суду Житомирської області від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 ґрунтується на матеріалах і обставинах справи, відповідає нормам матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для його скасування.
На підставі ст. 129 ГПК України судовий збір за подання апеляційної скарги покладається на апелянта.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 240 ГПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Оскільки розгляд справи відбувався без повідомлення (виклику) учасників справи, тому у відповідності до ч. 4, 5 ст. 240 ГПК України датою ухвалення цієї постанови є дата складення її повного тексту.
Керуючись ст. 129, 240, 269, 270, 273, 275, 276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, суд
Апеляційну скаргу Комунального підприємства Звягельської міської ради "Звягельтепло" залишити без задоволення.
Рішення Господарського суду Житомирської області від 21.11.2025 у справі № 906/594/25 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її ухвалення.
Справу № 906/594/25 повернути Господарському суду Житомирської області.
Повну постанову складено "23" лютого 2026 р.
Головуючий суддя Крейбух О.Г.
Суддя Миханюк М.В.
Суддя Тимошенко О.М.