Ухвала від 17.02.2026 по справі 727/2298/26

Справа № 727/2298/26

Провадження № 1-кс/727/737/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2026 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

слідчого судді - ОСОБА_1

секретар судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів по матеріалам досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за за №12024000000002183 від 25.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся слідчий з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.

В клопотанні посилається на те, що в ході досудового розслідування досліджуються факти щодо причетності службових осіб Обласних центрів медико-соціальної експертизи та їх структурних підрозділів, які в період воєнного стану, зловживаючи службовим становищем, з метою власного збагачення, шляхом підробки документів, вчинили дії щодо незаконного призначення інвалідності окремим депутатам обласних рад без проходження ними відповідних обстежень та лікувань, а також відносно депутатів обласних рад, які незаконно отримали довідки про наявність інвалідності (МСЕК), у зв'язку з чим в порушення законодавства набули право на отримання грошових коштів у вигляді пенсій по інвалідності з ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В результаті вищевказаних неправомірних дій, депутати обласних рад вказанні довідки про встановлення певної групи інвалідності, які є одним із дієвих способів ухилення від загальнообов'язкової військової мобілізації, можуть використовувати з корисливих мотивів, оскільки на підставі вказаних незаконно виданих довідок МСЕК останнім безпідставно нараховується пенсія, що завдає тяжких наслідків охоронюваним інтересам держави.

Так, під час огляду інформації та документів в електронному вигляді, які були вилучені в ході проведення тимчасового доступу до інформації та відомостей, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема встановлено депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 , який отримав інвалідність починаючи з 24.02.2022 згідно акту огляду МСЕК №459б від 01.04.2024, зокрема ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 (виписка з акту огляду МСЕК до довідки серії 12 ААГ №599338: дата огляду інваліда - 01.04.2024, група інвалідності - друга, причина інвалідності - загальне захворювання, інвалідність встановлено довідчно).

Також, у даному кримінальному провадженні отримано відомості та документи, що підтверджують передачу медико-експертної справи депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 з ІНФОРМАЦІЯ_4 на адресу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Київської міської ради, для відповідного зберігання. Тому просить клопотання задовольнити.

Також слідчий просить розглядати подане клопотання про надання тимчасового доступу до документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Враховуючи підстави і мотиви клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне розглядати клопотання про надання тимчасового доступу до документів в порядку частини 2 ст.163 КПК України без виклику представників особи, у володінні якої знаходяться такі документи, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, тимчасовий доступ до яких має намір отримати орган досудового розслідування.

Слідчий в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання у її відсутності.

Власник майна у відповідності до ч.2 ст.163 КПК України в судове засідання не викликався.

Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.

Встановлено, що 25.10.2024 року. до ЄРДР внесено відомості №12024000000002183 за ознаками кримінального правопорушення, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364 КК України.

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що з клопотання та наданих до нього матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація яка перебуває у які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Київської міської ради за адресою: АДРЕСА_1 , має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, що підлягають доказуванню, вважаю що клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 163-166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Клопотання задовольнити.

Надати групі складі слідчих відділу СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Київської міської ради за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до медико-експертної справи стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , документів які були підставою для встановлення йому інвалідності за період 2022-2026 років, а також рішень експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування стосовно ОСОБА_4 та документів на підставі яких вони були ухвалені.

Роз'яснити, що у разі невиконання даної ухвали, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк пред'явлення цієї ухвали до виконання 30 днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, на неї можуть бути поданні заперечення під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
134263293
Наступний документ
134263295
Інформація про рішення:
№ рішення: 134263294
№ справи: 727/2298/26
Дата рішення: 17.02.2026
Дата публікації: 24.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.02.2026)
Дата надходження: 16.02.2026
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАМЧИН ПЕТРО ІГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
МАМЧИН ПЕТРО ІГОРОВИЧ