Справа № 199/1055/26
(3/199/606/26)
іменем України
19 лютого 2026 року м. Дніпро
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпра Сенчишин Ф.М., за участі секретаря судового засідання Строменко Є.С., прокурора Мальцевої І.О.,особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали, що надійшли від Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Кисельовськ, Кемеровської обл., росія, зареєстрованого та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави у зв'язку зі звільненням 16 вересня 2025 року з посади інженера відділення дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, а саме: 21 жовтня 2025 року о 11 год. 25 хв. та без поважних причин за адресою: м Дніпро, вул. Балакліївська, буд. 1, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2025 року по 16 вересня 2025 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив наявність його діях складу адміністративного правопорушення. Підтвердив, що він дійсно обіймав посаду інженера відділення дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, з якої був звільнений 16 вересня 2025 року. Під час звільнення його під підпис попередили, що протягом тридцяти днів з дня звільнення він має подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування і він мав намір подати таку декларацію, для чого вживав заходів з отримання електронного цифрового підпису. Під час оформлення такого підпису в ПриватБанку та в податковій він нього вимагали надати згоду на передачу третім особам його персональних даних, а він цього робити не хотів, однак в решті решт здався, дав таку згоду і отримав цей підпис. В подальшому він своєчасно не подав декларацію за станом здоров'я також через відсутність в його квартирі електроенергії та Інтернету. Зазначає що електроенергія і Інтернет були відсутні у всьому місті і він вважає це загальновідомим фактом. 21 жовтня 2025 року він звернувся до знайомого і за допомогою комп'ютерної техніки останнього таки подав декларацію. Вважає, що строк подачі декларації ним пропущений на незначний строк і з поважних причин. Також зазначає, що на час подання декларації він вже не мав статусу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тому не є суб'єктом відповідного адміністративного правопорушення. Окрім цього вважає, що на час складення протоколу вже сплив тримісячний строк давності притягнення його до адміністративної відповідальності.
Дослідивши докази та оцінивши їх за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, внаслідок винних дій останнього, повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, що узгоджуються між собою та не викликають у суду сумнівів щодо їх достовірності та об'єктивності:
- протоколом про адміністративне правопорушення, складеним уповноваженою особою згідно вимог КУпАП;
- повідомленням від НАЗК до поліції про несвоєчасне подання декларації при звільнені ОСОБА_1 ;
- повідомленням від ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області до НАЗК про несвоєчасне подання декларації при звільнені ОСОБА_1 ;
- витягом з наказу № 350 від 03 серпня 2016 року про призначення майора служби цивільного захисту ОСОБА_1 на посаду інженера відділення дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області;
- витягом з наказу № 536 від 16 вересня 2025 року про звільнення майора служби цивільного захисту ОСОБА_1 з посади інженера відділення дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області;
- пам'яткою при звільненні із служби цивільного захисту, за якою 16 вересня 2025 року ОСОБА_1 під підпис було роз'яснено положення ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо як самого фату, та і строків подачі декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у разі припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
- послідовністю дій користувача з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за якою ОСОБА_1 розпочав дії по подачі декларації при звільненні об 11:03 год. 21 жовтня 2025 року та подав її об 11:25 год. того ж дня;
- копією пояснень ОСОБА_1 , за якими він вчасно не подав декларацію за станом здоров'я та через відсутність дома Інтернету через відключення електроенергії за борги. Декларацію подав за адресою: м. Дніпро, вул. Балакліївська, 1;
- копією декларації ОСОБА_1 за типом «при звільненні» з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 65 і Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області № 350 від 03 серпня 2016 року «З кадрових питань (особового складу) тривалого зберігання», відповідно до пунктів 57, 60, 61, 62, 63 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу з 04.08.2016 майора служби цивільного захисту ОСОБА_1 було призначено на посаду інженера дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторії аварійно- рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.
На час зайняття посади, ОСОБА_1 наділено владними повноваженнями.
Згідно Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою КМУ від 2013 № 593 - служба цивільного захисту є державною службою особливого характеру, яка забезпечує пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, вживає заходів до запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідації їх наслідків у мирний час та в особливий період.
Особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу) є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання.
Особи рядового і начальницького складу належать до персоналу (кадрів) ДСНС. Статус особи рядового і начальницького складу підтверджується службовим посвідченням, форма та порядок видачі якого встановлюються ДСНС.
Статус рятувальника підтверджується посвідченням, книжкою та жетоном рятувальника.
Особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України “Про запобігання корупції».
Склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий.
Особам рядового і начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання:
рядовий склад - рядовий служби цивільного захисту;
молодший начальницький склад - сержант служби цивільного захисту, майстер-сержант служби цивільного захисту, головний майстер-сержант служби цивільного захисту;
середній начальницький склад - молодший лейтенант служби цивільного захисту, лейтенант служби цивільного захисту, старший лейтенант служби цивільного захисту, капітан служби цивільного захисту;
старший начальницький склад - майор служби цивільного захисту, підполковник служби цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту;
вищий начальницький склад - генерал-майор служби цивільного захисту, генерал-лейтенант служби цивільного захисту, генерал-полковник служби цивільного захисту, генерал служби цивільного захисту України.
Відповідно до п. 6 вище вказаного Положення - особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» осіб начальницького складу служби цивільного захисту віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного Закону.
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду інженера відділення дослідження пожеж дослідно-випробувальної лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, згідно п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є суб'єктом на якого поширюється дія Закону та відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 1 Закону є суб'єктом декларування.
Наказом ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області № 536 від 16 вересня 2025 року (по особовому складу) згідно з Положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу за пунктом 176 підпунктом 4 (у зв'язку із скороченням штату) майора служби цивільного захисту ОСОБА_1 , виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, з 16.09.2025.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»,-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом ЗО календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.
Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08 листопада 2023 року № 252/23 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 р. за № 1965/41021) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - декларація) (далі - Закон).
Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.
Суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог:
1. щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.
Суб'єкт декларування, поновлений на роботі за рішенням суду після завершення періоду декларування, до 01 квітня року, наступного за роком, у якому відбулося поновлення, подає щорічну декларацію за рік, у якому відбулось поновлення. Якщо така особа поновлена на роботі до завершення періоду декларування, щорічна декларація подається за минулий рік. Щорічна декларація за час вимушеного прогулу не подається.
Якщо особа, яка припинила здійснення діяльності, до завершення визначеного Законом строку подання щорічної декларації знов починає здійснення діяльності, вона подає щорічну декларацію як особа, яка продовжує здійснювати діяльність. Щорічна декларація (після звільнення) у такому випадку не подається;
2. декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Декларація при звільненні не подається у таких випадках:
особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;
особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.
Втрата статусу суб'єкта декларування у зв'язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов'язує особу подавати декларацію будь-якого виду;
3. декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.
Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.
4. Суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.
5. Після заповнення усіх необхідних розділів декларації суб'єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації.
Перед підписанням декларації суб'єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.
6. Суб'єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.
7. Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування.
8. Суб'єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів упродовж семи днів після дня подання первинної декларації, шляхом створення та подання виправленої декларації до Реєстру.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:Wpublic.nazk.gov.ua), ОСОБА_1 , подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, за період з 01 січня 2025 року по 16 вересня 2025 року, а саме: 21 жовтня 2025 року об 11 год 25 хв., тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.
Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дії направленні на подання декларації було розпочато 21 жовтня 2025 року, тобто після закінчення граничного строку для подання вказаного документу.
При цьому ОСОБА_1 неодноразово за час проходження служби був ознайомлений з вимогами та обмеженнями Закону України «Про запобігання корупції», в тому числі 16 вересня 2025 року ОСОБА_1 був ознайомлений під особистий підпис з Пам'яткою «При звільненні зі служби цивільного захисту (роботи) осіб начальницького складу та державних службовців ДСНС України», яка передбачає ознайомлення зі ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 було достеменно відомо про необхідність подання декларацій та які строки встановлено Законом для їх подання.
Загалом за час здійснення діяльності, пов'язаної з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав 9 декларацій, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що безумовно свідчить про його обізнаність з роботою у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд враховує, що ОСОБА_1 не оспорює сам факт несвоєчасного подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за типом «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2025 року по 16 вересня 2025 року, а посилання останнього на поважні причини такого пропуску судом відхиляються, оскільки:
- останнім не надано доказів не підтвердження то, що існували об'єктивні перешкоди для своєчасного отримання ним електронного цифрового підпису;
- посилання останнього на «загальновідомий факт» повної тривалої відсутності електропостачання та Інтернету в місті Дніпрі в той період, коли він мав подати декларацію, є очевидно надуманим;
- відсутність електроенергії та Інтернету за місцем проживання ОСОБА_3 не перешкоджала йому подати електронну декларацію з будь-якого іншого місця, що останній власне і зробив 21 жовтня 2025 року;
- останнім не надано доказів того, що в період з 16 вересня 2025 року по 21 жовтня 2025 року він проходив амбулаторне або стаціонарне лікування, чи взагалі звертався за медичною допомогою і що 21 жовтня 2025 року стан його здоров'я був відмінним від стану здоров'я з 16 вересня 2025 року по 20 жовтня 2025 року включно;
- ОСОБА_4 не посилається на наявність інших обставин непереборної сили, які б об'єктивно перешкоджали чи суттєво ускладнили подання ним відповідної декларації.
Посилання ОСОБА_1 на порушення строку подачі декларації на незначний строк судом відхиляється, оскільки строк у п'ять днів при загальному строку подання декларації у 30 днів не може бути визнаний незначним.
Твердження ОСОБА_1 про сплив строку притягнення його до відповідальності також судом відхиляється, оскілки за приписами ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення, а з 21 жовтня 2025 року на час розгляду справи в суді шестимісячний строк не минув.
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не є суб'єктом відповідного правопорушення оскільки вже припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, судом відхиляється, оскільки суб'єктом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка подається в порядку ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» може бути лише особа, яка вже припинила (на строк більше ніж 30 днів) діяльність, пов'язану виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він, будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, істотність наслідків вчиненого правопорушення, період, на який останнім було прострочено подання відповідної декларації, наявність відомостей про незадовільний стан здоров'я ОСОБА_1 та той факт, що останній є пенсіонером. За перелічених фактичних обставин, суд дійшов переконання, що необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, є адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 до доходу держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33-35, 252, 283, 284 КУпАП, суд -
ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 до доходу держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що за приписами ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути:
-подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
-витрати на облік зазначеного правопорушення.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя:
19.02.2026