Провадження № 3/742/244/26
Єдиний унікальний № 742/936/26
Постанова
Іменем України
20 лютого 2026 року м.Прилуки
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., за участю секретаря судового засідання Риндя Л.А., прокурора Панченка Ю.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли від оперуповноваженого 4 відділу (боротьби з організованими злочинними групами з ознаками корупції) управління стратегічних розслідування в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Сімьонової В. про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Прилуки, Чернігівської області, гр.України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого лікарем-інфекціоністом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в Комунальному некомерційному підприємстві «Прилуцька центральна міська лікарня» Прилуцької міської ради, за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи лікарем-інфекціоністом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в Комунальному некомерційному підприємстві «Прилуцька центральна міська лікарня» Прилуцької міської ради, відповідно до пп.ґ п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинив адміністративне правопорушення, а саме: подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік, лише 27.01.2026 року при граничному терміні подачі декларації 01 квітня 2025 року, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
За вказане адміністративне правопорушення передбачено відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним у скоєнному адміністративному правопорушенні та підтвердив вищевикладене.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи прихожу до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколами про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Згідно з вимог ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суд зазначає, що згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, до адміністративної відповідальності притягуються особи за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. ґ п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у п.1 ч.1 цієї статті.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало Роз'яснення № 1 від 28.01.2025 зі змінами та доповненнями до Роз'яснень № 4 від 13.11.2023 щодо фінансової доброчесності застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку), де чітко зазначено, що особам, яких включено до переліку лікарів ЕКОПФО у період з 01.01.2025 до 31.03.2025 слід подати щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2024 рік - до 31.03.2025 включно.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», оскільки останній є лікарем - інфекціоністом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в Комунальному некомерційному підприємстві «Прилуцька центральна міська лікарня» Прилуцької міської ради.
Відповідно до наказу №218 від 04.12.2024 затверджено перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд в Комунальному некомерційному підприємстві «Прилуцька центральна міська лікарня» Прилуцької міської ради, до якого включено лікаря - інфекціоніста ОСОБА_1 (а.с.12).
Про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», зокрема про необхідність подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави свідчить підпис останнього від 14.01.2025 у листку ознайомлення складу експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в КНП «ПЦМЛ» з наказом №33 від 14.01.2025(а.с.25,26).
Відповідно до даних послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчиняв ОСОБА_1 , останній подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік лише 27.01.2026 року(а.с.32,33).
Згідно з письмових пояснень ОСОБА_1 , останній зазначає, що він виконує роботу лікаря - інфекціоніста експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в Комунальному некомерційному підприємстві «Прилуцька центральна міська лікарня» Прилуцької міської ради.
Ним у 2025 році було подано декларацію за минулий 2024 рік із запізненням через власну необачність(а.с.29).
Аналізуючи докази, наявні в матеріалах справи, суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, за таких обставин вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності та піддати його адміністративному стягненню в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
За таких обставин, вважаю за можливе притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та піддати його адміністративному стягненню в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, ЗУ «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 33,34,35,36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221,268,283,307,308 КУпАП, суддя,
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір (0,2 відсотки розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2026 р), що складає 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн 50 коп на користь держави та зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України.
У разі несплати штрафу понад 15 днів постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу визначеного відповідною статтею КУпАП та зазначеного в постанові про стягнення штрафу.
На постанову суду протягом десяти днів може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд з дня винесення постанови.
Суддя: Анатолій КОВАЛЕНКО