Постанова від 18.02.2026 по справі 160/9915/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2026 року м. Дніпросправа № 160/9915/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач), суддів: Баранник Н.П., Щербака А.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційні скарги ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2025 року (суддя 1-ї інстанції Сластьон А.О.) в адміністративній справі №160/9915/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

16.04.2024 ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просила суд:

- визнання незаконними дій щодо відмови в перерахунку пенсії за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року на найбільш вигідних умовах згідно зі ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов'язання зробити перерахунок пенсії станом на 01 квітня 2018 року на найбільш вигідних умовах для позивача, провести індексацію пенсії згідно з п. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 2018 року по 2024 рік включно, яка проводиться щорічно станом на 01 березня, з урахуванням проведення перерахунку пенсії на найбільш вигідних умовах станом на 01 квітня 2018 року, та виплатити пенсію в повному розмірі з урахуванням компенсації втрати частини доходів, в тому числі індексації.

В обґрунтування позову вказує, що відповідачем за період з 01.01.2016 до 31.12.2018 було протиправно відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсійного забезпечення на найбільш вигідних умовах. Також, позивач вказує про допущену відповідачем бездіяльність щодо непроведення індексації пенсії позивача за 2018-2024 роки. З цих підстав позивач звернувся до суду з позовом.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2025 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в перерахунку пенсії з 01.04.2018 на найбільш вигідних умовах згідно зі ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01.04.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на найбільш вигідних умовах на підставі ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу за період з 01.01.2016 до 31.12.2018.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено. Розподіл судових витрат у справі не здійснювався.

Позивачем та відповідачем на вказане рішення суду подані апеляційні скарги.

Позивач в апеляційній скарзі зазначає про неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального права, просить скасувати рішення суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог та прийняти нове, яким позов задовольнити у повному обсязі.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що суд першої інстанції не врахував того, що індексація пенсії є похідною та складовою частиною перерахунку пенсії. Більш того, при проведенні перерахунку пенсії індексація пенсії є зобов'язальною частиною перерахунку пенсії позивача шляхом індексації, бо вона робиться одночасно з перерахунком, оскільки збільшення суми пенсії внаслідок такого перерахунку пенсійний фонд повинен зробити з 01.04.2018 на день виконання рішення суду і без проведення індексації зміну пенсії по рокам здійснити неможливо. З огляду на вказане позивач вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повинно зробити індексацію пенсії згідно з п.2 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 2018 року по 2024 рік включно, яка проводиться щорічно станом на 1 березня, а також здійснити її виплату в повному розмірі з урахуванням компенсації втрати частини доходів. Також вказує на помилковість висновоку суду першої інстанції про відсутність доказів для вжиття процесуального заходу про встановлення судового контролю, оскільки разом з адміністративним позовом вона надала докази невиконання відповідачем рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.01.2020. Звертає увагу, що державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) було направлено до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення, передбаченого ст.382 Кримінального кодексу України.

Відповідач в апеляційній скарзі також зазначає про неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи та неправильне застосування норм матеріального права, просить скасувати рішення суду та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга ґрунтується на тому, що позовна вимога позивача про перерахунок пенсії з 01.04.2018 вже була предметом розгляду у попередніх двох справах № 210/5789/19 та № 160/10329/22, за результатами яких були прийняті рішення від 27.01.2020 та від 13.01.2023 про проведення перерахунку пенсії. Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області вказані рішення суду виконані в повному обсязі, перерахунок пенсії позивачу проведено з 01.04.2018.

Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу відповідача, в якій просить відмовити у її задоволенні.

Відповідач правом подання відзиву на апеляційну скаргу позивача не скористався.

В силу пункту 3 частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів доходить до наступного висновку.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон № 1058-IV), починаючи з 2022 року.

Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року у справі №210/5789/19, яке залишено без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2020 року, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо невиплати ОСОБА_1 нарахованої пенсії за період з квітня по липень 2018 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виплатити ОСОБА_1 нараховану, проте не виплачену суму пенсії за період з квітня по липень 2018 року; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо неврахування періодів роботи ОСОБА_1 з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року в НВТ «Донікс» до страхового стажу при проведенні перерахунку пенсії; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати періоди роботи ОСОБА_1 з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року в НВТ «Донікс» до страхового стажу; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2018 року з урахуванням висновків суду; в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 січня 2023 року у справі №160/10329/22, яке залишено без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 21 липня 2023 року, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо неврахування заробітної плати ОСОБА_1 за період страхового стажу з 01.01.2016 до 31.12.2018 для обчислення пенсії при її перерахунку; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2018 з урахуванням для обчислення пенсії заробітної плати за період страхового стажу з 01.01.2016 до 31.12.2018, з урахуванням раніше виплачених сум.

На виконання судового рішення у справі №210/5789/19 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області зараховано ОСОБА_1 до страхового стажу період роботи в НТВ «Донікс» з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року, проведено перерахунок пенсії з 01 квітня 2018 року; доплата за період з 01 квітня 2018 року по 31 липня 2018 року у розмірі 2115,24 грн. виплачена позивачу у жовтні 2020 року.

На виконання судового рішення у справі №160/10329/22 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області з 01 квітня 2018 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , обчислено пенсію з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року.

27.09.2021 позивач звернулась до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області з приводу врахування до страхового стажу з 01.01.2016 по 31.12.2018 як стажу роботи, так і заробітної плати за весь зазначений період страхового стажу згідно з рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.01.2020 у справі №210/5789/19. А також, керуючись ст.42 Законом України №1058-ІУ від 09.07.2003, просила надати розрахунки щодо перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за період страхового стажу з 01.01.2016 до 31.12.2018 для порівняння зростання пенсії найбільш вигідних умовах з розрахунком, який був зроблений тільки з урахуванням стажу роботи за вищезазначений період страхового стажу. ГУ ПФУ в Дніпропетровській області у листі №38172-30562/А-01/8-0400/21 від 28.10.2021 не надало розрахунки. Позивачка звернулася до Пенсійного фонду України із запитом щодо того, в якому випадку пенсія буде вище - з урахуванням стажу роботи чи із врахуванням стажу роботи і заробітної плати.

12.09.2023 позивачка звернулася до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області із проханням: 1) зробити перерахунок пенсії по інвалідності станом на 01.04.2018 на найбільш вигідних умовах, а саме з урахуванням стажу роботи, якщо така пенсія вища, ніж з урахуванням заробітної плати, та виплатити заборгованість по пенсії за наслідком такого перерахунку; 2) надати розрахунки пенсії станом на 01.04.2018 за період страхового стажу з 01.01.2016 до 31.12.2018 для порівняння із врахуванням заробітної плати (доходу) та з урахуванням стажу роботи.

Листом відповідача №50913-39742/А-01/8/-0400/23 від 16.10.2023 (лист отримано 01.11.2023) надано відповідь, в якій зазначено про виконання рішення суду у справах №210/5789/19 та №160/10329/22. В перерахунку пенсії на найбільш вигідних умовах згідно ст.42 Закону №1058-ІV позивачу було відмовлено.

Не погоджуючись із відмовою відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позивач звернувся до суду з даним позовом.

Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги частково виходив з того, що порушені права позивача підлягають захисту шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії станом на 01 квітня 2018 року на найбільш вигідних умовах для позивача.

Переглядаючи судове рішення, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів суду апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян регулюється Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058-IV).

Відповідно до частини першої статті 8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частина третя статті 4 Закону № 1058-IV визначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Згідно з частиною 1 статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера, та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 01.01.2016 або, у разі якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 незалежно від перерв.

За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30.06.2000 із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000.

З системного аналізу вказаної норми вбачається, що за загальним правилом обчислення пенсії здійснюється за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000. Однак, вказане правило має виключення, коли для обчислення пенсії може бути врахований страховий стаж до 01.07.2000 у двох випадках, а саме: за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження страхового стажу підряд до 01.07.2000 довідкою про заробітну плату первинними документами; у разі, якщо страховий стаж починаючи 01.07.2000 становить менше 60 місяців.

Згідно з частиною другою статті 42 Закону № 1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

За приписами частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Подібні за змістом положення містяться в Порядку 10-1, відповідно до пункту 3 якого перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (перерахунку) пенсії:

1) продовжував працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058-IV, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

2) продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.

Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Аналіз частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV свідчить, що цією нормою встановлено можливість перерахунку пенсії застрахованій особі, яка продовжувала працювати, з урахуванням додатково набутого нею страхового стажу. Такий перерахунок, на вибір пенсіонера, може здійснюватись або лише з урахуванням додатково набутого страхового стажу за умови перерахунку пенсії із заробітної плати (доходу), з якої ця пенсія була обчислена, або з урахуванням як зазначеного стажу, так і заробітної плати, яку пенсіонер отримував уже після призначення пенсії.

Частиною другою статті 40 Закону № 1058-IV визначено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується ПФУ за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

З наведеної норми вбачається, що під час здійснення перерахунку пенсії на підставі частини четвертої статті 42 Закону №1058-ІV у формулі визначення заробітної плати для обчислення пенсії можуть змінюватися лише показники суми коефіцієнтів заробітної плати за кожний місяць (Ск) та кількості місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати застрахованої особи (К).

Судом першої інстанції було правильно встановлено та не заперечується відповідачем, що при перерахунку пенсії позивача на виконання рішень суду коефіцієнт її заробітної плати змінився з 2,65723 на 2,63078.

Як на підставу для відмови позивачу у перерахунку пенсії на більш вигідних умовах відповідач у листі № 50913-39742/А-01/8/-0400/23 від 16.10.2023 зазначив, що рішенням суду у справі № 160/10329/22 зобов'язано Пенсійний фонд України здійснити перерахунок виключно з урахуванням заробітної плати за період страхового стажу з 01.01.2016 по 31.12.2018.

Колегія суддів критично оцінює такі доводи скаржника та погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що пенсійне законодавство передбачає здійснення перерахунку пенсії на найбільш вигідних для особи умовах без необхідності її додаткового звернення, а також не допускає зменшення розміру пенсійних виплат у разі такого перерахунку.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що зміна коефіцієнта заробітної плати у бік його зменшення, що фактично призвела до погіршення становища позивача, суперечить меті та змісту перерахунку пенсії як способу реалізації права особи на належне пенсійне забезпечення.

При цьому, обов'язок відповідача полягав не лише у формальному виконанні рішення суду, а й у забезпеченні дотримання гарантій, встановлених пенсійним законодавством, зокрема щодо недопущення зниження розміру пенсії та застосування найбільш вигідного для особи варіанту її обчислення.

З урахуванням наведених законодавчих норм та встановлених обставин, колегія суддів суду апеляційної інстанції погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що ефективним способом захисту порушених прав є зобов'язання пенсійного органу здійснити з 01.04.2018 перерахунок пенсії позивача на найбільш вигідних умовах на підставі ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу за період з 01.01.2016 до 31.12.2018.

Щодо позовних вимог позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити індексацію пенсії за період з 2018 по 2024 рік, а також нарахувати і виплатити компенсацію втрати частини доходів, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Визначення правильного розміру пенсії позивача підлягає здійсненню шляхом її перерахунку на найбільш вигідних умовах станом на 01.04.2018. Відтак, лише після проведення такого перерахунку та встановлення остаточного розміру пенсійних виплат можливо об'єктивно з'ясувати, чи підлягає пенсія індексації за відповідні періоди, а також чи виникли підстави для нарахування компенсації втрати частини доходів у зв'язку з несвоєчасною виплатою належних сум.

За відсутності фактично проведеного перерахунку неможливо визначити базовий розмір пенсії, від якого має обчислюватися індексація, а також встановити наявність та обсяг заборгованості, що є необхідною передумовою для застосування механізму компенсації втрати частини доходів.

За таких обставин, суд першої інстанції правильно вказав, що до моменту проведення відповідачем перерахунку пенсії та визначення її розміру на найбільш вигідних для позивача умовах вимоги щодо індексації пенсії за період з 2018 по 2024 рік і виплати компенсації втрати частини доходів є передчасними.

Колегія суддів також не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення у цій справі.

Посилання позивача на факт невиконання відповідачем рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.01.2020 по справі № 210/5789/19, а також на направлення державним виконавцем до органу досудового розслідування повідомлення про можливе вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України, саме по собі не є достатнім та належним обґрунтуванням необхідності застосування судового контролю у межах даної адміністративної справи.

Судовий контроль є процесуальним механізмом, що застосовується у виняткових випадках за наявності об'єктивно підтверджених обставин, які свідчать про реальну загрозу невиконання конкретного судового рішення у цій справі. Натомість наведені позивачем доводи стосуються виконання іншого судового рішення і не свідчать автоматично про намір чи фактичне ухилення відповідача від виконання рішення у даній справі.

Колегія суддів суду апеляційної інстанції відповідно до приписів ст. 77 КАС України відхиляє доводи відповідача, на підтвердження доводів скарги про те, що позовна вимога позивача про перерахунок пенсії з 01.04.2018 вже була предметом розгляду у попередніх двох справах № 210/5789/19 та № 160/10329/22, за результатами яких були прийняті рішення від 27.01.2020 та від 13.01.2023 про проведення перерахунку пенсії, оскільки Третій апеляційний адміністративний суд вже надав правову оцінку таким доводам в постанові від 03.12.2024 у даній справі.

Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи зазначене, суд першої інстанції вірно встановив обставини справи та ухвалив рішення з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційних скарг висновків суду першої інстанції не спростовують, підстави для скасування судового рішення відсутні.

Розподіл судових витрат не здійснюється у відповідності до норм ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 316, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2025 року в адміністративній справі №160/9915/24 - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку у випадках та строки визначені ст.ст. 328, 329 КАС України.

Повне судове рішення складено 18 лютого 2026 року.

Головуючий - суддя Н.І. Малиш

суддя Н.П. Баранник

суддя А.А. Щербак