Рішення від 20.02.2026 по справі 600/628/25-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/628/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, які полягають у відмові в перерахунку пенсії ОСОБА_1 листом ГУ ПФУ в Чернівецькій області від 30.01.2025 №342-177/В-17/8-2400/25;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок пенсії, ОСОБА_1 , з моменту звернення, а саме з 15.01.2025 р., та прийняти відповідне рішення.

1. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

2.АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

2.1. ПОЗИЦІЯ ПОЗИВАЧА.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що звернулася до ГУ ПФУ в Чернівецькій області із заявою про перерахунок пенсії, у якій просила призначити пенсійне забезпечення у розмірі 9136,64 грн. Однак, листом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області позивачу відмовлено у перерахунку пенсії, у зв'язку із відсутністю підстав для такого перерахунку. Вважає таку відмову відповідача протиправною, оскільки здійснений позивачем розрахунок пенсійного забезпечення значно покращує її становище як пенсіонера.

2.2 ПОЗИЦІЯ ВІДПОВІДАЧА.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що пенсія позивача обчислена та виплачується відповідно до норм чинного законодавства. Надалі розмір пенсійної виплати перераховуватиметься у порядку та на умовах, передбачених законом та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання пенсійного забезпечення. Вказуючи на відсутність протиправних дій по відношенню до позивача, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову.

3. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ, ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН.

Позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058) з 17.03.2014.

Розрахунок пенсії позивача проведено виходячи із страхового стажу тривалістю 34 роки 6 місяців 18 днів, або 414 місяців (врахованого по 15.11.2008).

Індивідуальний коефіцієнт страхового стажу становить 0,34500 (414 місяців : 12 місяців : 100 % х 1 %, де 1% - величина оцінки одного року страхового стажу). Тривалість стажу обчислено згідно наявних в матеріалах електронної пенсійної справи копій диплому НОМЕР_1 та трудової книжки НОМЕР_2 .

Пенсію обчислено з урахуванням заробітної плати за періоди:

- з 01.12.1985 по 30.11.1990 (згідно архівної довідки про заробіток від 15.04.2014 №298 визначено оптимальний варіант заробітку);

- з 01.07.2000 по 15.11.2008 за даними персоніфікованого обліку відповідно до фактично сплачених страхових внесків (за виключенням перерв), при індивідуальному коефіцієнті - 0,74570.

Середньомісячний розмір заробітної плати для обчислення пенсії з урахуванням проведеної індексації з 01.03.2024 становить 5961.48 грн. (7994,47 грн. х 0,74570, де 7994,47 грн. - збільшений показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії (3764,40 грн. х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 = 7994,47 грн.)).

Враховуючи показники страхового стажу позивача та заробітку розмір пенсійного забезпечення позивача становить 3452,27 грн., із яких:

- 2056,71 грн. - основний розмір пенсії за ст.27 Закону, обчислений виходячи із тривалості страхового стажу та розміру заробітку (5961,48 грн. х 0,34500);

- 304,29 грн. - доплата до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, згідно ч.1 ст. 28 Закону (до 2361,00 грн. прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність затверджений Законами України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та «Про Державний бюджет України на 2025 рік»);

- 839,00 грн. - доплата до мінімального розміру пенсії за віком для осіб, які досягли 65 років, згідно ч.2 ст.28 Закону (до 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, (до 3200,00 грн.) (8000,00 грн. х 40%, де 8000,00 грн. розмір мінімальної заробітної плати, затверджений з січня 2024 та з січня 2025 років));

- 170,00 грн. - доплата відповідно до абз.1 пп.7 п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (до 3370,00 грн.);

- 82,27 грн. - доплата за 4 роки страхового стажу понад необхідні для жінок 30 років страхового стажу згідно з ч.1 ст.28 Закону (2056,71 грн. х 4%).

15.01.2025 позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок її пенсії, оскільки вважає, що з урахуванням ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відомостей її трудової книжки, розмір пенсійного забезпечення має становити 9136,64 грн.

У відповідь на вказану заяву відповідач листом від 30.01.2025 повідомив пенсіонера, що пенсія обчислена та виплачується у відповідності до норм чинного законодавства. Надалі розмір пенсії позивача перераховуватиметься в порядку та на умовах, передбачених Законом та іншими нормативно-правовими актами України, які регулюють питання пенсійного забезпечення.

Вважаючи дії відповідача щодо відмови в перерахунку її пенсії протиправними, позивач звернулася до суду з цим позовом.

4. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

Статтею 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон №1058-ІV) зазначено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Чернівецькій області та їй призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач наполягає на наявності підстав для перерахунку її пенсії відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на підставі розрахунку пенсії, здійсненим в Пенсійному калькуляторі в Особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України.

З наведеного позивачем розрахунку можна констатувати, що при визначенні розміру пенсії, яка, на думку позивача, підлягає виплаті, взято за основу середню зарплату по Україні (Зс) за 2014-2016рр.: 7994,47грн.

Надаючи оцінку доводам позивача щодо наявності підстав для проведення перерахунку її пенсії згідно наведеного розрахунку, суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 27 Закону №1058-ІV передбачено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = ЗпхКс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

За приписами частини 2 статті 40 Закону №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зсх(Ск:К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою: Кз = Зв : Зс, де: Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи; Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно до частини п'ятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь.

Сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), визначається за формулою: Зв = З + Зд, де: Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу). У разі якщо сума страхових внесків, сплачена виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), для обчислення пенсії враховується розмір мінімальної заробітної плати. У разі якщо сума страхових внесків визначена платником та/або застрахованою особою, яка є працівником та гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", і сплачена виходячи з суми, що є більшою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), але меншою за фактичну суму заробітної плати (доходу) застрахованої особи, для обчислення пенсії враховується лише та частина суми заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); Зд - сума заробітної плати (доходу) або з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати застрахованої особи, розрахована виходячи із передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону доплати, за місяць, за який визначається коефіцієнт заробітної плати (доходу), або з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, і яка визначається за формулою: Зд = Д/Т * 100%, де: Д - сума доплати, здійснена відповідно до частини третьої статті 24 цього Закону, або додаткових сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати; Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

Згідно з частиною 2 статті 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Частиною 2 статті 40 Закону №1058-IV визначено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується ПФУ за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

З огляду на викладене під час здійснення перерахунку пенсії на підставі частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV у формулі визначення заробітної плати для обчислення пенсії можуть змінюватися лише показники суми коефіцієнтів заробітної плати за кожний місяць (Ск) та кількості місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати застрахованої особи (К).

Тобто перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV здійснюється із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, та розраховується за формулою, наведеною в частині другій статті 40 цього Закону. При такому перерахунку зазначений показник середньої заробітної плати залишається незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії.

Такий правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду від 13.06.2019 у справі №265/84/16-а, від 02 квітня 2024 року у справі №420/19398/23 та від 02.04.2024 у справі №420/19398/23.

Як встановлено матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за віком.

Предметом звернення позивача до ГУ ПФУ було саме здійснення перерахунку вже призначеної пенсії - пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2014-2016 роки, а не щодо перерахунку у зв'язку з призначенням їй іншого виду пенсії.

У даному випадку не відбулося зміни виду отримуваної пенсії, оскільки позивач, на момент звернення за перерахунком, з моменту призначення отримує той самий вид пенсії - за віком. При цьому вид пенсії з моменту призначення, позивач у своєму зверненні змінити не просила.

У матеріалах справи відсутні докази переведення (призначення) позивача на інші види пенсії на момент розгляду звернення.

Як зазначалось раніше, нормами ст.42 Закону №1058 передбачено, що перерахунок пенсії проводиться із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Відповідно до Закону №1058 пенсіонерам з метою збільшення розміру пенсій передбачено проведення індексації. Для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Оскільки показник середньої заробітної плати в Україні для обчислення пенсії визначається на день призначення пенсії, а не при її перерахунку на виконання ст.42 Закону України №1058 з урахуванням додаткового набутого за 24 місяці страхового стажу або з урахуванням індексації заробітку, дії пенсійного органу щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивачу є правомірними.

Позивач своє право на проведення перерахунку пенсії та врахування при цьому ст.40 Закону, обґрунтовує виключно проведеним самостійно розрахунком пенсії в Пенсійному калькуляторі в Особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України.

Надаючи оцінку вказаному підходу, суд зазначає, що сервіс «Пенсійний калькулятор» призначений для автоматичного розрахунку прогнозованого розміру майбутньої пенсії за віком, а не для перерахунку вже призначеної пенсії, та для автоматичного розрахунку загального страхового стажу, набутого застрахованою особою за даними персоніфікованого обліку, з наданням можливості застрахованій особі самостійно вносити дані трудової книжки та інших документів про стаж до 2004 року, а також заробітної плати до 01 липня 2000 року.

Так, згідно даних Пенсійного фонду України від 30 травня 2023 року (за посиланням https://www.pfu.gov.ua/2158668-pensijnyj-kalkulyator-korysnyj-servis-dlya-pidrahunku-majbutnoyi-pensiyi/) сервіс «Пенсійний калькулятор» дозволяє оцінити розмір майбутньої пенсії за віком. Цю послугу розроблено для людей, які хотіли б спрогнозувати своє пенсійне майбутнє і дізнатися орієнтовний розмір пенсії за віком за даними, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. При цьому користувач може додати відомості про ті періоди своєї трудової діяльності, які наразі в Фонді відсутні. Варто враховувати, що «Пенсійний калькулятор» розраховує прогнозний розмір пенсії за віком в цінах на час розрахунку: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки чи рівня інфляції. Також для визначення заробітної плати Пенсійний калькулятор використовує показники зарплати людини та середньої зарплати на момент проведення розрахунку. Саме тому розрахунок розміру пенсії в короткостроковій перспективі буде більш точним. Крім розміру майбутньої пенсії «Пенсійний калькулятор» дає змогу порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних про трудову діяльність до 01.01.2004) та дозволяє визначити ймовірний вік виходу на пенсію з урахуванням можливо набутого стажу (тобто 60, 63 чи 65 років).

Таким чином, при застосуванні сервісу «Пенсійний калькулятор» не враховуються особливості раніше призначеної пенсії, в тому числі щодо врахування показника середньої заробітної плати в Україні для обчислення пенсії при первинному призначенні пенсії, та наявні в матеріалах пенсійної справи документи чи їх відсутність.

Окрім цього, суд зазначає, що зі змісту листа ГУ ПФУ в Чернівецькій області від 30.01.2025 пенсійним органом інформовано позивача, що до загальної тривалості стажу не зараховано період роботи з липня 2001 року по січень 2002 року, оскільки в трудовій книжці відсутній запис про звільнення, що є порушенням норм Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою Міністерством праці України від 29.07.1993 №58 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 №9110, згідно якої, у разі звільнення працівника, всі записи роботу, внесені в трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи та печаткою підприємства або відділу кадрів.

Також, органом Пенсійного фонду повідомлено позивача, що в матеріалах електронної пенсійної справи наявна довідка від 21.03.2014 №234 за період з січня 1985 по грудень 1991, суми заробітку в якій відповідають сумам заробітку в долученій позивачем до звернення довідці від 26.03.2014 року №234 за час роботи в міському торгівельному об'єднанні "Продтовари". При цьому зазначено, що дана довідка була направлена на перевірку відповідності даних, в результаті якого були виявлені розбіжності в зазначених у довідці сумах з первинними документами, про що було складено акт та видано нову довідку від 15.04.2014 №298 за такий же період.

За таких обставин, суд критично оцінює доводи позивача щодо неврахування відповідачем періоду роботи з 1985 по 1989 роки при призначенні пенсії, оскільки це спростовується поданими відповідачем поясненнями та документами.

Інші доводи позивача не впливають на вищевикладені висновки суду та їх не спростовують.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та похідних вимог.

5.ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

6. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат з підстав, передбачених ст.139 КАС України, не здійснюється.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_3 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (пл.Центральна, 3, м.Чернівці, 58002 ЄДРПОУ 40329345).

Суддя В.О. Кушнір