20 лютого 2026 року м. Кропивницький Справа № 340/8063/25
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 січня 2026 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено, та вирішено:
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.10.2025року №12649/1 про грошове забезпечення станом на 01.01.2023;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та здійснювати виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 23.10.2025 року №12649/1 про грошове забезпечення станом на 01.01.2023рік починаючи з 01.02.2023 року.
Позивачем подано заяву про ухвалення додаткового рішення в частині стягнення судового збору.
Відповідно до ч.1 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення; 3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Рішенням суду від 07 січня 2026 року не вирішено питання про судові витрати.
Судом встановлено, що позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1226,20 грн. (а.с.1).
Відповідно до ч.3. ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пункт 3.1.4 ч.2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Розмір судового збору у 2025 році за цією позовною заявою становив 1211,20 грн, і саме ця сума підлягає стягненню за рахунок бюджетний асигнувань відповідача.
В свою чергу, повернення понадміру сплаченого судового збору регулюється ст.7 ЗУ "Про судовий збір".
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 139, 252 КАС України, суд
Заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення в частині стягнення судового збору - задовольнити частково.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Додаткове рішення може бути оскаржено безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, яка брала участь у справі, з моменту його складання.
Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА