Рішення від 20.02.2026 по справі 320/7482/26

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2026 року м. Київ справа №320/7482/26

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМЕРЦ АРМОР» до Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМЕРЦ АРМОР» із позовом до Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000», в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель державної прикордонної служби України щодо невідхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» та надання Товариству з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» 24 годин на усунення невідповідностей, яке оформлене Протоколом рішення уповноваженої особи щодо виявлення невідповідностей та розміщення повідомлення з вимогою про їх усунення UA-2026-01-29-012330-a від 17.02.2026, номер оголошення в електронній системі закупівель UA-2026-01-29-012330-a.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 29.02.2026 Головним центром капітального будівництва, реконструкції та закупівель державної прикордонної служби України було опубліковано оголошення про проведення спрощеної закупівлі - код ДК 021:2015 (35810000-5 «Індивідуальне обмундирування») Бронежилет модульний - 10 000 комплектів. Оголошення розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 (із змінами й доповненнями). Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМЕРЦ АРМОР» є учасником даної закупівлі та подало свою цінову пропозицію у терміни та порядку, передбаченому відповідачем. Цінова пропозиція позивача містить весь перелік необхідних документів.

17.02.2026 відповідачем під час оцінки пропозиції учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» було виявлено невідповідності у інформації/документах, наданих Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000».

Позивач зазначає, що всупереч вимог пункту 4 Додатку 4 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, у складі пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» надано довідку із некоректним зазначенням банківських реквізитів (не вказано МФО).

Також, всупереч вимогам пункту 9 Додатку 4 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, у складі пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» не надано листа-погодження Учасника з умовами проєкту Договору про закупівлю, що міститься в Додатку № 2 до Оголошення.

Позивач вважає, що пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» не відповідає технічним та якісним вимогам відповідача, а відтак відповідач повинен був відхилити її без надання 24 годин на виправлення недоліків, чого відповідачем зроблено не було, що є застосуванням дискримінаційного підходу до оцінки пропозицій учасників.

Так, відповідно п. 3 Оголошення відповідача, Технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі містяться у Додатку №3 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, відповідно до якого встановлено наступні якісні та технічні вимоги до предмета закупівлі:

бронежилет модульний (Тип 2, рівень П, вид 5, комплектація 1-6);

бронежилет модульний (далі - бронежилет, повинен відповідати технічній специфікації Міністерства оборони України ТС А01ХJ.29423- 420:2025 (02), тип жорстких бронеелементів - Тип 2, рівень захисту - Рівень П, вид предмета - Вид 5, комплектація - 1-6);

бронежилети мають бути виготовлені не раніше 2025 року;

розміри бронежилетів: М - 2000 шт, L - 7000 шт, XL - 1000 шт;

маркування виробу повинно відповідати вимогам п. 3.1.10 ТС А01ХJ.29423- 420:2025 (02), містити зображення емблеми Державної прикордонної служби України, надпис «власність ДПСУ, не для продажу».

Позивач вказує, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» у складі пропозиції було подано Протокол випробувань №42/2026 від 03.02.2026, відповідно до п.3.5 якого наявний опис маркування зразків, де зазначено, що на внутрішній частині бронежилету модульного та на захисних елементах міститься назва виробника та постачальника, але відсутнє зазначення їх адреси, як виробника так і постачальника, як того вимагає п. 3.1.10.4 та п. 3.1.10.5 ТС А01ХJ.29423-420:2025, що свідчить про невідповідність запропонованого Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» товару вимогам до маркування.

Крім того, Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» у складі своєї пропозиції не було надано документи щодо перевірки фурнітури пластикової за обсягом, що не відповідає п. 2 Додатку №3 Оголошення відповідача та свідчить про невідповідність запропонованого Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» товару вимогам відповідача за якістю.

На виконання вимог п. 4 Додатку №3 Оголошення відповідача, Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» було надано у складі пропозиції Гарантійний лист №319/4 від 12.02.2026, який не є належним, оскільки не містить номера технічної специфікації Міністерства оборони України, на відповідність якій Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» гарантує виготовити товар, у листі зазначено - гарантує відповідність якості вимогам ТС Міноборони.

На переконання позивача, зазначені обставини свідчать про ненадання у пропозиції Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» повного та належного пакету документів, передбачених Оголошенням відповідача про відповідність запропонованого Товару, що планується до поставки, технічним вимогам Замовника, що викладені у Оголошені.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, позивач звернувся з позовом до суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.02.2026 відкрито провадження в адміністративній справі №320/7482/26. Суд ухвалив розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін з урахуванням особливостей розгляду даної категорії справ, передбачених ст. ст. 268, 269, 282 Кодексу адміністративного судочинства України, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» та призначено судове засідання на 19 лютого 2026 року о 16:15. Зобов'язано відповідача у строк не пізніше 19 лютого 2026 року 13 год 00 хв. подати до суду відзив на позовну заяву та усі наявні підтверджуючі документи, у тому числі документи, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу. Запропоновано третій особі подати пояснення щодо позову разом з доказами, на які вона посилається та докази надіслання пояснень іншим учасникам справи одночасно з поданням пояснень до суду не пізніше 19 лютого 2026 року 13:00 год.

Від представника відповідача - Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України через систему «Електронний суд» було направлено до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній проти позову заперечує та просить суд відмовити у його задоволенні. Зазначає, що уповноваженою особою, з врахуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275, обґрунтовано та правомірно надано учаснику - Товариству з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» 24 години для усунення виявлених недоліків.

Також вказує, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» надано протокол випробування №043-Л26 від 26.01.2026, яким підтверджено вимоги п. 2 Обсягу перевірки бронежилетів модульних на відповідність вимогам ТС А01ХJ.29423-420:2025 в частині підтвердження протоколами випробувань незалежних акредитованих органів з оцінки відповідності в повному обсязі.

Зазначає, що за результатом розгляду пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000», з урахуванням виправлених невідповідностей в інформації та/або документах, що надані у складі пропозиції, було встановлено, що усі документи, надані в складі пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000», відповідають вимогам Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» відповідає кваліфікаційним критеріям, визначеним в умовах Оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

До суду від представника позивача надійшли заперечення (на відповідь на відзив), згідно яких запропонований учасниками товар повинен містити маркування відповідно до ТС МОУ, а відтак містити окрім назви виробника та постачальника й адресу.

Від представника третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» до суду через систему «Електронний суд» направлено письмові пояснення, згідно яких останній проти позову заперечує та просить суд відмовити у його задоволенні. Зазначає, що згідно вимог ТС 8105.30644-543:2025 (02) «ПАКУВАННЯ ТА МАРКУВАННЯ», а саме пункту 4.1.2. «Вимоги до маркування» на час правового режиму воєнного стану дозволяється не зазначати на маркуванні адресу про місцерозташування виробника/постачальника. Умовами договору можуть визначатись додаткові або інші вимоги до маркування, які не визначені цією ТС Міноборони. Вважає, що маркування товару повністю відповідає чинному законодавству України в умовах воєнного стану. При цьому, зазначена позиція була погоджена Міністерством оборони України ще у 2023 році та доведена до всіх виробників через Асоціацію «Укрлегпром» листом №408/2/1363 від 06.07.2023.

Щодо тверджень позивача про невідповідність товару вимогам якості щодо пластикової фурнітури вказує, що вони є помилковими, оскільки базуються на невірній класифікації конструктивного елемента виробу. При цьому, рамка однощілинна не використовується у Бронежилеті модульному «Корсар М3мп-6» (Тип 2, рівень П, вид 5, комплектація 1-6) виробництва ТОВ «НВП «ТЕМП-3000».

Крім того зазначає, що зміст Гарантійного листа №319/4 від 12.02.2026 достеменно відтворює (копіює) вимоги, викладені в пункті 4 Додатка №3 Оголошення. Це свідчить про повне та безумовне прийняття Учасником усіх технічних та гарантійних зобов'язань, визначених Замовником. Відсутність дублювання цифрового номера специфікації в самому тексті листа, при наявності прямого посилання на ТС Міноборони, не змінює суті зобов'язання та не робить його недійсним. При цьому, сам лист містить посилання на номер спрощеної закупівлі.

В судове засідання, призначене на 19.02.2026, позивач та відповідач не з'явилися, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.

Від позивача через систему «Електронний суд» надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.02.2026 відмовлено у задоволенні клопотання.

Від відповідача через систему «Електронний суд» надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.02.2026 відмовлено у задоволенні клопотання.

В судове засідання з'явився представник третьої особи, який заперечував проти позову, посилаючись на те, що підприємство віднесено до критично важливих, тому адреси виробництва не зазначено задля заходів безпеки та вказував, що модель бронежилету є більш сучасною. Крім того, зазначає, що зміст Гарантійного листа достеменно відтворює (копіює) вимоги, викладені в пункті 4 Додатка №3 Оголошення.

Заслухавши пояснення третьої особи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, враховуючи неявку позивача та відповідача у судове засідання, судом вирішено здійснювати подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок, засади планування та особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони регулюється Законом України «Про оборонні закупівлі» та Законом України «Про публічні закупівлі».

Частиною першою статті 2 Закону України «Про обороні закупівлі» визначено, що цей Закон застосовується за умови, що:

- вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони - 1,5 мільйона гривень, до визначених цим Законом державних замовників, які здійснюють оборонні закупівлі;

- закупівля товарів, робіт і послуг оборонного призначення містить відомості, що становлять державну таємницю, а також у разі закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями незалежно від вартості такої закупівлі.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оборонні закупівлі» оборонні закупівлі здійснюються на основі таких принципів: своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони; послідовність прийняття та виконання рішень щодо розроблення, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, систематичність їх виконання; конкурентність; ефективність використання коштів, результативність; відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці); запобігання корупції, зловживанням та дискримінації; цілісність, узгодженість, системність планування та фінансування оборонних закупівель, урахування пріоритетів і обмежень, встановлених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 №1275 затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (надалі за текстом - Особливості).

Пунктами 1-8 Особливостей визначено, що ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення оборонних закупівель (далі - закупівлі) для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів), (далі - державні замовники) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.

Державні замовники здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до цих особливостей.

Придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин) може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.

Під час здійснення закупівель державні замовники визначають предмет закупівлі відповідно до вимог Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 №708.

Отже, на період дії правового режиму воєнного стану застосовуються приписи статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, відповідно до яких придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.

Тому, враховуючи приписи статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» та абзацу четвертого пункту 8 Особливостей, процедура закупівлі, проводиться відповідно до статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон №922-VIII), яка врегульовує процедуру проведення спрощеної закупівлі.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону №922-VIII, закупівля здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/ спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про оборонні закупівлі» оборонні закупівлі здійснюються на основі таких принципів:

- своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони;

- послідовність прийняття та виконання рішень щодо розроблення, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, систематичність їх виконання;

- конкурентність;

- ефективність використання коштів, результативність;

- відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці);

- запобігання корупції, зловживанням та дискримінації;

- цілісність, узгодженість, системність планування та фінансування оборонних закупівель, урахування пріоритетів і обмежень, встановлених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони.

Статтею 12 Закону №922-VIII передбачено, що електронна система закупівель повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам, обмін і збереження інформації та документів має відбуватися з гарантуванням непорушності даних про учасників і їхніх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій.

Статтею 14 Закону №922-VIII визначено, що спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.

Спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів:

- оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі;

- уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі;

- подання пропозицій учасниками;

- проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону;

- розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника;

- визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю;

- розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов'язково зазначаються:

- найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;

- назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);

- інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;

- кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;

- строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

- умови оплати;

- очікувана вартість предмета закупівлі;

- період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель);

- кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю);

- перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв;

- розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати);

- розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати);

- розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.

Вимоги до предмета закупівлі, визначені замовником, можуть зазначатися шляхом завантаження окремих файлів до оголошення про проведення спрощеної закупівлі або в електронній формі з окремими полями в електронній системі закупівель.

У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників.

Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозицій.

У разі якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника.

Пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу.

Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію, у тому числі до визначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі частини предмета закупівлі (лота).

Пропозиції учасників, подані після закінчення строку їх подання, електронною системою закупівель не приймаються.

Пропозиція учасника повинна містити підтвердження надання учасником забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.

Розкриття пропозицій відбувається у порядку, передбаченому абзацами першим і другим частини першої статті 28 цього Закону.

Замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною.

Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п'ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

За результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця.

Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель.

У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.

Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично.

Замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо:

- пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі;

- учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

- учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю;

- якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

Інформація про відхилення пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику, пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

Учасник, пропозиція якого відхилена, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі. Не пізніше ніж через три робочих дні з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель замовник зобов'язаний надати йому відповідь.

Замовник може укласти договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, на наступний день після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, але не пізніше ніж через 20 днів.

Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону.

З метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку (частина 20 статті 14 Закону № 922-VIII).

Як встановлено судом, 29.01.2026 Головним центром капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України оголошено про проведення спрощеної/допорогової закупівлі UA-2026-01-29-012330-a за кодом ДК 021:2015: 35810000-5 - Індивідуальне обмундирування (Бронежилет модульний). Кінцевий строк подання тендерних пропозицій - 13.02.2026 00:00.

Закупівля товару, який є предметом закупівлі, здійснювалася з урахуванням норм та положень Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 (зі змінами), у порядку проведення спрощених закупівель, визначеному Законом України «Про публічні закупівлі».

13.02.2026, після розкриття пропозицій, встановлено, що найбільш економічно вигідною є пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000».

17.02.2026 відповідачем під час оцінки пропозиції учасника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» було виявлено невідповідності у інформації/документах, наданих Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» та надано 24 години для усунення недоліків відповідно до п. 8 Особливостей, а саме:

1. Відповідно до пункту 4 Додатку 4 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Учасник має надати: - Довідку, яка містить інформацію про учасника закупівлі, а саме: Повне найменування; Юридична адреса; Поштова або фактична адреса; Банківські реквізити (поточний рахунок, назва банку, в якому відкритий рахунок та МФО); Тел.; E-mail; Посада керівника та П.І.Б. (для ФОП зазначається П.І.Б). Всупереч зазначеної вимоги, у складі пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» надано довідку із некоректним зазначенням банківських реквізитів (не вказано МФО).

2. Відповідно до пункту 9 Додатку 4 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Учасник має надати: Лист-погодження Учасника з умовами проєкту Договору про закупівлю, що міститься в Додатку № 2 до Оголошення. Всупереч зазначеної вимоги, у складі пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» не надано листа-погодження Учасника з умовами проєкту Договору про закупівлю, що міститься в Додатку № 2 до Оголошення.

Згідно змісту пункту 43 Постанови 1178, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Згідно до вимог другого абзацу пункту 43 Постанови 1178 під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Судом встановлено, що на виконання повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» було оприлюднено документи, за результатами розгляду яких уповноваженою особою було встановлено виправлення даним учасником невідповідностей в інформації та/або документах, наданих у складі пропозиції та які були оприлюднені Замовником в електронній системі закупівель.

18.02.2026 уповноваженою особою прийнято рішення про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» переможцем спрощеної закупівлі на закупівлю за предметом Код ДК 021-2015: 35810000-5: «Індивідуальне обмундирування» (Бронежилет модульний), номер оголошення в електронній системі закупівель UA-2026-01-29-012330-а (протокол від 18.02.2026 № 456).

Невідповідності, на виправлення яких учаснику (третій особі) було надано 24 години, не стосуються інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонував учасник (третя особа) в тендерній пропозиції, виправлення яких призвело б до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі, тощо. Зі змісту тендерної пропозиції третьої особи, відповідні документи нею було надано. Зокрема, надано протокол випробувань №42/2026 від 03.02.2026, протокол №043-Л26 від 26.01.2026, протокол №075-Л26 від 05.02.2026, протокол №64026.26 від 29.01.2026, протокол №64035.26 від 04.02.2026. Отже, така обставина для унеможливлення усунення недоліків як ненадання документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі - відсутня.

Відтак, уповноваженою особою, у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275, обґрунтовано та правомірно надано учаснику ТОВ «НВП «Темп-3000» 24 години для усунення виявлених невідповідностей у поданій тендерній пропозиції із дотриманням.

Щодо тверджень позивача про невідповідність бронежилетів модульних вимогам п. 3.1.10.4 та п. 3.1.10.5 ТС А01ХJ.29423-420:2025, суд зазначає таке.

Згідно вимог п. 3.1.10.4 ТС А01ХJ.29423-420:2025 перевіряється: назва (відповідно до пункту ІІІ Передмови цієї ТС Міноборони); назва моделі БМ; клас захисту БМ та позначення національного стандарту, якому відповідає цей клас захисту; розмір і зріст БМ або умовний розміро-зріст; номер та дата договору, номер партії та номер чохла БМ в партії; емблема Збройних Сил України; ННН: (номенклатурний номер НАТО); дата виготовлення (місяць та дві останні цифри року); назва постачальника (виробника), його адреса; правила догляду за чохлом; попереджувальний напис: «Під час чищення або прання чохла БМ захисні елементи треба вийняти»; напис «ВЛАСНІСТЬ ЗСУ, НЕ ДЛЯ ПРОДАЖУ»; умови зберігання.

Згідно п. 3.1.10.5 ТС А01ХJ.29423-420:2025 перевіряється: клас захисту (рівень захисту) захисного елемента та позначення національного стандарту, якому відповідає цей клас (рівень) захисту; емблема Збройних Сил України; розмір захисного елемента; номер партії та номер захисного елемента в партії; дата виготовлення (місяць та дві останні цифри року); назва постачальника (виробника), його адреса; спеціальні правила поводження із захисним елементом; позначення зовнішньої/внутрішньої сторони захисного елемента; напис «ВЛАСНІСТЬ ЗСУ, НЕ ДЛЯ ПРОДАЖУ»; умови зберігання.

Відповідно до вимог пункту 2 Додатку 3 до Оголошення учасником допускається застосовування пакування та маркування відповідно до вимог технічної специфікації (технічного опису) Міністерства оборони України ТС 8105.30644- 543:2025 (02), згідно п. 4.1.2. вимоги до маркування ТС 8105.30644-543:2025 (02) «На час правового режиму воєнного стану дозволяється не зазначати на маркуванні адресу про місце розташування виробника/постачальника» для не можливості використання ворогом в своїх цілях. Отже після розгляду протоколу випробувань №42/2026 від 03.02.2026, з урахуванням вимог п. 4.1.2., вимоги до маркування ТС 8105.30644-543:2025 (02) відповідають вимогам п. 3.1.10.4 та п. 3.1.10.5 ТС А01ХJ.29423-420:2025.

Відтак, твердження позивача про невідповідність пропонованого товару учасником в частині ненанесення «його адреси» згідно вимог п. п. 3.1.10.4 та п. 3.1.10.5 ТС А01ХJ.29423-420:2025 не знайшли свого підтвердження.

Також, судом встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» було надано протокол випробування №043- Л26 від 26.01.2026, в якому перевірялася «рамка бронежилета велика (пряжка пазова 80 мм.)» та підтверджено вимоги п. 2 Обсягу перевірки бронежилетів модульних на відповідність вимогам ТС А01ХJ.29423-420:2025 в частині підтвердження протоколами випробувань незалежних акредитованих органів з оцінки відповідності в повному обсязі.

Окрім цього, встановлено, що на виконання вимог п. 4 Додатку №3 Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» надано листа №319/4 від 12.02.2026 із чітким твердженням вимог Замовника в частині гарантій на пропонований товар із зазначенням термінів, що відповідають вимогам 3.6 Гарантії постачальника (виробника) ТС А01ХJ.29423-420:2025. При цьому, замовником не встановлювалися вимоги щодо зазначення номеру технічної специфікації МОУ.

За таких обставин суд дійшов висновку, що подані Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» документи підтверджують відповідність запропонованого товару предмету закупівлі, визначеному оголошенням.

Метою адміністративного судочинства у силу приписів частини 1 статті 2 КАС України є ефективний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно пункту 19 частини 1 статті 4 КАС України, індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Відповідно до частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Суд вказує, що оскаржуване повідомлення про усунення невідповідностей за своєю правовою природою є процедурним рішенням Замовника, яке реалізується безпосередньо в момент його оприлюднення в електронній системі закупівель. Оскільки 24-годинний строк на момент звернення до суду вже минув, а інший Учасник скористався правом на виправлення помилок, оскаржуване рішення вичерпало свою дію фактичним виконанням. Судове скасування акта, який вже виконаний, не може призвести до відновлення первісного стану.

Крім того, повідомлення про усунення невідповідностей, адресоване третій особі (іншому учаснику), жодним чином не змінює обсяг прав чи обов'язків самого позивача, не встановлює для нього додаткових обмежень і не впливає на оцінку його власної тендерної пропозиції.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На виконання цих вимог позивачем не доведено належними та допустимими доказами неправомірність прийнятого рішення відповідачем.

Відтак, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, виходячи з наведених висновків в цілому, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки адміністративний позов не підлягає задоволенню, відсутні підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 243-246, 250, 255, 282 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМЕРЦ АРМОР» відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини четвертої статті 282 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні скарги на судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених цією статтею, можуть бути подані до Шостого апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня їх проголошення. У разі розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом двох днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Колеснікова І.С.