м. Вінниця
19 лютого 2026 р. Справа № 120/10484/25
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку позивача, відмови Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у призначенні ОСОБА_1 субсидії. Тому, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 04.08.2025 року було відкрито провадження у даній адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У встановлений судом строк представником відповідача подано відзив на позовну заяву, в якому він заперечував щодо задоволення позовних вимог, зазначивши, що розрахунок житлової субсидії позивача проведено в межах чинного законодавства та жодним чином не порушуючи її прав.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, вивчивши зміст позовної заяви і відзиву на позов, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
В грудні 2024 року позивач подала до уповноваженого органу заяву про призначення та надання житлової субсидії з 15.10.2024 року.
Листом №4769-3801/Б-02/8-0200/25 від 09.04.2025 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило позивача про те, що відповідно до поданої нею заяви про призначення житлової субсидії, зареєстрованої в Головному управлінні 18.12.2024 за №877749, домогосподарству позивача призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг з 01.12.2024 по 30.04.2025 в сумі 0 грн.
Також повідомлено, що за даним зверненням здійснено призначення житлової субсидії без урахування послуги з постачання газу на опалення 102.1, оскільки в результаті електронного обміну інформацією, надавачем послуги - ТОВ "ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" (ЄДРПОУ організації 40121452) не підтверджено її наявність у домогосподарстві позивача за особовим рахунком НОМЕР_1 (зазначеним у заяві, засвідченій особистим підписом позивача), тому підстави для розрахунку даної послуги відсутні.
Також зазначено, що відповідно до поданої декларації, позивач перебуває у шлюбі з ОСОБА_2 , який зареєстрований за іншим домогосподарством, а тому, при проведенні розрахунку житлової субсидії на опалювальний період 2024- 2025 років враховано (за даними отриманими в порядку електронного обміну інформацією з Державною податковою службою та Пенсійним фондом України) доходи домогосподарства позивача за ІІ та ІІІ квартали 2024 року у розмірі 50276,94 грн. Сукупний середньомісячний дохід домогосподарства в розмірі 8379,49грн (50276,94 грн / 6 місяців) забезпечує можливість сплати витрат на оплату житловокомунальних послуг самостійно.
Вказаний спір виник у зв'язку із незгодою позивача з діями відповідача щодо відмови в призначенні житлової субсидії, у зв'язку з чим позивач звернулася з даним позовом до суду.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пунктом 7 частини першої статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що до повноважень Кабінету Міністрів України належить встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.
Умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій визначається Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 за № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (далі - Положення №848, в редакції чинній на час прийняття оскаржуваного рішення).
Відповідно до п. 3 Положення №848, житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.
За приписами п.9 Положення №848 визначено, що призначення житлових субсидій здійснюється починаючи з 1 грудня 2022 р. - органами Пенсійного фонду України.
Заяви про призначення та надання житлової субсидії за формою згідно з додатком 1 (далі - заява) з необхідними документами та/або відомостями приймаються від громадян органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).
Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортним документом іноземця або документом, що посвідчує особу без громадянства, посвідкою на постійне/тимчасове проживання, посвідченням біженця або іншим документом, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України), подає:
заяву;
декларацію;
довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом уповноваженого органу у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);
рішення суду (в разі наявності);
інші документи, які не передбачені цим пунктом, але відповідно до цього Положення необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).
Зазначені документи подаються структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, посадовим особам виконавчого органу, центру надання адміністративних послуг за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання), органу Пенсійного фонду України - незалежно від місця проживання (пункт 43 Положення №848).
За приписами п.48, п.49 Положення №848, під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням.
У разі коли документи, передбачені пунктом 43 цього Положення, подано не в повному обсязі, уповноважений орган інформує заявника про необхідність подання таких документів. Питання призначення житлової субсидії розглядається уповноваженим органом за умови надходження документів, які не були подані одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.
Громадянин, який звернувся за призначенням житлової субсидії, має право надавати уповноваженому органу додаткові документи, що не передбачені цим Положенням, але необхідні для прийняття об'єктивного рішення.
Відповідно до п.50 Положення №848 передбачено, що для призначення житлових субсидій на запит уповноважених органів у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості, зокрема про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами - управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, у яких зазначається:
- розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;
- розмір внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку.
Відомості, зазначені в абзацах восьмому - дванадцятому пункту 50 цього Положення, уповноважені органи можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо (пункт 52 Положення №848).
За приписами п.60 Положення №848 визначено, що уповноваженим органом протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про:
призначення житлової субсидії;
непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення);
відмову в призначенні житлової субсидії.
Уповноважений орган не призначає (не розраховує) житлову субсидію на житлово-комунальні послуги, що надаються управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, які не подали відомостей про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, зокрема щодо:
розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;
розміру внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку.
Заявник має право оскаржити до суду рішення уповноваженого органу щодо розміру призначеної субсидії або про відмову в призначенні житлової субсидії (пункт 64 Положення №848).
З аналізу вищенаведених норм вбачається, що для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом громадянина України подає до уповноваженого органу, зокрема, заяву та декларацію, а на запит уповноважених органів у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості, зокрема про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами - управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг.
При цьому, відомості, зазначені в абзацах восьмому - дванадцятому пункту 50 цього Положення, уповноважені органи можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо.
У разі не подання відомостей про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, зокрема, щодо розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, розміру внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку, що надаються управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, уповноважений орган не призначає (не розраховує) житлову субсидію на такі житлово-комунальні послуги.
Так, як встановлено судом з матеріалів справи ОСОБА_1 подала до уповноваженого органу заяву про призначення та надання житлової субсидії.
Листом №4769-3801/Б-02/8-0200/25 від 09.04.2025 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило позивача про те, що відповідно до поданої нею заяви про призначення житлової субсидії, зареєстрованої в Головному управлінні 18.12.2024 за №877749, домогосподарству позивача призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг з 01.12.2024 по 30.04.2025 в сумі 0 грн.
Також повідомлено, що за даним зверненням здійснено призначення житлової субсидії без урахування послуги з постачання газу на опалення 102.1, оскільки в результаті електронного обміну інформацією, надавачем послуги - ТОВ "ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" (ЄДРПОУ організації 40121452) не підтверджено її наявність у домогосподарстві позивача за особовим рахунком НОМЕР_1 (зазначеним у заяві, засвідченій особистим підписом позивача), тому підстави для розрахунку даної послуги відсутні.
Також зазначено, що відповідно до поданої декларації, позивач перебуває у шлюбі з ОСОБА_2 , який зареєстрований за іншим домогосподарством, а тому, при проведенні розрахунку житлової субсидії на опалювальний період 2024- 2025 років враховано (за даними отриманими в порядку електронного обміну інформацією з Державною податковою службою та Пенсійним фондом України) доходи домогосподарства позивача за ІІ та ІІІ квартали 2024 року у розмірі 50276,94 грн. Сукупний середньомісячний дохід домогосподарства в розмірі 8379,49грн (50276,94 грн / 6 місяців) забезпечує можливість сплати витрат на оплату житловокомунальних послуг самостійно.
В той же час, як зазначалося судом, за приписами п.60 Положення №848 визначено, що уповноваженим органом протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про:
призначення житлової субсидії;
непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення);
відмову в призначенні житлової субсидії.
В пункті 62 Положення № 848 визначено, що у разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії уповноважений орган повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому уповноважений орган інформує заявника про прийняте рішення в паперовій формі з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або Портал Дія.
У період дії воєнного стану в Україні уповноважений орган може повідомляти заявнику про прийняте рішення в телефонному режимі із внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників, в якому зазначається: номер рішення уповноваженого органу; номер телефону заявника; прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) заявника; прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) посадової особи, яка здійснювала інформування; дата та час телефонного дзвінка.
Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого періоду (пункт 82 Положення № 848).
З матеріалів справи слідує, що про відмову в призначенні субсидії позивачу стало відомо з листа Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №4769-3801/Б-02/8-0200/25 від 09.04.2025 року, що свідчить про порушення пенсійним органом триденного строку з дня прийняття такого рішення для повідомлення про відмову у призначенні житлової субсидії, передбаченого пунктом 62 Положення № 848.
Інших доказів, які свідчили б про належне повідомлення позивача про прийняте рішення, відповідно до вказаних положень, відповідачем надано не було.
Зазначене порушення відповідачем вимог пункту 62 Положення № 848 щодо інформування позбавило позивача можливості своєчасно надати до пенсійного органу додаткові документи та мати можливість отримати житлову субсидію з початку спірного періоду, у відповідності до пункту 82 Положення № 848.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про протиправну бездіяльність відповідача щодо не повідомлення позивача про прийняте рішення.
В контексті вказаного, суд звертає увагу, що надавачем позивачеві послуг з постачання природного газу є ГК «Нафтогаз України», ТОВ, що підтверджується платіжними інструкціями, долученими позивачем до матеріалів справи, то відповідачем безпідставно відмовлено в наданні субсидії на послуги з постачання природного газу.
Окрім того, матеріали справи не містять доказів такого не підтвердження послуги її надавачем.
Відповідачем доказів врахування даних відомостей при призначенні субсидії позивачеві суду не надані.
При цьому, за приписами п.52 Положення №848 визначено, що відомості, зазначені в абзацах восьмому - дванадцятому пункту 50 цього Положення, уповноважені органи можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо.
Проте, доказів того, що відповідач вживав заходів направлених на отримання такої інформації матеріали справи не містять, а відповідачем суду не надано.
За викладеного, з урахуванням аналізу вищенаведених норм законодавства та встановлених судом обставин справи у їх сукупності, суд приходить до висновку, що за умови невжиття відповідачем всіх заходів, направлених на отримання інформації для призначення житлової субсидії, дії відповідача щодо відмови у призначенні житлової субсидії без урахування всіх видів комунальних послуг, зазначених у заяві позивача, є передчасними.
В свою чергу, неналежне повідомлення позивача про прийняте рішення щодо відмови в призначенні субсидії позбавило останню можливості надати відповідачу додаткові докази
Позивач у позовній заяві просить суд, зобов'язати ГУ ПФ України у Вінницькій області призначити здійснити перерахунок субсидії з повною виплатою за опалювальний період з 15.10.2024 року по 15.04.2025 року та автоматично продовжити субсидію на літній період з 15.04.2025 року по 15.10.2025 року.
В той же час, обираючи спосіб захисту порушеного права позивача, суд зазначає наступне.
Як вказав Верховний Суд у постанові від 15.12.2021 у справі № 1840/2970/18 на законодавчому рівні поняття «дискреційні повноваження» суб'єкта владних повноважень відсутнє. У судовій практиці сформовано позицію щодо поняття дискреційних повноважень, під якими слід розуміти такі повноваження, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибирати один з кількох варіантів конкретного правомірного рішення. Водночас, повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб'єкта владних повноважень. Тому, у разі настання визначених законодавством умов відповідач зобов'язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов'язати до цього в судовому порядку.
Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі.
Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність, закріпленим частиною другою статті 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Відповідно до пункту 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні (абз. 2 частини четвертої статті 245 КАС України).
З огляду на висновок суду про протиправну бездіяльність відповідача щодо не повідомлення позивача про прийняте рішення про відмову у призначенні житлової субсидії у порядку та строки, визначені у пункті 62 Положення № 848 та про протиправність рішення відповідача, суд дійшов висновку, що належним та ефективним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання відповідача повторно розглянути питання про призначення субсидії з 15.10.2024 року.
При повторному розгляді відповідачу належить прийняти обґрунтоване рішення, що буде відповідати критеріям правомірного рішення суб'єкта владних повноважень (частина друга статті 2 КАС України) та приписам Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.
З урахуванням вказаного, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не повідомлення позивача про прийняте рішення про відмову у призначенні житлової субсидії у порядку та строки, визначені у пункті 62 Положення № 848 та зобов'язання відповідача повторно розглянути питання про призначення позивачу субсидії з 15.10.2024 року, враховуючи правову оцінку, надану судом у даному рішенні.
Згідно частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, у зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог, у відповідності до ст. 139 КАС України необхідно стягнути на користь позивача судові витрати у розмірі 605,60 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Керуючись ст.ст. 73 - 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо не повідомлення ОСОБА_1 про прийняте рішення щодо відмови у призначенні їй житлової субсидії у порядку та строки, визначені у пункті 62 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення та надання житлової субсидії з 15.10.2024 року, враховуючи правову оцінку, надану судом у даному рішенні.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, Вінницька область, 21005, код ЄДРПОУ: 13322403)
Суддя Чернюк Алла Юріївна