нп 3/490/160/2026
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08
e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua Код ЄДРПОУ 02892528
Справа № 490/7601/25
11.02.2026р. суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І., за участю секретаря Свєтликова А.Ю., представника митниці Квасниці Ю.А., розглянувши матеріали які надійшли з Миколаївської митниці у відношенні
громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , директора ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (25006, Кiровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Ельворті, буд. 2, ЄДРПОУ 43829242), паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 01.12.2007 Кіровським РВ УМВС України в Кіровоградській області, РНОКПП НОМЕР_2 ,
про вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,
04.09.2025р. відносно ОСОБА_1 , директора ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», складено протокол про порушення митних правил №0063/UA50400/2025 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Згідно вказаного протоколу, будучи директором ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» ОСОБА_1 , вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару - «Олія соняшникова», загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980,00 грн., з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товару підроблених документів, а саме: рахунків-фактур: № 120721-2-ET від 12.07.2021, № 120721-2-UN від 12.07.2021, № 120721-1-ET від 12.07.2021, № 120721-1-UN від 12.07.2021; зовнішньоекономічних контрактів: від 29.05.2021 № 290521-UN, від 31.03.2021 № 310321-ET, від 29.03.2021 № 290321-UN, від 29.05.2021 № 290521-ET, а також шляхом надання у якості підстави для переміщення вищевказаних товарів через митний кордон України митних декларацій типу ЕК 10 ДР: від 12.07.2021 № UA504060/2021/000049, від 12.07.2021 № UA504060/2021/000050, від 12.07.2021 № UA504060/2021/000051, від 12.07.2021 № UA504060/2021/000052, які містять неправдиві дані щодо одержувача вищевказаного товару - компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (1171 Budapest, Lugas u.7, Hungary).
Представник митниці Квасніца Ю.А. у судовому засіданні пояснив, що 17.03.2025 Миколаївською митницею за вхідним номером 907/8.5/7.16-2-20 отримано відповідь від Сектору міжнародного поліцейського співробітництва ГУНП в Миколаївській області (від 17.03.2025 року вихідний № 46159-2025), щодо отриманої відповіді правоохоронних органів Угорщини та Чеської Республіки (а.с. 38).
За результатом розгляду вказаної вище відповіді та опрацювання документів, які надійшли від правоохоронних органів Угорщині встановлено наступне: на момент укладення вищевказаних контрактів, тобто з 29.03.2021 по 29.05.2021, та здійснення експортних зовнішньоекономічних операцій, тобто з 09.07.2021 по 12.07.2021, ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ) не був керівником компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT», відповідно він не міг діяти в інтересах угорської компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT» та підписувати відповідні зовнішньоекономічні контракти.
Також, банківські рахунки компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT», реквізити яких були зазначені у вищевказаних зовнішньоекономічних контрактах, на момент здійснення експортних операцій, вже були закриті, що унеможливлювало здійснення валютних розрахунків між ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ»
На підставі викладеного представник митниці клопотав про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, із застосуванням до нього стягнень у вигляді: штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил, тобто в сумі 38 459 980 (тридцять вісім мільйонів чотириста п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот вісімдесят) гривень 00 копійок; конфіскації товару: «Олія соняшникова» загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980 грн 00 коп.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 541 МК України, виконання постанови в частині конфіскації вищевказаного товару просив здійснити шляхом стягнення з особи, яка вчинила порушення митних правил - ОСОБА_1 , його вартості, тобто грошових коштів у сумі 38 459 980 (тридцять вісім мільйонів чотириста п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот вісімдесят) гривень 00 копійок.
ОСОБА_1 у призначене судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце слухання справи. Про причини неявки суд не повідомив, із клопотанням про відкладення судового засідання не звертався, жодних заяв чи письмових пояснень по суті протоколу від нього не надходило.
Таким чином суд вважає, що ОСОБА_1 були створені всі умови для реалізації права особи на доступ до правосуддя, та приймаючи до уваги те, що останній до суду жодного разу не прибув, є підстави вважати, що така поведінка свідчить про небажання приймати участь під час розгляду справи та, можливо, як спосіб особи уникнути відповідальності.
Подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання провадження у ній, яким є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її з дотриманням вимог закону, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних порушень та запобігання таким правопорушенням, тому суд вважає, що з метою розгляду справи, її необхідно розглянути в межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення та на підставі наявних доказів.
Зазначені висновки повністю узгоджуються з позицією ЄСПЛ, який наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Вислухавши наведені пояснення представника митниці, вивчивши додані до адміністративного протоколу матеріали, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України з огляду на наступне.
Положеннями ч. 1 ст. 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 р. № 8 судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Також, відповідно до абз. 2 п. 6 даної Постанови, підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-ХІІ (далі - Закон), суб'єкти, які є сторонами зовнішньоекономічного договору (контракту), мають бути здатними до укладання договору (контракту) відповідно до цього та інших законів України та/або закону місця укладання договору (контракту). Зовнішньоекономічний договір (контракт) складається відповідно до цього та інших законів України з урахуванням міжнародних договорів України. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності при складанні тексту зовнішньоекономічного договору (контракту) мають право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій, якщо це не заборонено прямо та у виключній формі цим та іншими законами України. Зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом. У разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги. Повноваження представника на укладення зовнішньоекономічного договору (контракту) може випливати з доручення (довіреності), установчих документів, договорів та інших підстав, які не суперечать цьому Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді. Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами (ч. 5 ст. 65 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України декларант - особа, яка самостійно здійснює декларування або від імені якої здійснюється декларування.
Згідно з п. 43 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу України посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Відповідно до ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
У період з 09.07.2021 по 12.07.2021, через митного брокера ТОВ МП «Термінал-Укрхарчозбутсировина» (54001, м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 63, код ЄДРПОУ 13857469), в особі агента з митного оформлення ОСОБА_5 , на підставі Договору про надання митно-брокерських послуг № 10/2020-MZI від 27.10.2020, ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (25006, Кiровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Ельворті, буд. 2, ЄДРПОУ 43829242) подало до Миколаївської митниці електронні митні декларації типу ЕК 10 РР з метою оформлення у митний режим «експорт» наступного товару: «Олія соняшникова», загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980,00 грн.
Згідно з вищевказаними митними деклараціями заявлено: продавець та відправник (графа 2) - ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (25006, Кіровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Ельворті, буд. 2, ЄДРПОУ 43829242); покупець та вантажоодержувач (графа 8) - «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (1171 Budapest, Lugas u.7, Hungary).
Разом з митними деклараціями типу ЕК 10 РР, в якості підстави для переміщення через митний кордон України вищевказаного товару, ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», через вищезазначеного митного брокера, до Миколаївської митниці подано наступні документи:
1) зовнішньоекономічні контракти: від 29.05.2021 № 290521-UN, від 31.03.2021 № 310321-ET, від 29.03.2021 № 290321-UN, від 29.05.2021 № 290521-ET, які укладені ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», в особі директора ОСОБА_1 , з компанією «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (Угорщина), в особі директора ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ).
2) рахунки-проформи: № 290521-ET від 29.05.2021, № 310321-ET від 31.03.2021, № 290321-UN від 29.03.2021, які виставлені ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (продавець) на адресу «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (покупець) на виконання вищевказаних контрактів.
У подальшому вищевказаний товар, а саме «Олія соняшникова», загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980,00 грн, 10.07.2021 був вивезений за межі митної території України через пункт пропуску «Дніпро-Бузький морський торговельний порт» митного поста «Дніпро-Бузький» Миколаївської митниці на морському судні «MRC HATICE ANA».
З метою виконання вимог ст. 261 Митного кодексу України 12.07.2021, через вищевказаного митного брокера, ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» подало до Миколаївської митниці додаткові митні декларації типу ЕК 10 ДР на наступний товар: «Олія соняшникова», загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980,00 грн.
Згідно з вищевказаними митними деклараціями також заявлено відомості про відправника та вантажоодержувача вищевказаних товарів, а саме: відправник/експортер (графа 2) - ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (25006, Кiровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Ельворті, буд. 2, ЄДРПОУ 43829242); покупець та вантажоодержувач (графа 8) - «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (1171 Budapest, Lugas u.7, Hungary).
Відповідно до ст. 417 Митного кодексу України декларування товару здійснювалось митним брокером ТОВ МП «Термінал-Укрхарчозбутсировина» (54001, м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 63, код ЄДРПОУ 13857469), в особі агента з митного оформлення ОСОБА_5 , на підставі Договору про надання митно-брокерських послуг № 10/2020-MZI від 27.10.2020, № 07/2021-MZI від 09.07.2021, укладеного з ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», в особі директора ОСОБА_1 .
Разом з зазначеними вище митними деклараціями типу ЕК 10 ДР, в якості підстави для завершення митного оформлення вищевказаних товарів у митний режим експорт, ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», через зазначеного вище митного брокера, до Миколаївської митниці також подало наступні документи:
1) зовнішньоекономічні контракти: від 29.05.2021 № 290521-UN, від 31.03.2021 № 310321-ET, від 29.03.2021 № 290321-UN, від 29.05.2021 № 290521-ET, які укладені ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», в особі директора ОСОБА_1 , з компанією «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (Угорщина), в особі директора ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ).
2) рахунки-фактури: № 120721-2-ET від 12.07.2021, № 120721-2-UN від 12.07.2021, № 120721-1-ET від 12.07.2021, № 120721-1-UN від 12.07.2021, які виставлені ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (продавець) на адресу «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (покупець), на виконання вищевказаних контрактів.
3) та інші, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення документи, які зазначені в гр. 44 вищевказаних митних декларацій типу ЕК 10 ДР.
Так, з метою з'ясування питання про автентичність поданих митному органу документів на зазначені товари Миколаївською митницею було направлено запит від 23.01.2025 № 7.16-2/20-01/8.5/251 (а.с. 33-37) до Сектору міжнародного поліцейського співробітництва ГУНП в Миколаївській області в порядку, що встановлений Інструкцією про порядок використання правоохоронними органами України інформаційної системи Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ, Офісу Генерального прокурора, Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 17.08.2020 № 613/380/93/228/414/510/2801/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.09.2020 за №849/35132, з проханням відправити відповідний запит до підрозділу Інтерполу в Угорщині та Чеській Республіці.
17.03.2025 Миколаївською митницею за вхідним номером 907/8.5/7.16-2-20 отримано відповідь від Сектору міжнародного поліцейського співробітництва ГУНП в Миколаївській області (від 17.03.2025 року вихідний № 46159-2025), щодо отриманої відповіді правоохоронних органів Угорщини та Чеської Республіки (а.с. 38).
За результатом розгляду вказаної вище відповіді та опрацювання документів, які надійшли від правоохоронних органів Угорщині встановлено наступне: відповідно до публічних реєстрів Міністерства юстиції Угорщини (www.e-cegjegyzek.hu, www.cegkozlony.hu) компанія «BORKO TRADE HUNGARY KFT» була зареєстрована на території Угорщини 13.07.2020 за реєстраційним номером 01-09-370374 та податковим номером 27983991-2-42; керівником даної компанії зазначено громадянина Чеської Республіки ОСОБА_3 (укр. ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації підприємства: АДРЕСА_2 ; з 28.10.2020 громадянина ОСОБА_3 (укр. ОСОБА_3 ) виключено із складу керівників компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT»; з 16.11.2020 податковий номер компанії було змінено з 27983991-2-42 на HU27983991; банківські рахунки зазначеного підприємства: НОМЕР_3 (EUR) були відкриті 27.07.2020 в ОТР Банку, Угорщина, а закриті - 27.04.2021.
Таким чином встановлено, що на момент укладення вищевказаних контрактів, тобто з 29.03.2021 по 29.05.2021, та здійснення експортних зовнішньоекономічних операцій, тобто з 09.07.2021 по 12.07.2021, ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ) не був керівником компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT», відповідно він не міг діяти в інтересах угорської компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT» та підписувати відповідні зовнішньоекономічні контракти.
Також, банківські рахунки компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT», реквізити яких були зазначені у вищевказаних зовнішньоекономічних контрактах, на момент здійснення експортних операцій, вже були закриті, що унеможливлювало здійснення валютних розрахунків між ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» (продавцем) та компанією «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (покупцем) за товари, що експортувалися на підставі вищевказаних зовнішньоекономічних контрактів.
За результатом розгляду вказаної вище відповіді та опрацювання документів, які надійшли від правоохоронних органів Чеської Республіки встановлено наступне.
Співробітники Інтерполу в Чеській Республіці (поліція в Бржецлаві) зв'язались з ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_3 , наразі він проживає за адресою: АДРЕСА_4 , email: ІНФОРМАЦІЯ_3 , номер телефону: НОМЕР_4 ) та отримали від нього інформацію щодо угорської компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT», а саме: ОСОБА_3 знає про угорську компанію «BORKO TRADE HUNGARY KFT», оскільки приблизно 18 місяців тому чеські митні органи повідомили його, що він зареєстрований, як виконавчий директор компанії, він став виконавчим директором не за власним бажанням. У 2020 році в Брно (Чеська Республіка) з ним зв'язався чоловік з України на ім'я ОСОБА_9 (додаткові дані невідомі), який попросив його відкрити банківський рахунок в Угорщині. ОСОБА_3 погодився. У 2020 році ОСОБА_3 разом з ОСОБА_9 поїхав до Угорщини до банку, де вони разом відкрили банківський рахунок, але успіху досягли лише з другої спроби. ОСОБА_3 не знає номера банківського рахунку, він ніколи фактично не керував цим рахунком. ОСОБА_3 підписав деякі документи для ОСОБА_9, але не пам'ятає, які саме документи, можливо, пов'язані з участю в компанії, але документи були угорською мовою і ОСОБА_3 їх не розумів. Також він пояснив, що самостійно не створював жодної компанії в Угорщині. Він припускає, що це, ймовірно, зробив ОСОБА_9. ОСОБА_3 підписав деякі документи для ОСОБА_9, але не пам'ятає, які саме. ОСОБА_3 повідомив, що ніколи не керував компанією «BORKO TRADE HUNGARY KFT» чи її банківським рахунком. Він нічого не знає про бізнес компанії. Йому невідомо про транзакції на банківському рахунку. Він не здійснював жодних транзакцій.
Отже, виходячи зі свідчень пана ОСОБА_3 встановлено, що надані для цілей митного оформлення ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» зовнішньоекономічні контракти є підробленими, оскільки пан ОСОБА_3 їх не підписував та не вів жодної фінансово-господарської діяльності угорської компанії «BORKO TRADE HUNGARY KFT» (1171 Budapest, Lugas u.7, Hungary).
Згідно ІКС «Податковий блок» Державної податкової служби України, з 2021 року по теперішній час керівником ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» є ОСОБА_1 (а.с.10-109).
Згідно відповіді Головного управління ДПС у Кіровоградській області від 27.08.2025 вх. №3118/14/7.16-1-2-20 в поданій у період з 2021 року по теперішній час податковій звітності ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ» відсутня інформація щодо відображення господарських операцій щодо придбання на внутрішньому ринку та/або продажу на експорт товарів (а.с. 99-107).
На підставі викладеного вважаю що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати як вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для переміщення такого товару документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача цього товару.
При застосуванні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, пов'язаного із умисними діями ОСОБА_1 як директора ТОВ «МАСЛОЗЕРНОІНВЕСТ», спрямованими на переміщення сільськогосподарських товарів через митний кордон України загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980,00 грн., з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для такого переміщення вищевказаних товарів підроблених документів, а за такого вважаю за необхідне та достатнє застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави з конфіскацією товарів.
Керуючись ст.ст. 266, 458, 483 Митного Кодексу України, ст.ст. 283-285 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, та притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді стягнень:
- штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил, тобто в сумі 38 459 980 (тридцять вісім мільйонів чотириста п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот вісімдесят) гривень 00 копійок;
- конфіскації товару: «Олія соняшникова» загальною вагою 951 740,00 кг, загальною вартістю 38 459 980 грн. 00 коп.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 541 МК України, виконання постанови в частині конфіскації вищевказаного товару здійснити шляхом стягнення з особи, яка вчинила порушення митних правил - ОСОБА_1 , його вартості, тобто грошових коштів у сумі 38 459 980 (тридцять вісім мільйонів чотириста п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот вісімдесят) гривень 00 копійок.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665,60 гривень.
Грошові кошти у розмірі 665,60 гривень в рахунок сплати судового збору перерахувати до УК у Центральний м. Миколаїв /Централ.р-н/22030101, на розрахунковий рахунок № UA798999980313131206000014483, код отримувача 37992030, банк Казначейство України (ЕАП), МФО 22030101.
Строк пред'явлення постанови суду до виконання - 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду протягом 10 днів.
Суддя Дірко І.І.