Постанова від 19.02.2026 по справі 939/396/26

Справа № 939/396/26

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 лютого 2026 рокуселище Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі прокурора Бородянського відділу Бучанської окружної прокуратури Київської області Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області в селищі Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Шевченка, 3 справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, яка надійшла з управління стратегічних розслідувань у Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Дружні Бородянського району Київської області, громадянина України, який працює на посаді старшого інспектора юридичної та кадрової роботи Бородянської селищної ради Бучанського району Київської області, проживає по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Бородянської селищної ради, являючись посадовою особою місцевого самоврядування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідно до підпункту "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин, а саме 14 лютого 2025 року подав декларацію при звільненні, за період з 01 січня 2024 року по 30 вересня 2024 року, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 пояснив, що він працював у Бородянській селищній раді на посаді головного спеціаліста відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій і у вересні 2024 року був звільнений з цієї посади за станом здоров'я, але цього ж дня він був переведений на посаду старшого інспектора юридичної та кадрової роботи з меншим навантаженням; також зазначив, що протягом місяця декларацію не подав, оскільки про це не знав, так як навіть не зрозумів, що був звільнений з попередньої посади, а коли у лютому 2025 року йому повідомили про необхідність подачі декларації, то він одразу декларацію подав.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, суддя приходить до такого висновку.

Розпорядженням Бородянської селищної ради Бучанського району Київської області від 04 липня 2024 року № 225/к "Про призначення Богдана Титенка", ОСОБА_1 був призначений на посаду головного спеціаліста відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Бородянської селищної ради з присвоєнням 7 рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування" посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійснені організаційно - розпорядчих та консультативно - дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Крім того, відповідно до ст. 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійснені організаційно - розпорядчих та консультативно - дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Отже, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Бородянської селищної ради, був посадовою особою місцевого самоврядування.

Згідно з підпунктом "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 12 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом України "Про запобігання корупції".

Тому, ОСОБА_1 будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 і 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Розпорядженням від 24 вересня 2024 року № 280/к "Про звільнення Богдана Титенка", ОСОБА_1 з 30 вересня 2024 року було звільнено з посади головного спеціаліста відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Бородянської селищної ради за угодою сторін.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23 липня 2021 року № 449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29 липня 2021 року за № 987/36609, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Тобто у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію при звільненні упродовж часу з 00 годин 00 хвилин 01 жовтня 2024 року по 23-у годину 59 хвилин 30 жовтня 2024 року (граничний строк), а починаючи з 31 жовтня 2024 року в 00 годин 30 хвилин ОСОБА_1 порушив порядок передбачений ст. 45 розділу VII "Фінансовий контроль" Закону України "Про запобігання корупції".

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, декларацію при звільненні, за період (з 01 січня 2024 року по 30 вересня 2024 року) неохоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подав лише о 10-й годині 22 хвилини 14 лютого 2025 року, тобто несвоєчасно, без поважних причин.

Водночас розпорядженням Бородянської селищної ради Бучанського району Київської області від 24 вересня 2024 року № 282/к "Про призначення Богдана Титенка", ОСОБА_1 був призначений на посаду старшого інспектора відділу з питань служби в органах місцевого самоврядування та кадрової роботи Бородянської селищної ради, за основним місцем роботи, з 01 жовтня 2024 року.

В подальшому, розпорядженням Бородянської селищної ради Бучанського району Київської області від 24 липня 2025 року № 206/к "Про звільнення ОСОБА_2 ", ОСОБА_1 - старший інспектор відділу з питань служби в органах місцевого самоврядування та кадрової роботи Бородянської селищної ради, був звільнений з посади з 24 липня 2025 року на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України і того, ж дня на підставі розпорядження Бородянської селищної ради Бучанського району Київської області від 24 липня 2025 року № 207/к "Про призначення ОСОБА_2 ", з 25 липня 2025 року ОСОБА_1 був призначений на посаду старшого інспектора відділу юридичної та кадрової роботи Бородянської селищної ради за основним місцем роботи.

Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи обставини даного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, зокрема те, що ОСОБА_1 , починаючи з липня 2024 року постійно перебував на різних посадах Бородянської селищної ради Бучанського району Київської області і на цей час не є державним службовцем, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, оголосивши йому усне зауваження.

Керуючись ст. 22, п. 3 ч. 1 і ч. 2 ст. 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяГеннадій СТАСЕНКО