Справа № 167/178/26
Номер провадження 3/167/75/26
19 лютого 2026 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Шептицька Н.В., вивчивши матеріали справ, що надійшли з ВПД №1 (м.Рожище) Луцького РУП ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених: ст.122-4, ст.124 КУпАП,
17.02.2026 року до Рожищенського районного суду Волинської області надійшли матеріали справ стосовно ОСОБА_1 про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених: ст.122-4 КУпАП (справа №167/178/26, провадження №3/167/75/26), ст.124 КУпАП (справа №167/179/26, провадження №3/167/76/26).
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі «Надточій проти України», п. 33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві щодо процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, доходжу висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України, у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Враховуючи вищенаведене, доходжу висновку, що вищезазначені справи повинні бути об'єднані в одне провадження та за результатами їх розгляду має бути прийнято одне рішення, оскільки протоколи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 надійшли на адресу Рожищенського районного суду Волинської області 17.02.2026 року, постанова по жодному з них ще не приймалась, вказані матеріали складені стосовно однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд.
Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що адміністративні протоколи складені стосовно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи підлягають об'єднанню в одне провадження.
Керуючись статтею 36 КУпАП, суддя
Об'єднати адміністративні матеріали: справа №167/178/26 (провадження №3/167/75/26), справа №167/179/26 (провадження №3/167/76/26) - в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер №167/178/26.
Об'єднану справу №167/178/26 призначити до судового розгляду на 10 год 00 хв 19.02.2026 року.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Рожищенського районного суду
Волинської області Шептицька Н.В.