79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
16.02.2026 Справа № 914/3219/25
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., за участю секретаря судового засідання Шевчук О. О., розглянувши у відкритому засіданні матеріали
заяви: Головного управління ДПС у Львівській області, м. Львів,
про:грошові вимоги в розмірі 17 813,07 грн,
до боржника:Фізичної особи-підприємця Піскуна Руслана Олеговича (РНОКПП НОМЕР_1 )
Учасники справи не з'явились.
На розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа № 914/3219/25 про неплатоспроможність ФОП Піскуна Р. О., детальний рух якої відображено у попередніх ухвалах суду та протоколах судових засідань, а стислий - нижче.
Ухвалою суду від 12.11.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ФОП Піскуна Р. О.; введено процедуру реструктуризації боргів ФОП Піскуна Р. О.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ФОП Піскуна Р. О.; призначено керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Каратуна Є. Є.; попереднє засідання суду призначено на 12.01.2026.
11 грудня 2025 року до суду від ТзОВ «НоваПей Кредит» надійшла заява про грошові вимоги до боржника у розмірі 8 941,19 грн (вх. № 5369/25 від 12.12.2025). Ухвалою суду від 17.12.2025 така заява прийнята судом до розгляду в попередньому засіданні.
30 грудня 2025 року до суду від ГУ ДПС у Львівській області надійшла заява про грошові вимоги до боржника у розмірі 17 813,07 грн. Ухвалою суду від 05.01.2026 таку заяву прийнято судом до розгляду, повідомлено ГУ ДПС у Львівській області про дату, час та місце попереднього засідання.
Ухвалою суду від 12.01.2026 судом визнано вимоги ТзОВ «НоваПей Кредит» до боржника.
Ухвалою суду від 12.01.2026, серед іншого, визначено розмір та перелік, визнаних судом вимог кредиторів ФОП Піскуна Р. О., до яких увійшли грошові вимоги ТзОВ «НоваПей Кредит»; зобов'язано керуючого реструктуризацією Каратуна Є. Є. провести збори кредиторів, які мають відбутись не пізніше 14 днів з дня постановлення даної ухвали; судове засідання, на якому буде розглянуто план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначено на 16.02.2026; судове засідання, на якому будуть розглянуті вимоги ГУ ДПС у Львівській області до ФОП Піскуна Р. О. призначено на 21.01.2026; зобов'язано ГУ ДПС у Львівській області, ФОП Піскуна Р. О., керуючого реструктуризацією Каратуна Є. Є. надати суду письмові пояснення щодо наявності/відсутності підстав для визнання податкового боргу безнадійним та списання у процедурі реструктуризації боргів боржника.
20 січня 2026 року до суду надійшло повідомлення керуючого реструктуризацією про розгляд грошових вимог ГУ ДПС у Львівській області (вх. № 1820/26) та письмові пояснення ГУ ДПС у Львівській області про відсутність підстав визнання податкового боргу безнадійним (вх. № 1846/26).
Ухвалою суду від 21.01.2026 судове засідання, на якому будуть розглянуті вимоги ГУ ДПС у Львівській області до ФОП Піскуна Р. О. відкладено на 02.02.2026; зобов'язано ФОП Піскуну Р. О. надати суду письмові пояснення щодо наявності/відсутності підстав для визнання податкового боргу безнадійним та списання у процедурі реструктуризації боргів.
30 січня 2026 року до суду від боржника (вх. № 2934/26) та ГУ ДПС у Львівській області (вх. № 2937/26) надійшли письмові пояснення щодо заяви про грошові вимоги останнього.
Судове засідання 02.02.2026 не відбулось у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Трускавецького В. П. Ухвалою суду від 09.02.2026 розгляд заяви ГУ ДПС у Львівській області до боржника призначено на 16.02.2026.
У судове засідання 16.02.2026 у часники справи не з'явились. За відсутності обставин, що унеможливлюють розгляд заяви, суд дійшов висновку здійснити такий розгляд у даному засіданні за відсутності учасників справи.
Частиною 1 статті 45 КУзПБ передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Разом з тим, частиною 4 статті 45 КУзПБ визначено, що для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Суд констатує, що заява ГУ ДПС у Львівській області про грошові вимоги до боржника, подана до суду поза межами строку, передбаченого частиною 1 статтею 45 КУзПБ, тому вимоги такого кредитора є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Розглянувши заяву ГУ ДПС у Львівській області, суд встановив таке.
Згідно з базою даних ІКС «Податковий блок» ФОП Піскун Р. О. перебуває на обліку в ГУ ДПС у Львівській області (Дрогобицька ДПІ) з 01.12.2017. ФОП Піскун Р. О. є платником єдиного податку третьої групи.
Згідно з довідкою про наявність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами ГУ ДПС у Львівській області у ФОП Піскуна Р. О. наявний податковий борг у розмірі 17 813,07 грн, який виник за період з 05.01.2018 по 19.11.2025. Така заборгованість складається з:
- військового збору у розмірі 1 086,96 грн, з яких:
374,28 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи-квартал, мiсяць) № 9122149700 вiд 03.05.2025;
457,68 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) №9201606990 вiд 10.07.2025;
255,00 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) № 9340460335 вiд 03.11.2025.
- єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців у розмірі 10 562,71 грн, з яких:
391,44 грн пеня ЄВ з 31.08.2016 по 05.01.2018;
311,27 грн штрафна санкцiя за невчасну сплату платежу по ст. 126 ПКУ та ст. 25 ЗУ 2464 (20%) з 21.01.2020 по 15.06.2020;
2 421,49 грн єдиний внесок;
3 392,14 грн штрафна санкція згідно з рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску (Дод. 12) № 00023168/2413 вiд 23.10.2021;
1 186,37 грн пеня за рiшенням про застосування штрафних санкцій та пенi за рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску (Дод.12) № 00023168/2413 вiд 23.10.2021;
2 860,00 грн пеня за несвоєчасну сплату за рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску (Дод.12) № 00023168/2413 вiд 23.10.2021.
- єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 6 163,40 грн, з яких:
2000,00 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) №9343153002 вiд 13.11.2024;
600,00 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) № 9424725261 вiд 08.02.2025;
1 871,40 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) № 9122149700 вiд 03.05.2025;
417,00 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) № 9201606990 вiд 10.07.2025;
1 275,00 грн, нараховано платником самостійно згідно податкової декларацiї платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) №9340460335 вiд 03.11.2025.
Оскільки, ФОП Піскун Р. О. самостійно не оплатив податкової заборгованості, ГУ ДПС у Львівській області змушене звертатись до суду з даною заявою.
Керуючий реструктуризацією та боржник зазначають, що визнають заявлену ГУ ДПС у Львівській області заборгованість у розмірі 16 283,07 грн (конкурсні вимоги), проте борг у розмірі 8 580,36 грн (військовий збір - 831,96 грн, єдиний внесок - 2 860,00 грн, єдиний податок з фізичних осіб - 4 888,40 грн), який виник у період з 12.11.2022 до 12.11.2025 є безнадійним та підлягає списанню на підставі ч. 2 ст. 125 КУзПБ. Крім того, грошові вимоги у розмірі 1 530,00 грн (військовий збір - 255,00 грн, єдиний податок з фізичних осіб - 1 275,00 грн), визнаються як поточні, оскільки виникли, як зазначено податковим органом, 19.11.2025.
Позиція суду.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах встановлених законом.
Згідно з ст. 15 ПК України платниками податків визначаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів.
Відповідно до ст. 16 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених вказаним Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 ПК України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений вказаним Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Щодо заборгованості зі сплати військового збору.
Абзацом першим п.п. 1.3 прим. 1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК України встановлено, що платники військового збору сплачують військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники можуть здійснити сплату військового збору авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників військового збору, зазначених у п.п. 2 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПК України, здійснюється контролюючими органами.
Платники військового збору, зазначені, зокрема, у п.п. 2 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення», відображають нараховані суми військового збору (в тому числі щомісячні авансові внески військового збору) у складі податкової декларації платника єдиного податку (абзац третій п.п. 1.3 прим. 1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК України).
Щодо платників єдиного податку третьої групи, то згідно з абзацом другим п.п. 1.3 прим. 1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК України встановлено, що платники військового збору, зазначені у п.п. 3 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК України, сплачують військовий збір протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.
Згідно з абзацом першим п. 296.3 ст. 296 ПК України платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Щодо заборгованості з єдиного податку з фізичних осіб.
Для платників єдиного податку третьої групи ставка єдиного податку становить 3% доходу при сплаті ПДВ; 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У пункті 57.1. статті 57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Оскільки військовий збір у загальному розмірі 1 086,96 грн та єдиний податок з фізичних осіб у загальному розмірі 6 163,40 грн самостійно визначений ФОП Піскуном Р. О., то зобов'язання з їх оплати є узгодженими та не можуть бути оскарженими.
ФОП Піскун Р. О. не сплатив узгодженої суми податкового зобов'язання, тому така сума на підставі підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України є податковим боргом.
Щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців.
Нарахування єдиного внеску та формування вимоги про сплату боргу (недоїмки) регулюється, зокрема, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Частиною 12 ст. 9 Закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а відповідно до ч. 2 ст. 25 цього Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Абзацами 1-3 ч.4 цієї статті визначено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки (абзац 9 ч. 4 цієї статті).
Розділом VI «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» врегульований порядок стягнення заборгованості з платників.
Згідно п. 2 розділу VI Інструкції у разі виявлення платником своєчасно не нарахованих сум єдиного внеску такі платники зобов'язані самостійно обчислити ці внески, відобразити у звітності, що подається платником до органів доходів і зборів, та сплатити їх. До такого платника застосовуються штрафні санкції в порядку і розмірах, визначених розділом VІІ цієї Інструкції.
У разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції в порядку і розмірах, визначених розділом VІІ цієї Інструкції.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, встановлені Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Згідно з п. 3 розділу VI Інструкції у разі, якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску та/або борги зі сплати фінансових санкцій органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки). Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень.
Відповідно до п. 4 вказаного розділу вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).
Водночас, згідно з частиною 16 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Так, суд дійшов висновку, що вимога про визнання заборгованості ФОП Піскуна Р. О. перед ГУ ДПС у Львівській області у розмірі 10 562,71 грн заборгованості по єдиному соціальному внеску (з яких 2 421,49 грн - основний платіж, 3 703,41 грн - штрафна санкція, 4 437,81 грн - пеня) є правомірною та підлягає задоволенню.
Щодо визнання податкового боргу безнадійним та його списання.
Частиною 102.4. статті 102 ПК України законодавцем встановлено граничний строк давності для стягнення контролюючим органом податкового боргу, нарахованого платнику податків за результатами проведення його податкової перевірки, у 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Відповідно до частини 4 статті 236 ГПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
При розгляді грошових вимог податкової інспекції до боржника, як платника податків, заявлених на підставі податкових повідомлень-рішень, прийнятих за наслідками проведення податкових перевірок боржника, господарському суду належить перевірити дотримання контролюючим органом спеціального строку давності заявлення до стягнення з боржника податкового боргу, який частиною 102.4. статті 102 ПК України встановлено у 1095 календарних днів з дня його виникнення та застосування якого є імперативним (висновок про застосування норм права, який викладений у пункті 32 постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 02.05.2018 у справі № 923/1092/16).
Якщо протягом зазначеного строку (1095 днів) контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку (пункт 102.1. ст. 102 ПК України).
Списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг (п. 101.1 статті 101 ПК України).
Підпунктами 101.2.1, 101.2.2, 101.2.3, 101.2.4, 101.2.5 пункту 101.2 статті 101 ПК України визначено, що під терміном «безнадійний» розуміється:
101.2.1. податковий борг платника податку, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв'язку з недостатністю майна банкрута;
101.2.2. податковий борг фізичної особи, яка: визнана у судовому порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом; померла, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом; понад 720 днів перебуває у розшуку;
101.2.3. податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності, встановлений цим Кодексом;
101.2.4. податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин);
101.2.5. податковий борг платника податків, щодо якого до Державного реєстру внесено запис про його припинення на підставі рішення суду;
Так,
- враховуючи, що ГУ ДПС у Львівській області грошові вимоги про стягнення з ФОП Піскуна Р. О. військового збору та єдиного податку заявило в межах строку давності, встановленого ПК України;
- беручи до уваги, що до стягнення заборгованості зі сплати ЄСВ, штрафів та нарахованої пені, строк давності не застосовується (ч. 16 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»);
- зважаючи, що податковий борг ФОП Піскуна Р. О. не підпадає під жоден із випадків, передбачених пунктом 101.2 статті 101 ПК України,
суд дійшов висновку, що такий податковий борг не є безнадійним та не підлягає списанню.
Щодо твердження керуючого реструктуризацією та боржника про те, що грошові вимоги у розмірі 1 530,00 грн (військовий збір - 255,00 грн, єдиний податок з фізичних осіб - 1 275,00 грн), визнаються є поточними, оскільки виникли, як зазначено податковим органом, 19.11.2025.
Військовий збір у розмірі 255,00 грн та єдиний податок з фізичних осіб у розмірі 1 275,00 грн нараховані боржником самостійно згідно з податковою декларацiєю платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць) № 9340460335 вiд 03.11.2025 за липень-вересень 2025 року.
Тобто, як вже зазначалось судом, в силу положень пункту 54.1 статті 54 ПК України, такі зобов'язання боржника є узгодженими з 03.11.2025.
Провадження у справі про неплатоспроможність ФОП Піскуна Р. О. відкрито 12.11.2025.
Так, суд констатує, що зобов'язання з оплати військового збору та єдиного податку з фізичних осіб за липень-вересень 2025 року виникло 03.11.2025, тобто до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
За загальним правилом, передбаченим у пункті 57.1. статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Квартальна податкова декларація повинна бути подана протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Останнім днем граничного строку для подання декларації за 3 квартал 2025 року є 10.11.2025. Тобто, за загальним правилом, ФОП Піскун Р. О. повинен був оплатити військовий збір та єдиний податок з фізичних осіб за липень-вересень 2025 року до 20.11.2025.
Водночас, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 120 КУзПБ з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника: 6) строк виконання всіх грошових зобов'язань боржника вважається таким, що настав.
Отже, з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у даній справі (12.11.2025) строк виконання грошового зобов'язання зі сплати ФОП Піскуном Р. О. військового збору та єдиного податку з фізичних осіб є таким, що настав, а отже зазначення податковим органом дати виникнення податкового боргу - 19.11.2025 є неправильним.
Вказаним спростовується твердження керуючого реструктуризацією та боржника про те, що такі вимоги є поточними.
Статтею 133 КУзПБ визначений порядок задоволення вимог кредиторів.
Згідно з частиною 2 згаданої статті витрати, пов?язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов?язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об?єктів, що підлягають продажу), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до частини 4 згаданої статті вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:
1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам, які перебувають/перебували у трудових відносинах із боржником, сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;
2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;
3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.
Так, грошові вимоги ГУ ДПС у Львівській області до ФОП Піскуна Р. О. у розмірі 6 056,00 грн судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів; у розмірі 9 671,85 грн заборгованості підлягають внесенню до другої черги реєстру вимог кредиторів; у розмірі 8 141,22 грн неустойки підлягають внесенню до третьої черги реєстру вимог кредиторів.
Керуючись ст. ст. 2, 45, 47, 64 КУзПБ, ст. ст. 3, 12, 129, 234, 235 ГПК України, суд -
1. Грошові вимоги Головного управління ДПС у Львівській області (ідентифікаційний код 43968090) до Фізичної особи-підприємця Піскуна Руслана Олеговича (РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати у розмірі 23 869,07 грн, з яких:
- 6 056,00 грн судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів;
- 9 671,85 грн заборгованості підлягають внесенню до другої черги реєстру вимог кредиторів;
- 8 141,22 грн підлягають внесенню до третьої черги реєстру вимог кредиторів.
2. У задоволені клопотань керуючого реструктуризацією та адвокатки боржника про визнання податкового боргу безнадійним та таким, що підлягає списанню - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені КУзПБ та ГПК України.
Суддя Трускавецький В.П.