Справа № 161/788/26
Провадження № 3/161/845/26
19 лютого 2026 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця,
- ч.3 ст. 173-2 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВБА № 205773 від 03.01.2026 року вбачається, що 03.01.2026 року о 12:05 год. гр. ОСОБА_1 за місцем проживання, вчинив домашнє насильство психологічногота фізичного характеру відносно колишньої дружини гр. ОСОБА_2 , а саме: ображав словесно, погрожував, штовхав, шарпав. Своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 173-2 КУпАП (правопорушення вчинено повторно протягом року).
Крім того, він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВБА № 205773 від 03.01.2026 року у вказаний період часу за адресою місця проживання вчинив домашнє насильство фізичного характеру відносно доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: штовхав, внаслідок чого була завдана шкода фізичному здоров'ю дитини. Своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 173-2 КУпАП (правопорушення вчинено повторно протягом року).
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, з невідомих для суду причин, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи від нього на адресу суду не надходило.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи за відсутності правопорушника.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях особи наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 173-2 КУпАП.
Вина особи у вчиненні правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні: протоколами про адміністративне правопорушення, рапортом поліцейського, письмовими поясненнями та заявою потерпілої, формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства та іншими матеріалами справи.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність особи суд не знаходить.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує особу правопорушника, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, і вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення (у розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в межах санкції ч. 3 ст. 173-2 КУпАП).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 22, 36, 40-1, 173-2, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 80 (вісімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк