Рішення від 20.02.2026 по справі 447/3459/25

Провадження №2-о/447/55/26

Справа №447/3459/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.02.2026 місто Миколаїв

Миколаївський районний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Джуса Р.В.,

за участю: секретаря судового засідання Малик О.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу

за заявою: Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області, заінтересована особа: Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Стрийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації»,

про: передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади,

за участю :

представник заявника: не з'явився;

представник заінтересованої особи: не з'явився;

Обставини справи.

Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області звернулася до суду із заявою, за участю заінтересованої особи: Комунального підприємства Львівської обласної ради «Стрийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», в якій просить передати в комунальну власність Миколаївської міської територіальної громади в особі Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області безхазяйне нерухоме майно, а саме 3/10 частки адміністративної будівлі (корівника) площею 770,0 кв.м. в складі приміщень: 1- тамбур площею 27,2кв.м; 2-стійло з годівницею площею 667,6кв.м; 4-коридор площею 7,6кв.м; 5-підсобне приміщення площею 12,3кв.м; 6- підсобне приміщення площею 11,7кв.м.; 8-підсобне приміщення площею 43,6кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , вартістю 229 593,60грн.

Ухвалою Миколаївського районного суду Львівської області від 10.11.2025 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 03.12.2025 в порядку окремого провадження.

В судове засідання 03.12.2025 учасники справи не з'явилися, причин неявки не повідомили, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Копію ухвали суду про відкриття провадження у справі та судові повістки про виклик до суду, заявник та заінтересована особа отримали до своїх електронних кабінетів, що підтверджується наявними у матеріалах справи довідками.

03.12.2025 від заявника на електронну адресу суду надійшли додаткові докази у справі, а саме щодо підтвердження факту не перебування майна, яке є предметом розгляду у даній справі, в державній власності.

Враховуючи неявку учасників справи в судове засідання, розгляд справи було відкладено на 29.01.2026.

19.01.2026 від заявника через підсистему електронний суд надійшли додаткові докази у справі, а саме довідка Комунального підприємство Львівської обласної ради «Стрийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» щодо відсутності реєстрації права власності на 3/10 частки адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,4кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

У зв'язку із неявкою учасників справи в судове засідання 29.01.2026, розгляд справи було відкладено на 18.02.2026.

16.02.2026 заявником через канцелярію суду подано уточнення до заяви про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади, в якій конкретизовано приміщення з яких складається 3/10 частки нерухомого майна (корівника) яке заявник просить передати у комунальну власність та площу вказаного майна, а також довідку про те, що земельна ділянка на якій знаходиться відповідне майно, належить до земель комунальної власності.

В судове засідання 18.02.2026 учасники справи в черговий раз не з'явились хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, судові повістки про виклик до суду, вони отримали до своїх електронних кабінетів, що підтверджується наявними у матеріалах справи довідками.

В матеріалах справи наявне клопотання представника заявника про розгляд справи без участі представника заявника, в якому вона просила заяву задовільнити.

Заінтересована особа причин неявки уповноваженого представника в судове засідання не повідомила.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до норм ч.ч.1,3,4 ст.223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

За таких обставин, оскільки представник заявника просить проводити розгляд справи без її участі, а заінтересована особа будучи повідомленою про розгляд справи в жодне із судових засідань не забезпечила явку свого представника, суд вважає за можливе завершувати розгляд справи без участі учасників справи.

Відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось у зв'язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч.6 ст.259 ЦПК України, у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Згідно ч.4,5 ст.268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Оскільки сторони в судове засідання, призначене на 18.02.2026 не з'явилися, суд, з дотриманням положень ч.6 ст.259 ЦПК України і ч.5 ст.268 ЦПК України, відклав складення повного рішення суду на строк не більше десяти днів та зазначив датою ухвалення рішення дату складання повного судового рішення і на виконання вимог ч.4 ст.268 ЦПК України підписав судове рішення без його проголошення.

Правова позиція заявника.

Обґрунтовуючи подану заяву, заявник посилається на те, що Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, представляє інтереси Миколаївської міської територіальної громади.

Розпорядженням міського голови від 14.06.2021 №132/01-09 створено постійно діючу комісію з виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна та затверджено її персональний склад.

29.09.2023 вказана комісія за результатами обстеження нежитлового приміщення адміністративної будівлі (корівника), загальною площею 2534,4 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , склала відповідний акт обстеження, та рекомендувала розпочати процедуру визнання майна безхазяйним, зокрема 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,4 кв.м. по АДРЕСА_1 та прийняття його у комунальну власність.

Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 10.10.2023 №180 затверджено вище вказаний акт обстеження нерухомого майна від 29.09.2023 та вирішено розпочати процедуру визнання нерухомого майна безхазяйним.

На виконання вимог ч.2 ст.335 Цивільного кодексу України, Миколаївська міська взяла вказане майно на облік безхазяйного нерухомого майна, про що видано Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного майна від 18.10.2023.

30.10.2023 в газеті «Громада» №48 (3230), було надруковано оголошення про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, в якому запропоновано можливим власникам зазначеного майна протягом року з дня оприлюднення цього оголошення при наявності підстав звернутися з підтверджуючими документами до Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області, з метою зняття майна з обліку. Окрім того, Миколаївською міською радою розміщено оголошення про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна на офіційному веб-сайті міської ради .

Однак, протягом року до Миколаївської міської ради власники нежитлових приміщень по АДРЕСА_1 не звертались.

Відтак, оскільки пошук власника не дав результатів, Миколаївська міська рада звернулася до суду із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність Миколаївської міської територіальної громади в особі Миколаївської міської ради.

Зазначає, що перебування на території Миколаївської міської територіальної громади даного безхазяйного майна та не передача його у власність територіальної громади призводить до того, що орган місцевого самоврядування фактично позбавлений можливості реалізувати свої повноваження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також до руйнації нерухомого майна.

Правова позиція заінтересованої особи.

Заінтересована особа - Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Стрийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», не скористалась своїм процесуальним правом, пояснень по суті заяви не подала.

Фактичні обставини встановлені судом.

Судом встановлено, що відповідно до розпорядженням міського голови Миколаївської міської ради Щебеля А.І. від 14.06.2021 №132/01-09 «Про утворення комісії виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна з території Миколаївської міської територіальної громади» створено постійно діючу комісію з виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна на території Миколаївської міської громади та затверджено її персональний склад (згідно додатку №1 до розпорядження). Також зазначеним розпорядженням (пп. 3, 4) затверджено Положення про постійно діючу комісію з виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна на території Миколаївської міської територіальної громади (згідно додатку №2 до розпорядження) та форму Акту обстеження нерухомого майна (згідно додатку №3 до розпорядження). Пунктом 5 зазначеного розпорядження комісію зобов?язано забезпечити регулярне проведення обстежень територій населених пунктів Миколаївської міської територіальної громади на предмет виявлення безхазяйного нерухомого майна зі складанням відповідних актів, надання висновків та пропозицій щодо впорядкування процедури.

Відповідно до розпорядженням міського голови Щебеля А.І. від 11.04.2023 №49/03-06 «Про внесення змін склад комісії з виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна на території Миколаївської міської територіальної громади» внесено зміни в персональний склад комісії з виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна та затверджено його в новому складі.

Згідно акту обстеження нерухомого майна від 29.09.2023, комісією виявлення, обстеження та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна з території Миколаївської міської територіальної громади встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться об'єкт нерухомого майна - нежитлові приміщення адміністративної будівлі (корівника), загальною площею 2534,4 кв.м. Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №308561713 від 30.08.2022 право власності на нежитлову будівлю (корівник) зареєстровано на 7/10 частки за приватним підприємством «ПАН-КОС», код ЄДРПОУ 20835899. Підставою для державної реєстрації був акт приймання-передачі нерухомого майна, приміщення корівника, серія та номер б/н виданий 16.02.2022, видавник ПАФ «Горожанна»/Приватне підприємство «ПАН-КОС», свідоцтво про право власності сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), серія на номер - ЛВ, виданий 16.12.2006, видавник - Великогорожанська сільська рада Миколаївського району Львівської області. Нежитлова будівля (корівник) складається з трьох приміщень, право власності зареєстровано на 7/10 часток даної будівлі за Приватним підприємством «ПАНКОС», а 3/10 частки адміністративної нежитлової будівлі (корівника) не обліковувались на балансовому обліку Великогорожанської сільської ради Миколаївського району Львівської області, правонаступником якої є Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області. Технічний стан об'єкта - задовільний. Інформація щодо права власності на 3/10 частки адміністративної нежитлової будівлі (корівник) - відсутня, власника на 3/10 частки адміністративної нежитлової будівлі (корівник) не встановлено.

Також комісією рекомендовано з метою оформлення права комунальної власності на 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,4 кв.м. по АДРЕСА_1 , винести на розгляд виконавчого комітету Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області питання щодо початку процедури визнання виявленого об'єкту - нерухомого майна безхазяйним та прийняття до комунальної власності - Миколаївської міської територіальної громади в особі Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області.

Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області від 10.10.2023 №180 затверджено акт обстеження нерухомого майна від 29.09.2023 та вирішено розпочати процедуру визнання нерухомого майна, що розташоване на території Миколаївської територіальної громади, безхазяйним, а саме 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,4 кв.м. по АДРЕСА_1 .

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, індексний номер витягу 308561713 від 30.08.2022, 7/10 часток нежитлової будівлі (корівника) по АДРЕСА_1 зареєстровано за Приватним підприємством «ПАН-КОС», код ЄДРПОУ 20835899. Підстава для державної реєстрації - акт приймання-передачі нерухомого майна, приміщення корівника, серія та номер: б/н, виданий 16.02.2022, видавник: ПАФ «Горожанна»/ Приватне підприємство «ПАН-КОС», свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), серія та номер: ЛВ, виданий 16.12.2006, видавник: Виликогорожанська сільська рада Миколаївського району Львівської області.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного майна від 18.10.2023, індексний номер витягу 350928860, закінчений будівництвом об'єкт, 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,40 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , взято на облік безхазяйного нерухомого майна. Підстава для внесення запису - рішення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, індексний номер 69804279 від 18.10.2023.

На офіційному веб-сайті Миколаївської міської ради Львівської області 23.11.2025 розміщено оголошення про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а саме: об'єкт нерухомого майна - 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,4 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Підстава: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття з облік безхазяйного нерухомого майна, індексний номер: 350928860 від 18.10.2023 номер запису 20527 від 18.10.2023; Рішення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, індексний номер 69804279 від 18.10.2023; Рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради №180 від 10.10.2023; Акт обстеження нерухомого майна від 29.09.2023.

У вказаному оголошенні запропоновано можливим власникам зазначеного майна протягом року з дня оприлюднення цього оголошення при наявності підстав звернутися з підтверджуючими документами до Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області за адресою: АДРЕСА_2 , з метою зняття майна з обліку.

30 листопада 2023 року у газеті «Громада» № 48 (3230), було надруковано оголошення про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна наступного змісту: «Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області повідомляє про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна: об?єкт нерухомого майна - 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника) загальною площею 2534,4 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Підстава: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття з облік безхазяйного нерухомого майна, індексний номер: 350928860 від 18.10.2023 номер запису 20527 від 18.10.2023; Рішення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, індексний номер 69804279 від 18.10.2023; Рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради №180 від 10.10.2023; Акт обстеження нерухомого майна від 29.09.2023.

В оголошенні також було викладено прохання можливих власників зазначеного майна протягом року з дня оприлюднення цього оголошення при наявності підстав звернутися з підтверджуючими документами до Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області за адресою: АДРЕСА_2 , з метою зняття майна з обліку.

Згідно даних технічного паспорту на нежитлову будівлю корівника за адресою: АДРЕСА_1 , виготовленого на замовлення ПП «Пан-Кос», відомо, що вищевказана нежитлова будівля позначена літерою «К-1», одноповерхова, складається із 19 приміщень: 1- тамбур площею 27,2кв.м; 2-стійло з годівницею площею 667,6кв.м; 3-тамбур площею 31,8кв.м.; 4-коридор 7,6кв.м; 5-підсобне 12,3кв.м; 6- підсобне площею 11,7кв.м.; 7-коридор площею 32,4кв.м.; 8-підсобне площею 43,6кв.м.; 9-підсобне площею 27,3кв.м.; 10-підсобне площею 35,2кв.м; 11-тамбур площею 9,5кв.м.; 12-стійло з годівницею площею 1459,7кв.м; 13- підсобне площею 9,2кв.м; 14-підсобне площею 14,6кв.м.; 15- підсобне площею 9,5кв.м.; 16- підсобне площею 9,4кв.м.; 17-коридор площею 86,9кв.м.; 18- підсобне площею 19,0кв.м.; 19-тамбур площею 19,9кв.м. Загальна площа будівлі 2534,4кв.м.

Відповідно до заяви директора Приватного підприємства «ПАН-КОС» ОСОБА_1 від 22.07.2025, ПП «Пан-КОС» користується такими приміщеннями, будівлями та спорудами загальною площею 1762,4м2, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 : 3-тамбур площею 31,8кв.м.; 7-коридор площею 32,4кв.м.; 9-підсобне площею 27,3кв.м.; 10-підсобне площею 35,2кв.м; 11-тамбур площею 9,5кв.м.; 12-стійло з годівницею площею 1459,7кв.м; 13- підсобне площею 9,2кв.м; 14-підсобне площею 14,6кв.м.; 15- підсобне площею 9,5кв.м.; 16- підсобне площею 9,4кв.м.; 17-коридор площею 86,9кв.м.; 18- підсобне площею 19,0кв.м.; 19-тамбур площею 19,9кв.м.

На замовлення Миколаївської міської ради суб'єктом оціночної діяльності ОСОБА_2 проведена оцінка нежитлової будівлі, корівника (літ. «К-1» загальною площею 2534,4 кв.м. (розмір частки 3/10), за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якого виготовлено Звіт про оцінку вартості нежитлової будівлі, корівника (літ. «К-1»).

Відповідно до висновку про вартість від 27.08.2025, наданого до Звіту про оцінку, об?єктом оцінки є нежитлова одноповерхова будівля корівника (літ. «K-1») загальною площею 25344 кв.м. Рік побудови будівлі - 1988 рік. Група капітальності - ІІ. Конструктивні елементи будівлі: фундамент - бетонні блоки; стіни - цегляні, гіпсоблоки, бетонні плити; перекриття - дерев?яне; покрівля - азбоцементні хвилясті листи; підлоги - бетонні; прорізи - дерев?яні (понад 70% прорізів відсутні (демонтовані, розкрадені)); інженерне забезпечення - відсутнє (демонтоване, розкрадене). На момент оцінки будівля не використовується, перебуває у занедбаному, незадовільному стані (з локальними ознаками непридатності).

Загальна вартість нежитлової будівлі, корівника (літ. «K-1») загальною площею 2534,4 кв.м. становить 765 312,00 грн без ПДВ.

Вартість 3/10 частки нежитлової будівлі, корівника (літ. «K-1») загальною площею

2534,4 кв.м. становить 229 593,60 грн, без ПДВ.

За зверненням Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області, ТОВ «Західна українська консалтингова компанія» проведено рецензування на Звіт про оцінку майна - нежитлової будівлі, корівника (літ. «К-1»), розмір частки 3/10, загальною площею 2534,4 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , за наслідками якого надана Рецензія №0109 від 01.09.2025. Встановлено, що звіт у цілому відповідає вимогам нормативно-правових актів, але має незначні недоліки, що не вплинули на достовірність оцінки.

Також, ФОП ОСОБА_3 за заявою Миколаївської міської ради 04.08.2025 здійснено розрахунок ідеальної частки частини будівлі корівника (літ. «К-1») за адресою: АДРЕСА_1 , згідно якого площа приміщень Миколаївської міської ради становить 770 кв.м. (3/10 ідеальної частки), а площа приміщень ПП «ПАН-КОС» становить 1764,4кв.м. (7/10 ідеальної частки).

Відповідно до листа Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинські й областях від 17.11.2025 №946-13-2691, станом на 17.11.2025 відомості про нерухоме майно, а саме 3/10 частки нежитлової будівлі (корівника) (літ. «К-1») загальною площею 2534,4 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , від суб'єктів управління до Фонду з метою внесення до Реєстру, не надавались.

Відповідно до довідки від 30.12.2025 №3133 Комунального підприємства Львівської обласної ради «Стрийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», станом на 31.12.2012 право власності на об'єкт нерухомого майна, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , не зареєстровано.

Відповідно до довідки відділу земельних ресурсів та екології Миколаївської міської ради від 13.02.2026 №14/03-50/517, земельна ділянка на якій розташована нежитлова адміністративна будівля (корівник) загальною площею 2534,4 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , належить до земель комунальної власності, розпорядження якою здійснюється Миколаївською міською радою Стрийського району Львівської області.

Оцінка суду.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органом місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншим законами.

В силу частин 3, 5 статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Відповідно до ст. 18-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Згідно частини 2 статті 60 Закону Украйни «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч.2 ст.327 ЦК України управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

В силу п.7 ч.1 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.

Згідно ст.329 ЦПК України заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.

Згідно ст. 333 ЦПК України суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.

Як встановлено судом, на території Миколаївської міської територіальної громади, за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться безхазяйне нерухоме майно - а саме 3/10 нежитлової будівлі корівника (літ. «К-1») загальною площею 2534,4кв.м., яке складається із приміщень: 1- тамбур площею 27,2кв.м; 2- стійло з годівницею площею 667,6кв.м; 4-коридор площею 7,6кв.м; 5-підсобне приміщення площею 12,3кв.м; 6- підсобне приміщення площею 11,7кв.м.; 8-підсобне приміщення площею 43,6кв.м. Площа вказаних приміщень становить 770,0 кв.м.

Інша частина майна, а саме 7/10 часток нежитлової будівлі (корівника) загальною площею 2534,4 кв.м, по АДРЕСА_1 , зареєстровано за Приватним підприємством «ПАН-КОС», яке користується приміщеннями: 3-тамбур площею 31,8кв.м.; 7-коридор площею 32,4кв.м.; 9-підсобне площею 27,3кв.м.; 10-підсобне площею 35,2кв.м; 11-тамбур площею 9,5кв.м.; 12-стійло з годівницею площею 1459,7кв.м; 13- підсобне площею 9,2кв.м; 14-підсобне площею 14,6кв.м.; 15- підсобне площею 9,5кв.м.; 16- підсобне площею 9,4кв.м.; 17-коридор площею 86,9кв.м.; 18- підсобне площею 19,0кв.м.; 19-тамбур площею 19,9кв.м.

Вказане майно, а саме 3/10 частки нежитлової адміністративної будівлі (корівника), за адресою: АДРЕСА_1 , 18.10.2023 взято на облік державним реєстратором Короляком І.М., як безхазяйне нерухоме майно, що засвідчено витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного майна від 18.10.2023, індексний номер витягу 350928860, про що 23.11.2023 на офіційному веб-сайті Миколаївської міської ради Львівської області та 30 листопада 2023 року у газеті «Громада» № 48 (3230) від, було розміщено (надруковано) відповідне оголошення в якому запропоновано можливим власникам зазначеного майна протягом року з дня оприлюднення цього оголошення при наявності підстав звернутися з підтверджуючими документами до Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області за адресою: Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вул. В. Великого, 6, з метою зняття майна з обліку.

З моменту оприлюднення вказаного оголошення, про наявність на території міської ради безхазяйного нерухомого майна, ніхто не звертався до органу місцевого самоврядування про визнання права власності на зазначену в заяві частку нежитлової будівлі. Отже, особи, які б претендували на вказане безхазяйне нерухоме майно, своїх прав на нього, у встановлені законом терміни, не заявили, що дає підстави для передачі судом даного нерухомого майна у комунальну власність.

За наведених обставин, оскільки вказаними вище правовими нормами регламентовано особливий порядок набуття права власності щодо безхазяйної нерухомої речі, який в даному випадку, на думку суду, був дотриманий, зокрема, мало місце оголошення про взяття на облік такої речі та дотримано річного строку після взяття на облік безхазяйної нерухомої речі для передачі цієї речі для реалізації новому власнику, а тому суд вважає за необхідне дану заяву задовольнити.

Судові витрати.

Відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України судові витрати, пов'язані з розглядом справи про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність заявнику не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст.12, 13, 76-81, 89, 258, 259, 264, 265, 268, 293, 294, 329, 333 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади, задовольнити.

Передати у комунальну власність Миколаївської територіальної громади в особі Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області безхазяйне нерухоме майно, а саме: 3/10 частки адміністративної будівлі (корівника) в складі приміщень: 1- тамбур площею 27,2кв.м; 2-стійло з годівницею площею 667,6кв.м; 4-коридор площею 7,6кв.м; 5-підсобне приміщення площею 12,3кв.м; 6- підсобне приміщення площею 11,7кв.м.; 8-підсобне приміщення площею 43,6кв.м., площею 770,0 кв.м., вартістю 229 593,60грн, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

заявник: Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області, юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Володимира Великого, буд. 6, Стрийський район, Львівська область; код ЄДРПОУ 26411657;

заінтересована особа: Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Стрийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», юридична адреса: м. Стрий, вул. Котляревського, буд. 27, Стрийський район, Львівська область; код ЄДРПОУ 03348614;

Повне рішення складено 20.02.2026.

Суддя Роман ДЖУС