Справа № 703/246/26
3/703/257/26
16 лютого 2026 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., за участю секретаря судового засідання Литвин Г.Т., прокурора Сільченко Н.М., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали справи про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новомиргород Кіровоградської області, громадянина України, обіймає посаду директора Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради, є особою з інвалідністю ІІ групи, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 120-ктр від 27.11.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 25-ктр від 27.03.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 108-ктр від 26.09.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 114-ктр від 25.10.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 77-ктр від 25.06.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 35-ктр від 25.04.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 128-ктр від 24.12.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 16-ктр від 23.02.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 87-ктр від 19.07.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 10-ктр від 19.01.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 44-ктр від 08.05.2024 року «Про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 58-ктр від 04.07.2025 року «Про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів, реалізуючи надані йому службові повноваження щодо вирішення кадрових питань, прийняв рішення щодо підписання наказу № 24-КТМ від 16.07.2024 року «Про надання відпустки», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів, реалізуючи надані йому службові повноваження щодо вирішення кадрових питань, прийняв рішення щодо підписання наказу № 08-КТМ від 08.05.2024 року «Про надання відпустки», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів, реалізуючи надані йому службові повноваження щодо вирішення кадрових питань, прийняв рішення щодо підписання наказу № 10-КТМ від 06.05.2025 року «Про надання відпустки», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів, реалізуючи надані йому службові повноваження щодо вирішення кадрових питань, прийняв рішення щодо підписання наказу № 22-КТМ від 04.07.2025 року «Про надання відпустки», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 15-ктр від 27.01.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 26-ктр від 26.03.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 90-ктр від 24.10.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 54-ктр від 24.06.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 37-ктр від 24.04.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 19-ктр від 20.02.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 22-ктр від 07.03.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 84-ктр від 25.09.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів реалізуючи надані йому службові повноваження щодо вирішення кадрових питань, прийняв рішення щодо підписання наказу № 10-КТМ від 06.05.2025 року «Про надання відпустки», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 10-ктр від 19.01.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 90-ктр від 24.10.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів реалізуючи надані йому службові повноваження щодо вирішення кадрових питань, прийняв рішення щодо підписання наказу № 24-КТМ від 16.07.2024 року «Про надання відпустки», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 58-ктр від 04.07.2025 року «Про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 77-ктр від 25.06.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 87-ктр від 19.07.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 15-ктр від 27.01.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 58-ктр від 04.07.2025 року «Про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 128-ктр від 24.12.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 22-ктр від 07.03.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 19-ктр від 20.02.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 44-ктр від 08.05.2024 року «Про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 108-ктр від 26.09.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 16-ктр від 23.02.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 26-ктр від 26.03.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 44-ктр від 08.05.2024 року «Про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення», який стосувався його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 35-ктр від 25.04.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 25-ктр від 27.03.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 114-ктр від 25.10.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 120-ктр від 27.11.2024 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 54-ктр від 24.06.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 84-ктр від 25.09.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Своїми вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Він же, будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо підписання наказу № 37-ктр від 24.04.2025 року «Про преміювання», який стосувався у тому числі його близької особи (дружини) ОСОБА_2 .
Постановами суду від 16 січня та 9 лютого 2026 року справи були об'єднані в одне провадження.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень визнав повністю.
Прокурор Смілянської окружної прокуратури Сільченко Н.М. у судовому засіданні підтримала звинувачення ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушеннях, обставини яких зазначені у відповідних протоколах, просила визнати останнього винуватим у їх вчиненні та притягнути до адміністративної відповідальності.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, врахувавши доводи прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, доходить наступного.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-7 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Поряд з цим, відповідно до ч.2 ст.172-7 КУпАП встановлена відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Зазначена норма закону за своїм змістом є бланкетною та відсилає для повного визначення його ознак до інших норм чинного законодавства України.
Зокрема, відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів це - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Характерною ознакою реального конфлікту інтересів є наявність таких складових як приватний інтерес, службове та представницьке повноваження, суперечність між ними, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Суб'єктивна сторона як корупційного правопорушення, так і правопорушення, пов'язаного з корупцією, характеризується тим, що воно вчиняється лише з корисливих спонукань, і особа, яка вчинила таке корупційне діяння, усвідомлює, що вона незаконно використовує свої службові повноваження та незаконно одержує у зв'язку з цим певні матеріальні блага. Тобто, навіть при наявності суперечності між особистими інтересами та службовими повноваженнями, обов'язковим є встановлення можливості впливу такої суперечності на об'єктивність або упередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень.
Конфлікт інтересів повинен бути реальним (очевидним) і передбачуваним. Тобто, конфлікт інтересів має місце тоді, коли вказана суперечність фактично вплинула чи могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень.
Згідно з ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.п.1, 2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів та повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, можливе лише за сукупності умов: наявності у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений; факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; повноважень на прийняття рішення; факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.
Згідно ст.1 ЗУ «Про запобігання корупції» (далі Закон) посадовими особами юридичної особи публічного права є голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.
Відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно п.6 роз'яснення затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) №4 від 13.11.2023 до посадових осіб юридичних осіб публічного права належить, зокрема, керівник юридичної особи публічного права.
Під «посадовими особами юридичної особи публічного права» слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Відповідно до Положення про Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» (далі - Центр) - реабілітаційний заклад сфери управління Міністерства соціальної політики України, цільовим призначенням якого є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю віком до 18 років та дітей, віком до трьох років (включно) (в правовому полі - можливість надання реабілітаційних послуг таким дітям до чотирьох років без одного календарного дня), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних та побутових здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу, створення передумов для їх інтеграції у суспільство.
Засновником Центру є Смілянська міська рада. Рішення щодо утворення, ліквідацію або реорганізацію Центру приймається засновником відповідно до законодавства.
Центр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку та штампи зі своїм найменуванням. Форма власності - комунальна.
Центр очолює директор, який призначається і звільняється із займаної посади міським головою у визначеному законодавством порядку.
Відповідно до наказу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради № 95-к/тр від 20.07.2015 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Барвінок» з 21.07.2015 року в порядку переведення з Костянтинівської сільської ради.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» є посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією.
Так, як вбачається з протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, від 02 січня 2026 року ОСОБА_1 будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області та відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону не повідомив належним чином про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішень щодо підписання наказів відносно близької особи - дружини ОСОБА_2 та в порушення вимог п.3 ч.1 ст.28 Закону вчинив вказані дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до списку працівників Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» ОСОБА_2 з 02.03.2021 призначена на посаду вчителя-реабілітолога вказаного Центру.
Стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» дає чітке тлумачення, що близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.
Згідно актового запису про шлюб №30 від 24 липня 2010 року, складеного Березняківською сільською радою Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є подружжям.
Відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені в пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані, вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Судом встановлено ОСОБА_1 будучи директором Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області перебуваючи в реальному конфлікті інтересів зі своєю дружиною, та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання наказів щодо близької особи та підписав накази діючи в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до листа міського голови Смілянської міської ради від 20 листопада 2025 року №5571/02-19 від директора Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» ОСОБА_1 повідомлення про реальний конфлікт інтересів у період з 01.01.2024 не надходило.
Разом з тим, ОСОБА_1 , діючи в умовах реального конфлікту інтересів, підписав накази від 07.03.2025 №22-ктр, від 27.11.2024 №120-ктр, від 27.03.2024 №25-ктр, від 26.09.2024 №108-ктр, від 25.10.2024 №114-ктр, від 25.06.2024 №77-ктр, від 25.04.2024 №35-ктр, від 24.12.2024 №128-ктр, від 23.02.2024 №16-ктр, від 19.07.2024 №87-ктр, від 19.01.2024 №10-ктр, від 08.05.2024 №08-КТМ, від 04.07.2025 №22-КТМ, від 16.07.2024 №24-КТМ, від 08.05.2024 №44-ктр, від 06.05.2025 №10-КТМ, від 04.07.2025 №58-ктр, від 27.01.2025 №15-ктр, від 26.03.2025 №26-ктр, від 24.10.2025 №90-ктр, від 24.06.2025 №54-ктр, від 24.04.2025 №37-ктр, від 20.02.2025 №19-ктр, від 25.09.2025 №84-ктр відносно своєї дружини ОСОБА_2 .
Крім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення від 02 січня 2026 року про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією;
- наказом від 20 липня 2015 року №95-к/тр про призначення ОСОБА_1 на посаду директора Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області ;
- списком працівників Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок» станом на 11.11.2025;
- наказами від 07.03.2025 №22-ктр, від 27.11.2024 №120-ктр, від 27.03.2024 №25-ктр, від 26.09.2024 №108-ктр, від 25.10.2024 №114-ктр, від 25.06.2024 №77-ктр, від 25.04.2024 №35-ктр, від 24.12.2024 №128-ктр, від 23.02.2024 №16-ктр, від 19.07.2024 №87-ктр, від 19.01.2024 №10-ктр, від 08.05.2024 №08-КТМ, від 04.07.2025 №22-КТМ, від 16.07.2024 №24-КТМ, від 08.05.2024 №44-ктр, від 06.05.2025 №10-КТМ, від 04.07.2025 №58-ктр, від 27.01.2025 №15-ктр, від 26.03.2025 №26-ктр, від 24.10.2025 №90-ктр, від 24.06.2025 №54-ктр, від 24.04.2025 №37-ктр, від 20.02.2025 №19-ктр, від 25.09.2025 №84-ктр;
- положенням Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Барвінок»;
- листом міського голови Смілянської міської ради №5571/02-19 від 20.11.2025;
- актовим записом про шлюб №30 від 24 липня 2010 року, відповідно до якого ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є подружжям.
Таким чином, враховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення в межах, установлених санкцією вказаної статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю, приймаючи до уваги ступінь його вини, сімейний та майновий стан, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 грн. 00 коп.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Відтак, із ОСОБА_1 у дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 665,60 грн., оскільки судом не встановлено підстав для звільнення її від сплати цього збору.
Керуючись ст. ст. 172-7, 247, 283 - 285 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, і з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у Черк. обл./тг м.Сміла 21081100, код отримувача ЄДРПОУ: 37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA728999980313020106000023753 код класифікації: 21081100).
У разі несплати правопорушником штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подвійний розмір штрафу, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Повний текст постанови виготовлений 18 лютого 2026 року.
Суддя І.Я. Биченко