Справа № 367/4723/24
Провадження №1-кп/367/211/2026
Іменем України
17 лютого 2026 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_4 ,
прокурора - ОСОБА_5 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_6 - ОСОБА_7
під час розгляду у відкритому судовому засіданні в місті Ірпені під час підготовчого судового засідання кримінального провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 березня 2024 року за № 12024000000000614 по обвинуваченню ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України, -
встановив:
До Ірпінського міського суду Київської області з Київської міської прокуратури надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України.
Від захисника обвинуваченого ОСОБА_8 - адвоката ОСОБА_9 надійшло клопотання про заміну захисника обвинуваченому ОСОБА_8 у зв'язку з тим, що його повноваження за дорученням центру з надання безоплатної правової допомоги закінчилися у зв'язку із закінченням строку дії контракту між ним та центром БВПД.
Присутні в судовому засіданні прокурор та захисник ОСОБА_7 не заперечували щодо заявленого захисником ОСОБА_9 клопотання.
Згідно із ч.2 ст.52 КПК України, обов'язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.49 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог ст.52 КПК України участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника.
Відповідно до доручення від 06 грудня 2024 року №004-100005521, Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги призначив адвоката ОСОБА_9 для здійснення захисту ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у кримінальному провадженні відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 березня 2024 року за № 12024000000000614.
Враховуючи, що захисник ОСОБА_9 звернувся із клопотанням про його заміну у зв'язку із закінченням строку дії контракту між ним та центром БВПД, при цьому, участь захисника у даному кримінальному провадженні є обов'язковою, суд вважає необхідним доручити Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги здійснити заміну адвоката ОСОБА_9 , призначити обвинуваченому ОСОБА_8 адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття в судове засідання.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст. 49 КПК України, суд, -
постановив:
Доручити Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги здійснити заміну адвоката для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України.
Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги забезпечити прибуття призначеного адвоката для участі у судовому провадженні за обвинувальним актом у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 березня 2024 року за № 12024000000000614 по обвинуваченню ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.28, ч.2 ст.438 КК України, на 10 годину 30 хвилин, 06 квітня 2026 року, в приміщення Ірпінського міського суду Київської області за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7.
Ухвала суду окремому оскарженню не підлягає.
Судді ОСОБА_1
ОСОБА_2
ОСОБА_3