Справа № 359/1175/26
Провадження № 1-кс/359/239/2026
13.02.2026 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Бориспільського РУП ГУНП в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_6 про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12024111240000468 від 04.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366-2, ч. 5 ст. 298 КК України
До суду із даним клопотанням звернувся слідчий. Вимоги клопотання обґрунтував тим, що ОСОБА_4 відповідно до постанови Переяславської міської територіальної виборчої комісії Бориспільського району Київської області від 31.10.2020 № 606 визнаний обраним Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області.
Постановою Переяславської міської територіальної виборчої комісії Бориспільського району Київської області від 11.11.2020 № 630 ОСОБА_4 зареєстровано Переяславським міським головою та 13.11.2020 на пленарному засіданні першої сесії Переяславської міської ради новообраний міський голова ОСОБА_4 склав присягу та з моменту складення присяги офіційно вступив на посаду Переяславського міського голови та розпочав здійснювати свої повноваження.
Рішенням Переяславської міської ради № 21-40-VIII від 17.11.2022 ОСОБА_4 присвоєно п'ятий черговий ранг посадової особи місцевого самоврядування та у період часу з 13.11.2020 по даний час він виконував та продовжує виконувати функції місцевого самоврядування, тобто являється службовою особою, на яку розповсюджуються вимоги антикорупційного законодавства, зокрема Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, відповідно до п. п. а) п. 1, ч. 1, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_4 належить до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону в тому числі і в частині зобов'язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за певний період за формою, що визначається НАЗК.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені в п. 1 п. п. «а», «в», «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноважену на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,
а саме: міський голова, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, таким чином ОСОБА_4 був зобов'язаний щорічно подавати декларацію шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за минулий рік.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
При цьому, відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, що затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-IX від 24.02.2022, на території України із
05 години 30 хвилин 24.03.2022 введено воєнний стан, який у подальшому неодноразово продовжувався та діє на даний час.
Згідно із Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX та Роз'ясненнями НАЗК № 4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), на період дії воєнного стану подання декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» здійснюється протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов'язку подати документи.
У подальшому, згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-IX, у Законі України «Про запобігання корупції», у розділ XIII «Прикінцеві положення», пункт 2-7 викладено в такій редакції: «Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше".
Ураховуючи вказані зміни в законодавстві України, ОСОБА_4 , будучи Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, та суб'єктом декларування, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою приховання дійсної повної інформації щодо нерухомого майна, яке перебуває у власності членів його сім'ї, приховуванні суми особистих грошових коштів на банківських рахунках та особистих фінансових зобов'язань, при заповнені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та подані 29.02.2024 о 17:41 год до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, виправленої щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, перебуваючи в приміщенні Переяславської міської ради по вул. Богдана Хмельницького, 27/25
в м. Переяслав Бориспільського району Київської області, вніс до виправленої щорічної декларації за 2021 рік завідомо недостовірні відомості, а саме:
-у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації не зазначив відомості про будівлю громадського будинку - Релігійний храм Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, що розташовується з адресою: Київська область, м. Переяслав, вул. Поліська, буд. 1/1-а, площею 263,5 м2, вартістю 7 204 220 грн, що набутий членом сім'ї декларанта - дружиною ОСОБА_7 , на підставі договору купівлі - продажу нерухомого майна від 01.03.2017, що засвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_8 ;
-у розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про власні кошти, які розміщені на банківських рахунках в АТ «ПриватБанк», станом на кінець 2021 року розміром 481 184,06 грн.;
-у розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про власні кошти, які розміщені на банківських рахунках в АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», станом на кінець 2021 року розміром 724 280,84 грн.;
-у розділі 13 «Фінансові зобов'язання» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про фінансове зобов'язання розміром 600 000 грн перед ТОВ «Сімекс Альянс Україна» (код ЄДРПОУ 37517349), яке виникло внаслідок укладання договору про поворотну фінансову допомогу від 29.03.2021.
Отже, ОСОБА_4 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, а саме Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, який зобов'язаний у порядку і у строк передбачені Законом України «Про запобігання корупції», подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2021 рік, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою приховання дійсної інформації щодо нерухомого майна, яке перебуває у власності членів його сім'ї, приховуванні суми особистих грошових коштів на банківських рахунках та особистих фінансових зобов'язань, при заповнені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та подані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, вніс до декларації завідомо неправдиві відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 9 009 684,9 грн, що перевищує 2500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 будучи Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою приховання дійсної повної інформації щодо нерухомого майна, яке перебуває
у власності членів його сім'ї, приховуванні суми особистих грошових коштів на банківських рахунках та особистих фінансових зобов'язань, при заповнені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та подані 29.02.2024 о 17:47 год до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, виправленої щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, перебуваючи в приміщенні Переяславської міської ради по вул. Богдана Хмельницького, 27/25
в м. Переяслав Бориспільського району Київської області, вніс до виправленої щорічної декларації за 2022 рік завідомо недостовірні відомості, а саме:
-у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації не зазначив відомості про будівлю громадського будинку -- Релігійний храм Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, що розташовується з адресою: Київська область, м. Переяслав, вул. Поліська, буд.1/1-а, площею 263,5 м2, вартістю 7 204 220 грн, що набутий членом сім'ї декларанта - дружиною ОСОБА_7 , на підставі договору купівлі - продажу нерухомого майна від 01.03.2017, що засвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_8 ;
-у розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про власні кошти, які розміщені на банківських рахунках в АТ «ПриватБанк», станом на кінець 2022 року розміром 558 599,23 грн.;
-у розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про власні кошти, які розміщені на банківських рахунках в АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», станом на кінець 2022 року розміром 807 980,89 грн.;
-у розділі 13 «Фінансові зобов'язання» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про фінансове зобов'язання розміром 600 000 грн. перед ТОВ «Сімекс Альянс Україна» (код ЄДРПОУ 37517349), яке виникло внаслідок укладання договору про поворотну фінансову допомогу від 29.03.2021.
Отже, ОСОБА_4 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, а саме Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, який зобов'язаний у порядку і у строк передбачені Законом України «Про запобігання корупції», подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2022 рік, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою приховання дійсної інформації щодо нерухомого майна, яке перебуває у власності членів його сім'ї, приховуванні суми особистих грошових коштів на банківських рахунках та особистих фінансових зобов'язань, при заповнені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, та подані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, вніс до декларації завідомо неправдиві відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 9 170 800,12 грн, що перевищує 2500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , будучи Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою приховання дійсної повної інформації щодо нерухомого майна, яке перебуває
у власності членів його сім'ї, приховуванні суми особистих грошових коштів на банківських рахунках та особистих фінансових зобов'язань, при заповнені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та подані 29.03.2024 о 16:18 год, до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, перебуваючи в приміщенні Переяславської міської ради по вул. Богдана Хмельницького, 27/25
в м. Переяслав Бориспільського району Київської області, вніс до щорічної декларації за 2023 рік завідомо недостовірні відомості, а саме:
-у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації не зазначив відомості про будівлю громадського будинку -- Релігійний храм Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, що розташовується з адресою: Київська область, м. Переяслав, вул. Поліська, буд.1/1-а, площею 263,5 м2, вартістю 7 204 220 грн, що набутий членом сім'ї декларанта - дружиною ОСОБА_7 , на підставі договору купівлі - продажу нерухомого майна від 01.03.2017 року, що засвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_8 ;
-у розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про власні кошти, які розміщені на банківських рахунках в АТ «ПриватБанк», станом на кінець 2023 року розміром 305 779,9 грн;
-у розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про власні кошти, які розміщені на банківських рахунках в АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», станом на кінець 2023 року розміром 847 591,44 грн.;
-у розділі 13 «Фінансові зобов'язання» декларації ОСОБА_4 не зазначив відомості про фінансове зобов'язання розміром 600 000 грн перед ТОВ «Сімекс Альянс Україна» (код ЄДРПОУ 37517349), яке виникло внаслідок укладання договору про поворотну фінансову допомогу від 29.03.2021.
Отже, ОСОБА_4 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, а саме Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, який зобов'язаний у порядку і у строк передбачені Законом України «Про запобігання корупції», подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2023 рік, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою приховання дійсної інформації щодо нерухомого майна, яке перебуває у власності членів його сім'ї, приховуванні суми особистих грошових коштів на банківських рахунках та особистих фінансових зобов'язань, при заповнені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, та подані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, вніс до декларації завідомо неправдиві відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 8 957 591,34 грн, що перевищує 2500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.
Окрім цього, 26.08.2025 ОСОБА_4 , будучи службовою особою,
з використанням службового становища, умисно знищив об'єкт археологічної спадщини - пам'ятку археології національного значення за наступних обставин.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 54 Конституції України держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність, вживає заходів для повернення в Україну культурних цінностей народу, які знаходяться за її межами.
Згідно зі ст. 66 Конституції України кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Статтею 43 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначено, що за незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини, а також за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності відповідно до закону.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 26.08.2025 у ранковий час доби, близько 10 години (більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено), ОСОБА_4 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, а саме Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області, усвідомлюючи покладені на нього обов'язки щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини, передбачені ст. 3 Закону України «Про охорону культурної спадщини», маючи прямий умисел на незаконне проведення земляних робіт на пам'ятці археології національного значення «Літописне місто Переяслав - столиця Переяславського князівства» (охоронний № 1000018-11, постанова Кабінету Міністрів України № 928 від 03.09.2009), увівши в оману щодо законності своїх дій, виконавців проведення робіт, діючи умисно, без отримання від центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини передбаченого законом дозволу на проведення робіт на пам'ятках національного значення, отримання якого передбачено ч. 4 «Порядку видачі дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, у зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою на території України», (затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 316-2002-п 13.03.2002), порушуючи вимоги частини сьомої статті 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини», а також статей 5, 6, 22, 24 цього Закону, які встановлюють обов'язок держави та посадових осіб забезпечувати збереження об'єктів культурної спадщини та забороняють будь-які земляні роботи на пам'ятках без спеціального дозволу, прибув у зазначений час на земельну ділянку: кадастровий номер 3211000000:01:059:0072 та загальною площею 2,3902 га, що фактично розташована на перетині вулиць Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького у місті Переяслав Бориспільського району Київської області. Перебуваючи безпосередньо на вказаній земельній ділянці, ОСОБА_4 організував та одноосібно керував діями осіб, яких попередньо увів в оману щодо законності своїх дій та законності проведення останніми земляних робіт, які полягали у ритті будівельного котловану та знятті верхнього шару ґрунту, яке проводилося із застосуванням екскаватора «Hitachi», державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_9 , якому ОСОБА_4 надав усну вказівку виконувати зазначені роботи, попередньо запевнивши останнього у законності проведення земельних робіт, при цьому будучі безпосередньо на місці, особисто та одноосібно керував діями ОСОБА_9 , вказуючи місце, розміри, глибину проведення земляних робіт.
В результаті вчинення вищевказаних умисних протиправних дій ОСОБА_4 знищено культурні нашарування середньовічного та модерного періодів, що призвело до умисного знищення об'єкта археологічної спадщини - пам'ятки археології національного значення «Літописне місто Переяслав - столиця Переяславського князівства», яка відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 928 від 03.09.2009 внесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та перебуває під особливою державною охороною, чим завдано матеріальної шкоди державі на загальну суму 18 931 474,58 гривень.
03.02.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366-2, ч. 5 ст. 298 КК України.
Враховуючи викладене, орган досудового розслідування має обґрунтовані підстави вважати, що існує реальна необхідність застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та з метою забезпечення виконання останньою покладених на нього деяких обов'язків. Жоден із більш м'яких запобіжних заходів, ніж домашній арешт, не зможе запобігти вказаним ризикам.
В судовому засіданні прокурор повністю підтримав подане клопотання, просив суд його задовольнити з підстав зазначених в ньому.
Захисник в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував, просив у задоволенні клопотання відмовити або застосувати особисте зобов'язання.
Підозрюваний у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, підтримав думку свого захисника.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, та ознайомившись з наявними матеріалами кримінального провадження, дійшов наступного висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, слідчим відділом Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024111240000468 від 04.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366-2, ч. 5 ст. 298 КК України.
03.02.2026 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366-2, ч. 5 ст. 298 КК України.
Обґрунтованість підозри про вчинення ОСОБА_4 вказаних кримінальних правопорушень підтверджується:
-обґрунтованим висновком щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність за фактом подання щорічної декларації за 2021 рік, що подана Переяславським міським головою ОСОБА_4 ;
-обґрунтованим висновком щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність за фактом подання щорічної декларації за 2022 рік, що подана Переяславським міським головою ОСОБА_4 ;
-обґрунтованим висновком щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність за фактом подання щорічної декларації за 2023 рік, що подана Переяславським міським головою ОСОБА_4 ;
-витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадянам про державну реєстрацію шлюбу № витягу 00048675044 (яким підтверджується факт реєстрації актового запису про шлюб ОСОБА_4 та ОСОБА_10 );
-договором купівлі-продажу нерухомого майна від 01.03.2017 за фактом продажу будівлі, громадського будинку -- Релігійний храм Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, що розташовується з адресою: Київська область, м. Переяслав, вул. Поліська, буд.1/1-а, площею 263,5 м2, вартістю 7 204 220 грн.;
-відповідь ТОВ «Сімекс Альянс Україна» вих. № 1 від 10.01.2025 (яким підтверджується факт надання повторної фінансової допомоги ОСОБА_4 в розмірі 600 000 грн. в 2021 році);
-договір про надання поворотної фінансової допомоги від 29.01.2021 (яким підтверджується факт надання повторної фінансової допомоги ОСОБА_4 в розмірі 600 000 грн. в 2021 році);
-протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 04.01.2025 (яким підтверджується факт надання повторної фінансової допомоги ОСОБА_4 в розмірі 600 000 грн. в 2021 році);
-постановою № 630 від 11.12.2020 «Про реєстрацію ОСОБА_4 Переяславським міським головою Бориспільського району Київської області»;
-випискою з рахунків ТОВ «Сімекс Альянс Україна» в АТ «Креді Агріколь Банк» (якою підтверджується факт надання повторної фінансової допомоги ОСОБА_4 в розмірі 600 000 грн. в 2021 році);
-випискою з рахунків ОСОБА_4 РНОКПП - НОМЕР_2 в «АТ КБ «ПриватБанк» (якою підтверджується факт залишків на рахунках грошових коштів ОСОБА_4 на 31.12.2021, 31.12.2022, 31.12.2023);
-випискою з рахунків ОСОБА_4 РНОКПП - НОМЕР_2 в «АТ КБ «ПриватБанк» (якою підтверджується факт залишків на рахунках грошових коштів ОСОБА_4 на 31.12.2021);
-випискою з рахунків ОСОБА_4 РНОКПП - НОМЕР_2 в «АТ КБ «ПриватБанк» (якою підтверджується факт залишків на рахунках грошових коштів ОСОБА_4 на 31.12.2022);
-випискою з рахунків ОСОБА_4 РНОКПП - НОМЕР_2 в «АТ КБ «ПриватБанк» (якою підтверджується факт залишків на рахунках грошових коштів ОСОБА_4 на 31.12.2023);
-відповідь на запит ТОВ «Маклаут-Інвест» вих. № 153 від 11.08.2025 (якою підтверджується місце подання декларацій за 2021, 2022 та 2023 рік);
-випискою з рахунків ОСОБА_4 РНОКПП - НОМЕР_2 в АТ «Креді Агріколь Банк» (якою підтверджується факт залишків на рахунках грошових коштів ОСОБА_4 на 31.12.2021, 31.12.2022, 31.12.2023);
-висновком експерта № 3761 за результатами проведення судової історико- археологічної експертизи від 26.01.2026 (яким підтверджується факт проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького, завдано шкоди державі в розмірі 18 931 474, 58 грн.;
-протоколом огляду місця події від 27.08.2025 (яким підтверджується факт проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького);
-рішенням Переяслав-Хмельницької міської ради від 20.10.2015 № 08-79-VI про погодження науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план м. Переяслав-Хмельницький» та «Зони охорони пам'яток архітектури, містобудування, історії та археології національного та місцевого значення м. Переяслав-Хмельницький» (яким підтверджується наявність пам'яток архітектури, містобудування, історії та археології національного та місцевого значення м. Переяслав-Хмельницький);
-рішенням Переяславської міської ради від 22.10.2024 № 07-87-VIII «Про затвердження Програми розроблення містобудівної та землевпорядної документації Переяславської міської територіальної громади на період 2025-2027 років» за підписом міського голови ОСОБА_4 (яким підтверджується прийняття рішення міським головою ОСОБА_4 проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького);
-програма розроблення містобудівної та землевпорядної документації Переяславської міської територіальної громади на період 2025-2027 року (Додаток до Рішення Переяславської міської ради від 22.10.2024 № 07-87-VIII);
-протоколом огляду веб сторінки «Переяслав.City» від 02.09.2025 (яким підтверджується проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького);
-протоколом огляду публікації від 04.09.2025 (яким підтверджується проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького);
-протоколами допитів свідків: ОСОБА_12 від 03.09.2025, ОСОБА_13 від 03.09.2025, ОСОБА_14 від 03.09.2025, ОСОБА_15 від 04.09.2025, ОСОБА_16 від 04.09.2025, ОСОБА_17 від 05.09.2025, ОСОБА_18 від 08.09.2025, ОСОБА_19 від 08.09.2025, ОСОБА_9 від 09.09.2025 (якими підтверджується проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького);
-протоколом допиту свідка (яким підтверджується проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького);
-протоколом допиту свідка (яким підтверджується проведення земляних робіт та знищення об'єкту археологічної спадщини на земельній ділянці, що розташована за адресою: Київська область, Бориспільський район, м. Переяслав, на перетині вулиць: Шевченка, Сковороди, Михайла Сікорського та Богдана Хмельницького).
У відповідності до ст.131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.
Відповідно до вимог ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
На підставі вимог ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 цього кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: тяжкість злочину, у вчинені якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання, та інші обставини що її характеризують.
Згідно ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3)недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
За правилами ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
За таких обставин, прокурор довів наявність обставин, передбачених п.п.1 та 2 ч.1ст.194 КПК України.
Разом з цим, прокурор не довів обставин передбачених п.3 ч.1 ст. 194 КПК України, а саме недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
За ч.1 ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Згідно ч.2 ст.181 КПК України домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України, за яке законом передбачене покарання у виді штрафу від шести тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 298 КК України, за яке законом передбачене покарання у виді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Виходячи з наведеного, вважаю що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби забезпечить виконання покладених на підозрюваного процесуальних обов'язків, а також буде запобігати його можливим ризикам того, що підозрюваний може переховуватись від органу досудового розслідування, суду, чи вчинити інший злочин. Більш м'який запобіжний захід не здатний забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобігти ризикам, встановленим слідчим суддею в судовому засіданні.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_4 запобіжний захід у виді домашнього арешту.
За таких обставин, з врахуванням положень ч.ч. 4,5 ст.194 КПК до підозрюваного слід застосувати наступні обов'язки: прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою; не залишати місце проживання - АДРЕСА_1 , з 23:00 год. по 06:00 год. наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора, або суду; заборонити спілкування зі свідками у кримінальному провадженні № 12024111240000468 від 04.12.2024, а саме: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_9 ; повідомляти слідчого, прокурора, або суд про зміну свого місця проживання, місця роботи.
Керуючись ст.ст.177,178,181,183,194 КПК України , слідчий суддя
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, без застосування електронних засобів контролю.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 такі обов'язки:
-прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою;
-не залишати місце проживання - АДРЕСА_1 , з 23:00 год. по 06:00 год. наступного дня, без дозволу слідчого, прокурора, або суду;
-заборонити спілкування зі свідками у кримінальному провадженні № 12024111240000468 від 04.12.2024, а саме: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_9
-повідомляти слідчого, прокурора, або суд про зміну свого місця проживання, місця роботи.
Термін дії ухвали слідчого судді визначити до 03.04.2026 року включно.
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на відділення поліції №1 м.Переяслав Бориспільського РУП ГУНП в Київській області.
В задоволенні вимог клопотання в іншій частині відмовити.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з моменту її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Повний текст ухвали слідчого судді оголошено о 13 год. 50 хв. 18.02.2026 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1