Рішення від 19.02.2026 по справі 460/21815/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2026 року м. Рівне№460/21815/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доРівненської обласної державної адміністрації

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Рівненської обласної державної адміністрації, в якому просить суд:

визнати протиправними дії Рівненської обласної державної адміністрації щодо відмови у встановленні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988-1989 роках та видачі відповідного посвідчення;

зобов'язати Рівненську обласну державну адміністрацію встановити статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988-1989 роках та видати відповідне посвідчення.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших громадян із заявою про встановлення йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Рішенням Комісії, яке оформлено протоколом №9-1/2025 від 25.09.2025 відмовлено у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зауважив, що така відмова є протиправною, оскільки позивачем подано всі документи, які вимагають норми законодавства, а тому просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою суду від 28.11.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

На адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнав. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що позивачем ніяким чином, окрім власних слів у позові, не підтверджено факт його відрядження в зони відчуження протягом 1988-1989 років. Також під час розгляду документів на засіданні не було виявлено інформації стосовно перебування позивача в населених пунктах зони відчуження за період роботи саме у зоні відчуження як того вимагають норми чинного законодавства. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.

У відповіді на відзив позивач повністю підтримав позицію, викладену в адміністративному позові, та вважає, що твердження відповідача викладені у відзиві є необґрунтованими.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є особою з інвалідністю (2 група), що підтверджується довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААВ №482528 від 17.11.2022.

Позивач звернувся до Управління соціальної та ветеранської політики Рівненської районної державної адміністрації, у якій просив надати статус ліквідатора аварії на ЧАЕС у 1988-1989 роках.

До вказаної заяви були надані наступні документи:

1. Заява ОСОБА_1 , щодо встановлення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення:

2. Завірена копія паспорта, виданого Рівненським MB У.МВС України в Рівненській області 18 квітня 2001;

3. Завірена копія картки платника податків заявника, видана ДНІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області;

4. Копія особового рахунку № 60 про розрахунок заробітної плати за 1989 року на ОСОБА_1 з ТОВ «Рівне газбуд»;

5. Завірена копія довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії 17.11.2022 серія 12 AAB № 482528, щодо встановлення групи інвалідності загального захворювання з ураженням внутрішніх органів та довідки індивідуальної програми реабілітації інваліда № 49;

6. Завірені копії довідок з Державного архіву Рівненської області від 28.08.2021 № Д-32/01-27/21, до якої додано копію наказу Рівненського виробничого об'єднання газового господарства від 18.02.1991 №12 «Про ліквідацію Рівненського СБМУ по газифікації» з зазначенням, що в наказах з основної діяльності Рівненського ВОГГ «Рівнегаз» за 1991 рік, наказ від 12.02,1991 № 18 відсутній, та від 09.09.2021 №149/01-30/21, про те, що документи Рівненського СБМУ по газифікації на зберігання до даної установи не надходили;

7. Завірена копія довідки з РГК Рівнегаз від 17.09.2021 №330007.2-Лв- 8407-0921, про те, що згідно з пояснюючою запискою архіваріуса канцелярського відділу та архіву AT «Рівнегаз», в архівному підрозділі товариства документи по передачі будь-яких документів Рівненського СБМУ по газифікації відсутні;

8. Завірена копія довідки з Державного архіву Івано-Франківської області від 10.12.2021 №89/06-07;

9. Завірені копії листа Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини від 26.03.2025 № 27686.4/К-19246.3/25/40.1 та листа Представника уповноваженого ВРУ з прав людини від 06.05.2025 №39051.4/К-19246.3/25/40.1, щодо звернень ОСОБА_1 з питання встановлення відповідного статусу;

10. Завірені копії заяв від ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та завірені копії пояснень від ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , про те, що ОСОБА_1 під час роботи: в СБМУ по газифікації тресту «Івано- Франківськгазкомунбуд» здійснював виїзди з іншими робітниками на роботу по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зону відчуження.

Рішенням Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших громадян, яке оформлено протоколом №9-1/2025 від 25.09.2025 відмовлено у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся до суду з позовом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закон України від 28 лютого 1991 року №796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (надалі - Закон №796-ХІІ).

Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру (стаття 1 Закону №796-XII).

Відповідно до статті 9 Закону №796-ХІІ особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи; громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт; громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

Згідно статті 10 Закону №796-ХІІ учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпунктів 2, 3 частини 1 статті 14 Закону №796-XII для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження, зокрема: - з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; - з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; - у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали: - у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - від 1 до 5 календарних днів; - у зоні відчуження в 1987 році - від 1 до 14 календарних днів.

Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 15 Закону № 796-ХІІ, підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону №796-XII учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частинами 3, 4 статті 65 Закону №796-XII посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Частина 5 статті 65 Закону №796-XII визначає, що порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" від 11.07.2018 № 551 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі - Порядок № 551).

Згідно з п. 2 Порядку № 551 посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадян, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих, дружин (чоловіків) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих), смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою або з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, а також опікунам дітей (на час опікунства) померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, і надає право користуватися пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Відповідно до абз. 3 п. 3 Порядку №551 особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (категорія 1) серії Б синього кольору.

Розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 21.08.2018 № 559, зареєстрованому в Головному територіальному управлінні юстиції у Рівненській області на виконання пункту 7 вищевказаної Постанови № 551 затверджено Положення про Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, із змінами, внесеними розпорядженням голови облдержадміністрації від 30.01.2019 № 63, зареєстрованими 25.02.2019 за № 10/1374.

Відповідно до пункту 1 Положення про комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян (далі - Положення), Комісія є постійно діючим колегіальним органом Рівненської обласної державної адміністрації), що розглядає документи для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та громадянам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадянам, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захороненяя радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

Згідно з п. 4 Положення Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

1) розглядає документи, які відповідно до законодавства є підставою для видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян і вкладок до них;

2) приймає рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та Іншим категоріям громадян і вкладок до них;

3) приймає рішення про вилучення посвідчення відповідної категорії в разі встановлення факту його необгрунтованої видачі.

Зважаючи на викладене, Комісія приймає рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян і вкладок до них, розглянувши документи, які, відповідно до законодавства, є підставою для їх видачі.

Пунктом 11 Порядку № 551 визначено, що посвідчення видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії). Посвідчення видаються: учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - на підставі, зокрема одного з таких документів:

- довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби);

- довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об'єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку;

Особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою.

Отже, підставою для видачі посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є наявність одного із зазначених в пункті 11 Порядку документів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем до заяви про встановлення йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були долучені наступні документи: заява ОСОБА_1 , щодо встановлення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення; завірена копія паспорта, виданого Рівненським MB У.МВС України в Рівненській області 18 квітня 2001; завірена копія картки платника податків заявника, видана ДНІ у м. Рівному ГУ ДФС у Рівненській області; копія особового рахунку № 60 про розрахунок заробітної плати за 1989 року на ОСОБА_1 з ТОВ «Рівне газбуд»; завірена копія довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії 17.11.2022 серія 12 AAB № 482528, щодо встановлення групи інвалідності загального захворювання з ураженням внутрішніх органів та довідки індивідуальної програми реабілітації інваліда № 49; завірені копії довідок з Державного архіву Рівненської області від 28.08.2021 № Д-32/01-27/21, до якої додано копію наказу Рівненського виробничого об'єднання газового господарства від 18.02.1991 №12 «Про ліквідацію Рівненського СБМУ по газифікації» з зазначенням, що в наказах з основної діяльності Рівненського ВОГГ «Рівнегаз» за 1991 рік, наказ від 12.02,1991 № 18 відсутній, та від 09.09.2021 №149/01-30/21, про те, що документи Рівненського СБМУ по газифікації на зберігання до даної установи не надходили; завірена копія довідки з РГК Рівнегаз від 17.09.2021 №330007.2-Лв-8407-0921, про те, що згідно з пояснюючою запискою архіваріуса канцелярського відділу та архіву AT «Рівнегаз», в архівному підрозділі товариства документи по передачі будь-яких документів Рівненського СБМУ по газифікації відсутні; завірена копія довідки з Державного архіву Івано-Франківської області від 10.12.2021 №89/06-07; завірені копії листа Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини від 26.03.2025 № 27686.4/К-19246.3/25/40.1 та листа Представника уповноваженого ВРУ з прав людини від 06.05.2025 №39051.4/К-19246.3/25/40.1, щодо звернень ОСОБА_1 з питання встановлення відповідного статусу; завірені копії заяв від ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та завірені копії пояснень від ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , про те, що ОСОБА_1 під час роботи: в СБМУ по газифікації тресту «Івано- Франківськгазкомунбуд» здійснював виїзди з іншими робітниками на роботу по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зону відчуження.

Дослідивши надані документи та їх зміст, суд зазначає, що позивачем недотримані умови встановлені ст. 10,15 Закону № 796-ХП, адже жодних документів передбачених законодавством на розгляд Комісії не надано.

Більше того, до заяви не долучені документи, які б містили відомості про участь позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС як в зоні в зоні відчуження так і поза нею.

Щодо долученої Довідки до акта МСЕК, серія 12 ААВ, №482528 від 12.11.2022 про встановлення позивачу II групи інвалідності, яка на його думку пов'язана із захворюванням, викликаним наслідками аварії на ЧАЕС, то суд зауважує, що вказана обставина як наданими на розгляд Комісії, так наданими і на розгляд суду документами не підтверджена, оскільки відомостей про причинний зв'язок набутого захворювання (інвалідності) внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС зазначена довідка не містить.

Також позивачем ніяким чином, окрім власних слів не підтверджено факт відрядження на роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зону відчуження протягом 1988-1989 років.

Суд не бере до уваги надані копії особових рахунків за 1988 -1989 роки, оскільки вони містять нечіткі та некоретні записи, а саме наявні відмітки і написи, від руки, без зазначення посади і ініціалів особи, якою такі відмітки проставлені.

Суд зазначає, що підвищена оплата праці, згідно діючого на той час законодавства, застосовувалася і до працівників, задіяних до робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС і поза межами зони відчуження. Тому вказані документи без зазначення об'єктів або населених пунктів не можуть слугувати беззаперечним доказом роботи позивача саме у зоні відчуження.

Щодо нотаріально засвідчених пояснень, заяв колишніх працівників Рівненського СБМУ по газифікації, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , суд зазначає наступне.

Так, статтею 81 Закону України "Про нотаріат" визначено, що нотаріус на прохання фізичної особи може посвідчувати факт її перебування в певному місці. На підтвердження зазначеної обставини нотаріус видає заінтересованим особам свідоцтво.

На зазначених нотаріально посвідчених заявах та поясненнях вищеперерахованих осіб приватними нотаріусами засвідчено лише справжність підпису підписантів заяв і пояснень.

Відповідно до статті 78 Закону України "Про нотаріат", нотаріус, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчує факти, викладені в документі, а лише підтверджують, що підпис зроблено певною особою.

Враховуючи наведене, достовірність фактів, викладених у вказаних заявах і поясненнях не підтверджена, тому зазначені заяви і пояснення не можуть слугувати належним доказом участі позивача в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у зоні відчуження.

Отже, з наявних у справі доказів, які були предметом дослідження, судом установлено недостатність підстав для визнання/підтвердження у позивача статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, який довів правомірність своїх дій.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що у задоволенні позову відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат у відповідності норм ст.139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 19 лютого 2026 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Рівненська обласна державна адміністрація (майдан Просвіти, буд.1,м. Рівне,Рівненська обл.,33013, ЄДРПОУ/РНОКПП 13986712)

Суддя С.А. Борискін