Справа №: 148/242/26
Провадження № 3/148/166/26
18 лютого 2026 року суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Дамчук О.О. за участю прокурора Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області Морозюк С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань УСЗ у Вінницькій області, про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, з вищою освітою, працюючої птахівником МХП «НАША РЯБА», розведеної, на утриманні має одну неповнолітню особу, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
ОСОБА_1 , фахівець Тульчинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області, яка 15.03.2024 звільнилась з посади за власним бажанням, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст. 45 та пп. 2 п.2 розділу ІІ Порядку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільнені несвоєчасно без поважних причин 11.07.2025 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений попередньою декларацією (з 01.01.2024 по 15.03.2024), яку мала би подати відповідно до вимог закону до 23:59 год. 14.04.2024, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вона ж, 15.03.2024 звільнившись з посади фахівця Тульчинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 та пп. 2 п.2 розділу ІІ Порядку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 11.07.2025 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), яку мала би подати відповідно до вимог закону до 23:59 год. 31.03.2025, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні прокурор підтримала кваліфікацію адміністративного правопорушення, звернувши увагу, що в особи, яка притягується до адміністративної відповідальності були відсутні поважні причини неподання декларації, подача яких передбачена протягом 30 календарних днів після звільнення з посади та щорічної декларації за 2024 рік, у передбачені законодавством строки. Зазначила, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності вину у вчиненні адміністративного правопорушення повністю визнала, а тому просила накласти адміністративне стягнення у межах санкції статті ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки пом'якшуючі, обтяжуючі обставини або обставини, які виключають адміністративну відповідальність, передбачені ст.ст 35-36, 17-20 КУпАП, відсутні.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та пояснила, що не була обізнана щодо її обов'язку подачі вказаних декларацій, оскільки працювала на посаді фахівця Тульчинського РВФ ДУ «Центр пробації» лише три місяці та більше в державних установах не працювала.
Із копії наказу № 134/К від 01.03.2024 вбачається, що 15.03.2024 ОСОБА_1 було звільнено з посади фахівця Тульчинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області, на підставі ст. 38 КЗпП України, за власним бажанням.
Згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 являється суб'єктом декларування та в неї виник обов'язок подати декларації за період не охоплений попередньою декларацією (з 01.01.2024 по 15.03.2024) до 14.04.2024 та за 2024 рік до 31.01.2025.
Із довідки про результат пошуку - 14 вбачається, що ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2024 рік та декларацію при звільнені за неохоплений попередньою декларацією період (з 01.01.2024 по 15.03.2024) рік подала 11.07.2025, тобто з порушенням строку передбаченого Закону України «Про запобігання корупції».
В абзаці 1 частини 2 статті 45 вказаного вище Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1,… частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 вказаного Закону передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
За приписами ст. 65-1 зазначеного вище Закону, вбачається, що за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті з цього Закону, притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Окрім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення № 119 та № 120 від 23.01.2026; роздруківками електронних форм декларацій, де зазначено, що датою подання щорічної декларації за 2024 рік є 11.07.2025 13:58, а декларації за період з 01.01.2024 до 15.03.2024 є 11.07.2025 13:50; копією наказу про звільнення ОСОБА_1 з посади фахівця Тульчинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області № 134/К від 01.03.2024; витягом щодо послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які були вчиненні ОСОБА_1 у період з 01.01.2025 до 12.07.2025; копією наказу № 882/к від 09.11.2023 про прийняття ОСОБА_1 на посаду фахівця Тульчинського РВФ ДУ «Центр пробації» з 13.11.2023; матеріалами особової справи державного службовця; копією розписки про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» щодо подачі нею декларацій при звільненні та щорічної декларації після звільнення; копіями повідомлень щодо забезпечення декларування № 251/42-24 від 27.02.2024 про обов'язок подання декларації за 2023 рік із роз'ясненням умов та строків, та про надання інформації стосовно декларування № 1/42-24 від 01.01.2024 із підписами особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про ознайомлення; копією листа Національного агентства з питань запобігання корупції № 70-09/103056-25 від 25.12.2025 стосовно збоїв у роботі «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»; копією положення про філію Держаної установи «Центр пробації», з якої вбачається, що посади….., зокрема фахівців філії, на яких покладені функції контролю уповноважених органів з питань пробації, за безпосереднім проведенням соціально-виховної роботи із засудженими, до яких застосовано пробацію, є особами на яких поширюється дія підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»; поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності зазначеними на окремому аркуші та наданими під час судового засідання.
За таких обставин, при призначенні адміністративного стягнення прийнято до уваги, що згідно ч. 2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а також враховано характер та ступінь тяжкості скоєних правопорушень, перевіривши існування обтяжуючих та пом'якшуючих обставин (судом не встановлено), вчинення декількох правопорушень, дані про особу, раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, визнання нею своєї вини, щире каяття, її ставлення до вчиненого, майновий та сімейний стан, а тому адміністративне стягнення необхідно накласти в межах санкції за більш серйозне адміністративне правопорушення, тобто санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України у виді штрафу, що на думку суду є необхідним і достатнім для виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
В силу ст. 40-1 КУпАП, на підставі ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності підлягає стягненню судовий збір, в розмірах встановлених законодавством України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 23,33-35, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 283, 287 280, 283-285, 287, 289, 307-308 КУпАП, суддя,
Об'єднати справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (№ 148/242/26 та № 148/243/26) в одне провадження, об'єднаній справі присвоїти номер 148/242/26, провадження 3/148/166/26.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 850 (Вісімсот п'ятдесят) грн (Рахунок UA 3689 9998 0313 0901 0600 0002 568, Отримувач коштів УК у Тульч.р-н./ Тульчинськ. р-н./21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858, Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.) (ЕАП)).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави (отримувач коштів : ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, рахунок UA 908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП)) у розмірі 665,60 (Шістсот шістдесят п'ять) грн 60 коп.
Штраф підлягає сплаті у 15-денний строк з дня вручення постанови або залишення апеляційної скарги без задоволення.
Копії платіжних документів подаються до органу, від імені якого накладено стягнення, у триденний строк з дня сплати.
Своєчасно несплачений штраф буде примусово стягнутий у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, за умови несвоєчасної сплати штрафу та виконання постанови в примусовому порядку, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП та витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області.
Суддя О.О. Дамчук