Постанова від 18.02.2026 по справі 133/290/26

133/290/26

3/133/620/26

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

Іменем України

18.02.26 м.Козятин

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Дем'янова Ж.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Хмільницької окружної прокуратури Бридька А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Козятин справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 172-6, за ч. 1 ст. 172-6, за ч. 1 ст. 172-6, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Згідно з протоколом №86 від 22.01.2026 ОСОБА_1 , будучи з 28.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п. 27 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, згідно з протоколом №87 від 22.01.2026 ОСОБА_1 , будучи з 28.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення) в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, згідно з протоколом №88 ОСОБА_1 , будучи з 28.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (з 01.01.2023 по 28.02.2023) в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, згідно з протоколом №89 ОСОБА_1 , будучи з 28.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, являючись згідно пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п. 27 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вказані правопорушення вчинено при наступних обставинах.

Відповідно до наказу начальника управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України №86-к/тр ОСОБА_1 з 01.08.2017 прийнято на посаду головного спеціаліста відділу профілактики виробничого травматизму, страхових виплат та медико-соціальних послуг Козятинського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Вінницькій області.

Відповідно до наказу начальника управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України №496-к/тр ОСОБА_1 з 02.01.2018 переведено на посаду головного спеціаліста відділу профілактики виробничого травматизму, страхових виплат та медико-соціальних послуг Козятинського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.

Відповідно до наказу начальника управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України №155-к/тр ОСОБА_1 з 01.04.2019 переведено на посаду головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.

Відповідно до наказу голови комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області №17-к/тр ОСОБА_1 звільнено з 28.02.2023 звільнено з посади головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області у зв'язку із скороченням штату та чисельності працівників.

Відповідно до листа НАЗК №190-07/10442-22 від 14.04.2022, з метою уникнення порушень працівниками Фонду соціального страхування України положень чинного антикорупційного законодавства, керуючись п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» Національним агентством надані роз'яснення, згідно яких перелік суб'єктів, на яких поширюється дія Закону (в тому числі обов'язок щодо подання декларацій), визначено у ст. 3 Закону.

До таких суб'єктів належать, зокрема: посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України (п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону); члени правління Фонду соціального страхування України (п. «к» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону).

Згідно до пп.«и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

В примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 10.10.2025 о 16:32 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період не охоплений раніше поданими деклараціями, з 01.01.2023 по 28.02.2023 (https://public.nazk.gov.ua/documents/dc9d060d-997c-4cb2-b757-e02726023749).

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 10.10.2025 о 17:19 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/09e8bee6-753a-4bce-978f-889d38b74a46).

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 10.10.2025 о 16:07 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/767c050f-2303-4657-873a-3fc6072adb46).

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 10.10.2025 о 15:21 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/d4d5a5fc-471b-4610-9584-85b78f3d4a88).

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

З огляду на викладене, ОСОБА_1 являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України (п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону), подаючи несвоєчасно декларації вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні прокурор підтвердив наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Надав висновок у адміністративній справі щодо наявності у діяннях останньої ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного із корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до якого просив призначити стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме - 850 грн.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчинені адміністративних правопорушень визнала у повному обсязі та пояснила, що не слідкувала за змінами щодо відновлення строків подачі щорічних декларацій особи, яка припинила діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а тому допустила порушення указаного законодавства.

Заслухавши пояснення учасників провадження, дослідивши його матеріали суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю зібраних і досліджених у справі доказів, зокрема:

- даними протоколів про адміністративні правопорушення № 86, 87, 88 та 89 від 22.01.2026;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 22.01.2026, а також усними пояснення у судовому засіданні, у яких остання підтверджує обставини, зазначені у протоколах про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

- копією щорічних декларацій ОСОБА_1 ;

- копією наказу голови комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області №17-к/тр про звільнення ОСОБА_1 з 28.02.2023 з посади головного спеціаліста сектору медичних та соціальних послуг Козятинського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області у зв'язку із скороченням штату та чисельності працівників.

- рапортами працівника УСР у Вінницькій області ДСР НПУ.

При цьому, суд зауважує, що матеріали справи не містять даних про поважні причини, які об'єктивно перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не встановлено таких і судом.

Оцінюючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень доведена та її дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тому беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його суб'єктивне ставлення до вчиненого, а також усі в сукупності обставини та їх поєднання, суд дійшов висновку про можливість накладення в об'єднаному адміністративному провадженні за №133/290/26 (провадження 3/133/620/26) на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у мінімальному розмірі.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у дохід держави.

Відомостей про належність ОСОБА_1 до осіб, на яких поширюється дія ст.5 Закону України «Про судовий збір» щодо підстав для звільнення від його сплати не встановлено.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 665 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз'яснити особі, на яку накладено адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня винесення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Жанна ДЕМ'ЯНОВА