Постанова від 18.02.2026 по справі 932/399/26

Справа № 932/399/26

Провадження № 3/932/145/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2026 року Суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Орчелота А.В., при секретарі Чубенко А.О., за участю прокурора Карпенка О.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Власенкова А.С. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю падання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції, відносно::

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, колишнього старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , якому роз'яснені права відповідно до ст. 63 Конституції України та ст.268КУпАП,

за ч.1 ст.172-6КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 20.03.2023 року № 141 о/с ОСОБА_1 переміщено на посаду старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 20.03.2023.

Відповідно до наказу Головного управління поліції в Дніпропетровській області від 18.03.2024 року №299 о/с ОСОБА_1 звільнено з посади старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 18.03.2024.

ОСОБА_1 прийняв присягу працівника Національної поліції України 07.11.2015 року.

Таким чином, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3Закону України «Про запобігання корупції»(далі Закон), ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Тому, згідно з абз.16 ч.1 ст.1, ч.1 ст.45Закону, приміткою до ст.172-6КУпАП ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом адміністративного правопорушення.

Згідно з приміткою до ст.56Закону посада слідчого до службових осіб, які займають: відноситься відповідальне та особливо відповідальне

Відповідно до ст.68Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з ч.1 ст.65-1Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст.3Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до Закону України від 08.07.2022 №2381-IX «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану», який набрав чинності 03.08.2022, суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.

Законом України від 20.09.2023 №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, відновлено декларування у порядку та строки, що визначені ст.45Закону.

У ч.1 ст.45Закону встановлено, що особи, зазначені у п.1, п.п. «а», «в» - «ґ» п.2 ч.1 ст.3Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п.1 п.2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 №252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за №1965/41021, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст.45Закону (щороку), у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня.

Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію за 2023 рік до 31.03.2024 включно, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з відомостями з Реєстру, декларацію за 2023 рік ОСОБА_1 подав 01.04.2024 об 11:42 (унікальний ідентифікатор декларації - dc33f587-d424-4985-9a37-80bb56a3be13).

Згідно з послідовністю дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 , дії по заповненню декларації за 2023 рік останній розпочав лише 01.04.2024.

ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами ст.45Закону та відповідальністю за порушення антикорупційного законодавства.

Таким чином, ОСОБА_1 ,в порушення вимог ч.1 ст.45Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону, несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні).

Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 20.03.2023 року №141 о/с ОСОБА_1 переміщено на посаду старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 20.03.2023.

Відповідно до наказу Головного управління поліції в Дніпропетровській області від 18.03.2024 року №299 о/с ОСОБА_1 звільнено з посади старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 18.03.2024.

ОСОБА_1 прийняв присягу працівника Національної поліції України 07.11.2015.

Таким чином, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Тому, згідно з абз. 16 ч.1 ст.1, ч.1 ст.45Закону, приміткою до ст.172-6КУпАП ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом адміністративного правопорушення.

Згідно з приміткою до ст.56Закону посада слідчого до службових осіб, які займають: відноситься відповідальне та особливо відповідальне

Відповідно до ст.68Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з ч.1 ст.65-1Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст.3Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Законом України від 20.09.2023 №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, відновлено декларування у порядку та строки, що визначені ст.45Закону.

Абз. 1 ч.2 ст.45Закону визначено, що особи, зазначені у п.1, п.п. «а», «в» - «ґ» п.2 ч.1 ст.3Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п.2 п.2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 №252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за №1965/41021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч.2 ст.45Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Таким чином, ОСОБА_1 під час звільнення з посади старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області 18.03.2024 зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом 30 днів з дня припинення діяльності, тобто до 17.04.2024.

Згідно з відомостями з Реєстру декларацію при звільненні ОСОБА_1 подав 23.04.2024 о 22:23 (унікальний ідентифікатор декларації -c7a6cedd-7dee-412e-8ale-2788f00327bf).

Згідно з послідовністю дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_1 , дії по заповненню декларації при звільненні останній розпочав лише 23.04.2024.

ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами ст.45Закону та відповідальністю за порушення антикорупційного законодавства.

Враховуючи, що правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6КУпАП, є правопорушенням, яке полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, факт подання її поза встановлений Законом строк утворює в діях ОСОБА_1 об'єктивну сторону правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст.45Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію при звільненні, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.2 ст.36КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Постановою Шевченківського районного суду міста Дніпра від 18 лютого 2026 року справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - №932/399/26 (провадження №3/932/145/26) та за ч.1 ст.172-6КУпАП - №932/400/26 (провадження №3/932/146/26) - об'єднані в одне провадження.

Справі присвоєно №932/399/26 (провадження №3/932/145/26).

В судовому засіданні

Захисник ОСОБА_1 , адвокат Власенков А.С., просив закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності без встановлення винуватості або невинуватості особи.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, зазначивши, що у період, коли він мав завершити подання декларації, на території його проживання діяли обмеження зумовлені воєнним станом а також мали місце перебої в роботі об'єктів критичної інфраструктури , у тому числі електропостачання та мережі Інтернет. Внаслідок зазначених обставин доступ до електронних сервісів, у тому числі до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, був періодично ускладнений та нестабільний, що потребувало додаткового часу для завершення та подання декларації. В період з 17.04.2024 по 23.04.2024 в нього не було фізичної можливості зайти на сайт НАЗК та подати декларацію. Зазначені обставини у сукупності об'єктивно вплинули на можливість своєчасного подання декларації, хоча він вчинив усіх необхідних заходів для дотримання встановлених законом строків. Порушення строку подання деклараціє є першим та випадковим, умислу на несвоєчасне подання декларації у нього не було. Після усунення об'єктивних перешкод, декларацію було подано негайно у зв'язку з чим, він вважає, що несвоєчасне подання декларації зумовлене поважними причинами, які виникли в умовах воєнного стану та не залежали від його волі.

Прокурор Карпенко О.А. просив суд визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6КУпАП. Та надав висновки, щодо наявності в діях особи події та складу адміністративного правопорушення, зазначивши, що датами виявлення правопорушень є дати складання протоколів про адміністративні правопорушення, а саме 26.12.2025, тому вважає, що строки притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6КУпАП не закінчилися. Крім того, прокурором зазначено, що стороною захисту не надано жодного належного доказу поважної причини, яка б об'єктивно унеможливила подання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності щорічної декларації за 2023 рік та декларації при звільненні до 31.03.2024 та 17.04.2024 відповідно.

Вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.9КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.10КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Диспозиція ч.1 ст.172-6КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши матеріали справи та надавши оцінку доказам, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6КУпАП, та доведеність його винуватості, виходячи з такого.

Наказом №141 о/с від 20.03.2024 ОСОБА_1 переміщено на посаду старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Наказом №299 о/с від 18.03.2024 ОСОБА_1 звільнено з посади старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 18.03.2024.

Суб'єкти декларування подають декларації особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі декларацій. Так, згідно ч.1 ст.45Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік, ОСОБА_1 подав 01.04.2024 року о 11 год. 42 хв., чим порушив вимоги ч.1 ст.45Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст.45Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію за типом «при звільненні», ОСОБА_1 подав 23.04.2024 року о 22 год. 23 хв., чим порушив вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6КУпАП.

Відповідно до ст.68Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності

Згідно з абз. 16 ч.1 ст.1Закону №1700-VII суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону

Приміткою до ст.172-6КУпАП встановлено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Згідно з ч.1ст.172-6КУпАП відповідальність настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Склади правопорушень, передбачених у ст.172-6КУпАП належать до формальних, вони не містять ознаки настання шкідливих матеріальних наслідків. Тому для встановлення адміністративного правопорушення, передбаченого у ч.1 ст.172-6КУпАП, достатньо тільки факту несвоєчасного подання декларації без поважних причин.

Посилання ОСОБА_1 на дію воєнного стану, перебої в електропостачанні та нестабільність Інтернетзв?язку носять загальний характер та не підтверджують повну та безперервну відсутність технічної можливості подання декларацій протягом усього строку, встановленого законодавством.

Твердження ОСОБА_1 про відсутність «фізичної можливості» подати декларацію в період з 17.04.2024 по 23.04.2024 не підтверджене документально (довідками операторів електрозв?язку, актами аварійних відключень, повідомленнями про тривалу недоступність офіційних електронних сервісів тощо).

Також, ОСОБА_1 не наведено обставин, які б свідчили про вжиття ним усіх можливих заходів для виконання обов'язку, зокрема, шляхом подання декларацій завчасно або використання періодів стабільної роботи електронних сервісів.

Суд наголошує, що саме на суб'єкта декларування покладено обов'язок вжити заходів щодо вчасного подання декларації. Таким чином, внаслідок власної бездіяльності, яка полягала у невжитті заходів щодо подання щорічної декларації у визначений законом строк, було вчинено порушення антикорупційного законодавства.

Також відповідно до листа ВССУ від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

ОСОБА_1 не надано доказів наявності обставин, зазначених вище, які перешкоджали або унеможливили б своєчасне подання ним відповідних декларацій.

У свою чергу, скріншоти з Єдиного державного реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, достеменно свідчить та підтверджує факти несвоєчасного подання декларацій.

Суд також не приймає твердження адвоката Власенкова А.С., щодо спливу строків притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6КУпАП, оскільки початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли особою уповноваженою на складання протоколу зібрано та проаналізовано необхідні докази та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Отже, початком строку притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності слід вважати дату виявлення правопорушень 26.12.2025 - дату складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Дотримуючись вимог ст.33КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, зважаючи на характер вчинених адміністративних правопорушень, оцінивши докази в сукупності, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Згідно із ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням положень п.5 ст.4Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, тобто 665 гривень, 60 копійок.

Керуючись ст.ст.33,40-1,172-6,283,284КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 - визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, 00 копійок.

Штраф слід перерахувати на рахунок №UA948999980313000106000004569, отримувач коштів: ГУК у Дніпропетровській області/Дніпровський район/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37988155, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу - адміністративний штраф у справі №932/399/26 протокол №47-01/248/25 та протокол № 47-01/247/25 від 26 грудня 2025 року).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок, який слід перерахувати на рахунок (IBAN) - №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу.

В порядку примусового виконання відповідно до положень ст.308КУпАП, в разі несплати правопорушником штрафу у строк, штраф стягується у подвійному розмірі на користь держави.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Шевченківського

районного суду міста Дніпра А.В. Орчелота