Ухвала від 19.02.2026 по справі 643/2332/26

Справа № 643/2332/26

Провадження № 2-о/643/164/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.2026 м. Харків

Суддя Салтівського районного суду міста Харкова Крівцов Д.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління пенсійного фонду України про встановлення фактів, що мають юридичне значення

ВСТАНОВИВ

10.02.2026 ОСОБА_1 (заявник) звернулась до суду з заявою, в якій просить:

- встановити факт, що свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дитини, диплом серії НОМЕР_1 , виданий ХМТ ім. Морозова 13.06.1996, реєстр. номер № НОМЕР_2 , належать одній особі - заявнику;

- визнати, що неправильне написання імені у паспорті заявника не змінює належності документів до однієї особи;

- видати судове рішення, яке підтверджує належність всіх документів одній особі.

Ухвалою Салтівського районного суду міста Харкова від 12.02.2026 відмовлено у відкритті провадження в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення фактів, що мають юридичне значення - в частині вимог про встановлення фактів, що свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дитини належать одній особі - заявнику. Заяву ОСОБА_1 в частині встановлення інших фактів, що мають юридичне значення - залишено без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення цієї ухвали.

17.02.2026 від заявника надійшла заява про усунення недоліків заяви та подано уточнену заяву, в якій з урахуванням наступних уточнень заявник просить встановити факт належності їй документів, у яких ім'я зазначене як « ОСОБА_2 », а саме: свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дитини, диплому як таких, що належать одній особі - заявнику.

Дослідивши матеріали уточненої заяви, судом встановлено наступне.

Як вже зазначалось судом, згідно з ч. 3 ст. 315 ЦПК України справи про встановлення факту належності особі свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

Таким чином, імперативними приписами ч. 3 ст. 315 ЦПК України встановлено неможливість розгляду в порядку окремого провадження вимог заявника про належність їй свідоцтва про народження, свідоцтва про одруження, свідоцтва про народження дитини - адже вказані документи станом на час подання заяви видаються органами державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Ураховуючи наведене, суд на підставі ч. 4 ст. 315 ЦПК України відмовляє у відкритті провадження в частині вимог про належність заявнику свідоцтва про народження, свідоцтва про народження дитини, та роз'яснює їй право звернутись до суду з вказаними вимогами в порядку позовного провадження або обрати інший спосіб захисту її прав.

В іншій частині заяви, недоліки усунені заявником у повному обсязі.

Заява відповідає встановленим ЦПК України вимогам та підсудна Салтівському районному суду міста Харкова. Судом на стадії відкриття провадження у справі не встановлено підстав, визначених ст. 185-186, 315 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Враховуючи особливості розгляду справ окремого провадження, значення цієї справи для учасників, її категорію і складність, обсяг та характер доказів, відсутність необхідності в призначенні експертизи, кількість учасників справи, відсутність значного суспільного інтересу у розгляді справи, суд приходить до висновку щодо недоцільності проведення підготовчого засідання та призначає справу для розгляду по суті.

Керуючись ст. 175, 177, 185, 258-261, 315, 318, 353 ЦПК України

УХВАЛИВ

Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління пенсійного фонду України про встановлення фактів, що мають юридичне значення - в частині вимог про встановлення факту належності ОСОБА_1 свідоцтва про народження, свідоцтва про одруження, свідоцтва про народження дитини.

Заяву ОСОБА_1 в частині встановлення факту належності їй диплому прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 26.03.2026 на 12-00 год. в приміщенні Салтівського районного суду міста Харкова за адресою: м. Харків, пр. Ювілейний, буд. 38-Є, каб. 29.

Встановити заінтересованій особі строк для подання відзиву на заяву, який має відповідати вимогам ст. 178, 191 ЦПК України - п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання заінтересованою особою відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити справу за наявними матеріалами справи.

Встановити заявнику строк для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ст. 179 ЦПК України - три дні з дня отримання відзиву на заяву. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.

Встановити заінтересованій особі строк для подання заперечень, які мають відповідати вимогам ст. 180 ЦПК України - три дні з дня отримання відповіді на відзив. Копія заперечень та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду.

Роз'яснити учасникам справи, що за їх клопотанням суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud2027.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Д.А. Крівцов

Попередній документ
134193683
Наступний документ
134193685
Інформація про рішення:
№ рішення: 134193684
№ справи: 643/2332/26
Дата рішення: 19.02.2026
Дата публікації: 20.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Салтівський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (20.02.2026)
Дата надходження: 10.02.2026
Предмет позову: про встановлення юридичного факту
Розклад засідань:
26.03.2026 12:00 Московський районний суд м.Харкова